90029
  • Solt
    #80349
    Miért?
  • V43 1105
    #80348
    Rakás fos , bocsi. :(
  • Solt
    #80347
    Igen ő az, köszönöm! :)
  • Solten
    #80346
    Solt kollega, neked ez tripla mokuskerekes verzio van?



    Komoly cucc, meg egyszer grat.! :)
  • Solt
    #80345
    A lényeg, hogy működik! :)
  • Blum
    #80344
    Igen,meglett kozben. Valoban ez volt a hiba.

    Nem is gondoltam ra,mert en amikor telepitettem a Windowst mindig ugy csinaltam hogy az elso restart utan elsodlegesnek visszaallitottam a HDD-t,masodlagosnak pedig a pendriveot.
  • Solt
    #80343
    A pendrive legyen az első a boot sorrendben, és addig maradjon is úgy, amíg birtokba nem veszi a windowst...

    Tehát az első restart után ne babráljon hozzá!
  • Blum
    #80342
    Skacok,gyorsan kene egy kis segitseg. Nem ide tartozik,de latom nagy a forgalom meg kompetens szemely is akad.

    Szoval: Haverom vett ma egy SSD-t (OCZ Agility 4). Az alaplapon nincs SATA3,s775 gepe van jelenleg. Az alaplap egy Giga EP45-DS3

    Probelma a kovetkezo. Pendriverol szeretne rahuzni a Win8-at a masinara,kivalasztotta telepitoben az SSD-t,pikk-pakk fel is ment,kerte a restartot. BIOS-ban elsodleges meghajtonak beallitotta az SSD-t,masodlagosnak a pendriveot. Gep elindul,es kiirja a gep,hogy a telepitest nem lehet folytatni,mert a WinLoad.exe hianyzik. Sebaj,restart,megint ujrahuzza a Windowst. Ekkor mar nem irta,hogy az exe fajl hianyzik,viszont ismet elindult a telepito.

    Tehat elvileg a rendszer mar rajta van az SSD-n,csak kvazi az Istenert sem akar onnan indulni es folytatni szepen a telepitest.

    Otlet?
  • arty
    #80341
    8 év távlatában szvsz sok cryendzsin már aligha maradt benne :)
  • Solten
    #80339
    A Dunia az egy modositott, tovabbfejlesztett Cryengine.
  • IMYke2.0.0.0
    #80337
    Nem is tudtam, hogy ti ilyen viszonyban vagytok.
    Régen milyen sokat beszélgettetek pedig.
  • IMYke2.0.0.0
    #80336
    Dunia2 a hivatalos neve a motornak - tudtommal.
  • arty
    #80335
    az csak az első volt, amit crytek csinált - ubiék sajátot irtak alá, Dunia vagymi. és brutálisan intel-nvidia párti, lásd második részt.

    ez a harmadik picit jobban megy amd vgan, a cput nemtom.
  • kifli
    #80332
    nem mindenkinél jelentkezik a probléma, úgy tudom.
  • Solt
    #80331
    Nem is igaz... egész kulturált mederben folyt! :)) Ezért érdemes váltogatni, így látja az ember mindkét oldalról... :)
  • IMYke2.0.0.0
    #80330
    Kezdetben én is pesszimista voltam, feltelepítettem és a gyengécske hardverem segítségével konstatáltam, hogy nem néz ki rosszu la játék, csak DX9-ben ott az a randa önárnyék.
    Tegnap, több nappal a feltelepítése után, a WRZ-eseknek is elérhető v1.03-as Patch feltelepítésének örömére közel 5 órát játszottam vele egyhuzamban...!
    Vannak hiányosságai [a menürendszer katasztrófa], de játszatja magát.
  • Solt
    #80329
    Biztos nyomós okuk volt arra, hogy lemondjanak a pénzes bőröndről! :D Lehet, hogy olyat kértek a zöldek, amihez már nem volt pofájuk... :D Sebaj, majd legközelebb egyből jó helyre fordulnak... :)

    Egyébként meg zseniális játék lett... :)
  • Her Laca
    #80327
    Egyértelmű. Mi más lenne:))))) Mindig ugyanaz a nóta ,nem uncsi már?:)
    Mondjuk nekem 8:)Lévén sose lesz a gépemen az a játék.
  • Solt
    #80326
    Ő általuk szponzorált játék, ráadásul a fejlesztők ott is hagyták őket, és az AMD-től kértek segítséget... pár hónap erre volt elég! :)
  • Solten
    #80325
    Vegul is az Nvidianak fekvo Cryengine a jatekmotor alapja... :) Hovatovabb Havok physicst tamogat a jatek, a Physix fanok a kardjukba dolnek.
  • IMYke2.0.0.0
    #80323
    Far Cry 3 VGA Graphics Benchmark performance test, ezekkel a VGA-kkal:

    GeForce GTX 470
    GeForce GTX 480
    GeForce GTX 560 Ti
    GeForce GTX 570
    GeForce GTX 590 (2GPU)
    GeForce GTX 660
    GeForce GTX 660 Ti
    GeForce GTX 670
    GeForce GTX 680
    GeForce GTX 690 (2GPU)
    Radeon HD 5850
    Radeon HD 5970 (2GPU)
    Radeon HD 6850
    Radeon HD 6870
    Radeon HD 6950
    Radeon HD 6970
    Radeon HD 6990 (2GPU)
    Radeon HD 7770 GHz
    Radeon HD 7850
    Radeon HD 7870 GHz
    Radeon HD 7950 (Boost)
    Radeon HD 7970
    Radeon HD 7970 GHz (Boost)
  • Solt
    #80322
    :DDDD Basszus...
  • IMYke2.0.0.0
    #80321
    "Szembe hugyozni meg úgy is lehet, hogy közben nem leszel pisás... :)"
    A kínaiak ebben is élen járnak
  • Solt
    #80320
    Igen tudsz. Pont úgy, hogy az aki ezzel tisztában van, az nem fizet ezért még felárat is.

    Szembe hugyozni meg úgy is lehet, hogy közben nem leszel pisás... :)
  • Solt
    #80319
    Nem vagyunk egyformák... ha valami nem megy, én nem ragaszkodom hozzá, hanem elengedem. A játékok 90%-a minden gond nélkül gyönyörűen fut... tudok ebből a 90%-ból választani addig, amíg a problémás játékoknál megoldódik a helyzet.

    A simábban fut dolgot én egyáltalán nem tapasztaltam... nálam az fps számokon kívül más eltérés nem volt...
  • Borg
    #80318
    De ezen tudsz változtatni? Nem. Ilyen a kapitalizmus.
    Szóval ezzel élni kell tudni, nem szembe hugyozni vele...
  • arty
    #80317
    szerintem az is nonszensz, hogy egy gyártó lefizet egy fejlesztőt, hogy a másik gyártó vásárlói szopjanak.

    szóval ez relativ....
  • Borg
    #80316
    Azért nonszensz irányokba ne vigyük el a témát.


    De a lényeg az, hogy amiért fizetek, az működjön is egy elvárható szinten. Ha ezt valami okból nem tudják teljesíteni, adják annyival olcsóbban. És akkor lehet gondolkodni rajta, hogy kinek melyik. Ahogy most is.
  • arty
    #80315
    naja, az arrogancia biztosan kisimítja a ráncokat :)

    ha az nvidia gyerekeket ölne, akkor azért megfontolnád amd kártya vételét vagy a lényeg, hogy jól fusson a crysis3?
  • Borg
    #80314
    Hagyhattad volna nyugodtan kifelejtve, mert igen izzadtság szaga lett. Tudsz te ennél értelmesebbet is.
  • Borg
    #80313
    "Tisztában vagyok vele, hogy így érhetnek specifikus szopatások, de tudom, hogy ezek jó része nem az AMD hibájából van, így engem nem zavarnak ezek..."
    Ez pont az a kategória, amit meg én nem viselek el. Ugyan hol érdekel engem kinek a hibája? És ha nem az AMD hibája, az akkor engem meg kéne nyugtasson? Ettől én még nem tudok eltekinteni a hibák felett, egy 100e+ ft-os kártya működjön hibátlanul és kész. A képlet meg bejött már az 570-nél, meg most a 670-nél is. Becuppantom, aktuális driver fel, és minimum egy évig semmi gond, zéró. Még az FPS növelgető drivereket se rakom fel, mert nem érzem szükségét. Nem kell azon aggódjak, hogy na ez vagy az az új játék vajon megy-e, vagy vajon melyik drivert kell felraknom hozzá. (rádadsul érzetre is sokkal simábban fut minden, mindegyhány fps mellett)
  • Solten
    #80312
    :) Ennek a 3D-baromsagnak a divathullama nem sodort magaval.
  • arty
    #80311
    egy haverom vett a 3d miatt 120hz monitort, 3 hétig szopott vele, mire a 680gtx-en mentek tearing nélkül a filmek ...

