90029
  • broman191
    #88949
    Az új Deus Ex gépigénye szvsz nem fest túl meghatározó képet a jelenkor általános gépigényeiről (a jövőről esetleg), meglehetősen fura viszonyban áll a gépigény-grafikus minőség viszonya...de egyébként ettől függetlenül igaz, hogy idővel 1080p@60-ra is kevés lesz a mostani 100e Ft körüli középkategória, attól függetlenül, hogy arra ajánlja a gyártó a hivatalos promójában... :)

    High preseten már bőven 60 FPS átlag felett viszi a 480 és 1060 is, viszont a very high-tól fel van adva a lecke, elfogy a kraft... :) A screenek közötti különbség alapján gondolom jócskán benyalja a számítási teljesítményt a minél reálisabb megvilágítás és árnyékok leszámolása, a grafikus minőségi profillal fentebb lépegetve...nem is teljesen észrevehetetlenül, bár rengeteg gamer valószínűleg azt sem tudja majd mi nézne ki máshogy, ha egy-egy grafikus profillal lentebb-fentebb tennék a graf. beállításokat...és a gameplay tekintetében nem mintha sokat változtatna. :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.08.24. 18:11:46
  • Mozes
    #88948
    Hát te tudod :))
  • Moby
    #88947
    Igen őt is néztem, de neki még nemolyanrég magasabb volt talán az ára? Hát...mitmondjak? Rohattymekk előre is :P Széptetszikjóismegkívánomis. Még agyalok rajta picit :)


    /de durván offbament a topik, neittovább
  • Solt
    #88946
    Megszoktam már, hogy ha valakit szembesítenek a hülyeségével akkor befeszül és elkezdi a másikat támadni, de azért egy 40+ éves emberkétől nem ezt vártam volna...

    50-80 ezerért csodálatos minőségi monitorokat lehet kapni :D Egy ilyen (vagy akármilyen) tévé ugyanazt tudja, mint akármelyik gémermonitornak mondott, antiglares-es excelrevaló fosparéj.

    A fenti idézetnek már a stílusa is magáért beszél, a tartalom meg nettó hülyeség, de azért még neked áll feljebb... ehhez csak gratulálni tudok!
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2016.08.24. 12:55:31
  • Maala
    #88945
    Ez olcsóbb, és ugyanazt tudja. :-| Ő meg az én kiszemeltem, 1 hónap, és kezeimbe kaparintom. :-D

    27"-on UHD, az a vicces kategória. :-D
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2016.08.24. 12:56:03
  • Moby
    #88944
    Vergődj még.
  • Solt
    #88943
    Nem hit kérdése, hogy egy 80K-s monitor képességeit egy 80K-s TV meg sem közelíti. Nekem mindegy, hogy te min játszol, de azért hülyeségeket tényleg ne terjesszünk már!

    Kicsit korábban kell ahhoz felkelned, hogy engem sarokba szoríts... persze, ha kell a napi egy beégés, szívesen állok a rendelkezésedre! ;)
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2016.08.24. 12:35:08
  • Moby
    #88942
    Nézd, nekem mindegy hogy te miben hiszel. Ami neked szuper játékra, azon én max levelezek. Ennyi. Lépjünk ezen túl. Okos akartál lenni mint tegnap, majd holnap megint megpróbálod
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2016.08.24. 12:31:35
  • Solt
    #88941
    És a 80K-s TV nyilván szarrá veri az U2414H-t... főleg a felsorolt paraméterekben! :D Hogy a te szavaiddal éljek, marhaságokat ne terjesszünk már!

    Egyébként a meh mit jelent? Nem értek kecskéül! :D Azért mielőtt kijelentéseket teszel, nem ártana legalább egy picit tájékozódni! Például... A normálisabb IPS paneles G-Sync monitorok pedig közelebb vannak a 300K-hoz mint a 200K-hoz...
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2016.08.24. 12:19:00
  • Moby
    #88940
    Vagy a jövőre való tekintettel lehet jobb választás lenne ugyanaz 4K-ban. Igazából mindegy. Ezis-azis drága.
  • Moby
    #88939
    Egy U2414Hb-ről írom ezt a posztot :D Ez melózni elmegy, az okádékfeketéje így nappal nem tűnik fel, de amikor én este beülök játszani, akkor biztosan nem ezt szeretném bámulni. Megtehetném, nem véletlenül nem teszem. Sem az antiglare mákját. De ez utóbbi sajnos népbetegség, nehéz vele bármit kezdeni. Remélem kigyógyul belőle hamarosan az emberiség.

