90029
  • arty
    #88989
    mondjuk jó napom van, 200-al ölök...
    mondjuk jó a szeró, 30as pingem van...
    230 helyett 330 nem fog eldönteni egy csatát se :) 1-2 kill ide vagy oda meg nem számít.

    én nem vérre játszok, azt elengedtem pár éve, amikor a bf3ban csak a frusztráció jutott... ;)

    ---

    Solt: ha nagyon várom és rákészülök, nekem is jött ki 128, de lássuk be az nem reális, ott tudtam, hogy jön és szinte "ritmusra" csináltam :D ha 5x egymás után kijön a 130, akkor aszondom oké, ennyi a reakcióidőm a nagy piros téglalap helyett a nagy zöld téglalap esetén - a kis, fekete, 6x8as pixelmocsok esetén nemtom mennyi: 1200? 2000? :DD kár, hogy ilyen teszt nincs...

    bf4 alatt hogy néz ki a színhű kép? ;)
    átlag játék mocsokká posztprocesszált, szinezett, stilizált...

    Ótókát szívesen kipróbálnám valami 0ms monitoron - ha ott megy, végre lesz mire fogni, hogy miért vagyok béna a tévémen :D

    ---

    Benő :D
    Zuglóban mostantól sárga villógó lesz a fejemen :D
    Utoljára szerkesztette: arty, 2016.08.26. 16:38:02
  • Solt
    #88988
    Ez már ízlés kérdése... én elégedett vagyok a ~1000:1-s kontraszttal, bár nyilván lehetne ez jobb is... viszont nekem fontosabb az inputlag, után húzás, képpont sűrűség, színhűség... utóbbiról például nem hittem volna, hogy valaha érdekelni fog, aztán amikor egy TN paneles LG-ről váltottam anno a kalibrált U2311H-ra, nem győztem újra játszani a kedvenc játékaim, akkora vizuális orgazmus volt! :D

    Én látom a 60Hz és a 144Hz közötti különbséget... mint ahogy azt is megmondom egyből amikor TrackIr van a fejemen, hogy a 60 helyett csak 58 FPS van! :D Peches vagyok...

    A ms "háborút" meg rossz felől közelíted meg szerintem... a 200 ms-s reakció idő csak azt jelenti, hogy mennyi idő alatt reagálsz arra amit meglátsz, de attól még az nem lesz mindegy, hogy a szemed elé kerülő információ 5 ms vagy éppen 50 ms alatt kerül a szemed elé. Fogalmazhatnék úgy is, hogy amíg az én cselekmény sorom lefut a monitoron 205 ms alatt, addig erre neked 250 ms-re van szükséged. Másképpen fogalmazva amit csinálok az gyakorlatilag azonnal megjelenik a szemem előtt és nem "csak" 50 ms múlva... Az életünk nyilván nem fog ezen múlni, de például én azt megfigyeltem magamon, hogy amikor a jó öreg Pana plazmán játszok például az AC-val, többször hozom magam olyan szituba ahol már nem tudom megfogni az autót... ez főleg olyan autóknál jön elő, amelyek nagyon idegesen reagálnak mind a gázra, mind a kormányzásra.

    De hozhatom példának a VR-t is... nem véletlen, hogy 11 ms a frissítési ablak, efölött jöhet Vuk! Hiába gondolod úgy, mindegy, hogy 11 ms vagy 33 ms, az agyad nem így gondolja... :)

    Egyébként nekem a 3. próbálkozásra 133 MS lett az eredményem... :D
  • Solt
    #88987
    Egészen pontosan ugye ez volt a vitaindító mondat,

    50-80 ezerért csodálatos minőségi monitorokat lehet kapni :D Egy ilyen (vagy akármilyen) tévé ugyanazt tudja, mint akármelyik gémermonitornak mondott, antiglares-es excelrevaló fosparéj.

