90029
  • bardocz
    #79983
    Gyári az egész. Meg már valószínű kicsit poros is. Terhelés alatt viszont nem igazán tudom követni, gondolom valami everestet le kéne szednem hozzá.
  • broman191
    #79982
    Relatíve sok idle terhelés alatt, bár ezek tudtommal nem voltak túl hűvös cuccok, ha load közben sem megy a 63-64-ról 83-84 felé akkor még viszonylag élhető...egy újrapasztázás esetleg segíthet, főleg ha még a gyári paszta van a karin. :)
  • arty
    #79981
    tökéletes
  • bardocz
    #79980
    ASUS Hd4830-asom van, és ATi catalyst 63-64°C-osnak írja mikor nem megy semmi, csak böngésző. Ez ugye nem túl normális?
  • benőmenő
    #79979
    A táblázatban van 12V V1 és V2. Ha lehet az egyiken csak a vga legyen.
    Nekem más gigabyte tápom van, de ott a 2 12V-os ágnak más színű a kábele is,de ennek rajta kell lennie a táp matricáján.
  • torok6
    #79978
    Ezt most nem nagyon értem
  • Borg
    #79977
    360w-ot tud 12v-on. Alapvetően ez elég kéne legyen, csak hát még ketté is van osztva. Szal oda kell figyelni mit melyik ágra dugsz be. A videókártyáén leginkább ne legyen más.
  • torok6
    #79976
    Itt van a tápom http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2795#sp
  • benőmenő
    #79975
    Címkén, vagy a gyártó weboldalán általában meg lehet nézni, hogy hány wattot tud leadni a pci-e csatlakozós ágon, mert itt főleg az lenne a lényeg. De ha tudsz egy márkát és típust mondani, abból az itteni szakik megtudják mondani, hogy ajánlott-e tápot cserélni.
  • torok6
    #79974
    És ez a GIGABAYTE elbírja a 450w tápom? De a táp oldalára oda van írva hogy 450w de utána zárójelbe pedig 550w ez most mit jelent?
  • Solt
    #79973
    Referencia kártya esetén azét, amelyik a legjobb áron kínálja a legtöbb garanciát. Szerintem...
  • broman191
    #79972
    társai*
  • broman191
    #79971
    Én a Giga megoldását választanám GIGA HD7850 2GB GDDR5 PCIE [GV-R785OC-2GD] - 52e Ft, mert valamivel olcsóbb a konkurenciánál, ráadásul jóval magasabb a GPU órajele (majdnem "GHz edisön") és legalább olyan jó minőségű mint az ASUS/MSI stb társainak!
  • Blum
    #79970
    Igy sikerult neki,koszi szepen!
  • IMYke2.0.0.0
    #79969
    Ízlés kérdése.
    De, ez hátha segít (mert, az sem mindegy, mekkora számítógép házad van):



  • torok6
    #79968
    És melyik márkától érdemes venni HD7850-et?
  • IMYke2.0.0.0
    #79967
    2 GB-ossal érdemesebb már foglalkozni. Szerintem.
    Tápegységben nem árt a túlbiztosítás (ismét csak szerintem), a többiek persze azt fogják írni, hogy bőven elég lesz, hiszen az egész rendszered nem zabál 450 Wattot...
  • torok6
    #79966
    Sziasztok! Szeretnék majd venni egy HD7850 és az volna a kérdésem hogy melyiket érdemesebb megvenni a 1gb vagy 2gb-ost. Meg a táp elfogja e bírni egy Gigabayte superb 450w de a tápra zárójelbe bent van hogy 550w ez most mit jelent?
  • Dobronski
    #79965
    CCC-t akarom megnyitni, de valami AMD vision engine control centert nyit meg, ahol csak cpu beállítások vannak. WTF?!
  • arty
    #79964
    ha alapból nem tudja, akkor egy esély még a monitor menöjében turkálni és ott keresni beállítást, hogy ha nincs jel, lekapcsoljon

    nézd át az egészet, menüpontról, menüpontra! az amd driverben semmit nem kell állítani!
  • atesz25
    #79963
    Sziasztok!Kis segítséget szeretnék kérni van nekem egy sapphire48301gb kártyám van benne egy dvi-hdmi átalakító majd egy hdmi kábel végén egy samsung t27b300ew tvmonitor. Hogyan tudnám úgy beállítani hogy ha bekapcsolom vagy ki a számítógépet akkor a monitor is ki és be kapcsoljon ne kelljen a távírányítóval külön. Persze ha lehet ilyet.
    Üdv Attila
  • arty
    #79962
    azt próbáltátok már, hogy minden kikapcs, kártya -> HDMI -> erősítő ->HDMI -> monitor ?
    és semmi más kábel nincs a vga kártyába dugva!

    ekkor be kéne bootoljon a windóz ... és hang is lenne erősítőn ... és kép a monitorin/kijelzőn
  • Blum
    #79961
    Ha kikapcsolja a gepet akkoris ez van.
  • Borg
    #79960
    Mindenesetre nem nagyon kéne menet közben dugdosni a HDMI-t, mert a kártya csatiját elég könnyű tönkretenni így...
  • Blum
    #79959
    OFF:

    Olvastam itt regebben,hogy valaki a VGA HDMI csatlakozojanak segitsegevel vitte at a hangot az erositore (ami szinten HDMI-s)

    Haverom akarja ugyanezt megcsinalni,viszont amikor bedugja a HDMI-t a VGA-ba akkor kapasbol eltunik a talca,kurzor meg minden es semmire nem reagal a gep. Amint kihuzza a HDMI kabelt,helyreall a rend. A monitor es a VGA egyebkent DVI kabellel van osszekotve.