    >A valamire valónak nevezett G-Sync monitorok java része azért a +200K-ért még mindig TN paneles! Ezek aztán tényleg valamire valók...
    Meh. Marhaságokat ne terjesszünk már. Ő az én kiszemltem, de ezen az áron no-no. Inkább lövök egy 40-es 4k-s samungot, az tud ilyen közellineár scalinget, aztán vltogatok 4K meg fhd között, a maradékot meg majd beletolom a 11XX genváltásba, és remélhetőleg elfelejtem a fhd-t örökre.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2016.08.24. 12:07:43
  • Solt
    #88938
    80K alatt kapható mondjuk egy Dell U2414H, 60K körül pedig egy P2417H... megnézném, melyik 60-80K-s TV hozza azokat a paramétereket (után húzás, válaszidő, inputlag) amiket az említett monitorok! A valamire valónak nevezett G-Sync monitorok java része azért a +200K-ért még mindig TN paneles! Ezek aztán tényleg valamire valók...

    A 480/1060 a középkategória... mint ilyen az 1080p-s felbontás mellett nem arra való, hogy mindent maxra tolva használják, mert így nem fogja hozni mindenhol(!) a fix 60 FPS-t... viszont aki képes kompromisszumra beállítások terén, esetleg nem ragaszkodik a fix 60 FPS-hez, azoknak ezek a kártyák tökéletesek. Nem beszélve azokról, akiknek az igényeit a pénztárca határozza meg...
  • Moby
    #88937
    >Én mondjuk a két kártya közötti különbözetet egy minőségi monitorra költeném

    50-80 ezerért csodálatos minőségi monitorokat lehet kapni :D Egy ilyen (vagy akármilyen) tévé ugyanazt tudja, mint akármelyik gémermonitornak mondott, antiglares-es excelrevaló fosparéj. Van olyanom is pár darab, itt használom őket az irodában. Erre még éppen jók. Egy valamirevaló gsynces cucc meg 250 lenne, de annyit én nem adok egy lcd monitorért. Majd egy oledért talán. Ami monitor szinten ma megy az katasztrofális. Ez a tévé legalább nem féligglossy, nagy, és amúgy sincs rossz képe. De a felbontása okán már ez sem marad sokáig, de valszeg tévé fogja váltani, mert monitorból továbbra sem találok normálisat.

    szerk: ja és nem, messze nem elég a 480 fullhd-ra. Erős kompromisszumokkal maximum. De a 1070 sem. Tegnap 20 percet tornáztam Deus Ex setup menüben, hogy kiguruljon normálisan belőle. Én nemtudom mikről álmodoztok ilyen 480-1060 vonalon.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2016.08.24. 11:28:51
  • Solt
    #88936
    Szerintem pont az a helyzet, hogy annyit gyártottak amennyit szoktak, csak most erre jóval nagyobb a kereslet... no meg volt valami vihar, vagy árvíz arrafelé, és kapásból egy hétre leálltak a gyártósorok.
  • Mozes
    #88935
    Overclockers.co.uk-en van 480-van rendesen, és 100 alatt itt van bőven szállítással mindennel együtt..
  • Solt
    #88934
    Kinek nem inge...
  • Mozes
    #88933
    Ezen SAMSUNG 32H5500 nyomod a játékot és nem volt elég a 480?! Én mondjuk a két kártya közötti különbözetet egy minőségi monitorra költeném, mert ha tényleg ezen nyomod, akkor holt mind1 szinte milyen kártya van alatta, de igazad van az MSI 1070 a legjobb kártya a piacon szerintem is, én is azt vennék
  • Palinko
    #88932
    azon gondolkodok, hogy nem mondott az AMD hivatalosan semmit? mert akárhogy nézzük nem gyártattak annyit mint szokásosan, tehát valami nyilatkozat lehetne. meg gondolom egész Kelet Európában ez a helyzet meg gondolom ázsiai afrikai, dél amerikai piacokon is simán előfordul ha ezt a térséget sem tartották túl fontosnak.
  • Moby
    #88931
    Az esetemben a trollkodás gondolata is mosolyogtató. Nekem benne volt a gépemben a 480 megjelenést követő néhányadik napon. Most sem azért nincs már benne, mert nem kapható, vagy drágának találtam, csak nem volt elég.
  • Solt
    #88930
    A mantra szerintem nem érdekes.... :)

    200 USD a 4GB-s ref RX 480 ára volt.
  • arty
    #88929
    közben azért HETEK teltek el ... ezért "érdekes", hogy még mindig "semmi" :(
  • arty
    #88928
    290$ :(((
    jól 200$ ott is a 480...
  • Solt
    #88927
    Igen, az AMD tehet róla, hogy ismert tényen pár naponta "nekiállunk" trollkodni! :) Így van, tenni nem tudunk ellene, még azzal sem ha pár naponta csámcsogunk a témán. Aki 480-t akar az vadászik, kivár, stb, aki nem tud várni, annak ott a kiváló 1060.
  • Moby
    #88926
    >de századjára már unalmas az a képlet

