90029
  • kaller21
    #78143
    Úgy döntöttem,h kifúrom,s ha nem jó,akkor veszek bele 1:
    Cooler Master Hyper TX3 EVO CPU hűtőt,s 1 Coolink 12cm 800-1700rpm cooler Swif2 120P hűtőt oldalra,felülre,ami talán kiszívja a levegőt a hűtőm fölül. 335 U Elite házam van ebbe lent van a táp,tehát talán jó megoldás lesz ez. Esetleg valaki valamilyen jobb alternatívát tudna ajánlani ? Csak mert nektek is hasonlóan többnyire AMD,s azon belül is 955 BE,vagy egyáltalán hasonló teljesítményű procijaitok vannak.
  • arty
    #78142
    gari

    és reméld, h végre valami ujat kapsz helyette, árában :)
  •  Evil
    #78141
    Hali, kövi gondom lenne remélem tud vki vmi kis okosságot mondani..

    Adott a Sapphire 4870x2 vga, egyszer már volt gariztatva memória hibával kaptam újat stb, 1-1x néha ezzel is előjött hasonló ujabban, de mondom mivel még elég ritka, havonta ha 1-1x, így még nemfoglalkoztam vele, úgyis újra garis, majd ha sűrűsödik.. Aztán gondoltam felrakom már az uj Vga Drivert 12.4 vmi megnézni milyen, nos mentis minden jól, játszottam, majd szétfagyott a gép, kb kép szétesett stb majd lefagyott a gép, jó gépresi, megint ment kicsit, majd megint széthalt a képen zöld pontok voltak össze vissza, és széthalt, mintha memória gondja lenne.. Ezután már ha inditottam a játékot szétfagyott. Oké driver ujrarakás visszaraktam régebbit, driver swepper stb megint széthalt, probáltam másik játék azzalis.. de egyik vmi csoda folytán window modban elindult, és utánna rájöttem hogy a többi is... és ott gond nélkül megy... Oké csökentett modban leszedem a drivert, driver swepper el, majd felrakok egy régit 10.10 amivel tudom hogy ment anno, ugyanaz.. Ablakban megy fullscreenben nem.. Oké ujraraktam az egész windowst 10.5 ös drivert felrakom.. és ezzelis Szétfagy.. Biost is resetelte egyik resetnél az alaplap szóval azse lehet neki gond, bár visszaállitotam mindent úgy ahogy mindigis is volt... Szóval most nemtudom mit csináljak.. Windowst 2x raktam újra win7.. kétféle driverel is megadja magát ha fullscreenre váltok.. Lehet megadta vmi vezérlő chip a vgan azt mindenképp garancia? Másik gépen majd kibirom probálni hogy ottis fagy-e fullscreenben, de ha esetleg nem, akkor mi a rákot tudok vele kezdeni? Ha igen hát akkor meg garancia.. De azért ha van vkinek vmi 5lete így hirtelen jóljönne :)
  • lo9in
    #78140
    a tuning jó dolog az én 5670em 12 fps-t gyorsult átlagba de a max gyorsulás 35 fps volt , értelem szerűen ahol eléggé kevés volt ott gyorsult kisebbet ahol meg amúgy is sok volt ott többet , nem mindegy hogy medium vagy very high márpedig nálam a tuning ezt a különbséget eredményezte minden játékban :)de én a minden alkatrészt húztam a gépben procit 50%-al ramot 20%-al és egy nagyon tuning ellenes alaplapom van amit elég olcsón vettem :)
    harha aki nem tuningol egy olcsó alsó kategóriás gépet azokon látszik meg a legjobban mert ott a játszhatóság a tét nem a benchmarkrekord ;)
  • Tomy Lee
    #78139
    Na azt nem,hogy több programnál különféle beállításokat használjak.Ezt kihagyom,nem nekem való:)
    Köszi a válaszokat!
  • broman191
    #78138
    Egy fagyás után az igazi tuner nem adja fel! :D Összességében lehet állítgatni az értékeket, tesztelgetni napokon át, de semmi garancia rá hogy az adott betonstabilnak hitt, agyontetsztelt OC beállítás minden játék alatt stabil lesz. Még úgy sem hogy a beállítás órákig furmark/kombustor stabil volt...lehet hogy valós felhasználás mellett játék során 2 percet sem fog stabilan kibírni. A Metro 2033-at például végigjátszottam 960/1180/1.25V mellett, az Alan Wake-ben viszont 10 MHz-es "mikro-OC" mellett is pár perc után fagyást kaptam. Vannak szélsőségek... Csak akkor állj neki tuningolni, hogyha tengernyi időd van, jobb elfoglaltság hiányában és nem vagy rest sokat utánaolvasni a témának...plusz elfogadod hogy lehet az egésznek semmi éredménye nem lesz, pár szép benchmark pontszámon felűl. :)
  • Tomy Lee
    #78137
    Na jó,gondoltam emelek rajta azért csak kipróbálom.Feltettem 975/1135-re és ki is fagyott a játék:/
    Azt hiszem többet nem próbálom ki:)
  • MerlinW
    #78136
    Amíg nem emelsz feszültséget, addig értelemszerűen nem fogyaszt többet.
  • Tomy Lee
    #78135
    Fogyasztás esetleg több lesz ha sima overdrive opcióban adok rá kis plusszt?
    Vagy nem annyira jelentősen növekszik a fogyasztása?
  • broman191
    #78134
    100 MHz pluszt kibír általában a memó és a gpu is elvileg a feszültség emelése nélkül...ha komolyabb tuningot szeretnél az overdrive-ot hagyd... :)
  • Tomy Lee
    #78133
    Rendben így hagyom,köszi:)
  • V43 1105
    #78132
    Ne bolygasd, felesleges..
  • IMYke2.0.0.0
    #78131
    Mi a fenének akarod tuningolni ebben a dög melegben?
    Nem elég erős?
  • Tomy Lee
    #78130
    Mit javasoltok egy HD6870(vtx) vga-t Overdrive-ba mennyire állítsam?
  • DIESEL DOG #78129
    Jó nagy radiátor!
  • Tower Guard
    #78128
    Üdv!
    Lenne egy olyan jellegű problémám, hogy a catalístet hiába frissítem, nem hajlandó az újabb verzióra váltani, akármit is próbálok. Letöröltem már, és feltelepítettem az újabb verziót 12.4 és akkor is 10.10-est ír, hát én ezt nem is értem mi ez.
    Régi videokarinál ugyanúgy win 7-nél nem volt sohasem frissítési probléma.

