90029
  • Maala
    #89149
    Szóval fél év AMD alternativa, aztán 1,5 év Nvidia uralom megint.
  • broman191
    #89148
    "a tömegnek viszont csalódnia kell" - A tömeg biztosan csalódik, mert mint olyan, nem képes gondolkodni. A tömegből kiszakadva, tájékozott egyénként viszont mást nem is lehetett várni, az utóbbi sok év mintázata alapján...
  • arty
    #89147
    röhej

    azt még megérteném, ha az egységes paletta miatt a vega premierjén a többi szegmensbe is jön 1-1 átnevezett versenyző, de hogy azokat előre, külön minek?!

    :(
  • grebber
    #89146
    "Idén sokan azt várták az AMD-től, hogy a processzorok mellett a grafikus kártyák piacán is igazán odateszik magukat és a Ryzen-hez hasonlóan a VGA piacon is újdonságokkal fedik le az összes szegmenst.
    A tömegnek viszont csalódnia kell, hiszen egyre valószínűbb, hogy csak kevés valódi újdonság lesz majd az AMD idei VGA palettáján. A legtöbb modellt ugyanis egyszerűen átveszik az RX400-as szériából, húznak 50-60MHz-et az órajeleken már kész is lesz az RX500.
    Így ismét viszonylag hamar, már április környékén piacra tudnak lépni az "új kártyákkal", melyekhez később csatlakozik majd a valóban új fejlesztésű RX Vega széria. Az RX Vega kártyák vélhetően rögtön a GTX 1080 és GTX 1080 Ti ellen mennek majd. "
  • grebber
    #89145
    Tényleg a VEGA nevet kapja az új Radeon
  • Solt
    #89144
  • arty
    #89143
    .... az onjelolt profetak melle :)))
  • kifli
    #89142
    igaz, egy nvidia fannak nem jár más
  • broman191
    #89141
    Jesus liked this
  • arty
    #89140
    jaa, neeem, én felakasztottam volna :D
  • broman191
    #89139
    Így van, a 'megbocsátok testvérem' olcsóbb és ha van lelkiismerete, az bőven elég lesz számára a maradék idejében...
  • Solten
    #89138
  • arty
    #89137
    életfogytiglan?! rákölteni egy ilyen állatra sok-sok milliót, miközben a társadalom fele éhezik?! :(
  • arty
    #89136
    kártyát máshol ki tudod próbálni?
    táp tuti bírja?
  • Solt
    #89135
    Így-így...
  • adam46
    #89134
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    9 és fél év, csak? Ezek idióták, minimum tényleges életfogytigtan, vagy halálbüntetés járna az ilyennek.
  • Carmang
    #89133
    Alkoholos befolyásoltság. Miért nem lepődtem meg?
  • hezi
    #89132
    Megölte barátját, mert szerinte a Nvidia a jobb, nem az AMD
  • grebber
    #89131
    Február végén jönnek újabb részletek az AMD új grafikus kártyáiról
  • Garrus
    #89130
    Sziasztok! Szeretném a segítségeket kérni! Pár napja beszereztem egy Asus ROG Strix RTX 480 OC 8GB-s videokártyát,azóta következő a helyzet: némelyik játék (leginkább a Star Wars Battlefront,de tegnap a Rise of the Tomb Raider is csinálta) szürke halált produkál,csak újraindítani tudom a gépet, vagy hirtelen FPS-esés jön egy-két másodpercre és recseg.Mi lehet a gond? Régebben ilyen problémám nem volt,csak az RX480-al csinálja ezt. Köszönöm előre is!
  • broman191
    #89129
    Majd ha minden tétet valamelyik új API-ra teszik a fejlesztők a fejlesztés kezdetétől és DX11 támogatás már hírből sem lesz, akkor meglátjuk, hogy igazán mit lesznek képesek megvalósítani...a legalább 2-3 éves fejlesztési időkre való tekintettel valószínűleg még 17'-ben sem fogunk túlzottan dúskálni az ilyen címekben, de ízelítő csak lesz... Sajnos manapság még mindig inkább csak a plusz teljesítmény kiaknázására használatos a DX12-es mód, érdemi vizuális fejlődést nem látunk a DX11-es futtatáshoz képest...bár AMD-s userként jól jön az a plusz teljesítmény is és nem mintha valamiféle ocsmány pixelkását néznénk a DX11-es alapokon fejlesztett játékoknál...már ha tehetséges volt az adott fejlesztő csapat. :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2017.02.15. 21:06:19
  • Jim Morrison
    #89128
    csak látnánk már hogy az új kártyákkal milyen is lesz :)
  • broman191
    #89127
    Sniper Elite 4: Performance Analysis @ TPU

