90029
  • KranaZoli #78183
    Épp ezt akartam írni most, Imi válaszára:

    "Nem. Azért, mert egy-egy probléma megoldására akár több hónapot is kell majd várni, mert külön, apróságokra, nem fecsérelnek release-ket. Hot Fix-ek esetében dettó."

    nV-nél is jönnek ki szép számmal Béta driver-ek, egy-egy WHQL között. Sőt, ha jól emléxem év elején egymás után 3db Béta driver-t is kiadtak, mire megszülték a WHQL-t. Azonban valóban voltak akik e miatt anyázták az nV-t; mert Béta driver-t nemigen akartak letölteni, pedig külön megemlítették, ha pl. csak egy bizonyos játékban előforduló hibát javítottak.

    Nem rossz ez a kevesebb Cata elképzelés. Sőt, inkább az volt a perverz, hogy kijött egy Cata; de már előző nap megjelent a következő verziószámú ilyen-olyan preview driver; utána meg az egyéb hotfix-ek, majd egy újabb WHQL.

    Gondolom AMD is majd meg fog jelentetni Béta driver-eket. Már rég nem néztem (1értelmű okok miatt :), hogy AMD oldalán rá lehet-e keresni Béta Cata-kra; vagy Cata-ban állítani, hogy Béta driver megjelenésekor is adjon értesítő üzenetet. nV-nél lehet és jól is van ez így. Speciel most is Béta a legfrissebb driver; eltekintve a külön Win8-as driver-től.
  • Solten
    #78182
    Hotfixek/egyeb driverek lesznek kb havonta csak a Micro$oft WHQL pocsolesebol lett elege a fejlesztoknek, ezert az olyan alairasu driver olyan jo 3 havonta fog frissulni.
  • o0Gomboc0o
    #78181
    Sziasztok. Nekem lenne egy olyan problémám, hogy a játékokban pl WOW ilyen a kép : Kép

    Ha a Config fájlba beírom, hogy gxapo "d3d11" tökéletesen fut. Fifa 12 ba is vannak ilyen csíkok. Ha gyári Win 7 drivert hagyom akkor nincsenek ezek a csíkok. Az AMD oldaláról szedem a drivert. Mobility HD 5145 van a laptopomba. Mi a teendő ? :(
  • tommygear
    #78180
  • tommygear
    #78179
    nincsen, csak kíváncsiságból kérdeztem
  • Solt
    #78178
  • kifli
    #78177
    ha valaminek nagyon kell a fix, azt úgyis kiadják hotfixként, vagy rendes drivert kiadnak olyankor. Az van mondva, hogy akkor jön driver, ha kell, nem az, hogy 2-3-4 havonta. Azpedig nyilvánvaló, hogy akkor kell drivert kiadni, ha új ficsör jön, vagy ha valami gond van a régivel.


    De persze, még nem is tudjuk mi hogy lesz, de már biztos, hogy régen jobbvolt, mint mindennél nemde? (nem)
  • IMYke2.0.0.0
    #78176
    Isten őrizz, hogy így legyen, de tartok tőle, hogy lesznek rá precedensek - hiszen, nagyon könnyen át lehet esni a ló túloldalára ezzel a "nem adunk ki drivereket havi rendszerességgel" dologgal...
  • Sir Quno Jedi
    #78175
    Azé az durván visszavetné az eladásokat, ha megjelenik mondjuk a rage2 és még negyed évig nem lesz hozzá driver, amivel futna... :DDD

    Én mondjuk simán beperelném a gyártót, vagy csak visszamennék a bótba, hogy MOST cseréljék vissza, a pénzemet akarom.
  • Solt
    #78174
    Óóó... ha legalább félkészek lennének! Némelyik még alfa változatnak is fos! :S
  • IMYke2.0.0.0
    #78173
    Csak emiatt üdvözlöm a jelenséget: " ÉS a tetves szoftvergyártók is lesznek szívesek ahhoz igazítani a szaros félkész programjaikat."
    Remélem, tényleg így is lesz :)
  • Sir Quno Jedi
    #78172
    Eeegen és ezé volt az, hogy az egyik gamma amivel játszottam MÉG az tök másik verziót igényelt, mint a másik, amivel éppen játszottam MÁR, sőt volt, hogy ez három gamánál három különböző verzió, hack, meg fix, meg béta.

    Menjenek a murva anyjukba. Egy driver elég negyedévente (még sok is), de az működjön. ÉS a tetves szoftvergyártók is lesznek szívesek ahhoz igazítani a szaros félkész programjaikat.
  • IMYke2.0.0.0
    #78171
    Nem. Azért, mert egy-egy probléma megoldására akár több hónapot is kell majd várni, mert külön, apróságokra, nem fecsérelnek release-ket. Hot Fix-ek esetében dettó.
  • MerlinW
    #78170
    Miért? Mert stabil meghajtókat kapunk 2-3-4 havonta és nem összecsapott bugoktól hemzsegő vackokat hónapról hónapra?:)
  • Sir Quno Jedi
    #78169
    vanisten
  • IMYke2.0.0.0
    #78168
    S ezt mennyien fogják gyűlölni...
  • MerlinW
    #78167
    Nincs már havi driver. Mostantól csak akkor lesz, ha AMD úgy érzi szükségét, NV módra:)
  • kifli
    #78166
    valamivel gond van?
  • tommygear
    #78165
    2 hónapja nem jött új driver, mikorra várható??
  • DarkSector
    #78164
    Igaz hogy az 5770 és 6770 megyegyezik, de árban is....