    A VGA egy HD4670,Onkyo erosito es Win7 x64 op.rendszer van fent.

    Mit kene csinalnia ahhoz,hogy a hang rendesen atmenjen az erositore a HDMI-n keresztul es meg kep is legyen faszan?
  • broman191
    #79958
    A fogyasztást tekintve a HD6670 nyerne mivel kb. a HD4850 felét fogyasztja, de teljesen más kategória a két kari, a HD6670 egy belépőszintű megoldásnak készült, a HD4850 pedig egy "teljesítmény kari"...volt a korában, de 2 generációval később is még odacsapott a belépőszintű kariknak - igaz csak DX10-ben mert a 11-et nem ismeri. Manapság már mindkettő felejtős, HD5770/HD6770 1GB GDDR5 alá ne add ha lehetőség van rá, használtan ~15e Ft körül hozzájuk lehet jutni. Hogyha nagyon korszerűre és újra vágysz akkor pedig HD7770 1GB GDDR5, a GDDR3-nak pedig intsünk végleg búcsút így 2013 felé, nem érdemes az olyan karikkal foglalkozni hogyha FPS-hajhászat a cél... :)
  • arty
    #79957
    ... a következő catalyst VAGY windows installig .... :D
  • Animefox
    #79956
    Mindegy minden jó ha a vége jó, de azért köszi! Most már sehogy se jön vissza a fekete keret, innentől minden oké lesz mint ahogy volt a másik gépnél is ;)
  • arty
    #79955
    jah, ugy néz ki tényleg bebugzott :) régen nálam is előfordult (4850/4870 idején), manapság nincs gondom - köszönhetően h én csak 1360x768 és 1920x1080 közt kapcsolgatok :) a 720p-t valahogy sokminden "féreérti".
  • Animefox
    #79954
    Ne röhögjél de az előző gépem is ezen a beállításon van ugyanis ezen a legjobb netezni. A játékok is szépen mutattak rajta és ha a játékon belül felvittem a grafikai beállítást akkor ahhoz képest mutatott szebb képet. Haverom átvette tőlem és most nála van és érdekes az ő 106 centis LG full HD tévéjén is ez a beállítás mutat a legszebben... Át se kellett állítani. Itt egyedül csak az a fura hogy ez a HD 5770 is megcsinálta ugyanazt a rossz poént amit a HD 5670 és pedig hogy egy adott grafikai felbontást az egyik pillanatban nem kezelte jól, rá öt percre a többi opció után újra megpróbáltam oda váltani és akkor már elfogadta teljes képernyőbe...
  • Animefox
    #79953
    Csak pipával volt teljes képernyőn!!!!! De most már annyit baszogattam a beállítási menüt a Catalystben hogy most már pipa nélkül is teljes a képernyő.... nem tudom... hogy mi a rák történt de most már sehogy sincs fekete keret... bármit állítok be teljes a képernyő..

    1280x720 True Color (32bit) 60 Hz Pipa nélkül van a GPU méretezés, magyarul ugyanúgy van beállítva mint reggel, csak most már teljes a kép. Nem tudom hogy miért jobb ugyanazzal a beállítással... Előző számítógépnél is ez volt.. állítgattam össze vissza és rendbe jött magától..
  • arty
    #79952
    tévé nem írja egyébként, hogy milyen felbontásu jelet kap a vga-tól? mintha valami nagyon bebugzott volna nála... :(

    ha fullhdben fut a world of tanks, akkor gpu scaling pipa NÉLKÜL van fekete kereted?
  • Animefox
    #79951
    Akkor sokkal nagyobb a fekete keret, alig van kép olyankor... World of tanksnál meg csak akkor lesz teljes a kép ha bepipálom a GPU-t
  • arty
    #79950
    tehát 1360x768ban is van fekete kereted?
    ha állitgatod a %-ot, akkor látod h kisebb vagy épp nagyobb lesz a keret, de el nem tűnik?

    pedig ez esélyesen a tévéd hibája ...
  • Animefox
    #79949
    1360x768-ra rámentem de ha 0%-ra állítom akkor is csak pici marad középen a kép és sokkal sokkal nagyobb fekete kerettel... mondhatom belső kép lesz csak és a tévén se tudok segíteni rajta...
  • Animefox
    #79948
    Hű de vágod a témát... :P Akkor mit állítsak be? Hányas felbontás és hányas Hz?
  • arty
    #79947
    utolsó :D

    a konzolok is pont ezt csinálják! beállítod mondjuk nekik a fullhd-t és a nem fullhd-s játékokat fullhdre méretezve küldik a tévére. ez a gyengén méretező, skálázó tévéknél jelentős képminőségbeli előnyt jelent!
  • arty
    #79946
    tehát pl az asztalod 1360x768as, játékot 640x480-ban futtatod, a videokártyád akkor is 1360x768as felbontást küld a tévére, csak a 640x480at felhuzza 1360x768ra (méretezi, skálázza)
  • arty
    #79945
    azt nem kell pipálni! annak akkor lenne értelme, ha a játékokat nem a desktopod felbontásán játszanád, de azt szeretnéd, hogy a tévére mégis abban a felbontásban kerüljön ki!

    de sajna - amint látod - nem működik teljesen 100%-osan!
  • Animefox
    #79944
    És a GPU méretezés hogy legyen beállítva? Mert ha ki van pipálva a játék nem tud elindulni...