90029
  • Maala
    #89029
    Tökéletesen megéri 10k-30k többletet kiadni z170 lapra 2800MHz RAMra B150 lap 2133\2400 Ram ellenében 2-3 FPS többletért. Ja, nem.

    #89026: Sok-sok éves technológia, egy ideig szenvedhetsz bele, de inkább barátkoztasd magad a gondolattal, hogy megérett a cserére. Pénzt már ne költs rá.
  • benőmenő
    #89028
    Pedig sajnos igaza van, ha nem csutka low-on gondoltad a 1080@60-at (rise of the tomb raiderben ez úgy sem fog menni).
    VGA-ból még szóba jöhet használt GTX 970, a jobb ram alatt pedig nyilván DDR4-et értettem legalább 2600-2800 MHz-eset.
  • benőmenő
    #89027
    Az a probléma, hogy a phenomod egy jobb i3 is elveri és még a 270-el is cpu limited lehet.
    Az AMD-t cpu fronton felejtsd el,legalábbis a Zen-ig biztosan.Pénztárcától függően nézz egy skylake i5-öt, vagy i3-at, z-s deszkával és jó ramokka. A többkártyás rendszer ötletét is felejtsd el.
    Vga-ból egy 4GB-os 470 alá ne add powában, akkor már inkább húzd ki a mostanival.
  • Sajtosmedve
    #89026
    #89024 Köszönöm a válaszokat, a hatmagosítás érdekelne, ha tudsz róla bővebb infókat azt megköszönném.
    #89025 Ha ezt nekem írtad, akkor kösz a tanácsod, de tartsd meg magadnak!
  • Borg
    #89025
    1. lépés: hajíts ki mindent.
  • broman191
    #89024
    ...és ki lehet írni hogy hiper szuper leárazás. Úgy rémlik, hogy törvényben van szabályozva az x% leárazás is, olyan módon, hogy a leárazás előtt elérhetőnek kellett lenni a terméknek x napig a leárazásban említett magasabb áron...mondjuk ha valójában nem volt készleten, de az adatbázisban ott volt, nem tudom mennyire legál kivitelezése ennek. Igaz a 69k esetében pont alacsonyabb áron volt, mint ahogy adják jelenleg...gondolom nem is a közönségnek szánták, csak valamelyik dolgozó haza akart vinni egyet nyomott áron, áfa mentesen nem sikerült megbeszélni és így oldhatta meg a készlet végével...én 75-80e Ft alá nem várnám az ilyen AIB karikat.

    #89021: MSI Radeon RX 480 GAMING X 4G @ Aqua, 87e Ft - Van ez is, volt tegnap is, csak 90e Ft környékén, esett egy keveset, lassan csak rendeződik ez a 4 GB-os AIB készlethiány helyzet, 80e Ft alatt egész jó vétel lesz...

