90029
  • arty
    #79943
    ha adhatok egy tanácsot (én is sok sok éve lcd tévéket használok monitorként), állj át 1360x768-ra! mivel az pécés felbontás, a videokártyád és a tévéd is annak megfelelően fogja kezelni, szerintem a fekete keret is eltűnik!

    ha nem, akkor váltsd át a felbontást 1360x768-ra, huzd le a csuszkát 0%-ra, majd a tévéden is ellenőrizd az overscan/underscan beállításokat! mert bizony a tévé is tud fekete keretet varázsolni!

    ami még fontos, h utána kéne nézned, a tévéd melyik hdmi portjába célszerű a pécét dugni, ill milyen beállításokat érdemes elvégezni a menüben pc esetén. pl nekem a samsung tévémen a HDMI3 a preferált bemenet, és még el is kell neveznem PC-nek azt a hdmi-t a menüben! máskülönben szar a kép!
  • Animefox
    #79942
    A Windows pedig 1280x720 True Color (32bit) 60 Hz

    Ez azért van mert ezen netezek is és ha fentebb viszem akkor nem látok semmit netezés közben...
  • Animefox
    #79941
    Igen levittem de ezt mindig megtettem automatikusan a régi gépen is... itt lehet a kutya elásva? Igen jobbra el van húzva 0%-ra..
  • arty
    #79940
    nem tudod megmondani, hogy levetted-e 0%-ra amit kértem?
    hogy milyen felbontásban megy a windowsod ill. miben próbálsz játszani?

    ha ez se megy, akkor nem tudok segíteni.
  • Animefox
    #79939


  • Animefox
    #79938
    Most lett összerakva ez a gép így egyenlőre csak ez a 2 játék van felrakva... Szerintem menni fog rajta minden játék csak ez a Battlefield idegesít, olyan jó lenne játszani vele... egyre több ilyen jó ingyenes játék van.
  • Animefox
    #79937
    De csak annyira nem értek hozzá...
  • arty
    #79936
    mit nem tudsz? válaszolni a kérdéseimre? nem akarod, hogy segítsünk? :)
  • V43 1105
    #79935
    Érdekelne a TV pontos típusa ^^.
  • Animefox
    #79934
    Egyszerűen ha bepipálom a GPU méretezését ez a játék nem indul el...
  • Animefox
    #79933
    Hú nemtom skacok... egy 3D TV 82 centis Full HD Orionom van LG panellel...
  • arty
    #79932
    kijelződ felbontása, típusa? (monitor, lcdtv?)
    játékokat milyen felbontásban játszod?
    scaling 0%-on van?
  • V43 1105
    #79931
    Ez felbontással kapcsolatos? Ha igen mért nem írod át kézzel ?
  • Animefox
    #79930
    Valakinek volt már gondja a GPU méretezés engedélyezésével?
  • Animefox
    #79929
    Viszont nem hiszed el E miatt nem megy a Battlefield Play4Free... a Wold of Tanks jól működik tőle viszont a Battlefield el se indul... ha kiakpcsolom ezt a GPU méretezés engedélyezését akkor minden oké... csak ugye akkor marad a fekete keret.. :(
  • Animefox
    #79928
    Alatta a GPU kapcsoló volt a ludas, meg kellett piszkálni és már jó... :) de azért köszi ;)
  • arty
    #79927


    0% legyen.
    minden felbontáshoz külön állítható!
  • mjanika
    #79926
    Pedig a kábelre gyanakszom. VGA kábellel nem csinálta. A jelenség megvolt XP alatt is Vista alatt is meg a Win7 alatt is, mindenféle lejátszóval próbáltam, sőt még egyszer Linuxot is tettem fel, az alatt is csinálta. Lehetséges, hogy már gyárilag sérült volt a kábel vagy a gép összerakása közben sérült meg? Mindegy jövő héten veszek egy DVI kábelt, ha nem változik, akkor marad a VGA kábel...
  • Krszti1160
    #79925
    Helló. Gyors kérdés. Melyik jobb graph?
    Ati hd 4850 1gb ddr5 256bit vagy hd 6670 1gb ddr3 128 bit?
    Fps-ben mennyi a különbség, stb? :)
  • Animefox
    #79924
    HELP!

