90029
  • grebber
    #79783
    Arra vagyok kiváncsi hogyan fogod látni ezért kértelek ha teheted szerezd be! Ha van rá net kapacitásod ne az ilyen 700mbos meg pár gb-osat szedd minél nagyobb annál szebb! Nekem itt figyel a 23gb-os de 3d tvm az még nincs
  • Animefox
    #79782
    Okés utána járok, remélem le tudom szedni... mert ezen jól látható hogy kijön e vagy sem?
  • grebber
    #79781
    Szedjél már le valami valóban 3D-s filmet mondjuk a Sammy nagy kalandja - A titkos átjáró-t és kérlek mond meg hogy neked "kijön" -e a tv-ből a 3D-s kép vagy csak a tv sikjában van?
  • Animefox
    #79780
    Egyébként mindenkinek ajánlom ezt a 82 centis Full HD Orion tévét, típusa PIF 32 D3D a neten semmi info nincs róla, az adatok nem valósak, egy idei LG panel van benne, ugyanez van az LG 3D tévékben is, 4db szemüveget adtak és ha elmentek Sóskútra a gyárba akkor 85-ért meg lehet ott venni. Megéri! Kimagasló kiszolgálást kaptam.
    A készülékkel először az Auchanban találkoztam, ugyanaz a tech video ment alatta mint a többi televízión és már ott megmutatta magát hogy kimagasló a konkurenciához képest.
    Egyetlen negatívuma van hogy maga a készülék kinézetre nem díjnyertes és a menü se valami über bár könnyen átlátható, beépített TV recorder és 3D video player DivX van benne, legyen ez mentségére még.. ár érték arány jó, elég egy jó HDMI kábel és egy HD 5670 kari már elég hozzá, nem kell semmi extra meg különleges kari, megteszi egy régi is. Driverről ne feledkezzetek meg!
  • DarkSector
    #79779
    nah örülök neki...grat! :)
  • Animefox
    #79778
    Na képzeld vettem 3 ezerért egy HDMI kábelt amire az van ráírva hogy 3D támogatott... na beraktam és képzeld most már megy... Annyi különbséggel hogy most itthon valahogy még szebb mint a boltban a promo video alatt!!!! Gyönyörű, hihetetlenül éles!!! Most már minden oké, megérte megvenni a TV-t és a torrenten van még egy csomó film, nem csak ez amit ma este megnéztem! Ezután megveszem a Killzone3-at is mert a trial verzió is tök jól mutatott a Ps3-on! Tök jó ahogy a fegyver tényleg hosszú és a végén látom az irányzékot... tiszta élethű így ez a játék :)
  • DarkSector
    #79777
    Hát ja. :D

    De nem felesleges mert ha lenne akkor használnám a drága TV-t, de értelemszerűen először az összes barátomnak adnék 1 milliárdot.

    Akkor még maradna 497 milliárd. :)
  • broman191
    #79776
    Látom átjött...
  • DarkSector
    #79775
    Jah nekem nehéz lenne így sporolós felfogással 500 ezres tv-t venni max akkor ha mellette lenne 500 milliárdom ...
  • broman191
    #79774
    Szerintem ez a "nézd meg a vásárlás előtt" aranyszabály mindenféle komolyabb megjelenítőt tartalmazó terméknél (monitor/TV főleg), mer a neten agyonmagasztalt monitorok közűl is esélyesen van olyan, amely személyesen megnézve értetlenkedésre, lényeges véleményellentétre adhat okot...nem lát egyet a szemünk, nem gondol egyet a fejünk. :) A helyi hüly3azértnemvagyokban' például pár éve végignéztük a haverokkal a teljes kiállított TV kínálatot, volt aki el volt ájulva a sokszázezres csodáktól, amelyeket szerintem oda-vissza agyonvert egy olcsóbb Panasonic Viera a színhűsége miatt...sok drágább társa szinte "fekete fehér képet" adott hozzá viszonyítva...legalábbis számomra. Egyikre sem volt pénzem, így direkt csak azt néztem hogy melyik mit ad látszatra, elég meglepő dolgokat lehetett tapasztalni utólag az árcédulákat elnézve, az ártöbblet sok esetben határozottan nem eredményezett látható minőségi többlettel... :)

    @DarkSector: Ha lesz pénzed drága tv-re, vagy drága akármire, hasznos dolog lehet még hogy szegénynek születtél, beidegződésből akkor is jobban megnézheted majd hogy mire is költesz...mert szánalmas az olyan gazdag ember, aki nem tudja mire költi a pénzét és pl. egy x évvel ezelőtti raktáron maradt, drága - mára a töredékéért jobb vehető kategóriás - sz4r TV-t is rábeszél egy fifikás eladó, mert a vevő annyira nincs képben... :D

