90029
  • Solten
    #77823
    Hm, ez igaz... :D
  • arty
    #77822
    notebookomban quadro van, azon szoktam kézzel frissíteni a drivert (érted: kézzel, nem frissíti magát!), volt már h állhattam vissza az előzőre, mert szar volt. meg ne magyarázd már, hogy a zöldeknél 10 éve minden fasza, a pirosaknál meg havonta szívsz az _automatikus_(!) installal... mert ez tényleg csupán fanbojság :)
  • benőmenő
    #77821
    Az attól függ szvsz. Valakinek még most is xp-s korszak van :D
  • Solten
    #77820
    Az XP-s korszakban nem is volt havonta Catalyst. Vagy rosszul emlekszem?
  • Solten
    #77819
    Toroltem, az uriember gumiszoba stilusban adta elo (a magyar nyelv hianyos ismerete mellett most atsiklok), ha kepes civilizaltan kipreselni magabol ujra - megtudjuk.
  • Solten
    #77818
    Ez esetben ertelmetlen volt belinkelned, a problema ott abbol ered.
  • Inquisitor
    #77817
    El akartam olvasni mit írtál, mi a hibajelenség, de érdekes módon nekem pont csak az az egy hozzászólás nem látszik, effektív hiányzik.
  • DarkSector
    #77816
    felváltva használom, de a hiba win7-nél jelentkezett ma.

    Látom sok mindent offolni kell hozzá, de az a poén hogy nálam ilyenek nem is vannak a gépemen.
  • Inquisitor
    #77815
    "Meg aztán most őszintén miért nekem kelljen a DLL-k miatt aggódni, naná hogy idegesít hogy kiadnak egy drivert és nem működik helyesen"

    Ezt most nem értem, ha random össze lett mixelve az XP áldásos közreműködésével 2-3 vagy több driver, akkor mitől kéne működnie? Most mi a fő OS nálad, a W8?

    "csak halkan megjegyzem nvidia drivernél ilyen még nem volt, szóval télleg én hibám, mégpedig hogy amd kártyát vettem"

    Nézd, nekem meg a Radeon 8500 óta nem volt problémám a driverekkel, még sem írok olyan marhaságot, hogy nem is voltak ilyenek. Azért NV driverekben is voltak érdekes élmények, mint az eltűnő HW videó lejátszás vagy anno az NTFS partició kinyíró WHQL driver.

    Egyébként a második legtöbb driver problémát az előzőekben leírtakon kívül azt a vírus és/vagy egyéb rendszer védő programok szokták még okozni, ritkábban rosszul vagy sehogy nem települt chipset driver (ami szintén lehet vírusirtó okán), stb. Persze nem is szokás bekapcsolt védelmi programokkal drivert telepíteni pont ezért. Aztán lehet más programmal összeakadás. Anno sok szívás volt pl. Unreal motor alatt a Logitech saját egér és billentyű szoftvereivel. Vagy rengetegen szívták meg az Asus saját webkamerás szoftverét, stb.
  • DarkSector
    #77814
    Oks de én ilyet nem használtam, nem használok külön pucolásra progit hiszen miaz hogy egy programot egy másikkal töröljek le? :D

    #77813. A fanoknál lehet, én nem vagyok fan csak írtam hogy ott 10éven át kb semmi gondom nem volt.
  • Solten
    #77813
    (az nvidia fanboyoknal ez ugy tunik nepbetegseg: egyszeruen nem akar telepulni a gonosz voros driver)
  • Solten
    #77812
    Itt az user (error) driver sweeperrel pucolta le a drivert (legalabb is ami maradhatott belole) ami qrvara nem jo otlet. Belemaszatol(hat) a rendszerfileokba is. Utana nem csoda hogy egy db vga driver se maszik fel.
  • DarkSector
    #77811
    Úgy néz ki nem csak engem szivatnak:

    Haveromnál a 2.hsz hiba áll fent, nálam a 3. legalsó panasz.
    Míly érdekes hogy megoldást nem ír senki rá...
  • DarkSector
    #77810
    Hallod nem is lenne gáz, ha XP-m lenne.
    Megaztán most őszintén miért nekem kelljen a DLL-k miatt aggódni, naná hogy idegesít hogy kiadnak egy drivert és nem működik helyessen. :/
  • DarkSector
    #77809
    Hát ezaz 10 éve én is ezt tettem.
    És a rendszer nem öreg kb 1 hónapos, haveromnak sem öreg és neki is szarakodik.

    Amúgy thx a tippet.

    (csak halkan megjegyzem nvidia drivernél ilyen még nem volt, szóval télleg én hibám, mégpedig hogy amd kártyát vettem)
  • Inquisitor
    #77808
    "10 eve egyszeruen ratelepitem az ujat az elozore, mindenfele anomalia nelkul."

    Mondjuk én anno ez ellen harcoltam, más kérdés, hogy Vista, W7, W8 vonalon már tényleg megy. Azért Xp alatt csúnya dolgokat okozott mikor több driver DDL fájljai random összekeveredtek az XP érdekes "rendszervédelme" és/vagy helyreállítása okán. Nem volt annyira vicces, mikor pl. egyszerre már 3-4-5 MOM.exe futott a rendszerben.
  • Solten
    #77807
    Nalam 12.4 a 12.4, ergo user error lesz. De lehet hogy az AMD irt kulon egy drivert DarkSector sg forumozo szivatasa celjabol.

    Amugy nem kell tokolni az uninstallal, ~10 eve egyszeruen ratelepitem az ujat az elozore, mindenfele anomalia nelkul.
  • DarkSector
    #77806
    Hát én meg tudom, mit lehet elrontani ezen?