    Leírom új hozzászólásba is azt hogy valaki nem tudná megmondani hogy lehet átállítani a video karit úgy hogy teljes képernyőben menjen a játék? Fekete kép keret veszi körül a játékot!
  • Animefox
    #79923
    VGA kábel nálam azt eredményezi hogy homályos lesz tőle kicsit a kép és a 3D-t nem támogatja... nemtok akkor 3D filmet nézni...

    Nálam viszont most az van hogy a játék közben nem tud teljes képernyőbe váltani... nem tudod hol kell átállítani ezt? Catalyst?
  • arty
    #79922
    nemtudom a képtörés az a vsync miatt képtörés-e nálad, de nem a kábelen múlik

    a dvi képminősége mentes az analóg kábel által összeszedett analóg hibáktól (homály+szellemkép, stb), én pécét már sose néznék analóg kábelen :)
  • mjanika
    #79921
    Nem tudom, lehet,hogy az. Próbáld ki egy másik kábellel, mondjuk VGA kábellel, bár az nem viszi a hangot úgy tudom(de ha annál nincs törés a képen, akkor a kábel a hunyó). Nálam csak a gyors kameramozgásoknál törik meg vízszintesen a kép egy vagy több hosszú csíkkal. Ma már játék közben is tapasztaltam... Ha valaki megmondja hogy van-e különbség a DVI és a VGA átvitel között minőségben, én ki is cserélném. Csak nem akarok potyára új DVI kábelt venni.
  • Animefox
    #79920
    Haverom gépén nyugalmi állapotban is van ilyen kis törés vagy szaggatás mintha kép hiba lenne... lehet a HDMI szar? TV-re van kötve a gépe...
  • mjanika
    #79919
    Sziasztok!
    A helyzet, hogy sok idő után végre rájöttem, hogy a monitorkábelem miatt van a monitoromon a gyors mozgások alatt a képen "törés" (általában csak filmek alatt, ha gyorsan mozog a kamera)egy vagy több hosszú csík ami miatt élvezhetetlenek voltak a filmek, játékok alatt sosem csinálta. 4870-es kártyám van amúgy és csak DVI kimenetek vannak rajt. Úgy jöttem rá, hogy VGA-kábellel amit sima dvi-vga átalakítóval dugtam be a kártyába (a kártya mellé adták) azzal nem csinálta ezt a "törést". Tehát a kérdésem:
    - vegyek másik DVI-kábelt (mert szar a kábel) de lehet, hogy az újjal is csinálná...
    - használjam a VGA-kábelt sima átalakítóval (nem tudom, hogy képminőségben van-e különbség a DVI és a VGA átvitel között...)
    Előre is köszi a választ!
  • broman191
    #79918
    Több generációnyi szakadék tátong a két kari között, így nyers százalékolgatásba menni nem igazán érdemes, a HD4850 egy DX10-képes vga, a HD7770 már DX11-es a javából, ami annyit tesz alapvetően, hogy a korszerűbb játékokban lassacskán pontosan annyi előrelépést jelentene a HD7770 a HD4850-hez képest, hogy az adott játék egyáltalán elindul és nagyon szépen is fut...HD4850-nel pedig egy error/semmi és szájhúzás. :) Hogyha mindenképpen százalékolás, akkor a HD4850 teljesítménye DX10-es körülmények között nagyjából a HD5770/HD6770 (átcímkézés, gyakorlatilag ugyanaz a grafikus chip) környékére tehető (valamivel gyengébb annál), így ha teszteket nézegetnél akkor a HD5770/HD6770 vs HD7770 párost érdemes összehasonlítani - nagyjából +25% általános teljesítménytöbblettel győz a HD7770. Jelenleg. Bár mint említettem, a HD4850 egy elfeledett kor titánja, ma már alig rúg labdába korszerű játékok alatt, a jövőben pedig főleg felejtős, a HD7770 pedig élenjáró tech jelenleg, az architektúrája adta képességeit alig használja még ki valami, ígyis elég gyors, viszont jövőre/utána kibújik a szög a zsákból, akkor még jobban ütni fog...technikailag korszerű játékokban, feltornázott grafikus beállításokkal lehet akár +50% gyorsasága is - a fentebb említett ellefelekhez képest - a jelen/múlt játékainak átlagaként mutatott ~25% körüli értékhez képest. A HD4850 hűtőstől elmehet kb. annyiért amannyit DIESEL DOG fórumtárs mondott, ha bátor vagy akkor 15e Ft, hangsúlyozva hogy postával az árban... :)
  • DIESEL DOG #79917
    Iponon az 1GB-os és a 2GB-os változat között jelenleg 282Ft-nyi differencia van ergo szerintem jobban megérné a 2GB-os verzió...
  • dienesoft
    #79916
    Értem. Köszi szépen. Megvárom év végét, hátha addig majd össze hardveraprózok egy jó 7850-et, lehetőleg garanciával. :)
  • V43 1105
    #79915
    Én inkább egy 7850-ben gondolkodnék már akkor .. ha nem kell 2GB VRAM van 1 Gigás változat is.. egész óccón ..
  • dienesoft
    #79914
    Sziasztok!

