90029
  • broman191
    #77863
    A nyák nem olvad meg, mivel jóval magasabb hőmérsékleten gyártják, majd tesztelik, mint amilyet te eltudsz érni vele a legdurvább tuning mellett... :) Ami miatt aggódni lehet komolyabb tuningnál, az a VRM hőmérséklet, nem a GPU hőmérséklet, mivel a megnövelt feszültség és áramerősség legjobban a VRM-en csattan, így ha van VRM temp szenzora a karidnak, akkor azt nézegesd pl. GPU-Z-ben amíg mennek a burn-in tesztek. Általában a VRM jóval magasabb hőmérsékletet tud elérni mint a GPU (bizonyos esetekben akár 2x annyit is!), a témában nálam jártasabb emberek azt mondták 120C fok felé ne erőltessük, mert úgy hosszabb távon könnyen kidögölhet a kari elektronikája. 100C fok még belefér. Tehát a nyákot ne féltsd, az nem olvad szét, de az áramot kezelő elektronika rajta durvább esetekben annál inkább... :D
  • Pretorian
    #77862
    Olyat, hogy valaki aki esetleg csinált ilyet az enyémhez hasonló setup-al illetve hőmérsékletekkel, leírja mit tapasztalt. Nem arra vagyok kíváncsi hogy a 69 meg a 72 meg a doggy meg az anál.

    Tisztában vagyok mindennel amit leírtál, azzal is hogy ezek milyen mértékben hatnak ki a gpu melegedésére, és mégis feltettem a kérdést.
    Nem véletlenül.
    Hát izé...megolvadhat a nyák...ilyesmiről hallottál már? :)
  • arty
    #77861
    de nemértem, mégis milyen választ vársz? mondjuk meg, mennyire lesz meleg feszelés és 1ghz órajel mellett?

    ahogy mások már leirták, vannak jobban és kevésbé jol sikerült gpuk, emellett minkdenki háza is más, ahogyan a szobahőmérsékletek is különbözhetnek. ezek miatt exakt válasz nincs a kérdésedre - talán inkább próbáld ki a feltevések helyett :) mi a legrosszabb ami történhet? nembírja az 1ghz-et? túlmelegszik és visszaveszi az órajelet? ;)
  • Pretorian
    #77860
    Ez igazán tartalmas komment volt, de ha végigolvasod az a gondom, hogy húzni akarom, és ha minimális oc-vel már 82 fok van FurMark alatt, akkor mi lesz brutál oc-vel. De nem olvastad végig.

    #77858

    Jah ezzel tisztában vagyok, ezért tesztelek FurMark-al. Általában 4-5-6 fokkal többet mér, mint a legdurvább gpu-gyilkos játék.

    #77857

    Ez is igaz, de azért ez elég brutális mértékű oc melegedés nélkül. Ha megnézed a játékteszteket a cikkben amit linkeltem, az azokban szereplő hőmérsékletek a közelében nincsenek az én FurMarkos benchem által produkáltakhoz, ami azért vicc.
  • arty
    #77859
    mi a gondod a 82 fokkal?? valami fétis vonz a 75-re vagy netán a 69-re?
  • Omlás
    #77858
    Ha emeled a feszt még jobban fog melegedni azt is vedd számításba ;)

    Amúgy ha jól rémlik Furmark jobban megizzasztja a kártyát mint a Vantage és olyan hőmérsékletet produkál amit esetlegesen játékok alatt lehet, hogy soha nem is ér el a kártya.
  • Solten
    #77857
    Hi. Nincs ket egyforma kartya, GPU, a tuning igy lutri. Ami a sracnak sikerult vagy stabil, az nalad nem feltetlen fog ugyanugy lenni.
  • Pretorian
    #77856
    Hiya.

    Szeretném húzni a Gigabyte 6850 OC-met.
    Ennek a karinak ugye 820/1050 a gyári órajelei alapfeszültségen.
    Találtam egy tesztet, eszerint a srác a nem OC 6850-et 1050/1175-ig húzta (!) a gyári 775/1000-ről, ugyanazzal a gyári Windforce hűtővel, ami az én OC verziómon is van.
    A feszültséget 1.299v -ra emelte, és teljesen stabil.
    3DMark Vantage preset tesztet futtatott, és 66 fokig melegedett a kártya.
    Hogy a rákba létezik ez?
    Én ha az OC verziómat 870/1125-ig húzom, és MSI Afterburnerből 60 fok felett átlag 5 százalékkal feljebb húzom a fan sebességét, akkor is 82 fokig melegszik a kártya a 15 perces FurMark tesztben, Full HD-ben, AA nélkül.
    Ez nyilván azt jelenti, hogy játékokban 65-78 fok közé esik be a hőmérséklet. Most pasztáztam újra a kártyát, kb. ugyanott vagyok ahol előtte (mondjuk csak 2 hónapos a kari, nem száradt még ki teljesen az előző adag paszta szerintem).
    Valakinek van erről tapasztalata? Érdemes lenne nekem is feszültséget emelni, és megpróbálkozni hasonló órajelekkel, mint a srác a tesztben?
  • Solten
    #77855
    Ugyanmar... Az atqrjuk a lama vasarlot mar regi hagyomanyos nvidia ficsor.
  • Solt
    #77854
    Nekem egy elvem van ilyen téren, jelesül, hogy mit kapok a pénzemért. Azonos ár, azonos teljesítmény mellett az AMD-t választanám, az NV gennyedék húzásai miatt. Viszont, ha azonos áron jobbat ad, megveszem azt! :D Meg különben is, én mindig ugrálok a két gyártó közt, ez egyfajta tesztelős hobbi már... :)

