90029
  • Borg
    #80263
    Biztos ezért hangos tőle minden (értelmes) fórum, mióta csak megjelent a cikk.
    De igazad van. Jobb ha itt csak a szőnyeg alá söpörjük, és csak játsszuk a meglepettet nap mint nap, amikor valakinek gondja adódik a piros csodakártyákkal.
  • lo9in
    #80262
    helo, a szellemképet hogy lehet megszüntetni teljesen analog monitoron tudja valaki ? azért írom ide mert 5670hez van a moncsi csatlakoztatvan..... na jó azért mert itt kapok választ leghamarabb
  • Solt
    #80261
    Látom a szelektív fórumozás még mindig menő nálad! :D Inkább hirdesd tovább ezt a hatalmas felfedezést, és ne zavarjon, hogy a gyakorlatban ebből semmi nem látszik... :)
  • Borg
    #80260
    Nem is kell messzire menni még magasabb órajelű 660ti-ért, ott a zotac extreme-je: 1110/1202-vel.
    EVga 660ti ftw signature2: 1045/1124
    igame 660ti ares x: 1106/1197
    ..


    Amúgy azt sem értem, minek idézed be a boost működését. Ki vitatta azt? Egyáltalán nem arról volt szó, hogy egyik csökkent, a másik növel, hanem arról, hogy az egyiknél fix mértékű lehet, a másiknál meg binnelés függvénye, vagyis egy válogatott GPU, ami többre képes, abból ki is hozzák a többet.


    Bár továbbra sincs ugye semmi köze a témának ezekhez az adatokhoz, csak szeretsz széllel szemben hugyozni ahogy elnézem :)
    Esetleg ragadjunk ki még valami lényegtelen paramétert, vagy visszatérhetünk az eredeti problémához, vagyis hogy az amd frame latency-je sokkal magasabb, és ingadozóbb az nvidiáénál?
  • arty
    #80259
    tehát 1680x1050es felbontást nem tudsz állítani? windowsasztalon jobbklikk, felbontás helyen se? (nem CCC-ben!)
    a monitor drivert szvsz uninstalláld, mert ha az hibás az bekavarhat! (rossz max/nativ felbontást állít be) - generic pnp monitor elvileg jó

    egyébként DVI nincs a monitoron? azt nem próbáltad?



  • Máté94
    #80258
    Na igen, ezzel sem jó. Properties(digital Flat-Panel) résznél 1920*1080-at ír ki... lehet ez lenne a gond? Hiába telepítettem monitor drivert, nem hozott eredményt.
  • arty
    #80257
  • Máté94
    #80256
    Sziasztok!

    Segítségre volna szükségem. Összekötöttem a monitorom egy HDMI kábellel és szomorúan tapasztaltam ,hogy fekete keret van a képernyő körül és sehogy sem tudom natívra állítani (1680*1050) a felbontást. Valaki van tapasztalata ilyen ügyben?
  • torok6
    #80255
    Ez már megvolt :)
  • arty
    #80254
  • torok6
    #80253
    Nekem ez a winyó van benne Seagate ST1000DM003 9YN162 1TB és kb 45fokos játék közben
  • arty
    #80252
    msaa mai játékoknál pokoli gépigényes (legtöbbnél), mellőzendő!

    fc3 lehet h a winyóról többet töltöget, amikor gyorsan haladsz ... próbáltad nézni, hogy hogy nem-e ég a hddled, amikor épp be-beakad?
    (nálam nem égett + néztem ssdről is, iszonyat zavaróan akadozott... te próbáltad nagyon lebutítani, hogy ott is akad-e? hátha valamelyik beállítás okozza... tudom, h van vagy ezer fc3 ban :( )
  • torok6
    #80251
    A kamionosba be van kapcsolva a MSAA a Far Cry 3 nincs bekapcsolva a far cry 3 csak akkor akad be néha amikor futok vagy ha autóba ülök
  • torok6
    #80250
    A AMD control center beállításaitól nem lehet?
  • torok6
    #80249
    fél mp
  • arty
    #80248
    nincs esetleg tul magasra állítva a grafika? :)

    pl MSAA ugye ki van kapcsolva?
  • arty
    #80247
    FC3 alatt nekem is PONT ez volt a jelenség, töröltem a francba :( majd ha jobb gépem lesz, egyszer...

