90029
  • arty
    #80303
    tehát mert ez így van, akkor ez jó? hogy adott fejlesztő lefekszik az éppen akatatáskásnak?
    ezért kellene nvidiát venni, ezért szaraz amd? :)))

    nincs igazad, hogy ez mindig is igy volt... az tény, hogy az nv mindig féreg módon játszott, de ettől még ez nem lesz normális.
  • Solt
    #80302
    Csak ebben az esetben, ha felmerül az a kérdés, hogy az AMD-n miért vannak gondok, akkor jusson el a következtetés lánc odáig, hogy azért, mert a másik fél módszeresen keresztbe tesz...

  • Solt
    #80301
    Mert nem azt írtam, amit leszűrtél belőle. Szerintem egyértelműen fogalmaztam, de ez az én nézőpontom, a válaszodból meg az jön át nekem, hogy amit én akartam mondani neked, az nem ment át...
  • Borg
    #80300
    Ez valamilyen szinten így is van. De azért ne próbáljunk már széllel szemben hugyozni, mert csak a saját lábunk ázik el. A kapitalizmus úgy működik, hogy erősebb kutya baszik. A fejlesztő sem közszolgálati nonprofit kht, tehát olyat csinál, amiből több bevétele lesz. Ha ez az nvidián keresztül valósul meg, akkor nekik fognak lefeküdni, és kész. Ez mindig igy volt, és igy is lesz. Kár lenne abba az álomba ringatni magunkat, hogy a fejlesztés középpontjában a user experience áll...
  • Borg
    #80299
    Most váltsunk témát, vagy miért reagáljak arra amit te írtál?
    A mai kártyákra nézve irreleváns dolgot írtál, plusz az egész nem is az SLI/CF problémakörről szólt. (nincs is kedvem különösebben abba belemenni)
  • Solt
    #80298
    A FC3 azért rossz példa, mert szeptemberben ha jól tudom még NV zászló alatt futott, összevesztek a zöldekkel, és utána fordultak segítségért az AMD-hez... Ezek után az, hogy AMD-n gond van vele, egyáltalán nem meglepő, mivel minden egyes játék amihez a zöldeknek bármilyen köze van, az AMD-n minimum problémás... Miért van, hogy ez fordítva nem így van?

    Érdekes módon független játékokban nem szokott, (vagy legalábbis jóval ritkáb) probléma lenni...

  • Solt
    #80297
    Én tudom, hogy nem vagy hülyegyerek, viszont azt nem értem meg, hogy a leírtakban mit nem értesz. Lehet, hogy csak felületesen futottad át, ezért kérlek olvasd el még egyszer amit írtam, és, ha utána is van még kérdés, akkor reagálok rá...
  • arty
    #80296
    (az 5200asba nem volt ht... ergo érthetetlen, miért laggoltam :( )
  • arty
    #80295
    annyira tudtam, hogy előkerül valami hasonlo, titkos inifájl, amiben csak be kellene állítani .... :(((

    köszi amugy!! csak legyen időm kipróbálni :)

    (retek fejlesztők, biztosan nehéz lett volna ezt is menübe rakni, ha már amugy is ezer opcio van két helyen - pláne tudván, hogy sokaknál jelentkezik majd ebből adódóan a probléma - mások meg csak nem érzékelik, érdekli őket)

    ---

    amugy nálam a net framework behalása karma. gyűlölöm és emiatt szivat :))) évente 2-3 driver felrakása után ez van ... ilyenkor full driver lepucolás, majd reinstall és megy. sima upgrade nem ....
  • Borg
    #80294
    Ok, a zsigeri reakciók egy dolog, én sem bírom mikor valaki érvek nélkül csak fikázza egyiket vagy másikat. Viszont azon azért el lehetne gondolkodni egy darabig, hogy AMD-n miért kell microlaggal, meg egyéb xml szerkesztős hülyeségekkel szórakozni farcry3-ban is?
    Vagy miért volt egyből tökéletes bármilyen nv driverrel (+ az új még több fps-t is hozott), amd-vel meg még a direkt fc3-hoz kiadottal is csak a problémája van mindenkinek? Mert ugye ezt a tényt megint csak kár lenne a szőnyeg alá söpörni... Miért lehet nv-vel a játék megjelenésekor egyből jól játszani, amd-nél meg driver generációkat kell kivárni, hogy végre minden ok legyen? És ezzel nem mondtam, hogy nem fordulnak elő gondok nv fronton, csak éppen statisztikailag elenyésző ahhoz képest, ami szenvedés amd oldalon megy...
  • Borg
    #80293
    Igen, te nem veszel észre semmit, mert nincs összehasonlítási alapod, sem 120hz-es monitorod. Ha a kettőből egyik se teljesül, persze hogy nincs probléma. Szokták is mondani, hogy a tudatlanság boldogít :)
    Olyan ez, mint egy audiofil hangrenszer. Az ember nem érti minek kell, amíg nem hallotta. Csak utána jön rá, hogy amije eddig volt, kalap szar.
  • Borg
    #80292
    Az egy másik problémakör, és a HyperThreading okozza.
    Ezt a hibát viszont a legfrissebb játékoknál már megoldották, pl BF3 esetében is kb egy hónap után jött patch, ami után már nem volt gond az i7 procikon se.
  • Borg
    #80291
    Mit bizonyít egy sokkal ezelőtti generáció grafikonja, főleg SLI-ben?
    Vagy a CF-es 6990-é?
    Teljesen irreleváns a témához amit beírtál, már megint. Szerinte da GTX260-hoz pl volt 120hz-es monitor, amin a dolog jobban látszana? Na ugye...