    Szóval, ha itthon vagyok mehet a teszt! :D
  • arty
    #77853
    honnan tudod, hogy nem számítana?

    (esetleg gondolkodj el azon, miért is nem tudod, hogy számítana-e... mert talán épp nem a kisebb gyártónak vannak folyamatosan a gennyedék lépései? én anno az átnevezéseken ki voltam akadva, amikor az nvidia csinálta... aztán az atién szintén kiakadtam a ph! forumon, érdekel mész és megnézed

    lehet, hogy itt pont te vagy a fanboj?)
  • Borg
    #77852
    Ilyen fanboyokat szerintem felesleges győzködni erről... ha az amd csinálja ott nem számítana, így meg az évszázad híre amin csámcsogni lehet...
    Savanyú a szőlő, mert most az nvidia gyorsabb, ezért a kákán is meg kell találni a csomót... ennyi.
  • Her Laca
    #77851
    Figyelj.
    Le van írva. A garantáltat mind tudja ,mert csak így adhatóak el.
    Ez a boost vagy mi ha igaz egyiken jobban megy másikon kevésbé.
    1-2% eltérésről beszélünk. De ha kell lehet húzni az órajelen mindegyiknél egyszerűen és máris nem kell érezned becsapottnak magad. Azt a 10-100 Mhz-et mind tudja.És még jóval többet is még csak nem is melegednek tőle. Tehát felteszem a kérdést? Mi a zavaró ezen.
    Van olyan 70 es radeon ami megadja magát ha rátolod a 20% pover tune-t vagy mit. nem egyről olvastam. Ha hagyod békén,tökéletes. Arról miért nem cikkeznek?
    Na de béke,inkább igyunk egy sert az a biztos. Vitatkozunk itt multicégek bizbaszjain,meg egy marék homokon.
  • arty
    #77850
    hogy vizet számol a crysis2 a város alatt az nagyon gáz, hiszen emiatt akiknek nem telik jobb kártyára, cseszheti a tesszelációt. az pedig tudvalevő, hogy ki közreműködött a dx11 módon (nvidia)... biztos véletlen lett ilyen.

    azt értem én, hogy te magasról leszarod, vezsel jobbat és játszod azon, de ettől még a tehetetlen(=nincspénze) tömeget zavarhatja, hogy szívatják :) vagy esetleg csak elvből is, igen.

    ha a mindenkori leggyorsabb kártyát akarnám a gépemben tudni, én is szabadulnék a 7970-től, hiszen a 680 gyorsabb :) cata ide vagy oda...
  • Her Laca
    #77849
    Nem vitázom. Le van írva,a garantált frekiket mind tudja. Vedd bónusznak ha akarod ,a radeonokat sem lehet egyformán húzni. Mégis ugyanannyi az ára mindnek.
    Félre ne érts ,Szíved joga mit gondolsz ,igazán az se érdekel ,hogy elvből fujjolsz vagy sem ,csak nem értem a dolgot. A cikket író ficaknak ez a heppje ,hogy GF et baxtat,volt már valami hasonló amikor meg valami víz alatti számolásokról hadovált,(nem mintha nem kéne mindkét cég kártyájának számolnia) és azt is csak Abu röppentette fel itthon ,sehol máshol nem foglalkoztak vele a világon.
    Az is elgondolkodtató,hogy a PH-n az első 7970 es tulajok szabadulnak a kártyáiktól. Nem én találom ki ,nézz utána. Jó az a hardver sőtt! de mind azt mondja tele a töke a catával. Vesznek 680 at.
    De még egyszer mondom ,nem akarok belefolyni ,neked nem tetszik ,hogy ilyen én meg sza....k rá (már ,hogy ilyen ha igaz)Nálam tökéletes.
    És nekem is megy rendesen.
  • arty
    #77848
    a másik? hogy boltban százonsokezerért, azonos név alatt különböző teljesítményű kártyákat lehet kifogni? ez akkora gennység, hogy simán megért egy cikket...

