90029
  • barmi
    #80063
    Még jó, hogy a hitman elején AMD logó vigyorog az arcomba pofátlanul ...
  • barmi
    #80062
    ja, és a másik pedig a hitman alatt jelentkező furcsa grafikai anomália : #80028 . Ezt is szintén a 12.10-es driver produkálja ...
  • barmi
    #80061
    Ne aggódj, nálam is ugyan ez van . az elején a videó alatt 8-14 fps, a játék meg 40-45 fps-el megy ultra beállításon .
    A lading képernyő is az első indításnál 30 fps aztán ha kilépek a menübe aztán vissza akkor pedig 10 fps a
    loading képernyő alatt ... 12.10-es driver van fent . Jöhetne már a 12.11 mert ez így nagyon gyök kettő ...
    vagy tegyem fel ezt a béta "csodadrivert" ? (annyira nem kamázom ezeket a bétákat)
  • torok6
    #80060
    ezt nem értem a far cry 3 az elején a videó 8fps-sel megy a játék meg 47fps-sel de valamikor beakad nagyon ez mért van? HD7850 nem van 450watos táp de azt nem értem ha 450watos a táp akkor mért van meléve írva hogy 550wat
  • torok6
    #80059
    igen végig maxon megy
  • arty
    #80058
    ha gyenge, akkor a vga visszeveheti az órajelét (anno a hd2900al jártam így) - nemtudom a mostaniaknál hogy van megoldva.

    gpuz-vel tudod monitorozni az órajelet, az mit ir? végig megy maxon a játék alatt?
  • torok6
    #80057
    A táptól lehet lassabb a videokártya?
  • torok6
    #80056
    Sőt a far cry 3 nincs bekapcsolva az elsimítás és 8fps van csak
  • torok6
    #80055
    drivert már újra tettem
  • arty
    #80054
    elvileg egy driver uninstall/install nem árthat

    az hogy a pci-e sebessége ugrál, normális, ha be van kapcsolva valami energiagazdálkodás
  • torok6
    #80053
    Vagy egy windows újratelepítés kell neki?
  • torok6
    #80052
    meg a pci-e bus is 1.1 de ha valamit elinditok akkor 2.0 lesz
  • torok6
    #80051
    Sziasztok van egy problémám vettem egy sapphire HD7850 (tuningolt) és ha feltolok minden játékon a grafikát akkor akad mint a fene mi lehet a baj? A kártya nem adja le a maximális teljesítményt
  • bardocz
    #80050
    Értem, köszönöm!
  • broman191
    #80049
    Nem jelent semmit sem a gyakorlati stabilitás terén a FurMark-ozás, sem az MSI Kombustor-ozás, esetleg OCCT-zés és hasonlók, Catalyst tesztelgetés főleg nem, próbáld ki élesben 3Dmark 11'-ben pl. vagy valós játékokban, hogyha több órán át tolva, több napon át stabil, akkor következhet a tartósteszt heteken, hónapokon át több programmal, semmi garancia rá hogy pl. 5 játékból 3 alatt stabil, akkor a maradék 2-ben is az lesz...volt nálam nem egy játék amelyben 1 MHz GPU OC is már nagyon hamar fagyást okozott, volt amelyben +200 MHz sem hosszútávon...nagyon játékfüggő az OC értékek stabilitása. A szintetikus terhelő alkalmazások használata több órán át szvsz felesleges időpocséklás, inkább csak a várható max. hőmérsékletekről adnak többé kevésbé közelítő értéket @ x MHz/y MHz/z V beállításokkal, de várható majdani gyakorlatban tapasztalható stabilitást velük nem lehet mérvadóan mérni... 3x lefut a 3Dmark egymás után isteni szerencsével torka vérzik beállításokkal, az sem jelent stabilitást, inkább csak pár szép szintetikus pontszámot...stabilitást egyedül az jelent, hogyha hónapokon át sok-sok játékkal teszteltél. Ami bizony időrabló tud lenni, minden játékhoz a megfelelő beállítások megtalálása, esetleges fagyások során fellépő géprestartok stb...az OC türelemjáték és időb4szás a köbön, nem feltétlen lesz mindenféle alkalmazásban 99% működő hiper-szuper beállításod soha, főleg nem pár perc alatt hátradőlve, a gép megcsinálja magának módon, akármit is mondanak a tunying' programok színes promói... :)
  • arty
    #80048
    jaja, a nem-frémlokkolt menük tényleg sokszor gyilkosok :( (anno asszem a starcrafté sütötte meg az nvidia kártyákat, ugye? :D )

    ---

    erről valakinek személyes tapasztalat? (bár csak akkor lenne jó, ha nettóért meg tudnám venni, sajnos erre szinte 5% az esély :( )
    nem találtam olcsóbbat...