    Ha ez nincs, és azzal kezded amit most írtál, egy szót nem szólok, mivel az U2414H már közel sem az a minőség ami mondjuk az U2311H volt... :)
  • bardocz
    #88986
    Kiváncsi vagyok mennyi lehet az a mennyiség, mert én két sör után már nem tudok szimulátorozni rendesen :) Ha körbe is találok, 2 másodperc magamhoz képest.
  • Maala
    #88985
    Ha eleget iszol, akkor gyorsabb lesz a reakcióidőd. :D Csak ne vidd túlzásba. :-)
  • benőmenő
    #88984
    Átlag 276ms. Imádkozzatok, hogy ne lépjetek elém a zebrán.
  • Borg
    #88983
    Erre mondta egyik haverom, hogy ha már egyre vénebb fasz vagy, legalább a hardver ne hátráltasson még jobban :)
  • arty
    #88982
    - nincs :)
    - régen ips rajongó voltam (sőt, átlagos, világos képek esetén most is elismerem, mennyire frankó!), de mióta szinte szenánszként játszok a plazmán/amoledes a telón, sokkal többre tartom a kontrasztot. pontosabban sokkal jobban zavar a kontraszttalanság :)
    - bf4et mostanában szokam egérrel is játszogatni... ott sem érzem a problémát, holott vsync onban nyomom... lehet, totál nyomi vagyok :D

    - szerintem nem látnám a 144hz-et sem, hálistennek. az tényleg drága móka lenne.

    5 kísérletből sem tudtam 200ms alá kerülni. - és ha itt nem megy, akkor mennyi lehet, amikor a bf4ben jobbrafenn megjelenik egy 6x4 pixeles sötét folt... ?
    Utoljára szerkesztette: arty, 2016.08.26. 13:25:23
  • Borg
    #88981
  • gforce9
    #88980
    Általánosságban értem, nem csak vga fronton. :) Kéne egy erős ellenpár. Jó hatása lenne az árakra.
  • Moby
    #88979
    >amihez képest egy U2414H kiérdemli a "fosparéj"(?) jelzőt!

    Nakérem. Nem valamihez képest érdemelte ki, hanem önmagához képest :) Megjött, használtam pár napig, aztán ment az irodába. Fosfaszlé. Natívan. Ez évekkel ezelőtt volt, azóta számolatlanul jártak a monitorok meg tévék játékra. Nem valami összevetés alapján került lapátra, ilyenre szükség sem volt.

  • broman191
    #88978
    GTX 1080 rivális, csak nem fogják tucatszám szervizelni majd, főleg ha olyan mennyiségben jön majd itthonra sokáig mint a... :)
  • gforce9
    #88977
    "mert az AMD cseszik még mindig kiadni a Vegát" vesszek meg ase tudom mijaz :D Ezért nem is írok az "újlegjobbhardverek" topicjába. :) Szervizelek, öreg gépek vannak az asztalomon túlnyomóan. De azt látom én is hogy nagyon elkéne már az AMD háza táján valami dobbantásnak. Jót tenne mindennek. Még az inteleseknek is.
  • broman191
    #88976
    Meg az AIB-ok nagy készletekkel a 480-at, mert még mindig alig vannak. Trololo vagymiatök, mondjuk ez már k*rva nagy on a sok monitorozás után...
  • Maala
    #88975
    Nyilván sok minden bele számít, aktuális fáradtság, stbstb. Pont az ilyen 0,02s-okkal hízik fel a "mazsola" értékre.

    Igen, vezetésnél mondjuk azt szokták inkább számolni, amíg észreveszel valamit, és a kocsi reagál rá, nem az ember. Vagyis amíg a fékek működni kezdenek. Ez 100 kmph-nál azért kemény 27 métert jelent. :-( RIP eléd lépő gyerekek.

    Egy egérkattintással azért könnyebb reakciót mérni, arra bőven reális a 0,2sec reakcióidő.