    Rettentően hezitálok azon, hogy mennyire megbízható a HD 5870 1GB-os változata. Mennyi javulást vennék észre a GTX460-hoz képest? Megéri még megvenni még a 5870-et, vagy még azért nem elavult? :)

    Köszönöm a választ! :)
  • steweee
    #79913
    akkor szerintem most az optimális választás a 7770 számomra ár/teljesítmény/architektúra tekintetében, azt sziszem...
  • arty
    #79912
    7770 ~ 6850 - ilyen tesztet se találsz?
  • DIESEL DOG #79911
    Mivel a HD7770 egy újabb technológia, újabb architektúra, plusz nagyobb a memóriája többet hozhat játékokban, és gyorsabb is természetesen. :)
    Azzal a hűtővel szerintem 10-12, max. 14e Ft a piaci ára.
  • SgtChris
    #79910
    Ha a 4850-et veszem 100%-nak, kb. a 7770 mennyit tudhat átlagban?? (Halkan kérdezem, használt HD4850-es+Accelero L2 coolerrel mennyit kóstál ma a piacon?)
  • SgtChris
    #79909
    Köszi! Mondjuk erre rátaláltam, de ami FPS-ekkel, játékok, programok tesztjével lenne kombinálva, olyan nincs sajna... tudom sok idő telt el a két kártya közt, hogy egy tesztbe beférjenek, csak gondoltam, hátha...
  • DIESEL DOG #79908
    Ezek szvsz csak referencia értékeken alapuló tesztek, de hátha nyújt számodra valamilyen támpontot...

    Link
  • SgtChris
    #79907
    Üdv Urak! Kerestem kerestem, de nem találtam egy olyan tesztet, amiben a HD7770 1GB-os verziója, és a HD4850 512MB-os verziója is szerepelne, összehasonlíthatóság végett.. (Ha a GTX650 Ti is benne van, nem haragszom meg érte...) Ha van egy ilyen link, kérlek dobjatok meg vele!!!
  • arty
    #79906
    "a kettő között hezitálok :
    VTX3D 6850 - 36.000
    XFX6870 - 46.000"

    46k vs 50k ;)
  • broman191
    #79905
    A HD6xxx újonnan már felejtős, a HD7850 lesz a "te embered". Jelenleg még nem sok előnyét fogod látni a HD7xxx új architektúrájának mivel még relatíve újdonság, alig támogatja és haszálja ki valami megfelelően a benne rejlő lehetőségeket, de ahogy múlik majd az idő egyre jobban meg fog látszani az előnye a régi HD5xxx/HD6xxx karikkal szemben, a jövőre/azután megjelenő korszerűbb alkalmazásokban már egyértelműen előnyben lesz a régebbi DX11-es vga generációkhoz viszonyítva. Ahogy arty fórumtárs is említette, jobb a teljesítmény-fogyasztás rátája mindenféle felhasználás tekintetében mint az előző generációnak, ráadásul alig drágább annál, aki most vásárolna AMD karit a bizonyos összegért, nincs különösebben oka nem a H7850-et venni... :)
  • steweee
    #79904
    ööö, az hogy jött ki hogy 10%-al drágább csak ?

    36.000 vs. 50.000