    #89022: Úgy rémlik, hogy a 960T hatmagosítható volt a megfelelő lappal és egy kis szerencsével stabilan is működött, ha nálad megoldható, megérne egy próbát. Javíthatna valamelyest a CPU igényesebb játékok futásteljesítményén, de valószínűleg aminél nem volt 60 FPS 4 maggal, 6 maggal sem lenne. Manapság az FX-8xxx sem garancia a fullHD-s 60 FPS alapra CPU igényesebb játékoknál, amelyeknél egy újabb generációs Intel i3 vagy i5 ellenben igen, így egy évig még hanyagolnám a fejlesztést és megvárnám a Zen-t, ami lényegesen új architektúra lesz az FX-ek után és az AMD valódi visszatérésének tűnik a CPU piacra az előzetes infók alapján...mert ugye jelenleg van is, nincs is az Intel termékeinek viszonylatában.
    Ha a legolcsóbban szeretnél az 1080p @ 60 FPS irányába váltani, akkor érdemes lehet szétnézni pl. a hardveraprón az eladó s1150-es, legalább B85-ös alaplapok és i5 45xxx/44xx CPU-k irányában, a 8 GB DDR3 memó maradhat esetleg még 8 GB mehet mellé. A crossfire felejtős, inkább add el a jelenlegi videokaridat és vegyél egy korszerűbb, újabb generációs, egyetlen grafikus procival 2x olyan teljesítményű megoldást. Plusz gondolom a 270X 2 GB-os verzió, ami lassan csupán minimum grafikus beállításokra elég VRAM mennyiség korszerű játékoknál. Crossfire esetén pedig a 2 kari VRAM-ja ugyanazokkal az adatokkal számol, a 2 GPU-ra jutó 2x2 GB VRAM a gyakorlatban nem lesz ugynaz, mint az 1 GPU-ra jutó 1x 4 GB. Egy 4 GB-os RX 470-nel körülbelül ott lennél, mint 2 db 270X-szel és nem is kellene azért aggódni, hogy x játék ugyan támogatja-e a crossfire működését. Mivel manapság 16 játék közül 6-nak van emészthető CF támogatottsága - és ez csak egy teszt, népszerűbb játékokkal, a valóság még sanyarúbb. 10-nél a második kari nem csinált semmit, a szoftveres támogatás hiányában, pénzkidobás.
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.09.03. 09:01:24
  • Maala
    #89023
    Jah, hát én is be tudom rakni az adatbázisba 0db mellé (hogy ne lehessen rákeresni) 69k-ért, aztán a népek csak annyit látnak belőle, hogy 2 hete még 69k volt. :-|
  • Sajtosmedve
    #89022
    Sziasztok! Szeretném továbbfejleszteni a gépemet, a fullHD-s 60fps-es irányba. A jelenlegi konfigom: alaplap: Asus m5a78l proci: amd phenom 2 x4 960t memória kingston 2x4gb ddr3 1600mhz videókártya: Asus r9 270x 2gb táp:chiftec 500-80p.
    A fejlesztést a videókártya irányába húznám. Amit kinéztem eddig : proci: amd fx 8320 ram: +2x4gb ddr3 1600 vagy 1866mhz
    Gondolkoztam egy nagyobb beruházáson is, mi lenne ha crossfire megoldásban szeretném megcsinálni a gépet. Ez persze nagyobb költség, ahogy olvasgattam nem érdemes más típusú kártyát venni mellé azaz egy r9 270x jönne mellé úgyszint. A crossfire miatt az alaplapot is cserélnem kellene illetve tápegységet is. Mennyire válna be egy crossfire megoldás, elég-e hozzá a fent említett processzor: amd fx 8320, milyen tápot érdemes és milyen alaplapot? Illetve a memória bővítés feltétlen szükséges-e?
  • repvez
    #89021
    de miért csak a sapphire van 4gb-osban? és miért ment fel az ára mikor pár hete még 69k ért volt itt az aqua-ba?
  • broman191
    #89020
    Sapphire Radeon RX 480 4GB Nitro+ @ Aqua, 81e Ft - Alakul ez... :)
  • Maala
    #89019
    Torz semmiresejó táblázat.
  • Solten
    #89018
  • broman191
    #89017
    Jó, úgy értettem, hogy nem létező külön fejlesztés nyomán 1 db felsőkategóriás GPU-t kiváltani mondjuk 2 db középkategóriással...arra rég nem volt példa. Viszont 2 db enthusiast GPU-s anyám tyúkja persze hogy akadt az utóbbi években is, ott volt pl. a Titan Z is...ami részemről nem a 'túl sok' hanem inkább a 'szabadon választott nem létezik' kategória... :D
  • Maala
    #89016
    Sok generációs kihagyás? Pro Duo much, man? :-D
  • broman191
    #89015
    Szvsz sok generáció kihagyása után érdekes lenne egy 2 GPU-s kari a felsőkategóriában, régóta nem adtak már ki ilyet, de annyi biztosnak tűnik, hogy a Polaris 10 és 11 mellett semmiféle GPU-juk nincs fejlesztés alatt a 17'-es Vega kivételével, így kényszerből elképzelhető ez a 2 GPU-s felállás is...bár érthetetlen, ha tegyük fel belső körökben komolyan gondolják, és még az éven, a kereskedelmileg különösen meghatározó karácsonyi szezon előtt szeretnének kiadni ilyesmit, de még hivatalos megerősítésre sem hajlandóak pár hónappal előtte, hogy legalább tartsák a lelket a hardcore AMD buyer közönségben, hogy lesz mit a fa alá tenni...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.09.01. 16:56:57
  • Solt
    #89014
    Én is... :) Már szabadulnék a 980Ti-től plusz vennék valami jó kis FreeSync-s monitort! :)
  • adam46
    #89013
    Nyilván, remélem azért kiadnak egy R9 390 utódot.
  • Solt
    #89012
    Az ilyen cikkeket azért érdemes erős fenntartással kezelni. Az a dia amit bőszen mutogatnak konkrétan már márciusban publikus volt, és már akkor is 2017 szerepelt rajta a Vegának. LINK

    Ettől még simán lehet idén kis Vega (Vega 10), ami kategóriáját tekintve az 1070/1080 ellen menne. Pár napos hír a TPU-n, ők is két Vega-t különböztetnek meg, és a kisebbik továbbra is október. LINK

    Kétlem, hogy az AMD az ünnepi szezont új kártya nélkül hagyná... a két GPU-s 480 esetleg VR mellé reklámozva jó lehet, de ehhez is új revíziós GPU (pletykálnak egy frissített Polarisról) kéne, mert a mostaniból két GPU-s kártyát csinálni szimplán baromság lenne.