    ésmég: ezekre a boostos 7950 biost vajon be lehet sütni?
  • benőmenő
    #80047
    Én már jártam úgy, hogy a masszív furmarkozás ellenére a dmc-nek már a menüjében is zöld ill.
    lila kockák villogtak, pedig minden tesztprogram gond nélkül futott.
  • Evogordon
    #80046
    KEpzeljetek mostanaba letoltottem 2 jatekot a laptopomra mondom kiprobalom bar gondoltam h mivel 2 uj jatekrol a Hitman legujabb reszerol es a farcry 3-rol van szo orulhetek ha Low grafikai beallitasokkal tudok jatszani.
    Erre Olyan szepen viszi a hitmant (mar majdnem kijatszottam) medium beallitason (ahol meg nagyon szep a jatek) h cask neha reccen meg egy kicsit. Na mondom ma kiprobalom a FC3-at is erre dx11ben mediumon gyonyuruen viszi..
    CSak azert irtam ezt le mert egy A10-4600M Trinity APU van a gepben amirol else tudtam kepzelni h ilyen teljesitmenyt kepes leadni.

    CSak ajanlani tudom ha valaki laptopot akar vasarolni a kozel jovoben.
    Eljen az AMD xd
  • Blum
    #80045
    Nem.

    Furmarkkal porgesd meg 10-15 percet. Ha ott nem hibazik,nem latsz semmifele anomaliat es a driver is "egyben marad" akkor valoszinuleg oke lesz.
  • arty
    #80044
    az semmit se jelent :)

    használod két hónapig, ezeféle játékkal és ha nincs gond akkor bírja :) emlékszem, volt olyan kártyám ami csak és kizárólag akkor dobott asztalra (videodriver recovered üzenettel), ha a crysisban kiléptem a menübe - amit aztán ezervalamennyi frémmel kezdett frissíteni fraps szerint :(((

    lehetett hallani ahogy bemelegszik, majd készvége... fagyi.
  • bardocz
    #80043
    Ha catalyst centerben húzom a kártyát, akkor elég, ha ott letesztelem, az átmegy a teszten, és jóeséllyel nem lesz vele gond, ugye?
  • torok6
    #80042
    Legalább tudom most játék közben 85 fokos a kártya :)
  • Borg
    #80041
    A memória használatot felesleges mérni, mivel azt csak saccolja minden program, általában nem is jól.
    Már rég nem úgy működik se a rendszer, se a vga memória, hogy lineáirsan töltődik fel, aztán egyszercsak megtelik...
  • IMYke2.0.0.0
    #80040
    MSI Afterburner.
  • torok6
    #80039
    ere gondolok: http://www.youtube.com/watch?v=oQo9myFTWqM&playnext=1&list=PLYubnyouEZ4-kUBahojnbrxWr7C1L_6zb&feature=results_main
  • torok6
    #80038
    Sziasztok! tud nekem valaki mondani egy olyan fps mérőt hogy játék közben kimutatja a kártya hőmérsékletét a mennyi ramot vesz le a videokártyából meg mutatja a fps-t is
  • Borg
    #80037
    Nem.
  • pHNxX
    #80036
    Sziasztok! Videó kártya cserénél (HD 4870 -> HD 7950) szükség lehet e a játék újratelepítésére az optimális működéshez?
  • Solt
    #80035
    Még nem tudom, de nem valószínű! :)
  • V43 1105
    #80034
    GTX680? :D
  • McFrost
    #80033
    Köszi!
    Megtettem, fel is ment gond nélkül, viszont ugyan úgy használhatatlan maradt a gépem :(
  • Solt
    #80032
    Eladó a 6990-m... Ha esetleg érdekel valakit, írjon privátot.
  • IMYke2.0.0.0
    #80031
    A 4xxx-es sorozatnak nem a legújabb drivert kell feltenni.
    Válassz egy 11.x (év közepi) drivert - azzal nem lesz gond.
  • McFrost
    #80030
    Sikerült feltennem a legfrissebb drivert, 2 délután alatt :)
    A HDMI hang nem tetszik neki :(
    Viszont minden film és youtube video, játékok diavetítésbe mennek át, nem értem az egészet.
  • broman191
    #80029
    Ez nem bug, ez fícsör, szpesöl sakkmatt edisön tektiköl hád. Nekem nem jött elő hasonló az én karimmal, lehet valami AA módos dolog lehet, nálam csak 4x MSAA van bekapcsolva, az FXAA nincs, próbáld ki úgy esetleg! Vagy a Catalyst 3D alkalmazás beállításokban nézegesd a különböző csúszkákat, ahonnan lehet vedd ki az alkalmazás beállításainak használata pipát, adj meg saját beállítást és tesztelgesd...
  • barmi
    #80028
    Furcsa anomália jelentkezett nálam a Hitman absolutionnál 10. havi driverrel :



    Csak néhol jelenik meg (leginkább ott, ahol az égboltra tudok nézni, tehát zárt helyeken, házakban stb. nem látni ilyesmit)
    Mitől lehet ez ? már írták a játék fórumán is néhányan, hoyg ati kártyával náluk is jelentkezett ez a dolog, viszont egyeseknél szintén ati kártyával nincs ilyen probléma. Pedig kifejezetten a 6800 szériához szedtem le a drivert az amd oldaláról ... Valaki tud erről valamit ?
  • broman191
    #80027
    Kövesd az illetékest Twitter-en és megtudod amint lesz! :] (nem reklám :D)
  • Azeriel
    #80026
    Nem tudni?
  • McFrost
    #80025
    Nem működik :(
  • broman191
    #80024
    Mindenféle ATi-AMD driver-t, mappákat, fájlokat uninstall & delete, restart, majd a legújabb legacy drivert frissen feltelepít! Hogyha ez még nem történt volna meg... :)