90029
  • [NST]Cifu
    #78743
    Lehet hülye kérdés, de single vagy dual-link kábellel van összekötve?
  • item
    #78742
    Azt a monitort amelyik a dp-dvi kábellal van bekötve fel sem ismeri rendesen,be lehet kapcsolni (asztal kiterjesztése erre,stb) de csak ilyen balfék módon 480x600 felbontással megy. A monitor jó.
  • item
    #78741
    Azt raktam be ami a kártyához járt DP-DVI átalakító.

    DVI kimenet: 1 db (DVI-I), 1 db (mini DisplayPort-DVI adapteren keresztül)
    HDMI kimenet: 1 db
    Kijelző csatlakozója : 2 db (Mini DP)
    HDCP-támogatás: van
    1 db mini DisplayPort-DVI adapter

    Hogy ez aktív vagy passzív azt nem tudom.
  • IMYke2.0.0.0
    #78740
    Akkor gyártói csúsztatás... így viszont még rosszabb a kép. :(
  • Borg
    #78739
    Konkrétan nem, mert a fémkeret maga tényleg 1.2mm, csak a kép nem addig ér ki... és ezt ugye az LG már a korábban megjelent PR anyagokban is "elfelejtette" kiemelni...
  • IMYke2.0.0.0
    #78738
    Igen, átnéztem - ott van, hogy a keret 11,6 mm...
    Akkor, szimplán a magyar (és angol?) nyelvű cikkek írói voltak balfékek.
  • arty
    #78737
    hetes szériánál már nem kell "aktiv" átalakító? (vagy neked az van?)
  • Borg
    #78736
    LG DM92 review

    Kicsit gagyi koreai ugyan, de google fordítóba betettem, hogy valami érthető is lgyen belőle..


    Amúgy dióhéjban ahogy sejtettem:
    - 1.2mm keret kamu, ott a fekete csík is körben
    - TVtuner van benne, integrált sztereo hangszóró, sőt még usb-n is tud médiát lejátszani, szal ebben, és a talpban nyújt többet az IPS277-nél.
    - csak 1080p... bár valamit hadoválnak 1440p-ről is néha,de azt nem értem...
  • [NST]Cifu
    #78735
    Ha monitort cserélsz, nincs változás (hátha a monitor a ludas)? Mindkét mini display kimenet ki volt próbálva?
  • item
    #78734
    Urak,kellene egy kis segítség.

    + két 19" monitort rákötöttem a kártyára. A fő monitor (1920x1080) az a HDMI-n van, és az egyik DVI-re került az egyik monitor (19" 1280x1024). Ez a kettő megy is. De ami a mini display-dvi átalakítóra van kötve DVI kábellel,azt nem tudom működésre bírni. Szintén 19" 1280x1024 felbontású.

  • broman191
    #78733
    Előfordulnak ilyen jelenségek, az én karim is órákig kombustor stabil agyonhúzva 960/1180/1.25V-on, ellenben bizonyos játékok alatt 5 perc után kidöglés van, játékfüggő a stabilitás nagyon... Emlékszem hogy az Alan Wake alatt kínomban poénból csináltam már mindössze 5 MHz gpu OC-t hogy annak mi lesz az eredménye...azzal is kidöglött, komolyan nevetséges mennyire anti-oc játék nálam... :)
  • Solten
    #78732
    OpenGL volt, a Dx-t kiprobalom majd thx.
  • [NST]Cifu
    #78731
    A Benchmarkot próbáld ki OpenGL és Dx módban is. Nálam volt, hogy sima Burn teszte semmi gondja nem volt a kártyának, de ahogy benchmarkolni akartam, 20-30 másodperc után elszállt a Kombustor, mint a győzelmi zászló.
  • arty
    #78730
    nem talán, biztosan! :D (4. tévé-monitorom használom...)
  • Solten
    #78729
    Az egyik jatek soran rendre osszefossa magat a rendszer, szoval stresszeltem kisse a vasat (CPU, mem: ok - jatek bug lesz, mert mindig az adott palyan tortenik):



    Kul.. veri kul... (szobahomerseklet 27 C)
  • IMYke2.0.0.0
    #78728
    Nem is gondoltam komolyan azt a kiszólást :)
    Amúgy, igen, a 43-as homorú monitor lenne a tökéletes, ha az embernek ekkora igényei vannak - nekem igen, csak pénzem nincs hozzá :)))
  • [NST]Cifu
    #78727
    Eszem ágában sincs kötekedni, csak ha már több százezres megjelenítő-befektetésről beszélünk, akkor az ember elvárná azt, hogy ne legyen egy csík a képben. Ebből a szempontból sokkal jobb az általad belinkelt NEC 43"-os megoldás.
  • Borg
    #78726

    MIndegy is, tükröződnek az a lényeg.


    Most került fel egy képet is mutató promó, ez elvileg a 23" verzió.
    Látható a fekete sáv körben... bár ha tényleg csak ekkora lenne, még azt mondom rendben van, de ez se 1.6mm...

  • IMYke2.0.0.0
    #78725
    Nem fogok hazudni: passzív3D polárszűrőről, mint fogalomról, most hallottam (olvastam) életemben először = nekem kínai :)
  • Borg
    #78724
    Két különböző típus elvileg, igen. De ugyanabból a szériából.
    Sejtésem szerint a DM92 a dizájnos talapzattal, és a tvtunerrel fog többet tudni ennél.


