90029
  • __Jacek__
    #89189
    Majusban jon a Volta?:))))
  • adam46
    #89188
    A legendás Vega, ami majd mindenki száját elveri, jaj de várom már az AMD szokásos bullshitjét. :D
  • benőmenő
    #89187
    Rá is ver 5-10%-ot játéktól függően, közel dupla fogyasztással.
    De majd a Vega, amit először 2016 Q4-re harangoztak be! Most ott tartunk, hogy hamarabb lesz Volta.
  • macleody
    #89186
    Mindenkinek működik rendesen a 17.4.3-as driver? 1360x768-as tv-m van, VSR-rel szoktam fullhd-ben játszani. Az új driverben nem működik a vsr nálam csak ha csinálok egy egyedi felbontást 1920x1080-ra. De így is csak azokkal a játékokkal tudok játszani amikben van borderless beállítás. Assettoban pl. nincs, azzal 2560x1440 ben játszottam de ilyen felbontást nem tudok csinálni a driverben, így meg sem jelenik a játék menüjében ez a választási opció. A 17.3.3-as driverben még patentul működött a dolog. Egyik 17.4-es driverrel se megy, ezért gondolom a későbbiekben sem fog.
    Utoljára szerkesztette: macleody, 2017.04.20. 21:11:57
  • Borg
    #89185
    Ja, mire az nvidia megint eggyel előrébb tart már...
  • Solt
    #89184
    Az 580 az 1060 ellenfele.
  • Palinko
    #89183
    Nekem is van olyan érzésem, hogy itt már évek óta a vegán meg a ryzenen dolgoztak és a többi csak alibizés... Remélem igazam lesz.
  • adam46
    #89182
    Majd a Vegával elérik.
  • haflac
    #89181
    Most ezzel a gyenge szarral mit akar már megint az AMD?Legalább az 1070 teljesítményét érnék el!
  • grebber
    #89180
    570/580 Prohardver teszt
  • grebber
    #89179
    Sapphire Radeon 580 Nitro +

    "+10% órajel -> +30% fogyasztás, Polaris "refined" - bármit is jelentsen...
    Majdnem annyit fogyaszt mint egy 1080 Ti, de lassabb mint egy 1070
    Szégyelniük kellene magukat ilyennel kijönni a Vega előtt "
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2017.04.18. 18:19:37
  • grebber
    #89178
    Publikusan is elérhető a TressFX 4.0-s verziója
  • Jim Morrison
    #89177
    exclusive-gigabyte-radeon-rx-500-series-unveiled
  • Solt
    #89176
    Nem rossz! :))
  • arty
    #89175
    szerintem az egykori athlonok pr számának (pl: 1700+, 3200+) mintájára, itt lehetne 16GB+ :D
    ami valójában csak 8gb ;))
  • Solt
    #89174
    Korábban Abu azt írta, hogy májusban jelentik be, aztán azt, hogy Prey-l együtt jön. A Prey ha jól tudom május 5.-n érkezik. A legrosszabb esetben is szerintem júniusban a boltokban kell lennie! :)

    Közben itt taglalja Abu a HBC működését. LINK
  • Palinko
    #89173
    Nagyon örülnék a májusi megjelenésnek, de már annyi mindent lehet olvasni, mindegyik cikk más Vega pletykát ír :D
  • Solt
    #89172
    Ha minden igaz most májusban jön a Vega... amennyiben nem hozza a nagyobbik elsőre az 1080Ti szintjét, akkor árazásban kell ütnie.

    Működnie kell majd annak, az NV-t nyilván nem érdekli, hogy milyen CPU mellé veszed az NV kártyát csak vedd meg. Biztos lesz optimalizálás Ryzenre tőlük is, főleg ha látják, hogy a Ryzen tulajoknak jobb választás lehet az AMD kártya.
  • Palinko
    #89171
    Igen a Deus Ex demo elég megdöbbentő volt. Árazásra én is kíváncsi leszek, csak olyan bizonytalan ez a megjelenés is. Szerintem ha jövőre jön mindenképpen illene hozni a 1080Ti szintjét, valszeg 100-200$-al olcsóbban. Köszi ez a Ryzen nVidia infó hasznos volt, eddig jó kombónak tűnt, meg elég sokan rá is repültek, kár hogy kevésbé működik :-/
  • Solt
    #89170
    A GTA és egyébb más játékok esetében is szoftveresen van meghatározva, hogy mi történjen... itt ugye a szoftveres réteg előtt, hardveresen lesz ez kezelve. Tehát idézőjelben mindegy, hogy az adott játék motorja milyen menedzsmenttel dolgozik, mert el sem jut a történet odáig. Legalábbis én ezt szűrtem le abból amiket Abu idáig mondott. Aztán, hogy ez a gyakorlatban miképpen fog működni... nekem is vannak fenntartásaim, de majd meglátjuk! A videón például 2GB-ra van korlátozva a ram... amennyiben tényleg ilyen jól működik a gyakorlatban is, akkor egyrészt a minimum FPS-k tekintetében lehet lényeges előrelépés, másrészt árazasban elég jó lehetőségei lesznek az AMD-nek...

