90029
  • setuh
    #80509
    Megoldottam.Letiltottam a masodlasgos monitorom (tv-et) es ugy mar nem volt szurke.

    Mondjuk eleg szomoru,hogy csak igy oldhato meg,ha kettozesre teszem megint elszurkul...3 evvel ezelotti driverben ezzel meg nem volt problema.
  • kifli
    #80508
    akkor nem szabványos ramok voltak. Mivel ugye szabvány szerint 2.3v-ig nem szabadna károsodnia a ddr2 ramoknak.


    #80506: Ha kisebb osztóra rakja valószínűleg az alapórajel alatt fog járni a ram, és ezt nem akarja.
  • arty
    #80507
    a kisebb osztó nem megoldás? vagy már most is minimumon van?
    bakker, milyen fsb-nél jársz te, világrekord készül? :D

    (kifli: én adatáim kevesebbtől is elhaltak pár hét után :( )
  • broman191
    #80506
    2.0V felé már nem mennék, ház szellőzése ide vagy oda, a hűtés részletkérdés...gyárilag nem akkora fesz. elviselérésre lett kitalálva az elektronikája, jó okkal. Veszteni lehet vele hosszútávon, nyerni a legjobb esetben is 1-2% teljesítménynövekedés lesz a vége és sok idő feleslegesen elQrva...a legbiztonságosabb ha alap órajelen hagyod, mellé állíts be olyan alacsony feszt és időzítéseket [pl 4-4-4-12] amennyin még stabil és slussz passz... :)
  • kifli
    #80505
    "In addition, JEDEC states that memory modules must withstand up to 2.3 volts before incurring permanent damage (although they may not actually function correctly at that level)."

    Szóval 2,3-ig nem fog megsülni semmilyen ram :)
    Viszont ramoknál látezik ilyen effektus, hogy idővel több voltot kér, ha elkezded tulfeszelni. Tehát lehet valamikor elég volt neki a 2,2 volt, de később már 2,3 vagy több kell neki ugyanahoz az órajelhez. (nem egyik napról a másikra, huzamosabb használat után, ami éveket jelent :))
  • lo9in
    #80504
    igazából a proci rántaná fel őket , de hagyom akkor , jobb a békesség, igaz is, többet veszíthetek
  • arty
    #80503
    de tényleg ne kínozd szegény ramokat, semmit se nyersz vele, csak a végén még megsütöd őket... :)
  • lo9in
    #80502
  • arty
    #80501
    1. ez radeon topik
    2. ramtuning semmit se ér
    3. 2V nagyon sok alap ramoknak
  • Zoli007
    #80500
    Tedd nem natív felbontásba a monitort.
  • lo9in
    #80499
    üdv. mindenki
    lenne egy olyan kérdésem hogy ddr2-nek mennyi a maximális feszkó ami még adható , egy átlagos minőségű ramról van szó
    gyári ddr2 800mhz 5-5-5-18 1,8v-ról eljutottam 1000mhz 6-5-5-13ig 1,8v-al
    dram fsb arányt nem bírom már viszább osztani ratyi az alaplap hozzá szóval érdekelne hogy mondjuk így elmehetek e 2V-ig a feszemeléssel, ha 1066mhz 6-6-6-14et akarok, ez a 66mhz memória sebesség emelkedés a procinak + 2x200mhzt jelentene
    szóval az érdekel hogy a 2V feszkó árthat e egy átlagos lemez nélküli ddr2 ramnak , a házam jól szellőzik :)
  • arty
    #80498
    nekem hdmi van, pipa ki/be, de szürke akkor is :D
  • Zoli007
    #80497
    Fura, nekem is szürke, lehet csak HDMI-n műxik.
  • broman191
    #80496
    Szerintem "GPU méretezés engedélyezése" pipa ki és meg is van oldva, lehet manuálozni... :)
  • setuh
    #80495
    Tessek:
  • Zoli007
    #80494


    Komolyra fordítva, egy screenshotot nyomjál, mert nem tudom mire gondolsz.
  • setuh
    #80493
    Sziasztok!

    CCC-ben el vannak szurkulve egy ideje a keparany meretezesi opciok,hogy oldahato ez meg?
  • kifli
    #80492
    korábban havonta jött a "stabil" verzió. Most is ugyanolyan drivereket kapunk mint korábban a stabil volt, csak beta néven. Stabil talán csak a whql driver már, ha jóltudom. Ami korábban is többhavonta jött.
  • High end PC #80491
    őőő,
    ha már a legutolsó stabil driverrel is gondok vannak (HDs hangsávok ki nem adása, vagy pl XP alatt nem kezeli a 3 képernyőt, amit eddig kezeltek a régi driverek), nem hiszem, hogy egy beta driverrel bepróbálkozom, inkább várok az új stabil verzióra. Ha az is szar lesz, vissza teszem minden oprendszerem alá az augusztusi drivert.
  • kifli
    #80490
    TESS a legfrissebb driver jelenleg. (változott ugye a driver kiadási gyakoriság, már nincs minden hónapban driver, viszont beta driver van minden hónapban aszem)
  • High end PC #80489
    Miért nincs frissebb driver 12.10-nél?
    Csak mert a régebbi driverekkel mindig ment rendesen a DTS-HD és True HD kiadatása az erősítőnek, a 12.10-el meg gondok vannak, amióta fent van, a tömörítetlen hangsávokat nem adja ki az erősítő felé a kártya, jó lenne egy újabb driver.
  • arty
    #80488
    #80285

