90029
  • lo9in
    #78783
    amúgy mi az az AGP ?
  • arty
    #78782
    melyik AGP-s hotfix drivert tetted fel?

    ezt? -> próbálj régebbit
    nem ezt -> próbált ezt :D
  • lo9in
    #78781
    z-buffer
  • k roy96
    #78780
    Sziasztok! Nemrégiben újra raktam a gépemet(win7) és azóta az egyik játék így jelenik meg(már másodperc múlva válik ilyenné:

    Egy Sapphire Radeon HD3650 AGP 512MB-os kártyám van. Leszedtem a netről egy drivert, khm...hotfixet. Azzal Ati Radeon HD2600 XT kártyának ismerte fel. Ez szúrta a szemem, letöröltem(utólag tudtam meg, hogy nem változik semmi a kártya teljesítményén, ha más van kiírva). Azóta, ha akarok felrakni hotfixet, a catalyst control center telepítésénél kihoz egy ablakot:
    https://lh5.googleusercontent.com/-o9yKBhyv0Nc/UA6TWWUVPuI/AAAAAAAAAHQ/ZpAEaFLnIV4/s340/hiba2.jpg
    És nem is jelenik meg sehol hogy radeon hd3650 kártya van a gépben. Csak azt írja mindenhova, hogy Szabványos VGA grafikus adapter. Hogy lehetne megoldani ezt a problémát? Köszönöm előre is!
  • Solten
    #78779
    Hi. Az OC-hoz elvileg gazdagabb a korites (kabelek, atalakitok stb), ha neked ez szamit... Bar azonos ar eseten miert ne? Dragabb szokott lenni a "hagyomanyosnal".
  • broman191
    #78778
    Ugyanaz mindkettő (1, 2), az OC verzió elég lepkefing, nem nevezném túlhajtásnak amit csináltak vele - tehát az órajelek különböznek minimálisan, ennyiben kimerülnek a különbségek, így az "OC" nem ér semmivel sem többet mint a "nem OC".
  • GibboRamone
    #78777
    Sapphire modelljeíről van szó.
  • GibboRamone
    #78776
    Üdv. A 7850 referencia modellje és a 7850 OC most szinte ugyan annyiba kerül. Melyiket érdemes megvenni annak aki nem óhajt tuningolni rajtuk. Tudnátok pár elönyt hátrányt felsorolni a ket kari közt? Előre is köszi!
  • IMYke2.0.0.0
    #78775
    Ennek egyedül a záros határidőn belül érkező új "egybegépek" tehetnek keresztbe - hiszen, akkor a "nagyszerűen" portolt játékok hardverigénye is jócskén megugrik majd...
  • IMYke2.0.0.0
    #78774
    "és a legszörnyűbb, hogy mindezt +20% teljesítményért"

    Így van. Ezt kell leginkább figyelembe vennie az embernek, ha már a pénze adott. Szerintem, ennyit nem ér a cécó.
    Egy 6950/70-es kártya is BŐVEN SOK manapság a játékokhoz, még Full HD-ben is.

    Ha pedig valaki kompromisszumokra képes, és nem szimulátor-őrült, akkor még évekig.
  • arty
    #78773
    ehez nagyon együtt kell állni a bolygóknak :) (drágán eladni, olcsón megvenni)

    reálisabb, hogy 50ért elmegy és 90 körül veszel 7950est :(

    és a legszörnyűbb, hogy mindezt +20% teljesítményért :(((((((((((
  • [NST]Cifu
    #78772
    Ez is egy nézet.
  • IMYke2.0.0.0
    #78771
    Ha nekem van 80 ezer Ft-om egy VGA-ra, akkor várok még 1-2 hónapot, és veszek egy gyárilag csomagolt, vadonatújat, amit ÉN bontok ki, és ÉN használok először.
    Tuningra tojok, így nem izgat, hogy mennyi potenciálról adnak nekem jelentést egyesek, egy használt kártyájukkal kapcsolatban [amit ki tudja hány durva próbálkozás után tapasztaltak ki]...
  • [NST]Cifu
    #78770
    Az eladó ad rá 3 nap visszavásárlási garit, 3 nap elég, hogy leteszteld, nincs-e valami baja. És azért akárhogy is nézzük, az a 7950 még mindig legalább fél évvel fiatalabb, mint a 6950.