    Ui.: Kérlek írja át a nevemnél aki foglalkozik ezzel a videokártyámat
    GIGABYTE HD 6870-re

    Köszönöm!
  • Máté94
    #78127
    Nagyon helyes. Tetszik. :)
  • broman191
    #78126
    Aprócska passzív hüttő'



  • rehagergo
    #78125
    Sziasztok! Vettem egy Toshiba Satellite L750D-s laptopot. Egy kerdesem lenne, hogy tudom a Shared Memory-t allitani benne. Azt vagom, hogy a BIOS-ba, de ha nincs benne olyan,hogy "Advanced" ??? Tudnatok segiteni nekem??
  • kifli
    #78124
    Hááát, szerintem annyira nem durva. Kb egy ac új, modern környezetbe helyezve.

    Sok dx11 effekt, meg nem vagyok benne biztos, hogy annyira megterhelő lesz. A tesztelláción kívül kb a többi ficsör a teljesítménynövelést szolgálja. (Mondjuk a tesztelláció is, ha azt nézzük, hogy ugyanazt a részletességet, tesztelláció nélkül még számításigényesebb lenne megoldani)


    Így első ránézésre, kocsik gagyinak hatnak, van pár nagy felbontású textura, meg egy két fényeffekt. Nameg egy lebegő ruha. És ennyi.
  • Sir Quno Jedi
    #78123
    Nyilván kontolokon "csak" dx9-ben megy, azon meg menni fog szépen. Ezt a sok dx11 effekt viszi el a hátán, de piszkosul.
  • Pretorian
    #78122

