90029
  • bakkerman
    #80103
    akkor előrendelem :DDDDDDDDD am viccet félretéve mikor érkezik a 8-as széria? Nyár körül?
  • arty
    #80102
    28999ft, majd 40 nappal később leesik 26499ft-ra!

  • bakkerman
    #80101
    HD8850 milyen árazást fog kapni hozzávetőlegesen?
  • broman191
    #80100
    HD8000 GPU specifikáció pletykák :)



  • torok6
    #80099
    Sziasztok! Azt akarom kérdezni hogy AMD Control Centerbe mik azok a Catalyst A.I. meg ez a Teljesítmény vezérlő beállítások 0% van de van -50% meg +50% mit csinálnak ezek?
  • barmi
    #80098
    Ha azon a gépen tolod amit az aláírásodban olvasni akkor igen, jó az a 30.
    Bár ez is attól függ, hogy milyen felbontáson játszol és milyen videó játékbeli
    video beállításokkal !
  • Animefox
    #80097
    Stabilan mutatja a 30 FPS-t a FarCry3-nál, az jó? F11-es gombbal hozható be egy számláló ami ugrik többszöri nyomásra majd harmadik nyomásra eltűnik remélem jól számolt, előtte a mérőt az FPS és nem a movie meg a screenshootra kattintottam. :)
  • Animefox
    #80096
    Köszi! :)
  • trialboj
    #80095
    köszönöm, erre voltam kíváncsi és meg is nyugodtam. Ez a monitor lényegtelen milyen minőséget tud, mivel csak vga bemenet van rajta, ez marad átalakítóval, és inkább időspórolás miatt marad bekötve.
  • arty
    #80094
    azért szépen kisimitja az éleket az MSAA... bár lenne alá gépem :(
  • arty
    #80093
    a kártyádon az egyik kimenet DVI-I (ezen kijön a digitális és az analog jel is, ezért tudsz analog, VGA-ra átalakitot használni), a másik DVI-D, amibe csak DVI kábel dugható, csak digitális jel jön ki belőle

    jó képet akkor kapsz majd, ha 2 db DVI kábellel kötöd be a két monitort, átalakítás nélkül

    a DVI, a HDMI és a DisplayPort a te esetedben azonosan jó képet adna, a mostani DVI-VGA viszont sz*r.
  • Blum
    #80092
    Milyen kartyad van egeszen pontosan?
  • trialboj
    #80091
    Kicsit félre lettem értve, nekem hd6850 em van, azon van nem is 1 hdmi kimenet, viszont a monitoron nincs ilyen bemenet, u2412m. És én nem akarok okoskodni, de valahol olvastam, hogy a dvi is pont ugyan azt a képminőséget képes hozni mint a hdmi.

    A kérdésem továbbra is az, hogy a radeon HD6850 hátán lévő 2 DVI csatlakozó közül az alsóba is bele fog menni a monitorhoz kapott kábel, mert hogy ami jelenleg van az nem passzol, nem tudom miért.
  • Zoli007
    #80090
    Mondjuk inkább úgy, hogy értelmetlen.
  • broman191
    #80089
    A legjobb minőséget a HDMI adná, hogyha nem szeretnél semmiféle szintű kompromisszumot kötni, akkor HDMI kimenetes karira lesz szükséged, váltási alternatíva lehet a teljesítményben hasonló, kevesebbet fogyasztó (ha hosszas munka akkor nem elhanyagolható) és persze HDMI kimenetes Giga HD7770! A HD6850 pedig a HD7770 árához képest pár ezressel kevesebbért eladható pl. hardveraprón! :)
  • trialboj
    #80088
    Üdv, lenne egy talán furcsának hangzó kérdésem.

    Jelenleg egy HD6850 es kártyával rendelkezem, amihez egy dvi to vga átalakítóval van hozzá kötve a monitorom, a héten azonban érkezik az új monitor, aminek nincs hdmi csatlakozója, de én szeretném mégis mindkét monitort használni. Tudom, hogy két dvi csatlakozó van a kártyán, de valamiért az alsóba nem illeszkedik a meglévő dvi vga átalakító.

    A monitorhoz mellékelnek egy dvi kábelt, most az lenne a kérdés, hogy az sem fog passzolni a lenti dvi csatlakozóba?