    Max ha szar egy driver, de érdekes régebben a másik driverrel ilyen szarságok nem voltak, fogtam felfrissitettem az újal és kalap kabát.

    Most meg rendessen uninstall ptt-ből és újraíndítottam, majd feldobtam a 12.4-et és megint újraindítás és ENNEK MŰKÖDNIE KELL.

    Ha nem akkor nem user fail, hanem szar driver.
  • V43 1105
    #77805
    Látom.
  • DarkSector
    #77804
    Ógy történt.
  • V43 1105
    #77803
    Normálisan kéne eltávolítani ;)
  • DarkSector
    #77802
    Haveromnak 12.2-őt ír ugyanerre a driverre. :D
    Mekkora fos ez? :D
  • DarkSector
    #77801
    Jaja most így csináltam
    Ezért állok érthetetlenül ez előtt. :D egyszerűen hihetetlen, pedig az install gondmentessen végbemegy.
    Haveromnál 4870-nél még rosszabb nála a jobbklikk-CCC-nél be sem jön a menü.
    Nem vágom, gondolkodtam mit cseszhettem el, de eddig jó volt.
  • arty
    #77800
    azt próbáltad, hogy programok eltávolitásánál a catalist install managerrel leszeded, reboot, 12.4-et kézzel felteszed?

    lehet nálad bebugzott valami... nekem 12.3-ról simán felfrissítette magát
  • atesz25
    #77798
    Sziasztok.Lenne egy apró kérdésem a Catalyst progiról. Valamiért mindig eltűnik az az ablak ahol látom hogy milyen hz-n megy a kártya és hány %-on forog a ventilátor, a teljesítmény ablak al menüiről beszélnék.Mindig csak a feltelepítés utáni első indításnál látszik utánna már nem.
    Üdv Atti
  • broman191
    #77797
    Lesznek valszeg', mert a bizonyos hír óta helyesbített az AMD hogy csupán a Catalyst részeként nem lesz elérhető HD3xxx és HD4xxx támogatás, de negyedévenként fognak jönni újabb driver-ek hozzájuk külön!
  • MerlinW
    #77796
    Nem is lesznek, mert az AMD júliustól megszünteti a HD3 é 4 támogatását.
  • benőmenő
    #77795
    Persze csak mint mindig hülyén fogalmaztam.
    Ha megnézed a HD4*** kártyák még nem támogatottak.
  • Inquisitor
    #77794
    Miért, eddig nem volt? :D
    Viccet félre téve, volt driver hozzá már a szeptemberi próba változathoz is. Azóta jött ki több is. De szerintem is érdemesebb megvárni a végleges rendszert, mert belaksz egy bétát, utána úgy is mindent újra kell telepítened ...
  • benőmenő
    #77793
    csak a consumer preview miatt érdekel mert most sikerült feltenni végre
    ha valaki hasonlóan elvetemült lenne ezt találtam eddig:
  • broman191
    #77792
    Meg sem jelent még a Win 8, megjelenésig felejtsd el... :)
  • benőmenő
    #77791
    hali,
    win8-hoz van már külön driver?
  • NikeCortez
    #77790
    Sziasztok!
    Shappire Radeon HD 6950 2Gb Vga-m elszált...azaz nem is, de nem megy.
    Értsd:

    -Minden müködik csak a 2 DVI Kimenetnél megégett a nyák és a Forrasztás...

    Lényegében azt szeretném kérdezni (mivel a VGA Dolgozik, belép rendszerbe, mert hallom a hangokat és nem sípol ki a bios előtt (kipróbáltam a 2lagos Dvi-t is, nem ment) ,hogy Ha HDMI-vel áttalakitom monitorosra a képet, elképzelhető ,hogy működni fog?

    Ha valakinek volt hasonló baja, kérem közölje , MobilX KFT-nél vettem, de nemigazán tudnám nélkülözni hetekre vagy hónapokra...és már a másodlagos 12 hónapos garancia (tehát nem a teljes körű) él csak rajta..

    Tippek? Trükkök?
  • arty
    #77789
    ne küldjétek el, engem érdekel a probléma vége!! :)
  • broman191
    #77788
    Tessék! :)
  • SötétBarom
    #77787
    Kezdem hülyén érezni magam, linkeld már be..
  • Solten
    #77786
    Van, ugy nevezik hogy AMD.
  • SötétBarom
    #77785
    Kösz, de valami miatt még mindig nem tudom beüzemelni a shogunt.. A deus exet is megnézem valamikor délután..

    Pedig hogy örültem neki, mikor 10 eurora akciózták :/
  • arty
    #77784
    http://www.techpowerup.com/downloads/2087/Windows-Scheduler-Update-for-AMD-FX-Bulldozer-(KB2645594)-x86x64.html

    http://www.techpowerup.com/downloads/2088/Windows_Core_Parking_Scheduler_Update_for_AMD_FX_Bulldozer_(KB2646060)_x86x64.html

    én is innen szedtem, MS-t nem értem :(
  • SötétBarom
    #77783
    Valami nem gömbölyű, úgyhogy ez a két játék nem fut, vagyis fut, csak egy számjegyű FPS értékeket produkál. Néztem steam supporton, TW hivatalos oldalon, meg google szörcsöltem is, és confirmed. A legközelebb ez hozott a hiba megoldásához, de miután rekvesztáltam a hotfixeket a microsofttól, a linkek amit emailben küldtek, not-found helyre mutatnak :/