    Szívesen áttérnék egy teljes AMD konfigra, ezt azonban csak akkor teszem meg, ha valamelyik egy GPU-s Vega hozza az 1080Ti szintjét, mert a VR miatt nekem kell a GPU erő. Ha nem így lesz, akkor marad az 1080Ti, viszont akkor valami 6 magos Intel CPU-l párosítva, mert a Ryzen mellé nem szívesen tennék NV kártyát. Valamelyik PH-s topikban linkelték, hogy két 480 esetében beelőzte simán a Ryzen a 7700K-t, míg az 1080-l párosítva utóbbi volt a gyorsabb, tehát az NV driver felépítése nem igazán tetszik neki! :)
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2017.04.01. 12:28:37
  • Palinko
    #89169
    Köszi szépen, hogy elmagyarázod, írtam hosszabbat este, de aztán rövidítettem arra amit valójában elküldtem. Megyek megnézem az egész videót, nem csak onnan ahova linkelted mert érdekel a téma.
    Csak tudod olyasmire gondoltam mint mondjuk egy GTA betölti a várost 360fokban x méterig és mondjuk ez meg fogja enni a 8 giga ramot. Tegyük fel a hagyományos megoldások lassúak lennének ahhoz hogy csak 180 fokot töltsön be és úgy cserélje a betöltött textúrákat ahogy forog a játékos, de a HBM-el már elég gyors lenne ehhez, tehát foroghat a játékos mindig csak annyit tölt be amennyit lát, szóval sok mindenre elég az a 4 giga is elméletileg játszhatna a játékos, de ha egyszerűen a játékmotor olyan parancsot ad, hogy 360-at kell betölteni 8 giga adatot akkor mi van? Ezért nem értem a hardwares megoldást, meg biztos driverrel is sokat tudnak majd hozzátenni, de ha egyszerűen a játékmotor nem követi a logikáját érthetetlen számomra hogy jöhet ez össze. Na de megyek is videózni remélem aztán érthető lesz :D

    Igen, pont ilyesmire gondoltam tegnap este, hogy lehet ezt meglépik hogy nagyobb számot írnak rá, azt majd megy a fikázás meg lesajnálás ez miatt is :D Nagyon várom már a Vegát, remélem olyan húzás lesz mint a Ryzen.
  • Solt
    #89168
    Sehova nem kell állnia az iparágnak, pont ez benne a lényeg! :) Hardveresen oldja meg a memória menedzsmentet, ami out of the box működik minden játékban DX11-től lefelé, DX12 alatt pedig pár soros módosítást igényel. (Abu állítása szerint) Tehát az benne a jó, hogy bármilyen lusta és trehány a programozó, a hardveres menedzsment intézi a dolgot, nem lesz "ára" (akadás) a vram-ban tárolt adatok törlésének, ergo nem lesz tele "szeméttel", ergo jóval kevesebb is elég. Itt taglalják a lényeget, minimum FPS-ben elég durva javulást hoz: LINK

    Abu szerint ezzel a módszerrel 8GB kb 16GB hagyományos vram-nak felel meg... nem emlékszem melyik játékot mondta, de a Vega-l együtt jön majd valami játék, ami extra nagy textúrákkal fogja majd ezt prezentálni. Meglátjuk mi lesz ebből... a Fury esetében is ment a sírás, hogy kevés a 4GB vram, ehhez képest 4K-n gyorsabb mint a ref 980Ti, pedig a Fury csak szoftveresen kapott valami támogatást, amihez képest a hardveres menedzsment extra cpu terhelés nélkül dolgozik.

    A prezentáció alapján ígéretes a dolog, sokkal nagyobb gondnak látom, hogy a júzerek fejében mennyire sikerül az évtizedes beidegződést megváltoztatni. A mai napig rengetegen vásárolnak úgy VGA-t, hogy csak a ram mennyiséget nézik rajta, a minél több, annál jobb elvet használva. Emiatt állítólag a dobozra nem is a 4/8 GB lesz ráírva, hanem valami egyéb hangzatos adat... kíváncsi vagyok mi lesz a gyakorlatban!