    Ehhez biztos szükség lesz majd a Paksi Atomerőmű egyes és kettes blokkjára CrossFire-ben. Állítólag ez Boxon meg PS3-on is meg fog mozdulni (azt mondjuk megtapsolnám, így elsőre full nextgen címnek tűnik).
  • Sir Quno Jedi
    #78121
    http://www.youtube.com/watch?v=FcMRkyoHKeA
  • kifli
    #78120
    hogy mihez?
  • Sir Quno Jedi
    #78119
    Na a Watch Dogs féle sandboxokhoz majd vehetünk új VGA-t! :DDD Nem is baj.
  • MerlinW
    #78118
    Most tényleg megint el kell magyarázni?:)
  • lo9in
    #78117
    üdv mindenki,
    van itt olyan aki win8 RP-t használ a legújabb hozzá való driverrel ?
    ha igen akkor érdeklődnék hogy indítás után ugye betölt a tálcára a kis catalyst ikon, majd kicsit később bezárja magát és újra elindul , ez miért van ?
  • arty
    #78116
    te 8 magos bull upgradet irtál, meg se emlitetted a 6100ast :) az Neked nyilván nem alternatíva!
  • Pretorian
    #78115
    Igen, X3-ról 6 magos dózerre váltani valóban nagy előrelépés. Korántsem ilyen egyértelmű a dolog az X4-ről X6-ra, vagy FX 6100-ra való upgradenél.
    A tesztekben az FX 6100 kb. az X6-os Phenomok teljesítményét hozza, játékokban pedig nagyon minimálisan erősebb csak a komolyabb X4-eseknél, és nem minden esetben.
    Éppen ezért nem is akarok FX 6100-at.
    A 8 magosoknál viszont más a helyzet.
    Olvastam többféle tesztet, de egyik sem válaszolta meg a kérdésemet egyértelműen.
    Igazából az érdekelne, hogy akinek már megvolt a hasonló kártyája (6950/7850) procicsere előtt, és egy 4 vagy 6 magos Phenom/FX után betette a 8 magos dózert a gépbe, az mit tapasztalt.
    Na ilyen tesztet nem igazán találtam.
  • kaller21
    #78114
    Mondjuk erre én is kíváncsi lennék,h a 4 magos 3.7 ghz-es 955 BE-nél érdemes-e gyorsabbat,erősebbet venni (bulldozert 6 vagy 8 magost) játékokhoz,ha majd megveszem a 7850-esemet. Full HD-ba természetesen.
  • arty
    #78113
    6950@6970em van, én phenom2 x3@3400-ról váltottam fx6100-ra és volt előrelépés, pl nfs the runban elég nagy - nem benchmarkolok, csak az addigi 30-50 közötti fps-ek elmentek az 50-70 környékére (fraps szokott futni)

    más játékok előtte is jól futottak, annyira nem is nézegettem őket - mondjuk a frosbite motor, ami a bf3 és a run alatt is van, szereti a bull-t

    (+a 2db MS hotfix fentvolt a bullhoz)

  • Pretorian
    #78112
    Csokoládés szafaládé.

    Na lecseréltem a Giga 6850 OC-t egy 2GB-os szintén Gigabyte 7850 OC-re.
    A 6950-en gondolkodtam még, de több tesztben is azt olvastam hogy szinte megegyezik a 2 kártya teljesítménye (az áruk is hasonló), viszont a fogyasztás (a 7850 majdnem pontosan ugyanannyit fogyaszt, mint a 6850-em), tesszelláció alatti teljesítmény a 7850 mellett szóltak, szóval végül azt választottam.
    + a 7850 kisebb is, nem olyan nagy buflák mint a 6950.
    Szerintetek az X4-em 3700MHz-en képes rendesen meghajtani a karit?
    Azt látom hogy átlag 35-40%-al gyorsabb minden mint eddig, de szeretném a jelenlegi platformból kihozni a lehető legtöbbet.
    Érdemes lenne egy 8 magos Bulldozert tenni a kártya mellé?
    Nem kéne sokat ráfizetnem a 965-re, kb. 20000 forint lenne.
    Hozna valamilyen teljesítménybeli növekedést (játékokban) egy ilyen upgrade az aláírásomban lévő konfigurációban?

  • Zoli007
    #78111
  • Solten
    #78110
  • lo9in
    #78109
    a dx8.1ben már volt tesszelláció , aztán a 9ben kivették mert még nem tartottunk ott :D bőven vannak eltérések a dxek között
  • kaller21
    #78108
    Dede. Pont ugyanez. Nem Pro,hanem sima 13-as.

    Egy másik helyen is azt mondják,h az AMD-re csak toronyszerűen,azaz felfelé,vagy lefelé lehet fújatni a levegőt: Yes with this particular cooler the fitting on AMD boards only allows for the fan to blow up towards the top of the case (in a tower system) or down.
    A customer reviews részben van:
    http://www.quietpc.com/products/cpucoolers/ac-freezer13
  • MerlinW
    #78107
    Nem ilyened van?

    Itt van teszt, beszerelési lépések, stb.


  • kaller21
    #78106
    Merlin ez 100 ? Mert 2 emberhez is elvittem,mert én is azt gondoltam,h meg lehet fordítani,de ez csak sima Arctic Cooling Freezer 13-as,s nem PRO. S ezt AMD-hez nem lehet vízszintesen. Vagy csak tényleg valamit mind a 2 fazon elnézett.
    Pedig mindketten profik. Nagyon kétlem,h tévedtek volna. S mind a két ember az ismerősöm,tehát lustaság is kilőve.
  • MerlinW
    #78105
    Alaplap kivesz, hűtő levesz, foglalat kivesz, megfordít, visszarak, örül:) Aki beszerelte béna volt, a szervizesek pedig vagy amatőrök, vagy lusták:)
  • kaller21
    #78104
    Ez Intel proci. http://www.argep.hu/opinions_1548116.html
    Itt is írják például,h AMD-re nem lehet,csak függőlegesen felszerelni. Nem tudom,de nekem nem PRO van. Lehet,h csak a PRO-nál lehetne ?