    Dumáld le az AMD-vel. Nem én tartom fenn a helyzetet, mitöbb, tenni sem tudok ellene (őszintén szólva olyan nagyon nem is bánt).
  • broman191
    #88925
    Akkor rokonlelkek vagyunk a világ nagyrészével... :)
  • Solt
    #88924
    Van információ tartalma egyszer, kétszer, háromszor... de századjára már unalmas az a képlet, hogy "némmá, RX 480 horror áron" --> "LOL, az 1060 később jelent meg és már olcsóbb is".
  • Solt
    #88923
    Nem sértődnék meg, ha olyan kínálat lenne itthon, mint a Newegg-n és főleg olyan árakon! :) Itthon jelenleg 3 opció is van... ref 480, várakozás, 1060! :)
  • Hasselhoff72
    #88922
    Vilag nagyreszet is hidegen hagyja hogy hol laksz:)))
  • Moby
    #88921
    De annak éppúgy van információtartalma, hogy ide nem jut. Ha van, ahova nem jut, akkor azért nehéz lenne azt mondani, hogy bőséges a kínálat. Lehet azon lamentálni, hogy miért pont ide nem jut, de nekem az van olyan érzésem, hogy nem csak pont mo-ra nem jut. Mitöbb, szvsz ez az hazai vásárlóknak relevánsabb, minthogy a neweggen mi a helyzet épp.
  • broman191
    #88920
    No de legyen valami örömhír is, PowerColor RX 480 Gets an Unlocked BIOS Switch for Extreme Tweakers @ wccftech - Tehát 300 dolcsiért össze lehet majd hozni vagy plusz 50-100 MHz-et, ami kevés lesz általában az érdemben jobb élményhez, de legalább tud majd 300 wattot fogyasztani 150 helyett, ahogy egy igazi AMD VGA user a Polaris előtt megszokta...

  • broman191
    #88919
    Ja, lassan ideje lenne a kosárba tenni 5 helyett pl. 100 db-os készletből egyet emészthető áron...hogy máshol kapható-e vagy mennyiért, engem hidegen hagy, amíg itthon élek... :)

    ui.: Egyébként a Newegg kínálata is nagyjából tükrözi az itthoni helyzetet, 8 GB-os ref. van minden útsarkon, AIB karik már kevésbé, a 8/4-es Sapphire Nitro-k egyelőre elfogytak, viszont a 8 GB-os STRIX Asus csillagászati áron szintén elérhető...egyedül az MSI modellek hiányoznak a képletből itthon.
  • Solt
    #88918
    Viszonyításképpen linkeltem az árakat, hogy milyen a helyzet akkor, amikor mindkettő elérhető... ennyi volt a célom! :) Mindenki tisztában van már vele, hogy ide egyszerűen nem, vagy csak alig jut egyelőre a 480-ból, de azért a csodájára járunk pár naponta... Kicsit unalmas már! :)
  • Solt
    #88917
    Mondjuk azért számít, mert a világnak azon a felén adják el a mennyiséget... az, hogy itthon a készlethiány miatt mások az árak, cirka semmit nem számít... akkor sem, ha emiatt itthon mondjuk több 1060 fogy.

    Persze trollkodni, értetlenkedni kiválóan lehet 2-3 naponta olyan dolgokon, amik már kismilliószor át lettek tárgyalva. Persze, ha ez téged lelkileg boldoggá tesz, akkor hajrá... (csak ne itt)
  • Moby
    #88916
    Hát biztos van olyan mo-on is, aki amcsi sztórból rendel 1060-at százezerért+szállítás+vám+áfa, ahelyett, hogy kilencvenért megvenné, de a totál idiótákat kizárhatjuk szerintem kivételesen ^.^
  • benőmenő
    #88915
    És te miért gondolod, hogy a kishazánkba nem szállító webshop áfa mentes ára miért számít bármit egy magyar fórumon, ahol azért még zömmel itthon és forintból vásárolnak?
  • Solt
    #88914
    Nem tudom miért gondoljátok úgy, hogy a magyar piac bármit is számít... :)

    1060 / 349 USD

    480 / 290 USD
  • broman191
    #88913
    Yay, a később megjelent 1060-ból már az AIB is olcsóbb mint a ref...és úgy egyáltalán kapni.
  • benőmenő
    #88912
    ROFLMAO
  • broman191
    #88911
    SAPPHIRE RX 480 NITRO+ 8 GB @ alza.hu - "Raktáron 1 db"...108e Ft, kihagyhatatlan ajánlat!

    ui.: ...de legalább már 3 év garit írnak rá belföldi boltban is...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.08.23. 17:40:18
  • arty
    #88910
    pontosan ez történt velem... előző körben még belevágtam 2x is a 290-be, végül 970 lett

    most az amd esélyt sem adott... nyilván, ha nagyon akartam volna, 100 ezerért lehetett volna 480am, de annyiért az nem jó vásár

    480 75ért, egen, az még úgy okés
    de méginkább egy 470 65ért :)