    De ez is csak azért ment amúgy át OFF-ba, mert az AMD cseszik még mindig kiadni a Vegát. :-D
  • Solt
    #88974
    Csak így margóra, mert szerintem nem mindenki tudja, hogy miről beszél... :)))

    Szakmai berkekben az input lagként emlegetett bemeneti késleltetés a monitorok esetében nem más, mint a grafikus kártyáról kiküldött jel és annak megjelenése között eltelt feldolgozási idő. A gyártók által megadott válaszidőhöz hasonlóan ez is ezredmásodpercekben mérhető, de a két érték nem összekeverendő! A válaszidő az LCD kristályok állapotváltozásának mérőszáma, ami ha túl magas, akkor az utánhúzás formájában jelentkezik a kijelzőn, míg a magas bemeneti késleltetés a teljes megjelenítendő kép késését jelenti, ami nem jár a magas válaszidőhöz hasonló helyi képi anomáliákkal.

    Az input lag a TFT monitorok képfeldolgozásából, az esetleges átméretezésből, a jelek átalakításából és a különféle képjavító áramkörök számára szükséges feldolgozási időből tevődik össze. Bár csupán ezredmásodpercekről beszélünk, valójában egy bizonyos szint (nagyjából 30-35 ms) felett a bemeneti késleltetés zavaró jelenség lehet, hiszen kép ilyenkor már két képkockányit késik ahhoz képest, amit éppen látnunk kéne, vagy ahhoz képest, amit éppen csinálunk az egérrel vagy a billentyűzettel.
  • gforce9
    #88973
    Háde egy balesetnél se a 20 ms dönt, hanem az hogy valaki sültkáposzta a vezetéshez vagy nem. :)

    Amúgy az a 0.02 az nem 5-10% ha jól dereng a reakcióidő 1 mp, mindenvackot beleszámítva. Szóval az csak 2% és ez csak az idő, még nem vettük bele, hogy nem csak az idő számít, hanem a kompetencia is. :) de ez már nagyon off én is hülye voltam, hogy ilyen felé tereltem a szót, nem itt a helye.
  • Solt
    #88972
    Nem kell megfordítani semmit, ne tekerjük már össze-vissza! :) Elhangzott egy olyan kijelentés ami köszönő viszonyban sincs a valósággal, én arra reagáltam! Mindegy nekem milyen méretben, de mutass olyan TV-t 50-80K ártartományban amihez képest egy U2414H kiérdemli a "fosparéj"(?) jelzőt! Van ilyen?

    Világító IPS... 100% fényerőn persze, hogy világít! :D Egy kalibrált normális IPS panel nem fog neked a sötétben világítani...

    Ebbe a lag kérdésbe meg nem megyek bele olyan emberkékkel akik TV-n játszanak kontrollerrel... én elhiszem, hogy nektek nem számít meg nem veszitek észre, örüljetek neki, egy gonddal kevesebb az életetekben! :) A Prad és a TFT central nyilván csak parasztvakításból osztályozza így a monitorokat, mert egyébként ennek semmi jelentősége... :D

    Ez kb olyan mint amikor azzal jönnek sokan, hogy a 60 és a 144Hz között nincs különbség! Áldott emberek, egy költséggel kevesebb! :D
  • Maala
    #88971
    Bezzeg, ha bármi másról lenne szó. :-D Az a 0,02 sec 5-10%-a az átlagos ember reflexidejének. Egyáltalán nem elhanyagolható, hisz 100 esetből 5-10x dönthet azonos képességű emberek között. :-D Hány egeret menthetne meg a jobb input lag. :-| :D
  • gforce9
    #88970
    "akinek számít a 20ms talán minden ezredik gémer."

    Ez kb már csak az esport csúcsán számít. Ott előfordulnak olyanok, hogy ez dönt. Átlag gamer szinten ez kb picsogás szint.
  • adam46
    #88969
    "Az egeret excelre találták ki. A gamepadot játékra." - Napi bölcsességet láthattuk. :D
    Utoljára szerkesztette: adam46, 2016.08.25. 22:22:33
  • arty
    #88968
    Az a gond, hogy 24" tévében annyira kicsi, hogy ott csak gagyi van.
    De megfordíthatod: mutass monitorban 120 ezerért értelmest, 32"-n ;) (vagy nemtom moby mennyiér vette a samuját, annyiért ;) )
    És mehetünk fentebb is, ha ott egy csoda folytán találnál..... ;)))

    A világító ips nem legenda, a saját szemeimmel láttam. Még1x: sötét(!) szobáról beszélünk!

