90029
  • janihunk
    #77903
    Értem hát végül is a DX10.1 nél is ez volt.
  • MerlinW
    #77902
    A DirectX egy fejlesztői függvénykönyvtár. A vizualitás (Direct3D) a játékfejlesztőkön múlik, DX csak technológiát ad. Csak a DX-től nem lesz szebb semmi. A DX dolga, hogy összekösse a hardvert és a szoftvert, illetve hogy megkönnyítse/gyorsítsa a fejlesztést.

    DX7-et használva is nézhet ki egy játék úgy, mint most. Max lassabban futna, hiszen nincs hardveresen támogatva, illetve a fejlesztés is tovább tartana, mert a fejlesztőknek maguknak kellene megírniuk az algoritmusokat.

    DX11.1 újdonságok:

    DirectX 11.1 adds a large number of features to utlize additional processing power offered by GPUs.

    DirectX 11.1 support will be included in Windows 8. It will support supports WDDM 1.2 features feature improved integration of Direct2D, Direct3D, and DirectCompute. It also includes DirectXMath, XAudio2, and XInput libraries from the XNA framework.

    DirectX 11.1 also features stereoscopic 3D support for gaming and video

    The Direct3D 11.1 ( I think this refers to the Direct3D portion of the DirectX 11.1). It will include the following improvements.

    Shader tracing
    Direct3D device sharing
    Check support of new Direct3D 11.1 features and formats
    Create larger constant buffers than a shader can access
    Use logical operations in a render target
    Force the sample count to create a rasterizer state
    Process video resources with shaders
    Change subresources with new copy options
    Support a larger number of UAVs
    Use UAVs at every pipeline stage
  • broman191
    #77901
    Szebb semmivel, mivel látvány szintjén nem változott semmi, igazán fejlesztési szempontból van szerepe ezeknek a ".1-ezéseknek", felhasználók számára gyakorlatilag észlelhetetlen a különbség... :)
  • janihunk
    #77900
    Srácok most a DX11.1 ről mi tudni? 7xxx már támogatja nem? Mivel lesz ez jobb vagy szebb mint a DX11?
  • mjanika
    #77899
    Neked is köszönöm, de talán várok még egy kicsit, hátha nyáron kicsit olcsóbbak lesznek a kártyák. Ha már eddig vártam, ezt a kis időt már kibírom. Nem akarom elkapkodni, nehogy évekig baszkuráljon a kisördög, hogy mé' nem a másikat vettem meg...
  • Pretorian
    #77898
    Hát, azért idén is elég komolyan ingadozik a forint-dollár-euró árfolyam, szóval elég nagy esély van rá hogy számottevő mértékben esik az ára.
    Persze éppen emiatt ez nem jelenti azt hogy később ne mászna vissza az ár.
    Pl. GTX 480 tavaly év vége felé bruttó 60k alá zuhant, most viszont 68-70 körül van megint.
  • broman191
    #77897
    Év végére nem igen, majd jövő ilyenkorra esetleg... :)
  • Pretorian
    #77896
    Ahogy írta már más is itt, ha 40000 forint körül szeretnéd megúszni, akkor 6870, vagy éppen 5870 a megfelelő választás, bár ez utóbbi kártyát újonnan már nem biztos hogy be lehet szerezni.
    Viszont a 7850 azért ütött szöget a fejembe, mert ott van a 6970, ami a legtöbb játékban 12-15 százalékkal gyorsabb a 7850-nél azért az 5000 forintért amennyivel többe kerül, viszont a másik oldalon ott a tesszelláció alatti teljesítmény, és a fogyasztás amelyek viszont a 7850 mellett szólnak.
    Én szerintem valamikor év vége felé egy 7870-re fogom cserélni a 6850-et, addigra már megy lejjebb annyit az ára hogy megérje megvenni.
  • arty
    #77895
    nem hiszem, hogy bérforumozó lett volna, de az eredményei annyira szokatlanok, hogy én ezt így nem tudom tényként elfogadni. nekem is 6950em van, de csak mert keveset kellett ráfizetnem a 6870-re ... annál pedig a 6850 nem sokkal gyengébb! namost fps duplázódásról szó sem volt semmilyen játékban ... :)
  • Skynet85
    #77894
    hm bocs most látom a :)) fejeket, ha vicc volt, márpedig vszeg az, akkor ne vedd komolyan amit írtam. :D
  • Skynet85
    #77893
    nem hiszem, hogy érdeke egy saját közép kategóriás kártyát lejáratni, amiből szegény országokban fogy a legtöbb, ill. pénzeséknél is, ahol nem a fullHóD a legfontosabb, x millió AAA+++ -val. Én a 4850 után akartam 6850-et, de több tesztben is elszomorító eredményeket hozott. Tudom, hogy ha a pénztárca nem engedi akkor azt kell venni amire telik, én csak a véleményem mondtam el, én se faszverés miatt vettem a 6950-et, hanem mert most vagy 2 évig tuti nem váltok kártyát(ha ő is így akarja :D).
  • arty
    #77892
    lehet h ezt egy amd-s bérfórumozó készítette :))
  • Omlás
    #77891
    Ár teljesítmény arányban jobban járnál egy 5870-el vagy egy hajszállal lassabb 6870-el.
  • Omlás
    #77890
  • pxxl
    #77889
    kb 2x annyiba is kerül :D
  • Skynet85
    #77888
    6850 eléggé egy érdekes kari lett, én amikor 6850-et akartam venni megnéztem egy tesztet, és hát furcsa mód iszonyat rossz fps-t produkál néhány nagy névnél, aztán lett belőle 6950, ami több gamban is indokolatlanul sokkal több fps-t hoz mint 6850 van ahol 50%++ a difi a 2 kari között. közbe meg is kerstem ez a tszt volt az link
  • mjanika
    #77887
    Szerintem az a 6850 kicsit karcsú lesz már a jövőben a fúhádéhoz...
  • mjanika
    #77886
    Köszönöm mindenkinek.
    Egyedül a fogyasztás csökkenés ami ütős, a többi nem annyira győzött meg... Pedig már majdnem 3,5 éves a 4870-esem (Sapphire 2 év garival vettem)
    A 7850-est nézegettem, az már komolyabb teljesítményű, ott már tényleg látszana az erőkülönbség, de az meg még (nekem) drága. Talán majd jönnek az Nvidia középkategóriás kártyái, akkor majd lejjebb mennek ezeknek az árai is, addig várok.
  • Skynet85
    #77885
    pusztán számok, de érdemes megnézni
  • pxxl
    #77884
    én 6850-en (vagy van hasonló árban 7xxx?) gondolkozok, hogy az mennyire érné meg. fúhádéban ofkorz :D (majd ha megáll a cucc)
  • Borg
    #77883
    Fele akkora hőtermeléssel és fogyasztással kapod kb ugyanazt a teljesítményt... szal ha ebből a szempontból neked megéri, akkor megéri :)
  • mjanika
    #77882
    Sziasztok!