    (megoldás: 60hz-en kellett nézni :D )

    szarok az amd driverek !!!!
  • Solten
    #80310
    Jaj ezt kifelejtettem; hogy en is egy idetlen hasonlattal eljek: olyan ez mintha azon nyavajognal hogy a Suzukidban qrva eros a szelzaj 120-as sebesseg felett. A problema engem nem erint, nincs Suzukim.
  • Solten
    #80309
    Udv Imyke, big grat neki, otthon majd atirom, S2-vel nehez lenne :)
  • Solt
    #80308
    Igen-igen... Solten elsiklott a hozzászólásom felett! :D

    Szóval Gigabyte HD7970GHz :)
  • IMYke2.0.0.0
    #80307
    Üdv! :)

    Solt kollégának már nem 6990-ese, hanem 7970-ese van :)
  • Solten
    #80306
    Bizony, es tobb mint valoszinu hogy nem is lesz 120-as monitorom. Elegedetten hasznalom a vasat es boldog vagyok. Mig te gorcsosen vert pisilve probalod bizonygatni kedvenc vga gyartod nem letezo felsobbrenduseget :)
  • Solt
    #80305
    Ez így ebben a formában egy egyenes és érthető hozzáállás, amit meg is tudok érteni, és még csak el sem tudom ítélni.

    Nekem azzal van bajom, amikor ezt a hozzáállást elkezdik a "de az AMD-n minden szarabb" köntösbe csomagolni.

    Én évek óta ugrálok a két gyártó közt, és eget verő hibával egyiknél sem találkoztam. Értek szopatások olyan játékok esetén amelyik vagy NV logós, vagy gyaníthatóan benne van a háttérben a kezük, de ezek esetében mindig kiderült, hogy az AMD-re és a meghajtó programjaira való mutogatás csak duma, és kivétel nélkül a fejlesztő hibájából adódtak a gondok. Nyilván ők sem tökéletesek, de, ha ezeket kivonjuk a képletből, akkor a felmerülő hibák száma kb egál.

    Hogy ne csak a levegőbe beszéljek pár példa általánosságban,

    CloD: A horizonton három kék csík jelent meg 500 méteres magasság alatt, ami átlátszott mindenen, és nagyon zavaró volt. Természetesen az AMD volt a bűnbak, aztán érdekes módon mégis egy tapaszban lett a hiba javítva.

    CloD: Drasztikusan ugráló CF teljesítmény, ami miatt ugyanazon pálya újratöltése esetén egyszer egekben az fps, egyszer feleződött. A 6990-re mutogattak, a megoldás itt is tapaszban jött.

    BF3: MSAA hiba. Csípőből mindenki az AMD-vel azonosította a hibát, de mint kiderült, a DICE tud a hibáról, mindenkinél ( NV-n is )jelentkezik , ők orvosolják.

    BF3: Egérrel való forgás közben akadozó kép CF esetén. Mindenki egyből a CF-re (vagy a szar Logitech egérre... a Logitech a másik fekete bárány)és az AMD-re fogta, közben kiderült, hogy pályaspecifikus a történet, és szintén a DICE a hunyó.

    ETS2: Képtelenek voltak elintézni a CF támogatást pedig a motor tudja az AFR-t, az AMD-re céloztak, a megoldás tapaszban jött. (más kérdés, hogy egy fos, mert nagyon rosszul skálázódik)

    Mivel a 6990 előtt 6950@70-m volt, ezért most NV kártyának kellett volna jönnie a sorban, de nem vagyok hajlandó azonos teljesítményért plusz 20-25 ezer forintot kiadni egy GTX680 esetében.

    Ha egálban lennének árban, akkor is az AMD felé húzna a szívem az NV viselt dolgai miatt, de akkor még azt mondanám, hogy egye fene, mivel szeretek így váltogatni, legyen NV ismét, hogy legyen rálátásom mindkét oldalról...

    Tisztában vagyok vele, hogy így érhetnek specifikus szopatások, de tudom, hogy ezek jó része nem az AMD hibájából van, így engem nem zavarnak ezek... Van kb 4-5 kedvencem amikkel bármikor tudok játszani, és ezeken kívül is van vagy 6-7 játék amiket bármikor szívesen előveszek. Ha bárhol gondba ütközöm, akkor megpróbálom orvosolni, ha nem megy, akkor leteszem azt a játékot, és játszom mással... nem feszülök rá a kérdésre. :)

    És főleg nem vagyok hajlandó azért többet fizetni, hogy a szándékosan (vagy hanyagságból) generált hibákat elkerüljem. Ha egy fejlesztő így áll hozzám, akkor vagy nem veszem meg a játékát, vagy, ha már megvettem, akkor megy a sarokba, és majd akkor veszem elő, ha minden rendben. Ha meg nem teszi rendbe, akkor többet semmit nem veszek tőle... :)
  • Borg
    #80304
    Ok, tegyük fel hogy így van, elvégre van rá pár % esély, hogy BIZONYOS esetekben ennek van alapja.


    De akkor is én szívjak miattuk? Hol érdekel ez engem? A pénzemért olyan kártyát akarok, amin gond nélkül tudok játszani. Azét fogom venni, amelyik ezt megoldja. Ha a másik képtelen rá, akkor én most együttérzésből szopassam magam?