    Az a classification meg egy túlzó baromság. Lásd #88953 !
    Emberek brutális laggal játszanak (jókat!), a vérhácé, akinek számít a 20ms talán minden ezredik gémer... és nem arról beszélek, aki fórumon veri magát ;)
  • arty
    #88967
    Az egeret excelre találták ki. A gamepadot játékra.
    Én nem vagyok szélsőséges, a klikkelősök faszát vágatnám le max, hogy utána tudjanak kontrollerre váltani
  • arty
    #88966
    Amugy ha monitornál nem is, egérnél osztom Moby nézeteit - excelre való fosparéj, kényszerfos, klikkfeszt-gagyizás a vele való játék :D

    Vakteszten meg ugy buknál meg (wired/wireless kontroller), mint a szél. Volt dolgom hozzád hasonló nagyszájúhoz, bár ők hifi témában verték magukat :D
  • arty
    #88965
    ekkora semmitmondó egy sort... janem, visszanézve nem az első :D
  • broman191
    #88964
    Az anti-ergonomikus, egészségkárosító, önpusztító magatartás semmivel sem alkot kiváló párosítást, az ember sajnos nem arra lett kitalálva, hogy 30 órákat üljön és bámuljon szinte folyamatosan egy távolságra egyhuzamban...ezzel még a csillió forintos termékek kitalálói sem fognak tudni mit kezdeni.
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.08.25. 17:02:18
  • Borg
    #88963
    Azért a TV+PC párosra is van jó megoldás.
    Egyrészt lehet USB-t hosszabbítani lazán, másrészt wirelessből is van már jó egér (G900). Szóval a kontrollerrel buzulást azért nem kell idekeverni.
    Nameg ugye TV-ből sem csak a foscsi belépő szintű lcd-k vannak, mind képminőség, mind input lag szempontjából vannak jobbak is. Nem is tudom hány éve ülök már 1 méterre az 50GT60 előtt, és egyáltalán nem hiányzik semmilyen zsepi méretű monitor ;)
  • Maala
    #88962
    Akkor még nem dolgoztál rajta 30+ órát egyhuzamban. :-) Nem olyan kíváló páros az. :-D
  • Moby
    #88961
    Különbséget én is találtam a 2414H és bármi más között . Azóta ott teljesít, ahova való. Kiváló párost alkot az office-al!
  • Solt
    #88960
    Erre írtam ugye, hogy az igények... nem azokkal van a gond, hanem a hülye kijelentésekkel... :)

    Én találtam különbséget az U2414H és a Panasonic plazma, illetve valami gagyibb (100K-s) Samsung között... már az autó verseny is határeset nekem, FPS-t ne is ragozzuk! :)
  • Maala
    #88959
    Tévén nem FPS-el fogsz játszani, legalábbis fotelből, kanapéból elég nehéz egérrel-billentyűzettel (vagy bluetooth\wireless? Helló, lag! :D:D:D) játszani. Maradnak a Tomb Raider szerű TPS-ek, stb... Amiknél az 1. kategória ki is esik kapásból, mert nem releváns. :-)

    Aki meg kontrollerrel akar PCn FPS-t játszani TV előtt, azt meg inkább börtönbe kéne zárni. (Mielőtt megvádolsz szélsőséges kijelentésekkel, ha szélsőséges akartam volna lenni, halálbüntetést írok. :-D)

    Egyébként így hirtelen én nem látok semmi különbséget a kalibrált Dell P2414H-m és az LG 42LF5610 között. Talán a betűk nehezebben olvashatóak 1,8m távolságból.