    Véleményem a 3D-vel kapcsolatban általánosan: a jelenlegi technek bőven van hová fejlődni, majd akkor teljesedik ki a térmegjelenítés igazán, amikor a VR (virual reality) technika a jelenleginél lényegesen fejlettebb lesz...minimum pár év a jelenhez képest, "top secret" mendemondák szerint a következő gen. Xbox/PS is fog már állítólag támogatni valamilyen szintű VR technikát, az fog majd odab4szni, nem ez a jelenlegi kinyúl egy kéz, vagy kirepül pár golyó a monitorról/mozivászonról...majd amikor ott leszünk a mindenség közepén, már-már a film/játék részeként - nem csak vonzó marketing dumaként - na az lesz az igazi... Kérdéses hogy a kezdeti minőségi színvonaluk milyen lesz, valószínűleg még legalább fél(vagy inkább 1 teljes) évtized mire teljesen állejtő, realisztikus lesz. Persze csak ha ráfekszik a dologra az ipar rendesen...azaz ha a fogyasztók megeszik. Bár nem tudom elképzelni hogy a tömöttebb zsebű nyugatibb országok lakóit ne érdekelné majd... Mire olyan tech szintre jut a világ, reménykedem hogy addigra egy átlag magyar pénztárcát is emlegethetünk majd nyugatiként. :)))
  • IMYke2.0.0.0
    #79773
    Ezért írtam, hogy nem érdemes megvenni egy ilyen terméket - 10 év múlva már, talán.
    Addig a gazdagok és/vagy beetettek játékszere lehet.
    S tucatszor megnézhetik az Avatart, vagy az Avangers és még azt a néhány, valódi 3D-s és nem felkonvertált filmet.
    Nem irigylem tőlük.
  • V43 1105
    #79772
    Hát ez számomra akkor sem ésszerű :Ð
  • DarkSector
    #79771
    Hát ha lenne a zsebemben erre a célra 500 ezer megvennék egy tv-t, de csak mert egy pökhendi gazdag csávó lennék. :D

    Ezért nem lesz nekem etől a mostanitól jobb tv-m mert én szegénynek születtem, meggondolom hogy csak a fontos dolgokra költsek.

    Kivéve 200 játék amivel nem játszom steam-en....:D
  • DarkSector
    #79770
    Kevés a kínálat?
    Ez luxuscikk, nem arról van szó mint ha tv adást néznél hogy mindennapi használatra kell, a 3D nem mindennapi használatra való.

    Nem is tekintem úgy...
  • V43 1105
    #79769
    Ez aztán az épeszű fogyasztói szokás :D
  • IMYke2.0.0.0
    #79768
    Attól még felesleges. Mert attól, hogy ott van a tök-mindegy-milyen-márkájú 3D-s tévéd a tök-mindegy-mekkora lakásodban, az még mindig kihasználatlan marad, a harmatgyenge minőségű és mennyiségű, szűkös kínálatot nyújtó filmek és tartalmak miatt.
  • DarkSector
    #79767
    Nem felesleges ha van 500 ezer a zsebben s úgy mész vásárolni.
  • IMYke2.0.0.0
    #79766
    3D TV-t venni manapság felesleges. Majd 10 év múlva.
  • DarkSector
    #79765
    na jó azt tudom hogy a boltban okosságossan direkt 3D-s demo filmecskék vannak amik közel sem olyanok mint amiket majd az ember otthon akar rajta nézni..Tisztában vagyok a mézes madzaggal, ezt mondtam is haveromnak hogy jól meggondolta-e?
  • grebber
    #79764
    Igen vannak hátrányok a mai napig.

    3D TV vásárlás előtt erősen ajánlott kipróbálni a tv-ket milyen is. Ott ez ember a saját szemével tapasztalja hogy jó-e vagy sem.
    Csak mivel a 3d elég nyűgös te ott a boltban hiába látod szuperül rajta a cuccot otthon vesződni kell hogy kapjál is olyan képet vagy lássad egyátalán a 3d-s képet.

    Én is tök felbuzdultam na most veszek, de a tv-s topikokba beleolvasva el is ment a kedvem tőle.
    Most keresem a haverokat/boltokat ahol ki lehet próbálni a 3D-t.
    Amíg nem vagyok fullosan képben addig nem veszek ,mert csak a pénzt dobnám ki.