    Az árakon meg ne nagyon akadj fenn... oda lesz árazva amit tud. Ha hozza az 1080-t, akkor nyilván nem fogják az 1070 árában adni...
  • Maala
    #89011
    Jah, "játékot". Futuremark kb. :-D
  • Solt
    #89010
    DX12 / Vulcan alatt elképzelhető a duplázás... nyilván "találnak" olyan játékot ami alatt ez magvalósul, és amivel lehet majd promóciózni.
  • adam46
    #89009
    Azért hittem, hogy kihoznak egy normális áru RX 490-est idén, magasabb teljesítménnyel, kevesebb fogyasztással, de ha 2 gpu-s lesz, akkor agyő normális fogyasztás. 600 dollár az 167 ezer forint és erre még rájön az áfa és a szállítás, tehát 220 ezer környékén fog nyitni. Gratulálok nekik.
  • Maala
    #89008
    "A videokártya egyes pletykák szerint kettő darab Polaris 10-es grafikus magot kap majd. Ezzel kétszer olyan erős is lehet, mint a Radeon RX 480."

    A 290X2 se volt 2x gyorsabb egy 290x-nél, vagy mégis? Meg mintha a Fury alapú 1nyákon2gpu megoldás sem lenne 2x olyan gyors. :-o
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2016.09.01. 15:05:06
  • Solt
    #89007
    Ez eddig is így volt...
  • adam46
    #89006
    Csak jövőre jön az új csúcs Radeon, köszönjük AMD, tehát hosszú idő után újra a zöldekhez fogok tartozni.
  • broman191
    #89005
    Reálisan egy 4 GB-os AIB 480 lenne 75-80e Ft között, szóval ahhoz képest igen.
  • Madi92
    #89004
    70k-ért a 470 még mindig sok ugye?
  • broman191
    #89003
    Naaa...MSI RX 480 GAMING X 4G RX480 4GB GDDR5 PCIE @ iPon...93e Ft...sunyiban tegnaptól elérhető, az árukereső.hu még ma sem mutatja. Mondjuk ennyiért felesleges is. :)
  • Solt
    #89002
    Tény, hogy nem mai darab... :)

    Részemről most egy 27"-s 1440p-s FreeSync monitor a kitűzött cél, plusz egy OR... ezekkel elleszek egy darabig! :)
  • Borg
    #89001
    Az pana plazma akkor inkább már öreg mint jó :) Talán a 60-as sorozat az egyetlen, ahol már 20-40ms körüli input lagnál nincs több.
    Amikor én vettem, akkor majdnem 9-es Sony lett belőle, mert azok tudtak akkor 8ms-ot.
    Csak az a nagy bibi, hogy ugye mindez kikapcsolt rásegítő elektronikákkal értendő, és ugye mind tudjuk, hogy egy LCD mit produkál úgy, míg egy plazmához pontosan zéró ilyen maszatoló technológia kell ahhoz, hogy szép legyen a képe minden körülmények között :)
    Vittem a kis pendriveomon a mediamarktba a tesztképeket, és még az eladó is csak pislogott, amikor fehér képen kb minden bevilágítási forrást meg lehetett számolni a csúcs Sonyn - ami nem mellesleg 1.5x annyiba is került volna. Mint valami kibaszott fraktál úgy nézett ki, míg a panán gyönyörű homogén minden.
    Aztán ugye ott a mozgókép felbontás, ami 300 soros bármelyik lcd-n a mai napig is. Csak akkor tudnak (látszólag) többet, ha a képjavító elektronikákkal belemaszatol pár plusz képkockát - egy raklap input lag árán. Sajnos ugye ezen a téren az LG OLED-ek se tudnak többet, pedig azt még vennék is akkor talán. Vagy ha legalább 120Hz-es inputot fogadnának natívan.
  • broman191
    #89000
    ...és számos játékban nincs is feltétlen köszönet, ha ugyanazt látja az ember amit a fejlesztők elképzeltek. Sokszor már a gyári screenshotokon/bullshotokon is szörnyen fakó egyes játékok színvilága, ami a kiadott verzióra sem vátozik, pedig a tartalom nem indokolná, nem képvisel extra művészi értéket, sőt... Színhű monitortól függetlenül marad a SweetFX/Reshade, modok stb...többek között ezért is éljen soká a PC, mint játékos platform. :]
  • Moby
    #88999
    >Az már aztán lehet szubjektív, hogy ez neked tetszik-e avagy sem, de ennyi erővel már az is lehet szubjektív, hogy a virágos mezőről készült fotó egy kalibrált monitoron szebb-e, avagy egy nem kalibrált monitoron.