    (Ja, és hogy hogy jön ide ez az AMD topikba? Egy Radeon 260x-el megy az egész! :-D Ha minden jól megy, még 1 hétig)
  • Solt
    #88958
    Nem kívánok hitvitát folytatni, részemről mindenki azon játszik amin akar, de azért egy szintet tartsunk már! :D Mutass akkor te nekem TV-t 80K-ig bezárólag, ami hozza ezeket a paramétereket, mert ugye a vita innen indult! :)

    Nem azzal van a baj, hogy eltérőek az igények, hanem azzal, amikor szélsőséges kijelentések hangzanak el! Az ilyen "fosparéj" az 50-80K-s monitor meg a sötétben világít az IPS kijelentések az önámításon kívül az égvilágon semmire nem jók. Ülj le játszani egy 50-80K-s TV-n, aztán ülj le játszani egy kalibrált U2414H elé! :) Van olyan TV amin jól lehet játszani és tuti, hogy a mérete miatt hatalmas élmény, no de az nem 50-80K! :)

    A játékosok döntő többsége olyan játékot játszik, ahol igenis számít az inputlag... na most ezek után nézd meg az alábbi idézetet,

    Lag Classification

    To help in this section we will also introduce a broader classification system for these results to help categorise each screen as one of the following levels:

    Class 1) Less than 16ms / 1 frame lag - should be fine for gamers, even at high levels

    Class 2) A lag of 16 - 32ms / One to two frames - moderate lag but should be fine for many gamers. Caution advised for serious gaming and FPS

    Class 3) A lag of more than 32ms / more than 2 frames - Some noticeable lag in daily usage, not suitable for high end gaming

    Na most fix 60 FPS esetén két frame között ~16 ms telik el. Ugye nem kell elkezdenem ecsetelni, hogy mi van akkor, ha ennél nagyobb egy megjelenítő inputlagja! :)
  • Moby
    #88957
    Ha el is megy, a konzolon ez ismeretlen fogalom. Ki tudja megmondani, hogy egy kontrollerenek a gombáin vagy ravaszain hol van a forrópont, amihez képest késtünk 5 frémet? :D
  • Maala
    #88956
    What? De hisz jön a PS 4 Neo, vagy mi a fakk, azon már csak elmegy fix 30 FPS-el. Több meg úgyse kell, mert HDMI rulez. <3
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2016.08.24. 21:42:40
  • benőmenő
    #88955
    Igen, a várhatóan sub 30 frémes FF XV-nél minden ms számítani fog, amit a tv-vel le tudsz faragni. :D
  • Maala
    #88954
    De azért tévéknél nem mindegy tényleg. Én azért megnéztem jóelőre, és direkt olyat választottam, ami azért játék alatt sem vérzik el. Valamin majd kell játszani a Final Fantasy 15-el is.

    De jó is lesz az év vége. -.-"
  • Moby
    #88953
    Ez az inputlag-démon még nagy kedvencem :) Óriási, amikor a wannabe esportolók megszakértik, hogy a 40 az már szar, az nemjó, csakazamonitorjó amelyik 20 alatt van.
    Aztán hazamegy, és bekapcsolja a vsyncet...ROFL


    Utoljára szerkesztette: Moby, 2016.08.24. 20:53:02
  • Gibor
    #88952
    Én is TV-t használok, igaz csak 27" de az asztal/cocpit végett tökéletes és nincs szükség nagyobbra... Viszont a színek és imputlag témában nem tudom mi különbség lehet azonos árkategóriában... Én egymás mellé tettem a kettőt hogy le váltsam-e a led monitort led tv-re, órákon át néztem és nem láttam semmi különbséget kép minőségre... Bár elhiszem hogy a 300e Ft-os monitor jobb mint a mostani TV-m, de gyanítom egy 300e Ft-os TV is tudni fogja közel ugyanazt, ha nem totál ugyanazt.
  • Mozes
    #88951
    Ennyi butaságot négy sorba összehordani már ne haragudj :)
  • arty
    #88950
    Az valóban nem hit kérdése, hogy az IPS kontrasztja iszonyat alacsony, sötétben világít.
    Az sem, hogy a színhűség fotosopban tuti jól jön, de Deus Ex alatt kitérdekel - ott 1000000000000:1 kontraszt kell(ene).

    És az sem hit kérdése, hogy a 32" az nagyobb/jobb, mint a 24" ;)
    Remélem sose kell többé monitoron játszanom.