    ETS2 viszont megy perfektül!

    (amugy mennyi időre akad meg? fél mp? vagy több mp? mert akkor az van amit kifli írt...
  • torok6
    #80246
    Nem dob le sehova csak egy pillanatra hirtelen lemegy az fps de nem mindegyik játék akad be
  • torok6
    #80245
    A videokártya alapból tuningolt
  • sakal6
    #80244
    Hello.
    Az amd catalystot és az összes hozzá tartozó fájlt, hogy lehet letörölni a gépről? HD4850-s vga-m van és megpróbáltam feltelepíteni egy újabb drivert mint a 12.6, ami nem is települt fel de valami szemetet felrakott, amit a 12.6 driver nem tud kezelni és minden bekapcsolásnál kdbsync hibát ír ki és egy idő után videók lejátszása is elkezd akadozni. Próbáltam már installálni, de miután visszaraktam a 12.6 drivert ugyan úgy kiírja a hibát.
  • broman191
    #80243
    Nem gyilkolja a vinyót valami játékhoz szükségtelen de gépigényes folyamat [Win feladatkezelőben érdemes ellenőrizni]? Esetleg van-e valamelyik hardver túlhúzva? Az utólagos OC instabilitása is könnyen okozhat ilyen jelenséget.
  • kifli
    #80242
    ha a beakadást úgy kell érteni, hogy egy pár másodpercre leáll ajáték,esetleg le is dob az ablakra, és megjelenik egy buborékba, hogy a meghajó nem válaszolt majd helyreállt, vagy ilyesmi, akkor is több lehetőség van, hogy mivel van gond.


    Vagy csak szoftveres probléma, és egy másik driver, vagy driver újratelepítés megoldja, vagy haldoklik a vga-d. Ha a videokártya okozza, akkor ezek lehetnek a lehetőségek kb.


    De lehet a vga-nak semmi köze hozzá, és más miatt van ez az akadás. Lehet hdd probléma is. (nekem hasonlót csinált samsung hdd-m mielőtt megadta magát.)
  • barmi
    #80241
    ohh, köszi ! Nem értettem, hogy miért van "csak" 30 fps-em állandóan ::)
    most, hogy átállítotam egycsapásra 58 fps lett belőle :D
  • torok6
    #80240
    Néha egy pillanatra megáll a kép (magyarul lemegy a fps)
  • arty
    #80239
    mi az h beakadnak?
  • torok6
    #80238
    Sziasztok! Az mért van hogy néha beakadnak a játékok? pl.: Euro Truck Simulator 2 meg Far Cry 3
  • Solten
    #80237
    Valojaban ez a Zotac a legmagasabb orajelu a 660 Ti-k kozul (Zotac GeForce GTX 660 Ti AMP! Edition 1033 MHz/1111 MHz Boost) illetve meg a Gigabyte GeForce GTX 660 Ti Windforce 2x OC Edition (1033 MHz/1111 MHz Boost). Amugy a Zotac 660 Ti es a 7950 VaporX ~ atlag £220 az UK-ban de ez mellekes.
    Tovabbra is kevered a dolgokat, a boost-ot ne forditsd le magadnak a cikkbol hogy valami emeli is az orajelet a 7950-nek :) Azert irtak (felrevezetoen) mert gyarilag valamennyire tuningolt. Te allithatsz be egy fix max orajelet. Na de inkabb idezek a ph-rol ugye az nvidia GPU boost nevu izeje a keplerrel kerult bevezetesre:

    "A GPU Boost lényegében az AMD Radeon HD 6900-as sorozatban bemutatkozott PowerTune fordítottja. A GeForce GTX 680 TDP limitje lényegében maximálisra van állítva, ami a két darab hattűs PCI Express tápcsatlakozó következtében 225 wattot jelent. A rendszer mindig az alap magórajelen kezdi meg a működést, de ha a terhelés nem komoly mértékű és a GPU Boost belefér a fogyasztási keretbe, akkor a magórajel a terheléssel dinamikusan változik. Ez maximálisan +100 MHz-es emelést jelenthet az alapórajelhez képest. Az órajelváltás minimum 1 MHz-es mértékben valósulhat meg, azaz a GPU Boost mindig a terheléshez igazíthatja a magórajelet.
    Érdekes, hogy az AMD PowerTune pont fordítva működik, vagyis van egy alapórajel, ami nem növekedhet, hanem csak csökkenhet a fogyasztás minimalizálása érdekében. Éppen ezért -20 és +20 százalék között változtatható a Radeonok TDP limitje"

    Na de ez ket a tablazat felvazolja mirol is van szo:



  • Borg
    #80236
    De nem értem miért hozod ide a power controlt? Arról a cikk sem szólt, sem a radeonnál nem volt +20-ra téve, sem az nvidiánál. Aminél ugyanis pont ugyanez létezik, csak power targetnek hívják. Az már tuning lenne, amit egyik kártya esetében sem tettek meg.


    Itt arról volt csak szó, hogy a boost a 7950-en fix órajelet emel, míg az nvidia dinamkikusan boostol, binneléstől függően, 50-200mhz között. Ez mindkét esetben fesz emelés nélküli, tehát a TDP-t nem érinti.


    Ezenkívül a zotac sem a legmagasabb órajelen járó krátya a 660ti-k közül, ahogy a 7950 vaporx boost sem. Mindkettő OC, de nem csúcs. Ráadásul előbbi 20-30 euróval olcsóbb kártya.
  • arty
    #80235
    vsync 1 vagy vsync 2 a beállítása
  • Azeriel
    #80234
    Az miért van, hogy Ma új catalystet tettem fel, beta8 helyett beta11-et, de azt írja, hogy az utolsú frissítés ideje november 25? Most akkor nem rakta fel az újat? Pedig úgy raktam fel, hogy előzőt letöröltem, újraindítottam, felraktam az újat, újraindítottam.
  • barmi
    #80233
    az FC3-ban hol ? melyik opcio ez pontosan? köszi
  • Novatek
    #80232
    Üdv!
    Van egy HD6870- es vga-m és egy 3d tv-m.
    Hogyan lehetséges "3d -ben" játszani pl.:Farcry 3-at?
    köszi
  • broman191
    #80231
    Igen, a San Andreas-ban is volt. Előtte a Vice City-ben is volt már valamiféle "frame limiter" opció, emlékszem hogy nem tudtam a hidroplánnal felszállni sehogy, mert ha a frame limiter engedélyezve volt, akkor összeakadt vele valami a játék kódjában, aztán csak húzta az orrát lefelé a vízbe a repcsi a gyorsítás hatására, felszállni nem akart az istennek sem...limiter kikapcs, felszállt, rögtön repkedtem. /vagy pont fordítva a kikapcs/bekapcs, már nem emlékszem pontosan, de a jelenségre igen/
  • arty
    #80230
    igen! meg elvileg most a farcryban is van lehetőség, ill. régen mintha a gta san andreasban is lett volna... azért az mutat valamit, hogy konkrét címekre emlékszünk, ahol volt egyáltalán :D
  • broman191
    #80229
    Pontosabban mondjuk úgy hogy sok pécés' játék opciói nagyon szűkösek, f0sak, mivel nincs lehetőség választani fix framerate értékek közül, legalább a 30/60 FPS korlát ott lenne minden játékban, de nem...a legkorrektebb az utóbbi időkben talán a Sleeping Dogs volt, amelyben a 30/60 opciónál is több fix framerate beállítást definiáltak előre...és nem a sokadik patch után kisírva :)
  • arty
    #80228
    " fizix ugyanolyan semmitmondó technika, mint az opencl szabvány"

    megint egyenlőségjelet húzol a kettő közé :(
    ezekután felesleges ekézned a topikot, te a másik oldalt véded foggal körömmel...

