90029
  • SuLtAN17
    #79743
    Egyébként ugyan ez történt az én 7870 OC-mmal. Lentebb írtam, hogy elromlott 1.5 hét után. Felraktam a béte drivert, és elszállt az egész kép végleg, csak csökkentett módban indult, majd a szerelő megállapította, hogy elfüstölt valami benne, és vigyem vissza. Szóval vigyázz samuka99...
    Ez már 2 ember lehet tényleg az Ati béta driver a gond..
  • [NST]Cifu
    #79742
    Akkor ne használd. Normális, ésszerű használat mellett nincs szükség vírusírtóra. Az én gépemen sincs, csak a Spybot-ot és a Malwarebytes-t futtatom le hetente-kéthetente.
  • samuka99
    #79741
    Ebben igazad van de én NOT ESET SMART norton virusirtót használok,minden sz*rt blokkol,még sütiket blokkolja,semmilyen web futattást nem engedélyez stb bár teszek 1 próbát.
  • Solt
    #79740
    Akkor használd... :)
  • broman191
    #79739
    Nézd végig a Win feladatkezelőben milyen folyamatok futnak, amit nem ismersz guglizz rá, kiderül hamar kártékony/szükséges-e!
  • samuka99
    #79738
    Windows Driver Cleaner kis ablakban leirja,hogy mit töröl le.
    Régebben is használtam ezt,ez nem okoz szoftveres hibákat.
  • Solt
    #79737
    Könnyebben? És honnan tudod, hogy mit töröl? Ha elfogadsz egy jó tanácsot, akkor a driver telepítést és eltávolítást a hivatalos verzió szerint végezd mindenféle segédprogramok nélkül.
  • samuka99
    #79736
    Hogy könyebben töröljem le AMD,ATI fájlokat.
  • Solt
    #79735
    Driver cleaner...
  • samuka99
    #79734
    Mert hülye voltam ezért telepitettem,de inkább gw2-hez vártam volna gyorsulást. (DC mi akar lenni?)
  • Solt
    #79733
    A winfos topikban kapsz segítséget szerintem. Egyébként pedig nem akarlak piszkálni, de, ha ennyire nem értesz hozzá, akkor minek telepítesz béta drivert, és miért használsz DC-t?
  • samuka99
    #79732
    Én nem értek windows reboot-hoz,ráadásul nem eredeti verzióm van.
    Egyébként is vinni akartam IPON-hoz mert örületbe kerget a fekete képernyő és gép lefagyás,ami több hónapja jelen van,amikor még csak 30 fok volt alapjáron a videókari,játéknál 68 fok volt a legtöbb.
  • Blum
    #79731
    Komplett Windows reinstall kell oda. Ez tipikus szoftveres problema. Eros a gyanum,hogy valami szir-szar process hajtja a kartyat.
  • samuka99
    #79730
    Ki probáltam a 12.6 drivert is ott is 99% aktivitás van meg ez a 70 fok.

  • Solt
    #79729
    Mikor fogod elhinni, hogy ez szoftveres nyűg? :) Miért olyan nehéz egy friss rendszert kipróbálni?
  • macleody
    #79728
    Esetleg próbálj ki egy korábbi drivert. 10.xxx vagy 11.xxx. Nézd meg azokkal is mit produkál. Veszíteni nem fogsz vele. Bár azt nem tudom azok jók-e a karidhoz. Nekem anno a 10.5-ös után voltak anomáliák. Aztán visszaraktam a 10.5-öst, azzal jó volt. Majd megint egy újabbat és akkor nem jelentkezett hiba.
  • samuka99
    #79727
    Ami meglepett,hogy 12.8 driver ujra telepitése után 99% aktivitás van videókártyán OverDrive szerint. (kikapcsolva is ugyanannyi)
  • samuka99
    #79726
    Mégegyszer levettem a ház oldalát,hogy saját kezemmel érezhessem forro minden része a videókarinak, 3 ventilátor rendesen müködnek.

  • Solt
    #79725
    Vidd, de nem lepne meg, ha semmi baja nem lenne.... Elég kicsi az esélye annak, hogy pont két telepítés közt menjen tönkre. Annyira tipikus szoftveres nyűg ez... Főleg DC használat után.
  • samuka99
    #79724
    Mielött felraktam a 12.8 drivert előtte teljesen letöröltem az AMD és ATI programokat(windows driver cleaner) jómagam is ellenöriztem,hogy maradt-e bármi 12.9 beta driverböl. Holnap viszem a szervizbe.
  • samuka99
    #79723
    Korábbi idöpont betöltés nem segitett.
  • samuka99
    #79722
    OverDrive progin a ventilátor hütés 50%-on van.
    Windows ujra telepitést kihagyom,inkább rendszervisszaálliás lesz korábbi 2 napra.
  • arty
    #79721
    akartam is irni privit, hogy jöhetnél trollkodni, emrt hiányzik... de látom elkéstem :(
  • Solt
    #79720
    Mielőtt teljes lesz a pánik... Tegyél fel egy szűz Windowst a legutolsó hivatalos AMD driverrel karöltve. Ne piszkálj semmihez, és úgy nézz hőfokot...