    "While users of NVIDIA Maxwell and Pascal cards will see up to 5% performance gained, AMD owners should definitely use the DX12 path, as it brings with it performance improvements between 17% and 27%. Now, you might think that this means NVIDIA performance is a disaster, but that's not exactly correct. Rather, it seems NVIDIA's cards work equally well in both DX11 and DX12 at their expected performance level relative to the competition from AMD, and AMD cards need to run in DX12 to reach those levels." - Szeretni fogjuk a DX12 terjedését, ha más játékokban is hirtelen ennyire jól fog szerepelni az AMD a konkurenciához képest...ha már eddig nem tanulták meg a zöldek szintjén művelni a driver varázslást, ezután kevésbé lesz rá szükség... :))
  • Metalmilitiakid
    #89126
    Egyelőre ott járunk, hogy másik monitorral működik az adapterrel a dolog. Majd holnapra kiderül,hogy mi lesz azzal is :D
  • broman191
    #89125
    Lehet hogy az átalakító gyári hibás volt és ennyit bírt, érdemes lenne kipróbálni egy másik ugyanolyan átalakítóval működik-e újra hibátlanul...esetleg egy másik AMD VGA-val is érdemes lehet tesztelni. Az új VGA pedig nyilván nem szereti a régi analóg monitort, mivel csak digitális jelet tud küldeni, azért kell a jelet átalakítóval buherálva analógba konvertálni előbb. Persze a legjobb megoldás egy új /'új használt'/ monitor lenne ami tud digitális jelet fogadni...használtan egy RX 460 áránál jóval lentebb is akadnak jó vételek.

    ui.: Vagy tényleg csak kilazult valamelyik oldalon és túlgondoltam szokás szerint... ;D
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2017.02.11. 16:30:48
  • Maala
    #89124
    Inkább csak szétcsúszik a kábel a csatlakozóknál, van ilyen.
  • Metalmilitiakid
    #89123
    Lenne egy érdekes kérdésem. Haveromnak van egy rx 460 4gb kártyája, de mivel a monitorja régi és csak dsub van rajta így vett egy hdmi-dsub átalakítót. Tegnap még teljesen jó volt a monitor mára azt mondja,hogy elkezdett haldokolni, elmegy a kép és visszajön random, de van hogy nem is jön vissza. Lehetséges, hogy az új VGA-t nem szereti a régi monitor ?
  • Animefox
    #89122
    Ja igen az volt a gond hogy a TV nem bírta azt a képfrissítést így át kellett váltanom dvi-ra.... Szóval akárhányszor a biosban akarok matatni kábelt kell váltanom :)
  • Derpington
    #89121
    Próbáld meg egy dvi kábellel (ha nincs a monitorodon csati, akkor átalakító), hátha csak a hdmi port szar a kártyán.
    BTW az alaplapi hdmi csati az alaplapra/cpu-ba integrált gpu-t használja, szóval azzal sokkal előbbre nem vagy.
    Ha tényleg a bios a ludas, akkor tanulmányozd a kártya kézikönyvét, hátha van rajta backup bios, amit általában a kártyán lévő kapcsolóval tudsz átváltani.
  • Animefox
    #89120
    Asus R9270X videokártyámnál a Bios nem működik... csak ilyen maszatos elkenődés van, alaplapi hdmi-ről működik viszont, azt szeretném kérdezni hogy anélkül hogy eltávolítanám a videokártyát tudnék a biossal mit kezdeni? Havertől szereztem és neki nem volt vele ilyen gondja, vagy csak kamuzik :D Bár ő DVI kábelt használt.... nemtom van e jelentősége én meg hdmi-t.
    Valami bios frissítés segíthet? Valaki valami?
  • grebber
    #89119
    Az év elején jöhetnek konkrétumok az RX 500-as családról
  • benőmenő
    #89118
    Jártam már úgy, hogy bizonyos driver verziók alatt vram hiba gyanús tüneteket lássak, de magát a rendszert soha nem kellett lelőnöm miatta, csak az adott alkalmazást (főleg böngészőt) kellett újraindítani, vagy a driver főtt ki és állította magát helyre.
    Szóval a te esetedben inkább hw hiba felé hajlanék. Főleg ha valamilyen szintetikus teszttel többször is tudod reprodukálni.
  • Carmang
    #89117
    Amit az első néhány mondatban írtál, az jellemzően vga hiba. De teszteld nyugodtan a régebbi drivert még egy darabig.
  • Madi92
    #89116
    Üdv! Pénteken érkezett meg az új Sapphire 470em. De olyat csinál, hogy böngészés közben elkezd villogni, csikozni a kép majd rövidesen az egész kép színes lesz és csak power gombos leállitás a megoldás, de ilyenkor sem tudom elindittani a gépet mert vagy magátol újraindul vagy csak simán fekete a képernyő. Ilyenkor ha kiveszem vgat majd vissza jó lesz. Witcher 3al játsztottam már 10 órát de játék közben nem csinálta. Legújabb driver volt fent+hotfixet is kiprobáltam de ugyan az.
    Közben olvasgattam ea láttam hogy sok embernek volt ilyen gondja vagy hasonló,de nekik elvileg az új driver megoldotta.
    Most visszaraktam egy sokkal régebbit 16.7.1(vagy ilyesmi). Kíváncsi leszek. Visszakúldeni nem akarom mert lehet szovftveres a gond, akkor meg nem leszek előrébb.
    Valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalat?
  • Nyers
    #89115
    Esélyes, hogy meghalt a GPU.
    Amit ilyenkor lehet tenni, hogy berakod másik gépbe és megnézed, hogy ott is produkálja az összeomlást.
    Ha az Intel iGP-vel megy minden akkor elég valószínű, hogy valami megadta magát az AMD VGA-n.