    A monitoron található továbbá DisplayPort kimenet, ha csak ezzel tudnám összekötni az jelentene bármi képminőségbeli romlást? Első sorban grafikai munkára kell, és a maximumot szeretnék kihozni belőle, szóval nem szretnék kompromisszumokat.
  • benőmenő
    #80087
    Igen a postfx nagyon zabálja a teljesítményt ennél a játéknál.
  • broman191
    #80086
    *A játék opcióin belül:

    -video quality/post fx
    -video/gpu max buffered frames*
  • broman191
    #80085
    Az MSAA 8x-os értéket még csúcskarik tulajai sem sűrűn szokták beállítani, a 4x-es érték elég belőle bőven, hatalmas különbséget külcsínben nem fogsz látni köztük, futásteljesítményben viszont ég és föld...állítólag gyorsulást eredményezhet még a Post FX opció alacsonyabb szintre állítása! Egyébként ha a frame buffer dolgot is feltetted 5-re, "minden max" alapon, akkor állítsd be vissza 1-re, mert a nagyobb érték szép röcögéseket tud okozni...látványban pedig nincs észlelhető különbség. :)
  • arty
    #80084
    MSAA, borzalmasan gpu terhelő megoldás a mai játékokban - nem csoda, hogy totál belassul nálad is :)
  • barmi
    #80083
    Használj mondjuk Fraps - ot
    Töltsd le, telepítsd fel, állítsd be,
    hogy mutassa az fps-t játék közben,
    indítsd el a fraps-ot mielőtt a játékot
    indítanád majd indítsd a játékot és az
    fps-t már ki is írja játék közben a
    képernyőn az általad kiválasztott sarokban.
  • Blum
    #80082
    FRAPS nevu programmal kitudod iratni az FPS erteket.
  • Animefox
    #80081
    Honnan tudom meg hogy a játék mennyi FPS-vel mozog?
  • torok6
    #80080
    Nem volt de most a far cry 3 megy most rendesen minden full de az a ami van a dx11 alatt az nincs bekapcsolva mert ha feltettem 8-ra akkor 20fps volt az micsoda egyébként?
  • barmi
    #80079
    kártyacsere után volt win reinstall ? mert ha nem akkor érdemes megpróbálni .
  • torok6
    #80078
    Szóval nem érdemes új tápot venni. Én nem tudom de HD5770 meg a HD7850 nincs sok külöbség teljesítménybe vagy nálam valami bezavarja
  • broman191
    #80077
    Ha nem adna elég áramot a táp a karinak játék közben, akkor másabb "mutatványokat" látnál, a leírt jelenségeket nem hiszem hogy a táp okozza...inkább kutakodj szoftveres téren! :)
  • arty
    #80076
    tipp1: win reinstall, hátha
    tipp2: ha nem eredeti, lehet a crack a gond
  • Solt
    #80075
    Szerintem inkább egy konzolt vegyél... :)
  • IMYke2.0.0.0
    #80074
    Gyorsabb semmiképp sem lesz attól, hogy veszel egy erősebb tápot.
  • torok6
    #80073
    Ha veszek egy 600wattos tápot akkor gyorsabb lehet tőle a HD7850-es kártya meg nem akadna be a játék?
  • barmi
    #80072
    Nálam szerencsére nem ilyen rossz a helyzet . Pedig BlackBox rilízem van AC III -ból ! Itt egy kép fps-el (30-50 között mozog) :

  • torok6
    #80071
    Nekem valamikor elég jól be akad a far cry 3 HD7850-nel full grafikán a asassin 3 meg 22fps megy vele elsimitás nélkül
  • barmi
    #80070
    Pedig nincs okunk fosni tőle szrintem. dettó ugyanaz a rilíz mint a nagyoké csak jobban össze van csomagolva . Kicsit hosszabb a telepítési idő de kb. ennyi a kül. semmi más. A sávszélem pedig elég karcsú így leginkább a BB rilízeket részesítem előnyben . Eddig nem volt velök gondom pedig van négány : nfsmw 2012, ac III, moh warfighter stb. De pl. a hitman absolution nem blackbox-os és mégis volt vele gondom (valamiféle érdekes grafikai anomália #80028 )
  • IMYke2.0.0.0
    #80069
    Black Box-féle repackokat én is kerülöm, mint a mérges kígyót.
  • broman191
    #80068
    Csekkelve', nekem is ugyanaz...mindenesetre érik már nagyon egy új AMD driver, valószínűleg nem kell sokat várni rá! :)
  • broman191
    #80067
    Nekem is virágos csak másik virágboltból, utólag telepítettem fel rá a linken lévő patch-et és úgy érzékeltem változást... :) A blackbox relanzákkal csak gondom volt anno (sok más embernek is...), azóta nem használok egyet sem, nem ajánlom őket senkinek...
  • barmi
    #80066
    Az exe fájlnál ezt a verziót mutatja :



  • barmi
    #80065
    Nekem virágbolti blackbox verzióm van amiben elvileg benne van ez az 1.01-es ápdét (fene sem érti) .
  • broman191
    #80064
    Nekem is van a FC3-ban ilyen 10 FPS-re beállás aztán csak a kilépés oldja meg... -.-'' Mondjuk az 1.01 patch [Ubi.com letöltés link] után már nem jött elő úgy rémlik, vagy csak nagyon elvétve és a DX11 mód sem crash-el össze-vissza mint azelőtt! :)