    Végső érvként pedig ott van az, hogy spórolhatsz cirka 20e Ft-t egy új kártyához képest...
  • IMYke2.0.0.0
    #78769
    Maradjunk annyiban, hogy egy ilyen VGA-t már nem vennék meg... eddig csak 4 ember kézén ment át
  • [NST]Cifu
    #78768
    Én Gianni-tól vettem a 7950-et, 97e Ft-ért. A PH! aprón most van egy 77,5e Ft-ért. Ugyanitt találni 6950-est 55e-ért. Szóval 55+35 árából bőven meglenne az a kártya. :)
  • IMYke2.0.0.0
    #78767
    Hol shit!

    Sapphire HD 7970 - 134-151.000 Ft
    Sapphire HD 7950 - 108-120.000 Ft

  • arty
    #78766
    7950-et, esetleg :)
  • [NST]Cifu
    #78765
    Eladja a 6950-et, és abból a plusz 35e Ft-ből vehet 7970-est. :)
  • DIESEL DOG #78764
    Nagyon meleg GPU-ra van megoldás jó pénzért... :D
  • item
    #78763
    Nekem is volt,hogy a sapphire 6950@70 (6950 órajelek) 89 fokot mutatott BF3 közben a GPU,gond nem volt belőle,de azt már én is sokallottam. A mostani asus DC2 40 fokos alapon és 59 terhelés alatt a bf3-ban.

  • Solt
    #78762
    Fogd meg a foglalat mellett a lapot... :S

    Nekem anno ilyen 45-50 fok környékére is felfűtötte a lapot a vga, ha elengedtem ilyen hőfokig.... az meg már hosszú távon szerintem nem egészséges...
  • arty
    #78761
    nekem is elmegy 90 fokig a giga ref6950@6970 és ugyan érezni, hogy meleg, de mivel a mókuskerék hátrafelé fúj így a lapot annyira nem féltem.

    és a fülemnek "kicsit" már ez is hangos... ha hűvösebb lenne, még hangosabb lenne :(
  • Solt
    #78760
    A 90 fok már nagyon a határ, de nem azért mert a vga-nak baja lesz... én inkább az alaplapot félteném már ilyen hőnél... süt az egész ketyere... :)

    Egyébként amikor a gyári hűtés ilyen hőfokokat produkál, ott általában a ház szellőzésével van gond szerintem. Nekem a 6990 nem melegszik fel ennyire, pedig azon is a gyári mókuskerék van...
  • w77d
    #78759
    sziasztok!

    A 6970-esem játék közben 89-90 fok körül mozog. Ez normális? Vagy ez már a veszélyes kategória?
  • item
    #78758
    Köszi köszi,majd még futok egy kört ezzel,meg valszeg szerzek egy aktív dp-dvi adaptert is.
  • [NST]Cifu
    #78757
    A #78747 -es hsz.-ben már írtam, hogy csak passzív átalakítót adnak max. a kártyához alapban. :)

    Egyébként most megnéztem, én nem is kaptam DP-DVI átalakítót. Semmilyet. :)

    Egyébként ezért javasoltam, hogy próbáld ki hogy csak a HDMi és a DP-DVI van rákötve, úgy mi a helyzet. Annak ugyanis működnie kell(ett volna).
  • item
    #78756
    Most már biztos,hogy ez egy passzív átalakító:

    eyefinity-dongles

    Ez az én kábelem:

    Adapts: Mini DisplayPort™ To: DVI-D Single Link Passive
    Gold Compupack 1030A088-001-H 1920x1200

    Itt a magyarázat. 3 vagy több monitor használatakor aktív DP-DVI kell.

