90029
  • broman191
    #80469
    Valóban valami vsync/fixált fps parancs sem ártott volna a tesztes videók alá, mert itt-ott nevetségesen le-fel szánkázott az FPS, amelyből kifolyólag nem igazán egyeznek a mérési körülmények, így szőrösebb szívvel már alapjában véve nem mérvadó amit csináltak... :)
  • Solt
    #80468
    Én nem érzem tagadhatatlannak! :) BF3 alatt konkrétan semmit nem látni, plusz én sem tapasztalok semmilyen lagot...

    A Skyrim videón sem látok semmi különbséget... egyformán akad mindkettő... nézd meg a csóka fejét rögtön az elején...

    A Borderlands2 dettó...

    Pár napja elővettem a Mafia2-t, és az FC2-t. Mindkettő NV logós, mindkettő akad(t) is rendesen. FC2-nél derekas microlagok vannak. Kimértem fraps-l, két frame között 60+ms különbségek vannak folyamatosan 1-2 másodpercenként...

    AB-vel fixáltam a framrate time-t 60-ra, bekapcsoltam a vsync-t, és gyönyörű folyamatos lett a kép... ( ráadásul ettől FC2 alatt a cpu kihasználtság is nőt, amit nem igazán értek )

    Korrekt képet akkor kaphatnánk, ha vsync mellett tesztelnének olyan beállításokkal, amelyek mellett mindkét kártyán megvan a fix 60 fps. No és persze szélesebb körben válogatva a játékokat...

    Kizártnak tartom, hogy valaki 30ms-s frame különbségeket szabad szemmel észre vegyen...
  • broman191
    #80467
    *nem keltenék
  • broman191
    #80466
    A jelenség tagadhatatlan, talán a Borderlands 2 videóknál látszott a legcsúnyábban, hogy mennyivel folyamatosabb fut az nVidia megoldásával a játék, de tesztelhetnének olyan játékokkal is, amelyeket az AMD támogatott...bár azoknál nem biztos hogy lehetne hasonlóan látványos különbségeket mérni/látni a két gyártó megoldásai között.

    A tesztelt játékok alapján nem is lep meg az eredmény...

    Borderlands 2 - nVidia támogatta
    Battlefield 3 - nVidia támogatta
    Skyrim - úgy rémlik szintén az nVidia keze benne volt

    Jöhetne valami DiRT Showdown, Sleeping Dogs, Sniper Elite V2 stb teszt is a jelenlegiek mellé, akkor talán ne keltenék annyira nyilvánvalóan egy bizonyos irányú elfogultság érzetét... :)
  • arty
    #80465
    az tény, hogy a hiba nagyon látszott abban a videoban!
  • Solt
    #80464
    Tökmindegy mennyi, ha gond van, azt lehet látni! :)
  • arty
    #80463
    ugye nem a bétára gondolsz?

    (van még ember, aki bfbc2zik?! :D)
  • V43 1105
    #80462
    NOOB!

    Gyere igyunk .. egy.. ő.. száz.. ő.. sok Heinekent!
  • KaBuTo666
    #80461
    Köszönöm szépen a legfrissebb verziójú catalyst drivernek, hogy nem enged játszani a bfbc2-vel mert kivagy a játék. THX, rakhatom vissza a régit ha tudnám is hogy melyik verzió volt a régi.
  • arty
    #80460
    30 ezis. jobbklikk és videoinfo kiiratása.

    ugytudom youtube mindent 30ra konvertál (kivéve ha a forrás még annál is kevesebb, akkor hagyja azt)
  • V43 1105
    #80459
  • Solt
    #80458
    Muszáj! :D Kíváncsi vagyok mit hoz ki ebből! :D
  • V43 1105
    #80457
  • Solt
    #80456
    Mindkét oldalon látom! Ilyenkor mi a helyzet? :)
  • Borg
    #80455
    Hát.. ha te ott nem látod a kis röccenéseket a bal oldalon. Akkor neked való kártyád van :D
  • Solt
    #80454
    Akkor térjünk rá a skyrim videóra... ott mit kell nézni? Mert ott sem látszik semmi...
  • Borg
    #80453
    Valóban van ekkora színkülönbség radeon és nvidia között, én is észrevettem anno mikor váltottam.
    Az nv alapból hidegebb, kevésbé szaturált színekkel dolgozik, az amd meg melegebb, túlszaturált.
    És mind a kettő beállítható a másik szintjére.
  • Borg
    #80452
    Mert mi van a BF3 videóval? Oda pont azt irták, hogy ott a legkisebb a differencia.
  • Solt
    #80451
    Most megnéztem vagy 20x a skyrim videót is, én ott sem veszem észre a különbséget.