    a tesztről: ami nálam megy fix60fps-el, ott nem érzek semmi problémát a folyamatossággal. ami nem megy fix60fps-el, az... nost, azt megette a fene, a mikrolag (lenne) a legkevesebb, miután egyik pilanatban még 60fps-em van, másikban már csak 37 ... -> szaggatós szarnak fogom érezni. Ez nem a vga-d "színén" múlik.

    Lehet itt vergődni azon, hogy mennyivel tovább renderel az amd 1-1 frémet, csak mi értelme, ha az összkép eleve egy vicc? (fps ingadozás, 30-120 közt)

    Mondjuk az egész pécé ezért egy fos... nincs fix frémráta, nincs lehetőséged fix30-al játszani, ha a fix60at nem bírja a géped :((
    (most azt hagyjuk, hogy konzolon sokszor a 30 sincs meg, az egy másik történet)
  • broman191
    #80227
    Igazán azért nem látni különösebb előnyét sem az OpenCL-nek sem a PhysX-nek, mert az illetékesek közül senki sem töri magát túlzottan hogy kihasználják feltűnőbben a bennük rejlő potenciált...van ennek ezeregy oka, de csak hogy a legnyilvánvalóbbat mondjam...komolyabb fizikai szimulációhoz gyenge hardverrel rendelkező, de még mindig egészen jól eladható "past-gen" konzolok a jelenben. Tehát ki a hibás? Nem a gonosz konzolgyártók, hanem az igénytelen fogyasztók akik még mindig vásárolják a lejárt cukrozott kaki konzolokat, ahelyett hogy vennének egy korszerű épkézláb középkategóriás PC-t. A PC-re érkező játékok túlnyomó része természetesen konzolport, mindig elmondják a vigyorgó marketingesek mindenféle konzolport PC-s játék megjelenése előtt, hogy hiper-szuper-duper PC-s verziót kapunk majd, ki fogja használni a PC-s verzió a korszerű PC-k képességeit...persze, jön egy kicsit megshoppolt' hi-res textúra pakk, amelynél a community igényesebbet alkot félkézzel [lásd Skyrim] és természetesen neve legyen a gyereknek jön minimális DX11 támogatás is...de nem annak tervezték alapvetően, lesír hogy csak utólag odadobtak ezt-azt, így felemás az összhatás - lásd pl. Far Cry 3 és ezeregy társa. Az újabb "next-gen" kor beköszöntével remélem már hangsúlyosabb szerepet fog kapni a komolyabb fizikai szimuláció...vagyis reálisabban nézve, a jelenhez képest viszonyítva csak egyszerűen könyörgöm legyen fizika, mert most kisebb-nagyobb túlzással élve nincs - megint a Far Cry 3 jut eszembe hirtelen, amikor robogok padlógázzal a dzsipóval és egy tábor lemezkerítését nem tudom szétcsapni, sem elhajlítani, sem semmi, mivel annyira nulla a fizika. Becsapódom. Kerítés a helyén. Autó megállt. A Crysis-ban, 2007-ben, hasonló helyzetben, odaQrtam egy gránátot azt repült minden szét a legmagasabb fizikai beállítások mellett...gameplay szinten jelen volt a fizika kihasználása, nem kényszerítettek arra mint a Far Cry 3-ban, hogy 2012-ben keressek már ugyan egy mesterkélten odabiggyesztett lyukat a lemezkerítésen 100 méterrel arrébb, mert amúgy nem tudok bemenni akárhogy küzdök, akárhány gránátot dobálok akárhová, a nem létező fizika miatt... Egy szó mint száz, 2012-ben nagyon nem itt kellene már tartani ahol jelenleg tart a játékipar...de az amcsi/amerikanizált agyhalottaknak és lefizetett, minden szemétre magas pontszámokat adó "szaksajtónak" így is nyálcsorgatva ávszom' minden, miért is kellene fejlődni? :) >:(
  • Solten
    #80226
    Vagyis letezik magasabb orajelu 7950 a cikkben levonel (pl nem az enyem ami egy 7850 :D - hol a kavem?).
  • Solten
    #80225
    Vagtam hogy folytatasos cikk, miattad most vegig kellett szenvednem az elozmenyt is :)
    Na most az elozo cikk idejen is rendelkezesre allt az ujabb beta a 12.11 11, szoval nem a legfrissebb driverekkel teszteltek (egyaltalan minek tesztelnek beta driverekkel na mind1). Ket OC kartyat engedtek ossze, az Nvidiabol a legjobban tuningoltat, mig 7950-bol letezik magasabb orajelu (pl enyem). Ez az egyik, de kevered a szezont a fazonnal vagy inkabb nem vagy tisztaban vele, Nvidianal van turbo boost az AMD nem babral az orajelekkel. A zold kartya amugy is szarra huzott szoval ez nala lehet egy plusz 75 Mhz. A mar emlitett power controls plusz 20-ra torteno allitasaval atlepi a TDP keretet nagyobb teljesitmenyt nyujtva (az Nvidia fele boost is atlepi ezt a keretet). Errol a cikk nem tesz emlitest, hozza se nyultak. Meggyozodesem hogy ez megszunteti azokat a latency tuskeket amiken nyavajog a cikkiro.
    Az esetleges helyesirasi hibakat ne emeld ki ha masba nem tudsz belekotni, mobilrol potyogtem az egeszet :)
  • Borg
    #80224
    Szerintem senki sincs ráizgulva különösebben a physxre, az pont csak ilyen gumicsont mint az opencl, hogy szemellenzővel legyen min csámcsogni. Embere válogatja, hogy ki pörög rá, és ki nem.


