90029
  • broman191
    #77542
    Az itteni HD5850 Xtreme tulajok közül van valakinek a kariján ez a 012.020.000.055.000000 verziószámú BIOS? Különbözik lényegesebben a 12.020.000.050.037238 verziójútól valamiben? Mert a Radeon BIOS editor-ral nézegetve nem fedeztem fel semmiféle látható különbséget sehol...
  • Solt
    #77541
    Még mindig a világ legerősebb vga-ja, és van rá 1 év garancia. A 7970 nettó árát szerintem nyugodtan el lehet kérni érte... de a 120000.-Ft szerintem a minimum...
  • mflex #77540
    Mert egyébként mennyi az ára? Én 135 ezerért vettem (1 éves), tehát nekem bőven jó akár 100 rongy is érte, amint kijön az új. Hogy az most amd lesz vagy nv még nem döntöttem el. Nyilván a jobb és most úgy néz ki, hogy az nv kezd magára találni. A napokban raktam össze egy új desktop gépet, már csak a VGA a "régi" benne.
  • Blum
    #77539
    Szvsz firefox. Engem olyan szinten felb.szott a firefox a 4.0-tól kezdve,hogy az hihetetlen. Random összeomlott az egész,belassult,lefagyott..stb. És nem tudni,hogy miért. Szóval váltottam Chrome-ra és ez atomstabil
  • Blum
    #77538
    Ez még teljesen elfogadható hőmérséklet. 80 felett már nem egészséges.
  • UnknownAsshole
    #77537
    Pár napja lefrissítette 12.3-as catalystre és azóta amikor Firefoxban videót nézek vagy valami média fájlt befagy egy kicsit a firefox és nem válaszol. Firefox vagy catalyst probléma lehet ?
  • Pretorian
    #77536
    Csöcs!

    Lenne egy kérdésem. Vettem egy Gigabyte 6850 OC-t, a gyári órajelei 820 gpu/4200 memória.
    MSI Afterburnerrel felhúztam 900/4800-ra alapfeszültségen. Nincsenek artifactok, atomstabil az oc. Battlefield 3 alatt alap órajeleken ultra beállításokon 16X AF, 4X AA mellett (Vsync off) 67-68 fokig emelkedik a hőmérséklet automata fannel. Az oc órajelekkel szintén automata ventivel ugyanilyen beállításokkal 72-73 fok a maximum, a fan 65% körül pörög. Szerintetek ez így fasza? Mármint a Barts tudom hogy nem hajlamos a melegedésre, de azért remélem nem árt meg neki az a hetvenegynéhány fok...vagy igen?
  • broman191
    #77535
    Mindent adhatna jóval drágábban... Még fel is értékelhetné őket mint "híresség".
  • Blum
    #77534
    OFF:

    Jön a GTX 680,Tirexi már dobja is ki a cuccost :D

    LINK
  • lo9in
    #77533
    ebből jut eszembe régebben én is feltámasztottam egy ,már a bootoláskor csíkozó egykor felső kategóriás karit azzal hogy betettem a sütőbe egy kis időre ( hútő le, paszta le, tepsibe be, de előtte még vizes papírzsepibe kell bugyolálni meg kívülre alufólia kell hogy hatékonyabb legyen) nekem be vált good luck :D
  • DIESEL DOG #77532
    Hát ööö... szó se róla ha most úgy lenne pénzem ahogyan nincsen, best buy volna...
  • Solt
    #77531
    Az hülye... nagyon kellhet neki a lóvé...
  • broman191
    #77530
    HD6990 105e Ft-ért aprón
  • kifli
    #77529
    nem kell egyből kuka, ha nincs gari, vannak ügyes emberkék, akik meg tudják csinálni :)


    hw aprón, a srácnak csak akkor kell fizetni, ha működőképes lesz a vga...
  • S2000
    #77528
    Na, az a helyzet, hogy régebbi driverrel tökéletes a cucc(crysisban is), szóval várok egy újabbat, és megnézem azzal milyen lesz
  • lo9in
    #77527
    nekem is volt ilyen régen egy 3850el , memória hiba , gari vagy kuka, az a szomorú hogy ahhoz nem súlyos hogy használhatatlan legyen ahhoz viszont igen hogy élvezhetetlen :/
  • Nightt
    #77526
    Tobb mint jo
  • Madmano
    #77525
    Havernak van egy ASUS HD7950 DirectCU II(ha jól írom)kártyája.Ennek az 55-60fok megfelelő hőmérséklet Ultra beállítású BF3 alatt?
  • zooleeh
    #77524
    Sziasztok,minden gep inditasnal megjelenik igy kis dos-os AMD ablak ,miota az uj drivert hasznalom ,majd egy rovid ido utan eltunik,valaki megmondana ez mitol van ,vagy ennek igy kell mukodni?(regebbi driverknel nem volt)
    Ja es a vga cooler is maskepp viselkedik ,jatekok alat elegge velporog ,es az se volt regebbi driverek nel
  • S2000
    #77523
    Ezen kívül egyedül a torcslájtot próbáltam, ott nem volt probléma, de az nem is ez a kategória... Majd rakok fel holnap valami értelmesebb játékot és mondom mi történt :)
  • Solten
    #77522
    Csak krajzisznal?
  • S2000
    #77521
    Na, közben kiderült, hogy az élsimításnak van baja, és mégsem oldódott meg:
    Kép1Kép2
    Ötlet?
  • Solten
    #77520
    Ez esetben: support.asus.com
  • Solten
    #77519
    Akkor megegyszer, gy.k.: csucskategorianal a fogyasztas marginalis.
  • S2000
    #77518
    Megoldódott :D Crysisról volt szó(tudom, tudom, de ez volt éppen gyorsan kézközelben, etc), valamint a 6770emről ami nyálcsorgatóan finom
    x1600pro-ról váltottam, kicsit... más
  • Blum
    #77517
    Milyen játékról,milyen kártyáról van szó?
  • S2000
    #77516
    Nyugtassatok meg, hogy a villódzó kis kockákat eltünteti az, ha felpecselem a játékot...
    Vagy okozhat ilyen kép hibát valami? Kicsit futtattam furmarkot, semmi baja nem volt ott
  • Borg
    #77515
    Persze ha a radeon hozná azt a pár %ot akkor már számítana :)
  • Solten
    #77514
    "Mondjuk engem meg a közép kategória hagy hidegen szvsz annak az ára nem nagyon izgat."

