90029
  • broman191
    #89109
    Nálam egyelőre ennyi... :)
  • repvez
    #89108
    Nem sőt, most 72hó garit irnak rá , mig az msihez 36hó és 8k difi van köztük, a sapphire javára.

    Nem tudom, hogy honnan szerzik be oket, de a 8gb os sapphire kerül anyniba mint másnak a 4gbos, a 8asok a 90k-t nem igen közelitik meg felülről
  • Solt
    #89107
    Tudtommal nincs... 1-1 termék ára nagyon nagyban függ a beszerzési forrástól.
  • kifli
    #89106
    kevesebb gari?
  • repvez
    #89105
    A sapphire márkának van valami ismert gondja az rx480asbol? vagy miért abból a márkából van olcsóbban a 4gbos verzió mint a többi 4gbos MSI, asus stb.

    8 tűs tápcsati van rajta 2 nagy légkeverő, akkor mi okozza a közel 10k-s árkülönbözetet a többi társától?
  • grebber
    #89104
    Sok piacot egyben fedhet le az AMD Vega 10 cGPU
  • Jani Hun
    #89103
    Nemengedi szerkeszteni, megtaláltam a rég elveszett exét, ez segithet ha valakinek ilyen problémája van, gép ujrainditása szükséges.
    Utoljára szerkesztette: Jani Hun, 2016.09.26. 15:41:55
  • Jani Hun
    #89102
    Hali. pár napja frissitettem uj verzióra az amd drivert és azóta nem engedi a monitoromat felrakni 21:9 es felbontásra, csak 16:9re.. Próbáltam már minden félét, valakinek valami ötlet? tapasztaltatok már ilyesmit?
  • benőmenő
    #89101
    Attól függ milyen kártyád van és akarsz-e játszani valami frissen megjelent címmel. Itt a full release note, ahol lehet mérlegelni, hogy a fixek vagy a known issues nyom-e többet nálad.
    Az utóbbi 7 év Radeon-os tapasztalati alapján a szubjektív véleményem, hogy ha elégedett vagy az aktuális verzióval, csak akkor válts, ha muszáj.
    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2016.09.23. 15:16:19
  • oneal1
    #89100
    érdemes az új drivert telepíteni?
  • arty
    #89099
    bár nem 270x-et, de használtam így eszközt és kép/hang is átment az átalakítón
  • Mozes
    #89098
    Az egyik verizóban jobban "rágyúrnak" a halkabb működésre és alacsonyabb fogyasztásra.. gondolom jobban is melegszik ezért a kártya
  • zamballa82
    #89097
    Sziasztok.
    Minap vetem egy rx 480 sapphire nitro+ 4 Gb.
    Van rajta egy BIOS kapcsoló.
    Mi a különbség a két bios között?
    GPU Z néztem de nálam semmi különbség nem jelentkezett.
    1306 MHz / 7000 MHz
  • Gibor
    #89096
    Múltkori tv vs monitor csatához kicsit visszatérnék, most vettem új tv-t és próbaképp megnéztem a gépet rajta. LG 49 LH590V-t vettem és az imputlag továbbra is hibátlan, próbáltam sokféle képen le ellenőrizni de kb észrevehetetlen és hibátlanul játszható minden.

    Ugyanitt egy kérdés, mivel csak 1hdmi kimenet van a 270x kártyámon, display port-hdmi átalakítóval működhet hogy egykét játékot a tv-re kiteszek? Ha nem muszáj nem dugdosnám át hátul minden alkalommal.
  • Moby
    #89095
    Borderlands2-ben biztosan mennie kellene. Azt olvasom, hogy az RX 480-hoz legalább 4.3 Beta14 kell.

    /nem emlékezem nálam mi volt fent, amikor 480-am volt, lehet hogy ez.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2016.09.21. 09:35:01
  • Mozes
    #89094
    MIért jobb a borderless windows, hogyan lehet azt külön bekapcsolni a játékokban?! Borderlands2-vel próbáltam és TotalWar:Rome-al
  • Moby
    #89093
    Milyen játékkal próbáltad? Vannak amik ekluzív fullscreenben mennek, azok alatt nem látszik, csak ha borderless windowsban futtatod őket (amúgy is jobb abban futtatni általában). Próbáld ki esetleg több játékkal is.
  • Mozes
    #89092
    Ja, végigcsináltam lépésről lépésre és nem megy. :( ma újrarakom és hátha akkor.
    Köszi azért a segítséget.
  • Moby
    #89091
    Pedig van az msi oldalán hozzá guide is :)
  • Mozes
    #89090
    Pont ez kellene nekem is, nagyon fasza. Annyi csak a gond, hogy nem működik ez a része az OSD és nem tudom miért. BEállítom a shortcut-ot rá, de játékban semmi nem látszik és nem tudom mivel tudom akkor előhozni, ha nem a shortcut-al
  • Moby
    #89089
    Afterburnert nem igazán arra használjuk, hogy az asztalon monitorozzunk, bár pont úgy be van állítva nálam ahogy írtad, de az asztalon igazán nincs mit mérni. Mérni játék alatt kell, és az Afterburnerrel gyakorlatilag bármit kiirathatsz a játékok alatt.
    Pl.
  • Mozes
    #89088
    Köszönöm a javaslatokat, kipróbálom mind a kettőt!!
  • Borg
    #89087
    Aida64 is tudja.
  • Moby
    #89086
    Msi afterburner?
  • Mozes
    #89085
    Sziasztok!