    Utoljára szerkesztette: Solt, 2017.04.01. 09:20:34
  • Palinko
    #89167
    Szerintem a ram kérdésben megint tökön szúrja magát a cég, ha csak nem áll át az egész ipar hasonló beállásra, Kicsit ilyen kísérleti dolognak tűnik, hogy ha bejön lesz egy jó kártya, de ha kitart az nVidia a sok ram mellett, akkor pár év múlva azon kapjuk magunkat, hogy 4 gigánál több kell a minimumhoz is és hiába lehetne a szuper gyors memóriával is megoldani, a játék motorok sok ramra számítanak és könnyebb, ezáltal olcsóbb lesz lustán fejleszteni mintsem elegáns optimalizációkkal szenvedni.

    Persze a cég, ha látja, hogy nem ez lesz az új irány majd adhat ki sok rammal kártyát, de akkorra a kevésbé boldog Vega tulajokat ez nem fogja meghatni.
  • grebber
    #89166
    4 és 8 GB-os kivitelben jöhet az AMD Radeon VEGA?

    Fotókon a Radeon RX 570 és a Radeon RX 580
  • broman191
    #89165
    Valószínűleg a minimálisan emelt órajel mellett a régihez hasonló fogyasztással hoznak majd pár % plusz teljesítményt...érdemibb előrelépést csak akkor lehetne várni, ha az 580 is már Vega alapokra épülne, viszont a 480-nal egyező ROP, TMU, shader stb. számokkal. Majd talán jövőre a 680 már nyisszantott Vega lesz...vagy inkább egy annál is haladóbb valami lévén 3. év...és a piac még akkor is tele lenne DX11-gyel megjelenő AAA játékokkal, ala ME:Andromeda...18'-ban már csak nem, ugye?!
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2017.03.20. 19:41:43
  • arty
    #89164
    szerintem nem lesz abban se előrelépés.... de ne legyen igazam :)
  • Solt
    #89163
    Na persze... azonos teljesítményt 15%-l drágábban... vegyél sokat belőle! :)
  • Borg
    #89162
    Nem, akkor ott lehetnek ahol tavaly az nvidia.
  • Solt
    #89161
    Akkor gondolom láttad, hogy a fogyasztásról még semmi infó nincs! :) Mi van akkor, ha kisebb fogyasztással hozzák ugyanazt, vagy minimálisan nagyobb teljesítményt? Akkor is lótrágya lesz? :)
  • zoltang
    #89160
    Radeon RX 500: Zu Polaris 20/21 gesellt sich Polaris 12 mit 640 Shadern

    "Radeon RX 580 Polaris 20 14nm FinFET LPP
    Radeon RX 480 Polaris 10 14nm FinFET LPE"
  • arty
    #89159
    megnéztem a 470->570 és a 480->580 közötti különbségeket :)

    minimális órajelemelés, azonos CU/ROP/bármi, azonos arhitektúra.
    kivéve 460->560
  • broman191
    #89158
    Wow, felemelték a 480 boost órajelét annyira, amennyit minden példány vitt eddig is wattman-ben stabilan...
  • Solt
    #89157
    Honnan tudod, hogy semmi más?
  • arty
    #89156
    460->560on kívül lótrágya lesz az 5xx, nevetséges órajel emelés és slusszpassz, semmi más :(

    utolsó remény az 590.... HA egyszer kijön....
  • grebber
    #89155
    AMD Polaris: RX 580, RX 570, RX 560 und RX 550 in GPU-Z,
  • Solten
    #89154
  • Palinko
    #89153
    Mikor az a később? Mert azt is írja a cikk, hogy idén nem sok újdonság, tehát idén felejtsük el a Vegát. Aztán meg ha jövőre akarnak versenyezni az akkor már 2 éves 1080-al az elég gáz, oké a Ti idén jött, de hát akkor is.
  • broman191
    #89152
    nVidinception
  • Solten
    #89151
    Tobb ev zoldulest kovetoen "visszatertem":



    RX 460 WF OC. Notihoz kerestem kulso kartyat PCI-E csati nelkul, kemeny £80 volt (amazon)... Qrvajo, idle allnak a ventik, terhelve meg.. Nos, nem hallottam a hangjat, pedig odatettem a fulemet 10 centire a keszulekhez. Ez a Crimson driver nagyon baba.
    BTW, Nvidia jol tolja az utobbi idoben, hetente adnak ki gyorsjavitast a gyorsjavito driverukhoz.
  • broman191
    #89150