    Valószínűleg a béta összeakadt valamivel...
  • Solten
    #79719
    Tul nagy volt a csend, mar hianyzott hogy trollkodj...
  • [NST]Cifu
    #79718
    Azt megpróbálod, hogy az Overdrive-ban vagy az Afterburnerben feltekered a kártya hűtését, és úgy mit csinál?
  • [NST]Cifu
    #79717
    Olvastam az előzményeket, pont az, hogy a #79711 szernt már a 12.8-asnál is 70 fokos a kártya idle esetén.

    Én a kártya hűtésére, vagy a hűtés vezérlésre gyanakszom. Esetleg a ház hűtésére (bent kavarog a forró levegő).
  • samuka99
    #79716
    coolermaster haf 922m házam van,alapból rendesen kéne szellőznie,egyébként próbaképpen levettem a ház oldalát de akkor is ugyanannyi. Csak nem értem,hogy 12.9 beta driver hogyan b*szta tönkre videókarimat,föleg hogy 12.8 drivernél is 70 fokos lett alapjáraton,amikor ujra telepitettem. Most GPU-Z progi fut 2-3 óráig,hogy lássák hőmérsékletet a szakik IPON szerviznél. Nehogy videókártya benchmark progit futasanak,amivel talán teljesen meg fog sülni a kártya veleegyütt más alkatrész is.
  • macleody
    #79715
    Nem olvastad az előzményeket ;) 12.8-nál 30°C, 12.9-nél 70°C. Valszeg nem a szellőzés lesz a ludas.
  • [NST]Cifu
    #79714
    A ház rendesen szellőzik? Próbáld meg, hogy leveszed a ház oldalát, úgy is jelentkezik a probléma?
  • IMYke2.0.0.0
    #79713
    Én még nem hallottam VGA-t megsütő ATI-driverről... ellenben ilyen nVidia meghajtó programról igen...
  • Borg
    #79712
    Nem volt itt semmilyen hitvita... még csak most kezditek.
  • samuka99
    #79711
    Asszem kár volt felraknom 12.9 beta drivert,ujra inditottam a gépet 12.8 driver telepitése miatt erre továbbra is 70 fokos videókarim alapjáraton,játéknál a kép szaggat stb.. Ebböl IPON szervizelés lesz,még jóhogy van garancia..
  • grebber
    #79710
    ATi/AMD vs. nV hitviták tényleg nagyon értelmesek.

    Amíg minden játék más és más ahol egyikben ez veri el a másikat a másikban amaz ,addig mindig is lesznek kellő viták.

    Hasonlóan a prociknál.Bár amióta amd megvette az atit azóta már az amd is ki tud tűnni az igp-vel (ott lenyeli az intelt keresztbe) ha már CPU-ra nagy ívben tojnak! Mondjuk minek erőltessék látják ott nincs esélyük így amiben a menők azt erőltetik abban jobban mint az intel.
  • samuka99
    #79709
    Nem használok más tuning programot OverDrive mellett,egyébként lehet,hogy hibás a videókártyám,ha 12.9 beta drivernél 70 fokos...Legfőbb problémám,hogy random időnként fekete képernyő jelenik meg játék közben gép lefagy és hang beakadt,csak kézileg tudom ujrainditani a gépet. Több játéknál teszteltem ezt a jelenséget.

    Pc configom:

    I5-3570k (3.40ghz)
    Asrock H77M (alaplap)
    8GB ram
    Sapphire 7870HD GHZ Edition
    750W DarkPower Pro10 tápegység
  • Solt
    #79708
    Tényleg... Szar az egész, váltok is azonnal a hibátlan NV-re, ahol még a béta driver is makulátlan! :)
  • [NST]Cifu
    #79707
    @Kazuma89: Mire kötöd rá (tudja az 1080p felbontást?), milyen kábelel? Másik kábelt próbáltál? Másik bemenetet próbáltál?

    @Samuka99: Használsz valami tuningprogramot az Overdrive mellett? Nem zavar be más esetleg? Nálam sem a 12.8, sem a 12.9 nem viselkedett ilyen téren különösen, akár az Overdrive-ot, akár az MSI Afterburnert használtam tuninghoz.

    @Borg: Mert nem láttunk még sz@r nV drivert? Ezt az ATi/AMD vs. nV hitviták tényleg nagyon értelmesek... :)
  • Borg
    #79706
    Faszák ezek az ati driverek, na :)
  • samuka99
    #79705
    Sziasztok!

    VGA kártyám: Sapphire 7870HD GHZ Edition,a problémám:
    Amikor feltelepitettem a 12.9 beta drivert a kártya alapjáraton 70 fok.
    Mivel beta inkább letöröltem ám 12.8 driver használatnál az OverDrive funkció engedélyezésnél,mindig 0% az aktivitás játék közben is. Bezzeg 12.9 beta drivernél aktivitás müködik. Egyébként 12.8 driver használata közben alapjáraton 30 fokos a kártya.
  • kazuma89
    #79704
    szisztok az mitől van hogy a felbontást nemtudom 1920x1080ba tenni?ujraraktam a windowst és vele eggyütt a drivert is. catalyst:12.8 vga: hd4850 segìtséget köszi