    A maximum of 2 legacy monitors (VGA, DVI or HDMI) can be enabled simultaneously, provided that each monitor is connected either directly or via a “passive” DisplayPort™ adapter/dongle. “Passive” adapters/dongles will NOT support more than 2 legacy monitors.
     To enable support for more than 2 monitors, “active” DisplayPort™ adapters/dongles are required (or monitors with direct DisplayPort™ connectivity must be used).
  • arty
    #78755
    nem úgy volt, hogy a 7es szériához már nem kell aktiv átalakító?? :( egyébként is, ez akkora baromság így :((
  • item
    #78754
    Most utánaolvastam a problémának. Amit én az asus kártyához kaptam,az passzív DP-DVI átalakító. Ez nem jó nekem. Egyedül az aktív DP-DVI átalakítóval fog üzemelni a dolog.





    Cikk
  • item
    #78753
    Majd kipróbálom,azért köszi urak a segítséget. Majd jelzem mit sikerült kiokoskodnom!
  • arty
    #78752
    és azt nem tudod megcsinálni, hogy a dp-dvi-ra kötöd a pana tévét, a másik két csatlakozóra pedig a két 19"-t?
  • item
    #78751
    Igen, van egy 32" pana tv-m monitorként használom és azon van HDMI és D-SUB

    Kipróbáltam,hogy a DP-DVI átalakítóra egy DVI-HDMI kábelt kötöttem és azt dugtam be a pana tv-be. (hdmi port) Így működik.

    Most ideiglenesen úgy csináltam meg,hogy a Pana tv egy DVI-HDMI kábellal van bekötve a kártya DVI kimenetére. Az egyik 19" monitort pedig egy HDMI-DVI kábellal a kártya HDMI kimenetére kötöttem. Kiterjesztett asztal van engedélyezve a 19"-os monitorra,megy is szépen minden. Viszont a DP-DVI átalakítóra kötött DVI-D - DVI-D single kábellel bekötött másik 19"-os monitort valamennyire látja,de nem lehet normálisan aktiválni,mert akkor a többit is elcseszi.

    Mellékelek pár képet a helyzetről:






  • [NST]Cifu
    #78750
    Ok. Álljunk meg egy percre, azt próbáltad, hogy csak a DP->DVI és a HDMi volt rákötve? Lehet, hogy a TV azért ment gond nélkül, mert csak két eszköz volt.
  • arty
    #78749
    tehát más monitor megy a DP->DVI átalakítón? csak az a 19"-es nem?
  • item
    #78748
    Nem nyert hangszórót sajna. Viszont a DP-DVI átalakítót DVI-HDMI kábelra dugva a HDMI bemenetes monitoron minden gond nélkül viszi.

    Most ott tartok,hogy az egyik monitort HDMI-DVI kábellal fogom bekötni a másikat meg az (DP-DVI) átalakítóval a DVI-D bemenetes monitorra dualos DVI-D kábellal. (Csak ilyet majd vennem kell.)
  • [NST]Cifu
    #78747
    Ok, akkor következő ötlet: DP -> DVI -> VGA

    Ez a passzív DP-DVI átalakítóval is kell működjön (elviekben amit adnak hozzá, az passzív).

    Szerk.: Olyat próbáltál, hogy a DVI-t kihúzod, és a DP-DVI van csak bedugva?
  • item
    #78746
    Igen, Az átalakítón és a monitoron is megvan az összes lába,azaz tudja a dual-t is. Kipróbálom majd egy duálos dvi-d kábellal is,csak az most nincs itthon.
  • [NST]Cifu
    #78745
    Az oké, de dual-DVI kimenet van az átalakítón? Mert szerintem igen, nem lehet, hogy ez is okozhat gondot?

    Oké, elviekben nem szabadna...
  • item
    #78744
    A monitorban DVI-D anya van, a kábel pedig Single DVI-D.

    A DP-DVI átalakító ami a kártyához járt szintén DVI-D anya.