    DDU: ezt szoktam használni, ha teljesen le kell írtani a vga drivert - AMD / NVIDIA / Intel gpu csere esetén.

    Legfrissebb AMD driver - Radeon Software Crimson Edition 16.10.3 Hotfix
  • Metalmilitiakid
    #89114
    Megpróbáltam hozzáférni az AMD Settings hez, de valamiért nem engedte, gondoltam azért mert nincs benne kártya, ezért letöröltem és visszaraktam a kártyát, hogy csökkentett módben újra feltelepítsem rá a drivert hátha. Érdekes módon, most sikerült bejutnom csökkentett módba a kártyával, de sajnos nem tudtam rendesen uninstallálra a drivert. Azt a szöveget dobta fel a telepítő, hogy "AMD érzékelő illesztőprogram hiba" és semmit nem hagyott kijelölni a listából így semmit nem is tudtam letörölni. Így ismét maradt a driver sweeper, ami teljesen eltüntette megint. Ez után a biztonság kedvéért újra lekerestem más útvonalon az AMD oldalán a drivert és letöltöttem újra. Felraktam, de sajnos csak csökkentett módba tudok vele bejutni, normál módnál ugyanúgy fekete képernyő és ha csökkentettben megpróbálok belépni az AMD Settings be, ugyanez a kép fogad mint amikor nem is volt benne a kártya. Így már nem értem miért nem tudok hozzáférni a vga beállításokhoz.
  • Metalmilitiakid
    #89113
    Hali
    Lenne egy kérdésem a R9 270 emmel kapcsolatban. Volt egy szép történet ma ami itt a segítség topikban olvasható. Na miután ezen túlestem eszembe jutott, hogy mivel i5 6600 at vettem van belső VGA-m és kiderül, hogy ha kiveszem a Radeon-t akkor bejutok a rendszerbe. Így hogy bejutottam legalább a gép működik viszont ezzel a képpel fogadott amikor bejutottam (de ez lehet csak az intel driver hiánya miatt volt, azóta nem jelent meg újra).
    Szerintetek ez vmi szoftveres dolog amit még menthetek, vagy mehet a VGA garira, mert van még rá hálistennek egy fél év.
    Előre is köszi a helpet!
  • hellboy4591
    #89112
    Alaplapot egyelőre nem szeretnék cserélni, ha találok valami olcsóbb i7-es procit ebbe a foglalatba arra esetleg beruházok akkor.

    Köszi a választ mégegyszer!
  • broman191
    #89111
    Szvsz igen, a CPU is csereérett lehet, ha pl. a minél stabilabb 60 FPS fontosabb számodra a grafikus minőségnél. Ha viszont a 30 FPS korláttal is boldog vagy, csak minél magasabb grafikus beállítások társuljanak hozzá, akkor még jó ideig boldog lehetsz azzal a CPU-val.
  • hellboy4591
    #89110
    Sziasztok!

    Szerintetek érdemes lecserélni egy 3Gb-os HD7950-et, egy 4Gb-os RX 470-re? Ha igen, elég mellé egy i5-2320-as proci vagy már arra is ráférne egy csere? A mai napig megvagyok elégedve mindkettővel, de hardveraprón nagyon baráti áron mennek ezek a kártyák és lehetőségem is lenne rá hogy cseréljek. Előre is köszi! :)