  • DarkSector
    #79763
    Hopp a link lemaradt.
    http://www.sg.hu/cikkek/76816/a_3d_s_megjelenites_legnagyobb_hatranyai
  • DarkSector
    #79762
    Haver nemrég vett 3D-s TV-t, ő mondjuk filmekre vette, az is gázos?

    Ezek a hátrányok még máig fennálnak vagy már nem? :)
    Mert próbáltam 3D-s cuccokat de nem gyakran szóval nem biztos hogy kerek a képem a 3D-ről.
  • grebber
    #79761
    Ha passzív 3D-s a cucc ,tehát nem elemes szemüveggel kell nézned akkor elvileg nem kell parázni mert errefelé megy a jövő legalábbis elég sok helyen ezt írják.

    Lehet idővel azt is megcsinálják idővel, hogy elérhető legyen a tényleges Full HD 3D alatt is.
  • Animefox
    #79760
    Jó értem akkor lemondok róla hpgy számítógépen menjen mert nem mostani a karim. Bár a 3D tévém már megvan de a playstation3-val sikerült kihasználnom, továbbá letöltöttem egy kis részletet az új sötét zsarukból és a TV beépített lejátszójába dugtam pendrive segítségével és így már szépen ment... csak hogy 8 gigás pendrive nem elég... állítólag külső merevlemezt is felismer tv... akkor úgy fogok filmet nézni. Egy darabig jó móka lesz utána meg majd meglátjuk... mi lesz a jövőben, lesz e támogatva még a formátum..
  • grebber
    #79759
    Ami biztos hogy 3D hez kell aolyan VGA ami tudja a 3D-t minél újabb és tudja az 1.4-es HDMI-t 3D-re képes HDMI kábel kell (a régi az nem tudja) és persze 3D tv.

    És még ekkor sem garantált hogy 3d be fogod látni a cuccot.Amiket olvasgatok eltántorít a 3d tv vételtől. sokan sírnak minden megvan mégsem megy nem ugy megy ahogy kéne szopás van a lejátszokkal stb.Tehát kb zsákbamacska az egész.

  • DarkSector
    #79758
    ja oks, én nem figyeltem, lehet van a kariknál olyan spec hogy 3d vagy nem 3d de én azt hittem tudja az összes az újak közül.
  • grebber
    #79757
    Nem tudom nincs atim így nemtudom ott melyik tudja!
  • DarkSector
    #79756
    Mellyek ezek a típusok ha szabad rákérdezni?
  • grebber
    #79755
    Még szép hogy a VGA-nak is támogatnia kell a 3D-s megjelenítést!
  • DarkSector
    #79754
    Tudomásom szerint a +D-t nem a vga-nak kell tudnia, hanem a monitorodnak.
    A VGA-nak csak mindösszesen elég erősnek kell lennie hogy azt a képet átküldje lassulás nélkül a kijelzőnek, értsd azt hogy játszol 720p-ben, és van 50fps-ed ha benyomod a 3D-t lehet lemegy 30-ra.
  • Animefox
    #79753
    Olvasom hogy a videokari lehet nem tudja a 3D-t? HD5670 tudja vagy nem?
  • grebber
    #79752
    A 3d-s képet Az 1.4es hdmi tudja.Vga nak is tudnia kéne és a hdmi kábel is olyan legyen ami tudja a 3d-t.A kábelre Az van irva a szokásos szöveg után hogy with Ethernet.
    Én is most akarok venni ilyen tvt De amig fullosan nem vagyok képben addig nem lesz.
  • arty
    #79751
    tévé típus, lejátszó, milyen film, stb stb stb? ;)
  • Animefox
    #79750
    Menjetek a rákba! xD
  • arty
    #79749
    a rengeteg konkrétumból arra tippelek, hogy VALAMI nem jó :D
  • IMYke2.0.0.0
    #79748
    Á, értem - örülök, hogy nem értetted sértő szándékúnak a hozzászólásom, és valóban nem is szántam annak.
    3D-hez nem értek, így majd profi segítséget más adhat :(
  • Animefox
    #79747
    De látom, moziban is voltam és ezt a tévét láttam az auchanban is promóciós videóval... ott ment rajta csak itthon bénázok....
  • IMYke2.0.0.0
    #79746
    S emellett az is lehetséges, hogy fizikailag nem vagy képes térben látni a dolgokat a TV-n: pl. szemtengelyferdülés, dioptriás problémák stb.
  • Animefox
    #79745
    Vettem egy 3D tévét és nem látom rajta a 3D-t pedig letöltöttem egy filmet... namost lehet az a baj hogy a videokari nem tudja lejátszani???
  • samuka99
    #79744
    Jó tudni,mindenkitöl köszönöm a segitséget,holnap viszem szervizbe.