    A teszt arról szólt, hogy 1 GPU-s, 1 kártyás rendszerek mit mutatnak összehasonlítva, ráadásul legfrisebb architektúra, és driver esetében. Nem kell itt más zsákutcákba elvinni a témát...
  • Solt
    #80290
    A második rész esetében is így van... DX9 alatt nincs microlag, DX10 alatt meg van...
  • Borg
    #80289
    Nem csak skyrimmel teszteltek, abból csak a highspeed video származik.
  • torok6
    #80288
    A Bios beállítástól nem lehet az a néha akadás?
  • IMYke2.0.0.0
    #80287
    Nem Ultrán futtatom, és nem DX11-ben (csak DX9), hanem csak Very High-on amit lehet, minden más High (árnyékok Low) a HD4850-el, és 1440*900-ban: nincs mikrolag.
  • kifli
    #80286
    dotnet-et próbáld frissíteni esetleg.
    Nálam gondnélkül megy :)
  • kifli
    #80285
    fc3 topk faq:

    - mikro akadásokra: http://youtu.be/b171isQbROo C:\user\[username]\mydocuments\mygames\farcry3\gamerprofile.xml -ben a írd bele ezt MaxFps="45" a ShowFps="0" után és utána tedd írásvédetté a gamerprofile.xml-t
  • Solten
    #80284
    Most az van fennt, 1 hete kb, eddig problemamentes.
  • Solten
    #80283
    Ha igy is lenne (mar ahogy belezoldulve probalgatod bizonygatni az igazad), mi felhasznaloi szinten nem veszunk eszre ebbol semmit, grafikonon ugyan klasszul fest. #80260: a Powertune mukodeset csak azert ideztem be hogy legyen rola valami minimalis tudasod.
  • Solt
    #80282
    Ezt a konzol parancsot nem próbáltad? Hátha...
  • Solt
    #80281
    Nyáron focizzál, ne kockulj! :D Arról nem is beszélve, hogy csúszás lazán benne van, plusz ott van még a kezdő ár is, ami a 7970-ből kiindulva lesz vagy 160ezer megint...

    Januárban lejjebb mennek majd az árak, szerinte akkor lesz értelme bevásárolni...
  • kidboy
    #80280
    akkor megvárom... jönnek ki az új dolgok, felesleges most akkor venni gépet , majd nyáron akkor :)
  • IMYke2.0.0.0
    #80279
    PowerColornak is van már 7990-ese. Külföldről berendelhető.
  • arty
    #80278
    én fc3-al ezért is nem tudtam játszani: ment 60fps-el, de néha "ugrott" egyet a kép (kimaradt 5 frémnyi "haladás") ... majdnem 1 órát szórakoztam mindenféle beállítással/kombinációval, de nem lett működő megoldás.

    röhej, hogy 30fps-re lőve a vsyncet, a hiba pontosan ugyan így megvolt :( pedig a szép, zöld dzsungeles fps lenne a mindenem... :(
  • V43 1105
    #80277
    HD7990.. mi lesz ki se jön ? :0
  • kidboy
    #80276
    köszi :)
  • Blum
    #80275
    December 21 elott biztos nem,utana meg tokmindegy,mert ugyis mind meghalunk :(

  • Solt
    #80274
    Elvileg 2013. második negyedévében...
  • kidboy
    #80273
    üdv.Mikorra várható az új 8000-es széria megjelenése?
  • Solt
    #80272
    Az bizony... szerintem ez valami vsync gond, mert teszt közben a fraps a módosítás előtt a vsync ellenére is 63-64 fps-t mért, ami ugye elég fura...

    Ezeket a fejlesztőknek kéne szerintem észrevenniük, főleg, hogy ez több éves nyűg...