    Másik érdekes pont az antiglare bevonat teljes hiánya, amint az DM92 fotóin látszik (100% tükör). A passzív3D polárszűrője miatt ugyanis nem kerülhet rá akármilyen tükröződésgátlás...
  • IMYke2.0.0.0
    #78723
    Lehet, hogy tévedek, de szerintem az IPON-os hír nem erre a típusra utalt.
    Ha mégis, akkor viszont tényleg gáz...
  • IMYke2.0.0.0
    #78722
    Köszi.
  • Borg
    #78721
    Btw itt a DM92 promóképe:



    Ezen is kihúzták még a képet a széléig, aztán meg lehet nézni az élő fotón milyen:


  • Solten
    #78720
  • Borg
    #78719
    Érdekes ez a hír, már csak ezért is: LINK
    Ez az LG DM92, amit ugye eredetileg harangoztak be Cinema3D monitorként idénre, és elvileg meg is jelenik augusztusban. A képek tanúsága szerint a srácnak már van is egy, ami valami promó darab (ott dolgozik).

    Ott is látható, hogy az 1.2mm bezel ugyanolyan átverés, mint az idei LG TV-knél. Hiába 1.2mm a fémkeret, a kép nem ér ki odáig, hanem még egy centiméteres fekete sáv van körben.
    Szal én azért egy bekapcsolt képet is szeretnék erről az IPS277L-ről. Ami amúgy nagyon tetszetős, én az U2410-emet tervezem már a bejelentésük óta ilyenre cserélni, csak azt hittem már sosem jelennek meg... meg ugye az eredeti beharangozóhoz képest a featurelist is erősen meg lett nyírbálva (a 27-es DM92 az IPS277L-hez hasonlóan pl 1440p helyett csak 1080p lesz pl, ami ebben a méretben szerintem nem fasza már...)


    Ennek fényében pedig a 110e Ft körüli induló ár sem fasza. Ehhez NAGYON jó kéne legyen, ami a színhűséget, és az input lagot illeti...
  • IMYke2.0.0.0
    #78718
    Nagyon szívesen :)
  • Omlás
    #78717
    óóó tudtam én :D Age of 1, CMR2, Interstate '82, FarCry .... úúúristen de rég volt :D

    Utólag is köszönöm a munkádat :]!!!

    Tiszta sokk ért most
  • IMYke2.0.0.0
    #78716
    De igen, játékokat honosítok, régebben sorozatok, filmek feliratait is. :)
    A honlapom: klikk (rohadt régen frissült a dizájn), a honosításokat meg gyakorlatilag direkt a Magyarítások Portálra töltöm.
  • Omlás
    #78715
    Amúgy IMYke2.0.0.0 te nem csináltál/csinálsz magyarításokat? Vagy honnét ismerős ennyire a nicked? :] Valahonnét nagyon ismerős de régebbről viszont nem tudom hova tenni :D
  • Omlás
    #78714
    Nagy duzzogva én is elfogadnám
  • IMYke2.0.0.0
    #78713
    Egy [url=http://www.slashgear.com/nec-crv43-43-inch-curved-lcd-arrives-july-for-8k-0445950/]NEC CRV43 43"-as[/url] monitort is elfogadnék, egye fene :) Annak ellenére, hogy nem mai példány.



  • IMYke2.0.0.0
    #78712
    Egyetértek - munka/játék közben meg a tartalomra összpontosít az ember :)
  • Omlás
    #78711
    Az az 1.2*2 már igencsak elhanyagolható sőt szerintem ha annyira nem figyel rá az ember szinte el is tűnik :]
  • IMYke2.0.0.0
    #78710
    Most kötekedsz? :)
    A hétköznapi emberek számára a káva nélküli monitorok elérhetetlen árban vannak. Azzal főzni, ami van - ez az 1,2 mm-es káva jelenleg a legkisebb a világon.
  • [NST]Cifu
    #78709
    Ott is ott van az a 1,2mm, egymás mellett már 2,4mm...
  • IMYke2.0.0.0
    #78708
    LG 27"-es, IPS-panel, Cinema Screen Design - IPON
    * LED
    * 178 fokos látószög, függőlegesen és vízszintesen is
    * 5 ms jellemző érték
    * 1920 x 1080
    * 250 cd/m2 fényerő
    * Mobile High-Definition Link technológia
    * 1,2 milliméter vastag keret
    * 14,1 milliméteres mélység

    Ezekből kell kiépíteni a 6-os Eyefinity-t és nincs számottevő, autó A-oszlopos káva :)
  • [NST]Cifu
    #78707
    Én másfél méterről nézek egy 40"-os fullHD TV-t, aki ilyen távról látja a pixeleket, az sólyomszem. :)
    Én is el tudnék viselni egy Eyefinity rendszert, de egyfelől hova rakom (akkor már új asztal is kéne), másfelől pedig az szvsz irtó gáz, hogy a káva széle olyan, mint autóban az A oszlop... Vannak persze "egybeszerelt" 3 monitoros rendszerek, de az megint iszonyú drága játékszer...
  • Omlás
    #78706
    Én is 2,5-3m-ről használom monitornak szövegek olvashatóak dolgozni tudok rajta játszani meg filmet nézni több sem kell csak a távolság miatt kellet kis logisztikai átszervezés a szobában :D
  • lo9in
    #78705
    én tv-m 26"-os és ott még pont elmegy az 1920x1080, amúgy ez a felbontás 24"-ra van kitalálva efelett ahogy növekszik a máret úgy kellene arányosan emelni a felbontás maximumát is hogy ugyanolyan minőségű képet kapjunk a tv-t kb. 2-2,5 méterről nézem a monitort meg olyan 60-70 centiről :)
  • Omlás
    #78704
    Teljesen jogos, én kénytelen voltam "alkut kötni az ördöggel" karácsonyra vettem a tv-t mit ad isten pont akkor füstölt el öcsém monitorja így ő megkapta a monitorom nekem maradt a tv mint monitor :] eleinte elég durván szédültem előtte most már megszoktam :D