    persze lehet ugy is nézni, hogy az nv csak rendes, mert ha van lehetőség, akkor a pénzedért kicsit nagyobbra lövi be a turbót :)) biztos vigasztalna, ha kifognék egy minimalturbós megoldást...
  • Her Laca
    #77847
    Annyira mint a másik:)
    Csak tükröt tartottam ,vagy hogy is fogalmazzak.
  • arty
    #77846
    hogy van aki kifog 1-1 kurvajó darabot? ez szerinted hírértékű? :O
  • Her Laca
    #77845
    Jól:XD
    De pl erről Abu sose tenne említést:))

    Ja ! Solt mester.Jövő hónapban felétek melózom,ha kíváncsi vagy milyen egy 680 akkor átviszem. :)) Elv ide vagy oda:)
  • Gibor
    #77844
    Én legalább 1 éve nem cseréltem drivert Bár felesleges is lenne 4870hez havonta pakolni fel az új drivert :D
  • Pares
    #77843
    Nem, visszatértem a 12.2-esre (mivel a 12.3-as az Istenért sem akart feltelepülni), és most már minden gondom megoldódott, sőt jobb fps-esket produkál eddig, mint a 12.1-es.
  • Solten
    #77842
    Hello, a desktop 12.4 problemamentes, azt hiszem a 12.1-el volt fps drop.
  • Pares
    #77841
    Sziasztok! Laptopomban van egy 6770M. Tökéletesen működött, legalábbis eddig. Sokáig a 12.1-es driver volt föltéve, azt most lecseréltem a 12.4-esre, és hát kivétel nélkül minden játékban durván 30fps csökkenést lehet észlelni... minimum... Közben pedig a kártya abszolút nem erőlködik, legalábbis a hőmérséklet az 55 fok alatt maradt. Kérdésem hogy másnál is ennyire szar az új driver? Vagy csak megint szerencsém van?
  • Solten
    #77840
    Jo valasz... :)
  • arty
    #77839
    szokásos nvidia...
  • Solt
    #77838
    Egyszerű elvi kérdés...
  • Borg
    #77837
    Most jól látom, hogy pár mhz-nyi, ráadásul gyári sebességen FELÜLI dinamikus tuningon cikkeznek egy oldalnyit? Ez mégis ki a francot érdekel?
    Főleg mikor lazán mennek a 680-ak tuningban 1250-1300mhz-eket is...
    Szőrszálhasogatás...
  • Solt
    #77836
    Hát nem éééédesek? :D
  • Solt
    #77835
    Vacakért nem, de egy jófajta 7990-ért... hmmm... :D
  • DIESEL DOG #77834
  • V43 1105
    #77833
    TIREXI.
  • Solten
    #77832
    Na melyikotok ad ki a kezebol egy vacak vga kartyaert $1000-t?? :))
  • MerlinW
    #77831
    Eszközkezelőből is pucold le kézzel, és/vagy frissítsd ott az inf-ekkel.
  • Attila8805
    #77830
    Hali!
    Hd6950 -es kártyámnál az a gond(Bár gondolom szoftveres inkább) hogy nem tudom frissíteni a catalyst-ot.11.5ös jelenleg.Észleli hogy van új.Le is töltöttem a 12.4-et de nem frissült.A régiek közül mindent eltávolítottam a telepítővel és utána installáltam de maradt 11.5
  • arty
    #77829
    vicces, hogy a két nagy nvidia zászlóshajóval (metro, cry2) marad le a geforce :))

    amugy nem semmi, jól szerepel!
  • Solt
    #77828
    Vajon milyen logika alapján maradt ki a tesztalanyok közül a 6990?
  • Borg
    #77827
    690 review
  • arty
    #77826
    képet ad :))) NVS140M, überalap kis semmi.

    eddig "sima drivert" használtam, kb 2-3 hete tettem fel a "rendes" quadrot, miután egyik SEM müködött normálisan, youtube 360p is szaggatott, stb

    most jó, 296.35 van fent.
  • DarkSector
    #77825
    Ilyen hiba még nem volt, az más hogy van bug benne, a beta állapotban ÉS TUDOM MI A HIBA. Itt nem tudom még máig sem, de a kezdetektől minden komment jön csak a megfejtés nem, ha ez erről szól akkor nem kell inkább hagyom így ahogy van.
    Amúgy meg az laptop, nekem meg asztali gépem van.
  • Borg
    #77824
    És mire használod azt a quadrot? Mert ha professzionális célra, akkor ott a szoftverfejlesztő cég bevizsgálja a drivereket, és csak akkor javasolja felrakni őket, ha minden gut (pl. SolidWorksnél). Frissités is csak akkor jön ki, ha valami szoftverkörnyezet update van, és ahhoz igazítani kell a driveren. Ezért hangzik igen furcsán, hogy bármi gond lenne a quadro driverből, hacsak nem a saját szakálladra álltál neki valami drivert hegesztgetni...


    Rengeteg 1800-as, 2000-es, meg 4000-es quadrom van itt, sosem volt gond egyikkel se.