90029
  • V43 1105
    #79903
    Én 2GB-osat vennék ..

    1GB-osok most átlag 45k-nál kezdődnek ..
  • Inquisitor
    #79902
    Nem azt írta valaki, hogy 1GB-os 7850 VTX már van 42.000 körül? Igaz nem emlékszem magyar vagy külföldi bolt volt?
  • arty
    #79901
    15%-al gyorsabb (van ahol ennél még sokkal jelentősebben is elhúz a 6-os szériától!)
    10%-al se drágább
    kevesebbet fogyaszt + zerocore (lekapcsoló kijelző mellett a kártya csak pár wattot eszik!!!)
    feltehetően halkabb is
    4096x2160-as felbontás támogatása hdmi-n ( :D )
    jó tuningképesség
    fejlettebb arhitektura

    elég? :)
  • V43 1105
    #79900
    7850, újabb, gyorsabb is .. vedd azt ! :)
  • steweee
    #79899
    ennyivel jobb lenne ? bízok a véleményetekben, csak kicsit többet is hozzátehettetek volna a dologhoz...
  • IMYke2.0.0.0
    #79898
    Hát igen - sajnos :(
  • Blum
    #79897
    Na,akkor figyelgetni kell rendszeresen :)
  • IMYke2.0.0.0
    #79896
    S most meg lefelé kompenzálták az árát...
  • IMYke2.0.0.0
    #79895
    Amikor linkeltem még annyi volt.
    Nézd csak meg a korábbi linkemen látható árgrafikont!
    Az új árát épp ma délelőtt, már a linkelés után állították be:

  • Blum
    #79894
    ???

    KEP
  • IMYke2.0.0.0
    #79893
    Sapphire Radeon HD7850 2GB - 47.332 Ft
  • arty
    #79892
    7850 2g gigabyte 49900?
  • steweee
    #79891
    na VÉGRE ! most már a korábbi tervekkel ellentétben valóban van pénzem venni egy új videokarit.

    a kettő között hezitálok :


    VTX3D 6850 - 36.000
    XFX6870 - 46.000

    melyiket a kettő közül ár/érték arányban ? hozzáteszem, az olcsóbb a szimpibb nekem, de ha MEGÉRI hosszabb távon, a drágább is belefér...

  • fajtalan01
    #79890
    kösz az infókat.. eléggé megfontolandó... bár a led projector mellett szól még a fogyasztás meg a melegedés... amúgy a dolog még jócskán ráér.. lehet megvárom az első ledes fullhd eszközt. csak egy ötlet volt részemről hogy milyen lenne ha kihasználnám ezt a csuda vidkarimat :)
  • arty
    #79889
    arról nem is beszélek, h ha te perfektre belővöd 4 vetitő képét 4 vetítőből perfektre, megeszem a vgam :D (általában az optika a széleken homályabb képet ad, ergo neked a képedet négy részre osztja majd egy középső függőleges és vizszintes homálysávocska)

    nameg a szerkezet, ami tartja a 4 vetitőt... ez se lenne szép + ugye négy mehet tönkre + 4db ára...

    szvsz felejtős. vegyél egy jót. nem amiket linkeltem, ha még érdekel adhatok tippet, bár itt kissé off ,)
  • arty
    #79888
    mennyiért? :)

    ezeket nagyon dícsérik ;)

    egyébként mennyit használnád naponta? én mondjuk nem játszok az enyémen, hanem elsősorban filmet nézek, de 5 év után sincs benne 2000 óra... (ha pedig csere kell, 30e -ért megoldható "okosba"). amíg nem volt vetitőm én is sokat paráztam a lámpán, de miután az elsőt 800 órával adtam el kétévesen, kissé "megnyugodtan" ;) és lám, a másodikban sem szalad annyira az óra...

    180k, igaz használt, viszont kapsz hozzá tartaléklámpát... :)

  • fajtalan01
    #79887
    akkor megosztom a problémámat ha már így rákérdeztél :)
    amit szeretnék az egy fullhd -s kép a falamon led es megvilágításal.
    az a gondom, hogy jelenleg a piacon nem találtam fullhd képes led es projectort. Lehet csak az én hülyeségem, de valahogy a led jobbnak tűnik, csak jobb a 30ezer óra élettartam és a sokkal kisebb fogyasztás mint a lámpásak 4-5ezre és mellé a brutál fogyasztás és melegedés. Igaz kicsit gyengébb a fényerejük, mint egy hasonló lámpásnak, de a legújabbak már egészen jó fényerővel bírnak. De ha tudsz fullhd képes led es megvilágítású projectort akkor szívesen veszem azt is. Úgy azért sokkal kisebb gond volna egy ilyen csuda megoldása :)
  • arty
    #79886
    DP -> 0ft licenszdíj
    HDMI -> Xft licenszdíj
    milliós darabszámnál olcsóbb a 0ft x milliót kifizetni ;)

    ahogy írtam, a 3. és a 4. projektorodhoz KELL aktiv Displayport-hdmi átalakító (hacsak nem displayportos a projektorod, de azt kétlem)