    Amúgy olvasd el jobban a tesztet. Legfrissebb béta driverrel készült minden, és boostos volt a radeon is. Ez egy folytatás cikk volt, sokminden az előzményben volt leírva még.
    Láttál már nvidia kártyát amúgy?:) Csak mert kb pont fordítva működik a boost, mint ahogy leírtad. Az AMD chipek nincsenek binnelve, tehát előre meghatározott fix boostra hajtja fel őket mindig, minden körülmények között (pl +200mhz). Míg az nvidia chipek binnelve vannak,+4 szint garantált, de akár +16ig is elmennek a jobbak. Magyarán szelektált chipes igényesebb példány, mint EVGA akár 100-200mhz-el magasabbra is boostol mint a referencia. Ez alapján pont hogy az AMD kéne stabilabb teljesítményt nyújtson, de nem így van. Más berkekben az amd új csodadriverére gyanakodnak, ami ugye plusz ennyi meg annyi FPS-t hozott, csak hogy a karácsonyi szezonra 3-mal többet mutasson mint az nvidia. Valszeg ennek ára volt. Ugyanakkor ennek a teóriának ellentmond az, hogy rengeteg user sokkal régebb óta tapasztalta már ezt. Olyanok ugye, akik áttértek nvidiára, és van összehasonlítási alapjuk, vagy pl 120hz-es monitoron játszanak, amin sokkal láthatóbban kijön minden.
    Úgyhogy akkor most ennek fényében szerintem olvasd el újra a cikket, mert alapvető dolgokkal vagy tévedésben.