    Szerintetek érdemes lecserélnem a 4870-es kártyámat egy 7770-esre?
    Hány százalékos gyorsulás várható? Megéri egyáltalán?
    1680-as felbontásban használom a gépet...
    Köszi!
  • Solten
    #77881
    :D
  • Solt
    #77880
    :DDD
  • DarkSector
    #77879
    Jól tette hogy igazat mondott, nem szabad hazudozni. :)
    Mindegy remélem ez csak egy verziószám félreolvasás, és ettől még megy rendessen, valamint ezesetben kikapcsolom az autoupdate-et mert így csak feleslegessen figyelmeztetget.
  • arty
    #77878
    egyébként amd legrosszabb döntése volt, hogy a CCC-t net framework alá (át)fejlesztették. most pl be se jön a CCC nekem ... :( fax kivan.
  • arty
    #77877
    maradtál volna csendben, már túllennénk a krízisen!! :D
  • Solt
    #77876
    Nálam 12.4-t ír a magyar is.
  • DarkSector
    #77875
    köszönöm a képet, akkor a magyar verza egy fos lenne?
  • DarkSector
    #77874
    Na ez előfordulhat, mert én magyarul szoktam telepiteni...gondoltam ennek nincs hozzá köze...de akkor is fura, hiszen ez a verziószám egy sima kis bejegyzés nem tudom miért változik.

    Előző win7-emnál 12.1-nek látta havernál 12.3-nak vagy mi, itt a sima újratett win7-nél meg 11.5...hát a falat kaparom hogy nem tudok rájönni hogy hol a hiba...
  • DarkSector
    #77873
    Mert nem vagyok benne biztos hogy az megy, ezt hogy tudnám kideríteni hogy meik verzió érvényes? vagy fut?

    Mert néha elég fura, ráadásul 1x mondom újrateszem és az uninstallnál bedobott egy kékhalált is, de másodszorra is 11.5...

    És ez azért baj mert az automatikus frissités mindig azt hiszi hogy nekem régi driverem van és frissiteni akar 12.4-re....ez idegesít kicsit.
  • arty
    #77872
    lehet csak a magyar rossz?
  • MerlinW
    #77871
    Csak a szám nem stimmel, minden más igen.

  • kifli
    #77870
    egyébként nem mindegy, hogy milyen verzió számot ír ki? Valószínűleg nem 11.5 megy, csak nem írja át a verziót. Nemértem miért kell ezen pörögni ennyit...


    ha 11.5-ös catalystod lenne, nem így nézne ki. Az illesztőcsomag verzió, pedig a legújabb...
  • arty
    #77869
    :D

    sz*rd le a számot
  • DarkSector
    #77868
    Na zsír új win7-re leszedtem a 12.4-es vga drivert.
    Hát ez lett a végeredmény.
    Ez egy rakat FOS.

  • Solten
    #77867
    Huhhu... a PCI-Express 3.0 ad 1% gyorsulast (amit eddig is sejteni lehetett). A tesztbol viszont gyonyoruen kiderul hogy ketkartyas rendszerhez boven jo egy 2 x 8 -as lap.
  • broman191
    #77866
    Ivy Bridge PCI-Express Scaling with HD 7970 and GTX 680

  • Pretorian
    #77865
    Nah, akkor csak az elektronika éghet szénné a nyákon, végülis a végeredmény szemponjából mindegy :)
    Azért köszi. Megnézem ezt a VRM szenzort mindjárt O_o
  • arty
    #77864
    anno az első, egyslotos 4850em vrm-je használat alatt állandóan 100-105 fok között ment :( azt azért sokalltam ...