    Pontosan ugyanilyen szubjektív az is. És az egésznek nincs is több gyakorlati haszna a valóságban, minthogy mindazok akik dolgoznak rajta, ugyanazt lássák. A felhasználók már nem olyannak fogják látni, hacsak nem nyomtatásban megy ki.
  • Solt
    #88998
    De van köze hozzá! :) Egy kalibrált monitoron közelebb leszel ahhoz a látványhoz, amit a játék készítője és grafikusa megálmodott! Az már aztán lehet szubjektív, hogy ez neked tetszik-e avagy sem, de ennyi erővel már az is lehet szubjektív, hogy a virágos mezőről készült fotó egy kalibrált monitoron szebb-e, avagy egy nem kalibrált monitoron. A virágos mező esetében a természet határozza meg a valóságot, egy játék esetében meg a készítője... ennyi a különbség. Az már természetesen szabadon választott, hogy érdekel-e minket ilyen részletekben a "valóság".

    Az mindenesetre a részemről biztos, hogy amióta láttam a különbséget a kalibrált és a nem kalibrált között, én egyértelműen az utóbbira szavazok... már csak a normálisabb fényerő, kontraszt miatt is. Már az zavarja egyből a szépérzékem amikor egy driver telepítés után korlátozottra áll vissza a dinamikatartomány. (köszönet érte a Dell-nek vagy az NV-nek)
  • Moby
    #88997
    Hogy hogy néz ki adott játék egyik vagy mádik monitoron. Az egy szubjektum. A kalibrálásnak meg összesen annyi a célja, hogy a bemenő jel, és a mérhető hullámhossz(azaz a szín) a lehető legközelebb legyen egymáshoz. Ami egy játéknál tökéletesen ignoráns, maximum a játékos közel ugyanazt fogja látni mint a grafikus, de neki nem feltétlenül az tetszik leginkább.
  • Solt
    #88996
  • broman191
    #88995
    yay 52 ms



    Persze az átlag nem egészen ennyi volt, mondjuk fáradt is vagyok, holnap megpróbálom újra...
  • Solt
    #88994
    Mármint mihez nincs köze a kalibrálásnak?
  • Moby
    #88993
    Aminek semmi köze ahhoz, hogy kalibrált-e vagy sem.
  • Solt
    #88992
    Ez így megint ízlés kérdése... nem az a lényeg, hogy mihez hű az a szín, hanem hogy miképpen néz ki az adott megjelenítőn! :) Az OLED korszak meg tényleg jöhetne már... :)
  • arty
    #88991
    Megmondom mit látnék: amit itthon is, amikor együtt, hdmi elosztóról nézegettem a plazmát és az lcd-t - MÁS.
    Mivel a tartalom "fantasy", egyik sem lesz semmihez hű - nincs is mihez! :)

    De még egy assettonál is nehéz színhűségről beszélni, hiszen alapvetően fura a zöld (a természet) a legtöbb pályán, a fotoreálhoz köze nincs (nem az volt a cél, kívül esett a lehetőségeken, mittomén).

    Amit viszont egyből láttam: a kontraszt.... ahányszor a plazmán kezdek játszani, megdöbbenek, hogy jajj, dinamikus beállításon hagytam, minnyár beég, megyek a menübe és... movie mód, meg a kalibrált prezetem... hm... igen, még a va(?) paneles, dinamikus kontrasztal bűvészkedő lcdmnél is ENNYIVEL jobb - kontrasztosabb a kép. (OLED-et akarok !!!!!!)

    Fotózáshoz persze jó a színhűség, meg akár egy weboldalt nézegetni is. De fantáziavilágot megjeleníteni (pécéjáték) szvsz eléggé tökmindegy. (gondolom most jön az Arma3, valami fotoreal moddal... szal... oké, az armára is fasza az ips ;))) )
  • Solt
    #88990
    Nézd meg egy átlag TN paneles monitoron, egy TV-n, meg egy kalibrált IPS-n... ha nem látod a különbséget, akkor tényleg mindegy! :)))