    Viszont a színek közt itt is durva eltérés van, főleg a végén látni, hogy az NV-n mennyivel zöldebb. Ha ez nem a monitor különbség miatt van, akkor inkább azzal kéne foglalkozni! :D
  • Solt
    #80450
    Ez 60 fps, és itt is látni... :) Igaz ez nem BF3, de azt azért lehet látni, ha valahol microstutter van! :)
  • kifli
    #80449
    vajon monitor beli különbség, vagy tényleg ennyire mások a színek a két kártyával?


    bf3 vidi végén látszik főleg, mikor megáll az emberke egy helyben. AMD-vel sokkal szebbek a színek, meg a füst is sűrűbb.
  • IMYke2.0.0.0
    #80448
    Jogos, de ha a felöltő közli, hogy itt-ott akadozik, akkor az ember számít(hat) rá.
  • arty
    #80447
    jah, csak nem tudod, hogy most a konvertálás miatt vesztek el a frémek vagy a vga nem renderelte le őket... nem jó a youtube ilyen esetben semmire.

    solt: naja, ha (keményen) 30 alatti az fps, azt látni.
    asszem vimeora lehet 60fps-ben is tölteni, bár sose próbáltam :)
  • Solt
    #80446
    Pedig látszik az, ha van mit látni... :)
  • IMYke2.0.0.0
    #80445
    A Youtube nem realtime render :)
    Amennyiben akadozós szarságot vesz fel valaki, akár 60 FPS-eses videóra is, és 25-re lekonvertálja a Youtube-videóhoz, akkor is látszani fog az akadozás...
  • arty
    #80444
    youtube, 30fps, nyilván semmi se fog látszani...
  • benőmenő
    #80443
    Ráadásul azt is írják, hogy a Radeon-nak valamivel jobban feküdt, ami azért nem gáz, mivel az ea játékok többsége ugyan ezzel az engine-nel fog megjelenni.
  • Solt
    #80442
    Te megnézted azt a BF3 videót? Ha igen áruld már mit kell azon nézni, mert én semmi microlagot nem látok rajta!
  • Borg
    #80441
    NordicHW Radeon vs Geforce Microstutter teszt


    Akkor hát megvan az első alátámasztása a techreportnak. Más játékokkal is, videók, grafikonok, van ott minden.
  • blackcalibra
    #80440
    Szerintem ez lesz az.
  • V43 1105
    #80439
    Tudnál adni valami forrást , ehhez ahol le van írva, hogy kötelesek visszaadni az egész vételárat? Poénból eléjük tenném, kinyomtatva, ha szemtelenkednek :D
  • Solt
    #80438
    Nincs mit, sok sikert! :)
  • blackcalibra
    #80437
    Oké, világos!
    Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
  • Solt
    #80436
    Vagy kijavítják (amit erősen kétlek), vagy kapsz egy ugyanilyet. Ha nincs, akkor 47990.-Ft értékben felajánlhatják, hogy levásárolhatod, amit te nem vagy köteles elfogadni! Itt már rajtad áll, hogy ugyanott költöd el, vagy visszakéred a pénzt, és máshol költöd el.
  • blackcalibra
    #80435
    Aha, és akkor ez érvényes sz úgynevezett beszámításra is gondolom.
    Tehát: 2011.06.15-én vettem a kártyát.
    Ez tiszta sor, 2 év van rá, tehát még bőven jó vagyok.
    Akkor vettem a kártyát 47990 forintért.
    Akkor ennyivel is kell számoljanak, bármi is lesz.
    Azt mondja a fickó, visszaküldi, megpróbálnak vele csinálni valami valószínűleg.
    Ő azt mondja, úgy néz ki akkor van gondban a kártya, mikor változik az áramfelvétele, mondjuk játék alatt semmi gond, aztán kilépek, és böngészés alatt szinte azonnal meghal az illesztő, pont így, mint a videómban, bár itt pont az AC3 alatt sikerült elkapni a dolgot.

    http://www.youtube.com/watch?v=rMk6TUka79M

    Azt mondta, lehet hogy biost cserélnek rajta, de ahogy néztem ami most rajta van, attól újabb nincs hozzá.
    Attól jobban meg szerintem nem nagyon fognak belenyúlni javítás szempontjából.
  • Solt
    #80434
    Persze, hogy ezt mondja... mivel a főnökei valószínűleg őt is félretájékoztatják.

    De ettől még a fogyasztóvédelmi törvény egyértelműen fogalmaz, amit pár hozzászólással lejjebb idéztem is,

    "Sem kicserélés, sem elállás esetén nem vagyunk kötelesek a terméknek azt az értékcsökkenését megtéríteni, amely a rendeltetésszerű használat következménye."

    Ergo azt az összeget kell visszakapnod, amennyi a vételi ár volt anno.
  • blackcalibra
    #80433
    Ezért kérdezem, ugyanis a szervizes srác ezt mondta.
  • Solt
    #80432
    Nincs amortizáció!!! A teljes összeget kell visszakapnod!
  • blackcalibra
    #80431
    Akkor viszont jóval kevesebbet fogok visszakapni, amortizáció címén.
    De egyébként valóban az lenne a legjobb.
  • broman191
    #80430
    Szerintem ragaszkodj ahhoz, hogy adják vissza az árát, aztán vegyél helyette valamit a HD7xxx sorozatból... :)