    Kipróbálom majd más játékoknál is, mert tapasztaltam ilyen vsync ellenére megugró fps-t más játékban is... :S
  • arty
    #80271
    uh, elég nevetséges :(

    ---

    feltettem a beta11 net4-et, nem indul el a CCC, még reboot után se :D
  • Solt
    #80270
    A microstutter szerintem egyértelműen a játékfejlesztők hibája... én csak a Far Cry2-ben tapasztaltam, de végig kísért mind NV-n, mind AMD-n... tiszta ideg voltam, nem is játszottam végig, mert vsync nélkül én behányok! :D

    Most a 7970-l elővettem megint, még mindig akad... berágtam, kicsit körbejártam a dolgot, aztán meg is lett a megoldás... :)
  • arty
    #80269
    jól érzékelem, hogy amd a CCC-t net framework 4-re írja át? a mostaninál csak jobb lehet, a bugok feléért szvsz ez felel... :(

    (beta11-ből van 3.5 és net4 változat is, gyanus)
  • Solt
    #80268
    Pár hete kedvencekbe van/volt a BF3 és a Far Cry3 topik... No az az érvek nélküli zsigeri reakció az AMD-vel szemben ami előbuggyan pár fórumozóból, az valami egészen döbbenetes. Bármi nyűg van, az egyből az AMD hibája, minden más verzió eleve kizárt... az sem számít, hogy a hiba NV-n is jelentkezik.... és ez pont az ilyen és ehhez hasonló okos tesztek miatt is van...
  • arty
    #80267
    én egyébként megnézném ugyanezt amd cpu mellett is... (a microstutterrel anno először az intel 5200as cpummal találkoztam először, majd visszatérve athlonII x2 majd x3 phenom-ra a jelenség megszűnt... vga maradt ugyan az, a 4870)
  • broman191
    #80266
    Ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy mindez "véletlenül" karácsony előtt derül ki, amikor a hardvereladások tetemes része realizálódik...majd vigyorognak vidiáéknál' hogy vakult a paraszt és milyen jól íveltek felfelé az eladási mutatóik. :D
  • Solt
    #80265
    Hangos tőle minden fórum, mert az ilyen elvakultak el akarják hitetni, hogy nem az a lényeg amit látunk, hanem ami a táblázaton van! Lehet igazolni a "zöldhályogot" és ehhez még csak gondolkozni sem kell, elég lebegtetni ezt a "forradalmian új tesztmódszert, ami mindent bebizonyít"! :D

    Ugye már ott tartunk, hogy most bebizonyosodott az, hogy NV-n simább minden, és most már nem csak érzésre van így, hanem papíron is. Hát nem bizonyosodott be...

    ÍME

    Az alsó grafikonon egy GTX260 frametime tüskéi láthatóak... elég kacifántos ugye? És milyen érdekes, a gyakorlatban ez folyamatos, nem akadozó képként jelentkezik... Most vagy kamu ez a mostani világrengető teszt, vagy pedig a Keplerig olyan szar volt minden NV széria, mint a Radeonok.

    De ITT egy általam pár évvel ezelőtt készített hasonló grafikon. A felső milyen simának tűnik, az alsó milyen "tüskés", és érdekes módon pont az alsó grafikon esetében folyamatos a kép a gyakorlatban. Ráadásul ez egy 6990-n készült, ahol ugye a CF miatt még nagyobb a frametime...

    Azt kell mondjam kedves Borg, hogy a hangulatkeltésen kívül az ég világon semmire nem jó a kedvenc teszted... Folyamatos 60fps esetén mindkét gyártó termékein gyönyörű gördülékeny képet kapunk... alatta meg hulla mindegy, mert mindkettőn ugyanúgy akadozik a kép vsync mellett...

    A különbözet oka pedig eredhet a Keplernél bemutatkozó Adaptive vsync miatt, erről bővebben ITT találsz infót...

    Tehát, ha emiatt simább a grafikon, akkor ezért cserében vsync használata esetén is töredezhet a kép, ha 60 alá esik az fps.
  • broman191
    #80264
    Nem feltétlen a HD7950 hibája Skyrim-ban tapasztalt jelenség, a HD5850-nel is érzékeltem hasonló jelenséget benne, főleg magas grafikus beállításokkal @ újabb driver-ekkel... Messzemenő következtetéseket egyetlen játék alapján nem vonnék le, főleg ATi-AMD vs. nVidia általánosításokba nem mennék bele ennyi alapján...majd ha 10-20 játékkal csinálnak ilyen tesztet és a túlnyomó részükben az ATi-AMD megoldása marad alul, akkor mérvadó lesz a dolog, ez így egyetlen, a bizonyos kellemetlen effektusra kiváltképp hajlamos játék alapján felejtős, feleslegesen felfújt téma... /mindenféle vörös- vagy zöld pártfogás nélkül/ :)