    Az engem is, elqrvultam a felso-kozep iranyaba az kielegiti a full HD-s igenyeimet. Mellettuk szol foleg hogy az aruk is relative ertelmes. Jelenleg az 5850-em is tokeletes erre a celra, de mar egy eves is jatek is a hatarait feszegeti ha minden latvanyjavito kakaon van.
  • Solten
    #77513
    3GB az Eyefinity-nel celszeru. Csucskategorianal a fogyasztas marginalis. 20W diffi meg terheles alatt? :D Turo, meg se latszik az aramszamlan. Olyat nem ismerek aki 24h jatszik.
  • arty
    #77512
    jahogy amd-n 3g :O

    ezen átsiklottam :O
  • LaliK
    #77511
    XP-m van... :s
  • arty
    #77510
    "kevesebb memóriával,"

    ??

    jó lett a 680, csakhát nvidia...
  • KranaZoli #77509
    Jogos, de itt is annyi van, hogy "egálban" 3W vannak. :)
    Bár nem tudom mit értenek átlagos felhasználásnak. Ez sok esetben egy átlag felhasználónál - ha már átlagról beszélünk kb. egyenlő azzal, hogy net-ezik. És ha nem kapcsolja ki a hardveres gyorsítást a böngészőben és/vagy böngésző; flash akkor GPU gyorsítással használja a böngészőt; esetleg szintén jobb esetben GPU gyorsítással néz filmeket. Szerintem 90%-ban kb. ez az átlag felhasználás. Gondolom ez a különbség szintén abból adódik, hogy jobb a Radeon-ok órajel kapuzása még mindig. (agresszívabb) Bár erről nincs infóm, ennyire még nem bújtam az új nV-k specifikációit. Filmnézés közben az nV-nek kevesebbet kellene fogyasztania, de bekapcsolt GPU gyorsította böngészés közben gondolom a Radeon-ok agresszívabb órajel váltása jótékony hatású. Na, most Én ismerek olyat is, aki qrva sokat net-ezik, de olyat is, aki sorozat függő és főképp filmeket néz és letölt. :D

    Majd biztos jönni fognak a kisebb testvérek is.

    Radeon-okon feleslegesnek tartom a 3GB memóriát. 2GB elég. Okés, nem poszter felbontásra gondolok. A +1GB VRAM pedig nyilván energia felhasználással és hővel járnak.

    Ui.:

    Olyat is ismerek aki meg főképp játszik. Neki nyilván a Load érték a mérvadó. ;)
  • Her Laca
    #77508
    Én meg pláne nem ,de akkor mi ez amit Abuék mértek?
    Fogyasztás stb.
    No ezért vannak nekem problémáim a tesztekkel. Mindenre van pro és kontra.

    Ez a két GPU-s dolog is érdekes,elvileg ebből is csinálnak,vagy hasonlóból,de "állítólag" lesz egy 384 bites cucc is nyárra egy GPU ban.
    Pletykálják,hogy az lett volna az igazi csúcs ez meg a 670 es csak mivel elég erős lett ,bedobták ide. Helyén kezelendő a dolog ,én fenntartásokkal kezelem,de kinézem belőlük.
    Árversenyre nem tudom lehet e számítani bár nagykerben 115 plusz fa a 680 an. És most indult szóval lehet még olcsóbb is. Mondjuk engem meg a közép kategória hagy hidegen szvsz annak az ára nem nagyon izgat.
  • Solten
    #77507
    Igen, tobb forras is mar ket GPU-rol pletykal. Mindegy, Pistiket ugy is csak az erdekli melyik a leggyorsabb.
  • Solten
    #77506
    Nem akarok unnepronto lenni, de az atlagfogyasztast erdemes inkabb figyelembe venni:



    Na de a lenyeg hogy a 78** ellen villantson mar valamit a zold bagazs, ezek a meregdraga csucssz*rok nem erik meg a penzuket szvsz... :)
  • Solten
    #77505
    En is, legalabb lenyomjak az arakat es meg olcsobban vehetek 7850-et...
  • Borg
    #77504
    Canuck még többet hozott ki a 680 javára...


  • Borg
    #77503
    Na, kiváncsi leszek a 680 kistesóira, hogy azok mit mutatnak. Ezek alapján elég bíztató a helyzet.
    Talán még ref hűtéssel is érdemes lesz bevállalni valamelyiket.