    960x540 jó ötlet, de ... fogadnak a projektoraid ilyen felbontást?
    eleve, komolyan bf3-azni akarsz 4 vetítővel? miért nem egy vetít bazinagy képet? ;)
  • Solt
    #79885
    Csak fura, mert ilyenkor már nagyban az új szériát szoktuk várni... :)
  • fajtalan01
    #79884
    és ha az én célom az hogy együtt legyen ilyen felbontású? akkor mondjuk 960x540 re beállítom mindegyik eszközt és így elméletileg ki kell hogy adja az össz felbontás az 1920x1080 at ha jól számoltam, más kérdés hogy ilyen aberrált felbontást támogatnak e az eszközök? Ilyen esetben elég lehet a kevesebb video ram?
  • Blum
    #79883
    A 4 projektornak a felbontasa nem egyutt lesz 1920X1080,hanem kulon-kulon. Ugyanolyan,mintha 4 monitoros (avagy 3) eyefinity rendszert epitenel. Es ekkora felbontashoz az 1GB RAM mar sanszos hogy keves lesz.
  • broman191
    #79882
    [URL=http://www.techpowerup.com/175158/AMD-quot-Tahiti-LE-quot-Brand-Named-Radeon-HD-7890.html]Még elvan az AMD a hetes szériával, karácsony környékére jön a "HD 7890". :)[/URL]
  • fajtalan01
    #79881
    köszi a választ.
    Valóban támogat eyefinity -t a karim, van rajta 2dvi és 4 DisplayPort. Akkor semmiféle hack -elés nem is kell hogy egyszerűen egy nagy monitornak fogja látni a gép a 4projectort (vagy 4monitort)? Ez jó hír. Elnézést a láma kérdésért, de miért jobb a display port mint mondjuk egy hdmi? Csak mert láttam más gyártók kártyáját és azokon némelyiken hdmi van a display helyett. Amúgy egy ilyesmi rendszerhez egy tisztességes video ram mennyiség is szükséges(2-3giga videóram)? Vagy ha mondjuk a 4 projector -nak amit egyetlen kijelzőnek érzékel a rendszer, csak 1920x1080 as felbontást állítok be akkor ahhoz elégséges a mostani 1giga video ram is (mert a mostani 1gigával tudok bf3 azni ezen a felbontáson)?
  • arty
    #79880
    az eyefinity a 6950esen elvileg 6 monitort támogat (nem tudom a te kártyádon miből mennyi van), ergo 4 kijelzővel minden további nélkül mennie kellene - ezek program nélkül, CCC-ből is egy nagy képbe rakjatóak, amolyan virtuális monitorként utána simán használható is

    ami gond lehet, hogy vetítőkön nem szokás displayportnak lennie, ami azt jelenti, hogy aktiv DP->HDMI v. DP->DVI átalakítót kell beszerezned, ami külön költség, nem is kevés.


  • Solt
    #79879
    Jut eszembe Urak... mikor lesz HD8xxx széria? Van valami hír, pletyka? :)
  • fajtalan01
    #79878
    sziasztok,

    lenne egy kérdésem, valamennyire radeon ügyben. Jelenleg van egy 6950es vidkarim és két monitorral használom. A kérdésem az volna hogy képes e arra egy ilyen kártya hogy több projectort is elvezéreljen? Ha nem akkor milyen kártya bírna el mondjuk 4 projectort? És vajon kell e valami külön program hogy tudja vezérelni a 4 projectort? A célom természetesen valami olyasmi volna hogy a 4 projector egyetlen nagy képoet vetítsen ki, emiatt gondoltam hogy lehet hogy kéne egy progi hozzá.

    segítségetek köszi
  • MerlinW
    #79877
    Én ezt használom, nincs vele gondom.
  • petikeszabo
    #79876
    A legújabb! Végül addig próbélkoztam, míg sikerrel jártam! leröröltem a catalyst centert egyéni törlési beállításban. kipipáltam mindent, kivéve a kártya illesztőprogramját, csak az maradt fent. így működik. nem tudom honnan jött ez az ötlet, de szerencsére bevált. Mindenesetre köszönöm a sagítséget!
  • TomBond
    #79875
    Köszönöm! Akkor nem fog hiányozni! :-) Csak azért kérdeztem mert mindig ezzel zaklat a catalist. Azt hittem azért van mert régi a kártya. :-)
  • broman191
    #79874
    Az SDK általában valamiféle fejlesztői környezetet jelöl, a runtime annak a környezetnek a futtatási környezetéhez szükséges programkódot...ha mindebből nem sokat értettél akkor valószínűleg nem lesz rászükséged.
  • TomBond
    #79873
    Ez mi lehet?