    ezért ésszerű 6770-et venni: HD 6770 (persze ez csak egy tipp. Majd te eldöntöd.)
  • Sponnyabob
    #78163
    Nincs crossfire-ös alapom, de szerintem a táp se bírna kettőt, de ha cserélek akkor valószínűleg egyel nagyobbra vagy legalább két szériával újabbra. Egyébként nagyon köszönöm a válaszokat!
  • broman191
    #78162
    Önmagában a monitor nagysága nem befolyásolja a játékok alatt érezhető futásteljesítményt, ha azon is marad az 1680-as felbontás akkor pontosan semennyire. Persze gondolom ha már fúhádé' akkor úgy is szeretnéd futtatni a játékokat, abban az esetben nagyáltalánosságban ~10 FPS mínuszt elkönyvelhetsz majd a legtöbb játékban, a felbontáson kívül azonos grafikus beállítások mellett. HD6770-re váltani pedig felesleges, tekintve hogy csak egy átcímkézett HD5770...ha Crossfire-ös az alaplapod, és a tápod is bírná még, akkor bepakolhatsz még egy ugyanolyan HD5770-et, hardveraprón többnyire ~20e Ft környékén meghaphatod őket!
  • DarkSector
    #78161
    ~5cm az eltérés (átlóssan).

    Vagy ha találsz közel azonos árban 6770-et talán még faszábban leszel és kihúzod a 8xxx-ig :)
    De ha nem akkor szerintem is jó ez az 5770.
    Én enyimét azért vettem mert olcsóságra mentem meg utólag kiderült hogy piszok keveset is fogyaszt, ez se uccsó.

    Mindenesetre jó vásárlást!
  • Sponnyabob
    #78160
    Ahogy nézem jó lesz ez, meg ha minden jól megy talán ősszel cserélem a kártyát az újabb generációk valamelyikére. Egyébként az mennyire befolyásolja a dolgot hogy full HD-s 22"-os vagy 24"-os? Mert ha jól gondolom túl nagy különbségnek nem kéne lennie.
  • DarkSector
    #78159
    Most találtam ezt, ezekszerint jobb mint a enyimé.

    TESZT
  • DarkSector
    #78158
    Nekem van 6670...állítólag ez megfelel egy 5770-nak (kb), nekem mögy szépen minden. (én is nemrég váltottam 1920x1080-ra)

    Full details mellett nem fog szerintem ultrasok fps lenni, de ha Med+ vagy netán High details megfelel, akkor nyugodtan megveheted, de szerintem ami nekem van 6670 olcsóbb.
    Viszont azt nem merem mondani hogy 2 év múlva is High-n tudsz majd játszani. :)
  • Sponnyabob
    #78157
    Elég sok youtube videót néztem és azok alapján elégnek kellene lennie, legalább közepes grafikai beállítások mellett az újabb játékoknál is. Azért kérdeztem, hogy esetleg van-e valakinek közvetlen tapasztalata.
  • DarkSector
    #78156
    Hát ja...attól függ, hogy mennyi fps-t akarsz...:D
    A youtube-ra menve a videó mellékletében találod az adatokat.


  • Sponnyabob
    #78155
    Hali! Kicsit fura lehet a kérdés, de szerintetek egy 5770-es kari képes lenne egy 24" full HD-s monitort kiszolgálni? Eddig egy 21"-os monitor volt 1680x1080-as felbontással, de most új monitort szeretnék venni és kíváncsi lennék hogy reális elvárás lenne ettől a kártyától?
  • lybrahu
    #78154
    Értem...hát köszönöm a hasznos infókat!
    További szép napot!
  • broman191
    #78153
    A VTX sem rosszabb mint a Sapphire...csak kevésbé elterjedt. :)
  • lybrahu
    #78152
    Köszi! Eddig csak Sapphire-os kártyáim voltak...
    Azok nem megbízhatóbbak? Vagy csak az áruk magasabb?!
  • V43 1105
    #78151
    VTX3D HD 6870
  • lybrahu
    #78150
    Köszi a gyors választ!
    Nagyjából erre számítottam!
    6870-esből melyiket ajánlanád? Bár nem állok túl jól anyagilag, ez afféle közvélemény-kutatás...
  • arty
    #78149
    6870 > 7770, sebességben

    ha árban hasonló, akkor nem kérdés :)
  • lybrahu
    #78148
    Üdvözlet!

    Hamarosan szeretném lecserélni a Sapphire HD5770-es (1Gb) kártyámat.
    Azt kérdezném érdemes e egy Sapphire HD7770 vapor-t helyette vagy, mint általában a 6870-esre voksolnátok?

  • DIESEL DOG #78147
    Egy újabb erőmű közeleg... :D
  • Solt
    #78146
    Ígéretes!
  • mester1987
    #78145
    Külön kiállítóterem is van járt hozzá? :D

    Szép darab, nekem a 5770-es nyitott hűtéses társa van.
  • Solt
    #78144
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Üdv Urak!

    Múltkor volt excel problémám, csak már nem emlékszem ki segített benne... :D Szóval a lényeg,

    Hogy tudom megoldani azt, hogy például, ha A1 cella üres, akkor az F1 cella 0 legyen, viszont, ha A1 cella szöveget tartalmaz, akkor érvénybe lépjen a B1, C1, D1, E1 cellára vonatkozó matematikai képlet, és az F1 cellába kijöjjön a végeredmény?

    Úgy már sikerült, ha konkrét szövegre írom meg a képletet, ( pl: =HA(A1="";"0 Ft")+HA(A1="smart";(B1+C1+D1+F1)) ),de nekem úgy kéne, ha nem csak konkrét szöveget ismer fel, hanem bármilyen szöveget... esetleg úgy is jó, ha felsorolás egyik elemét ismeri fel.

    Előre is köszi!