    Meg lehet azt valahogy oldani Win10 alatt, hogy folyamatosan lássam a GPU hőmérsékletét és venti sebességét mondjuk jobb alul a Windowsban az óra mellett?! Most ha ezt meg akarom nézni akkor mindig be kell mennem a Radeon beállítások közé, elég körülményes....

    Köszi!
  • ntex
    #89084
    Arra gondoltam hogy a rokonánál egyedi probléma lehetett, de mivel öcsém gépében sem indul így már valószínűbb hogy a kártyával van valami gubanc. Mindegy is, holnap visszaboltoljuk és nézek másikat
  • Blum
    #89083
    +1

    Nem ertem...
  • arty
    #89082
    ha jó áron vetted, még így ismegérheti... :)
  • Madi92
    #89081
    Hátöö, nem vennék olyan kártyát, amiről tudom, hogy baj lehet vele?
  • ntex
    #89080
    Üdv. Tegnap vásároltam használtan egy Gigabyte R7 250X OC kártyát 1 év garanciával ami még egyelőre öcsémnél van Budapesten, holnap postázná nekem. A probléma az hogy akitől vettem írta hogy rokona gépében nem működött a kártya (Intel G41 chipsetes gép) viszont az eladó B150M-es alaplapjában gond nélkül ment állítólag. Öcsémnek egy Gigabyte Z77M-D3H dual-uefi biosos alaplapja van amiben szintén nem indult el a kártya. Nekem itthon egy régebbi Intel G33-as gépem van amiben előzőleg egy HD7770 kártya volt ami sajnos megadta magát, helyette vettem ezt a kártyát ami elvileg 1:1-ben ugyanaz felépítését tekintve csak ennek más a neve és két évvel frissebb kiadás. Nem tudom most mi legyen, nálam így kb 50-50% hogy vagy jó lesz vagy nem, a srác akitől vettem elvileg 100% megbízható mert 1000+ pozitív értékelése van PH!-n (0 negatív) és azt ígérte hogy visszaveszi a kártyát ha nem működik nálam. Csak ugye ha itt nem működik akkor visszaposta, az 3-4 napos procedúra megint mire visszakapom a pénzem (plusz bukom a postaköltséget). Ti mit tennétek ilyen esetben? :D
    Utoljára szerkesztette: ntex, 2016.09.18. 14:00:18
  • Borg
    #89079
    Azokat az 1060-ra is fizeted, mégse kerül annyiba.
  • Maala
    #89078
    Mert a 300 Ft-os euró + 27% áfa mellé még 15% hasznot is fizetsz?
  • arty
    #89077
    mert kevés van (nem jó a kihozatal?) és ennyiért is eladható - gondolom :)
  • Mozes
    #89076
    Értem én ezt, de szerinted miért?! :) ha így gondolod akkor tudod is miért, ezért vagyok kíváncsi..
  • arty
    #89075
    nem azért írtam, mert más-máshol olcsóbb :) abszolutértékben sok a 100+ ezer a 480akért....
  • Mozes
    #89074
    " Mi a jobb szerinted? Csak AMD-t mondj, Nvidia-t nem veszek. Ez a kártya anagykerben most is 94e, de normális helyen 100 fölött van... persze van olyan áfa csalt hely ahol 89-ért adják én ott elvből nem veszem meg leszarom azt 10e-t, de nem támogatok olyan helyeket akik lopnak
  • Mozes
    #89073
    Azért mert az Nvidia hairworks nincs bekapcsolva azért nincs meg Ultrán a 60FPS ? :)
    GTA-val nem játszom,
  • Borg
    #89072
    Tehát akkor nincs meg vele fhd ultrán a minimum 60 fps.
    De próbáld meg a GTA5-öt pl, ott se lesz.
  • arty
    #89071
    huh, az nagyon sok :/
    akár mennyire jó is a gémingX... mindegy, élvezd, most egy évig árlistákra rá se nézz majd! :D
  • Mozes
    #89070
    103e volt amikor vettem az iPon-ban.