  • broman191
    #79872
    A legújabb vga driverről van szó? #79817... :)
  • petikeszabo
    #79871
    Sziasztok! segítségeteket szeretném kérni!ha nincs felrakva az AMD vision control center akkor simán fut a legtöbb játék. amelyik nem megy (pl a Dishonored), az a control center feltelepítés eután elindul. de viszont sokszor becsíkozódik a kép, pöttyös lesz! mi a teendő ilyenkor?
  • Although
    #79870
    Catalyst test
    Nem tudom ez ismert oldal?
  • blackcalibra
    #79869
    Értem, világos.
    Kösz!
  • blackcalibra
    #79868
    Valószínűleg az lesz, csak gondoltam azért kikérek előtte pár véleményt.
  • Borg
    #79867
    A VGA DVI megfelelő pinjeire tol analóg jelet is, szal azt tudod DVI-DSUB átalakítóval használni. A másikat nem.
  • Kontrakcio
    #79866
    Hát. Így elsőre vidd gariba ha tod mert lehet h memo hibás. :-/

    Nekem 1x túlhevült a karim önfaszságból. faszán újra pasztáztam a vga bordát és csináltam egy benchmarkt-ot de elfelejtettem persze a ventit csatlakozatni a kártyába... :D újraindult asszem 75C-on, kicsit rápirítottam a Vramra és cseszetttül csíkos volt a kép. :-I
  • blackcalibra
    #79865
    Amatőr kérdés:
    A 2 dvi csatlakozó között mi a különbség?
    Az egyikhez a "vga dvi", a másikhoz csak simán dvi van írva, gondolom az egyik 1x DVI-I Dual Link (max. 2560 x 1600 @ 60 Hz), a másik 1x DVI-I Single Link (max. 1920 x 1200 @ 60 Hz.

    Melyik melyik?
    Amelyik a "VGA" jelölést viseli, az lenne a "single link"?
    Egy darab sima 1920x1080 monitor van rákötve.
    Van valami jelentősége ebben az esetben, hogy melyikre?

    A másik dolog:
    Ugye a jó múltkorában írtam már itt, hogy elkezdte csinálni azt a hülyeségét a gép(pontosan sosem sikerült kiszűrni, hogy mi is lehet az ok) hogy a "képernyőillesztő nem reagált és utána sikeresen helyreállt", van olyan játék, ahol gyakran, van, ahol ritkábban jött elő, ilyenkor kép merevedik, fekete képernyő, a kép alsó harmada színes csíkok, kockák, aztán megy tovább, de rendszertelen időközönként újra előjön.
    Ezt egyszer csak elkezdte csinálni, előjelek nélkül, ráadásul nem is játék alatt, YouTube videó közben.
    Azelőtt nem volt gond.

    Namost a monitoron ugye van egy darab VGA és egy DVI-D csatlakozó.
    A menügombok között ugye lehetne váltani - ha mindkettő használatban lenne - épp melyik legyen használatban.
    Most vettem észre, ha megnyomom ezt a választó gombot, és próbálna átváltani VGA-ra, nem tud mit kezdeni vele, mivel az a csatlakozó nincs is használatban, szépen visszaáll a DVI-re, viszont utána szinte egyből produkálja a már korábban és fentebb is említett hibát (fekete kép, alul a színes csíkok, "képernyőillesztő nem reagált és utána sikeresen helyreállt", bár ezt a feliratot nem látom, mert játék alatt nem mindig írja). Viszont az eseménynaplóban ugyanazt a hibát tárolja..... 4101.

    Ezek után elképzelhető, hogy a videokártya miatt csinálhatja ezt a dolgot?
    Egyébként sok játék emiatt használhatatlan, annyira gyakran csinálja, durvább estben még az is előfordul, hogy újraindul a gép, igaz, ez ritka.
    VTX3D 6870 a kártya egyébként.
    Van ötletetek?
  • pHNxX
    #79864
    Okéé akkor maradok a 965 phenomnál! Köszönöm a segítségeteket!