    nekem a 6950@6970el megoldotta.

    (mellesleg visszaraktam a 6950es biost, lemondva némi sebességről. nem bírom tovább a zajt, kompresszorom meg nincs, hogy megtisztítsam... :( )
  • torok6
    #80487
    Sziasztok! Nekem is micro langol a far cry 3 HD7850 nel a Sleeping Dogs meg megy szépen :)
  • Her Laca
    #80486
    Fogd kezedbe a kártyát ,vidd el egy műszerészhez ha nem tudod magad kicserélni és az tegyen bele egy ugyanolyat. Max egy ezresből megúszod.
    Nem egészséges a használata így ,mert az a kondi nem véletlenül van ott ahová tették.
  • mooo
    #80485
    Hali!
    Sikeresen letörtem az egyik lábát egy kondenzátornak.
    Lehet a kártyát így tovább használni,ha csak netezésre meg filmnézésre kellene?
    Ha lehet,akkor szedjem le az egészet?(Jelenleg visszahajtottam a helyére,de még nem használtam).
    A kártya egy HD4890-es.
  • broman191
    #80484
    Elsőre azt hittem hogy a Kiszel Tünci tartja azt a gyönyörű karit a bannerban...boldog zöldhályogtól mentes, piros karácsonyfadíszekben gazdag ünnepeket!
  • arty
    #80483
    szerintem elfér itt is, hiszen volna létjogosultsága efféle tesztnek is (azaz melyik kártya mennyit mikrolagol fix60fps mellett)

    de ez, ahogyan jelenleg mérnek - értelmetlen vicc!
  • kifli
    #80482
    Csak kérdezem, hogy milyen szándékkal jöttél ebbe a topikba? Mi volt a célod, azután, hogy legutóbb is ugyanaz lett a vége? Miértnem teszed be nvidia topikba, ott biztos lehetsz benne, hogy mindenki bólogatna neked.
  • Borg
    #80481
    Én mondtam :D
  • Solten
    #80480
    Get a life Borg... Merry X-mas!
  • IMYke2.0.0.0
    #80479
    PhysX Particle orgiás, micro lag-mentes karácsonyt...
  • Solt
    #80478
    Én kérek elnézést azért, hogy az objektivitásom belerondított a nagy zöld örömünnepbe! :) Sőt, tudod mit... az NV 100x jobb mindenben!! Ez az én ajándékom neked Karácsonyra! :)
  • Borg
    #80477
    Hagyom a kis karácsonyi álomvilágot, mert úgyis csak egyre szánalmasabb beszólások jönnek :)
  • Solten
    #80476
    owned :)
  • Solt
    #80475
    Zöldhályog nélkül is lehet szemlélni a világot, csak akarni kell. :)
  • IMYke2.0.0.0
    #80474
    arty ennek igazi nagymestere :)
  • broman191
    #80473
    Természetesen konzol parancsokkal szinte minden megoldható, az értelmesebb játékokban legalábbis, csak elvárná az ember hogy egy [a kiadó szerint] kiadásra érett játékban ne kelljen konzolparancsozgatni, hogy normálisan fusson bizonyos gyártók hardverén a játék... :)

    arty:
  • Borg
    #80472
    Mindent le lehet tagadni, csak akarni kell...
  • arty
    #80471
    ugyan, a +20-30ms zavaróbb, mint a 30-200fps ingadozása! ezt mindenki tudja!
  • Solt
    #80470
    Nekem ennyi idő távlatában az FC2 és a Mafia2 elővétele arra volt jó, hogy egy plusz érv kerüljön a gyűjteményembe amellett, hogy az NV logós játékok AMD-n nem véletlenül küzdenek gondokkal...

    Kizártnak tartom, hogy a fejlesztők ezekről ne tudnának.. mennyi sírás ment anno az FC2 microlagja miatt, erre egy egyszerű konzol paranccsal, vagy a framerate 60-ra fixálásával megszűnik a gond... fura...

    Na mindegy, ez van... a következő kártyám valószínűleg úgyis NV-lesz, majd akkor tesztelek egy jót! :)