90029
  • IMYke2.0.0.0
    #81029
    No, ezért jó hardver topikba járni: mindig finomodik, gyarapodik a kevéske tudásom.
    Én például nagyon tudok örülni a 30+ FPS-nek is.
  • Solt
    #81028
    Elvben... de gyakorlatban 30fps-n is szaggat... sajnos.
  • bardocz
    #81027
    Azt leszámítva, hogy a többszörösnek nincs értelme, mert akkor mehet a stabil 60/75/akármennyi.
  • bardocz
    #81026
    Ha fele, vagy egész számú többszöröse, az is nagyjából jó nem?
  • Sir Quno Jedi
    #81025
    Imike ezt ne forszírozd, mert ebben nincs igazad. A monitor frissítési frekijéhez kell a frame rate-et szinkronizálni és kész, ezzel nem lehet vitatkozni. Ennél ugyanis nincs jobb és minden ami ennél rosszabb, az ROSSZ. Elviseljük, ha nincs más, de attól még rossz marad...
  • Solten
    #81024
    Quad CF FTW! :))
  • Solt
    #81023
    Na igen... csak nekem pechemre mindig az tetszik igazán, ami egy optimalizálatlan fos! :D Sebaj... nem iszom, nem dohányzom, nem drogozom, nem kurvázok, valamire el kell költeni a lóvét! :D
  • Solten
    #81022
    Vagy ha optimalizalatlan fos, nem tetszik es nem jatszok vele :) Amugy ha mar a 7970 is keves hozza, a kedves programozo irjon ceruzaval papirra de ne jatekot.
  • Solt
    #81021
    Ezzel nekem semmi bajom... de ez nem jelenti azt, hogy ez másnak is megfelel, elegendő...

    Tirexi egy pöcs, de ettől még folyamatos képet csak a monitorod frekvenciájával megegyező fps szám esetén kapsz. Ez pedig tény kérdés és nem szőrszálhasogatás! ;)
  • Solt
    #81020
    Ha 720p-ben teljes képernyőn nézve nem tűnik fel az a szaggatás, és amennyiben ez neked szőrszálhasogatás, akkor nem igen fogunk közös nevezőre jutni! :) Próbáld ki, hogy milyen a gyakorlatban az, amikor kimarad célzás közben pár pixelnyi távolság...
  • IMYke2.0.0.0
    #81019
    Én azért kiegyeznék egy 7850-el, vagy "csak" egy 7970-el is.
  • Solt
    #81018
    Jaj... először is, hulla mindegy milyen optimizálatlan fos valami, ha éppenséggel pont az a valami tetszik. Két dolgot tehetsz, nem játszol azzal ami tetszik, vagy alkalmazkodsz hozzá.

    Ha utóbbit választod, akkor sok esetben kevés a 7850... még a 7970 is.
  • IMYke2.0.0.0
    #81017
    Ja, és ez sem volt személyeskedésnek szánva.
    Minden, tireksziféle ember hozzáállása a fix 60 FPS-hez "érdekes".
  • IMYke2.0.0.0
    #81016
    Maradjunk annyiban, hogy a videón prezentált "hú de rossz nekem, hogy így néz ki mozgás közben a táj" dolog szőrszálhasogatás.

    A 2-3 km-nyire (click) lévő repülőgép célpont kilövésére való utaláshoz nem tudok hozzászólni, nyilván azt Te gyakorlod.
    De, aki ilyen, a videón látható dolog miatt költ 200.000 Ft-ot egy csúcskártyára, az meg is érdemli...
  • Solten
    #81015
    Ruszki szimulatorra?
  • Solten
    #81014
    Csak 30 felett legyen, onnan mar jo... :)
  • Solt
    #81013
    Nem egészen ruszki MMO-ra gondoltam...
  • Solten
    #81012
    Ja mint a ruszki MMO, ami bizonyos palyakon akadozott, aztan a keszitok megtanultak hirtelen programozni, lam kovi peccsben "fix" 60 fps.
  • Solt
    #81011
    Na, ez jól hangzik... kíváncsi leszek! :) Az 5év garanciával mi a helyzet?
  • V43 1105
    #81010
    Egyaltalan nem. ;-) sot eddig a bolt is full korrekt volt, ma. Reggel hivtak is, hogy a heten jon a kartya. Ja es az ara is annyi ami oda volt irva.
  • arty
    #81009
    60 képkocka a 60 képkockát megjeleníteni képes monitorra

    a képtörés szar, a szaggatás szar, az akadozás is szar.
    fix30fps pécén pedig gyakorlatilag (nem elméletileg!) nincs.
    ezért :)
  • Solt
    #81008
    No, akkor kifejtem neked, hogy miért nem az! :) Én nem tudom, hogy te mivel játszol, de az általam játszott játékok 60fps alatt forgolódás közben akadnak, nem folyamatosak... előre mozgásnál semmi gond, de amint oldalra forogsz, 60 fps alatt nem lesz folyamatos a kép, ami iszonyatosan zavaró! ( Vsync nélkül én hányok a látványtól, tehát a kikapcsolása nem opció! Főleg, hogy sok játék vsync off mellet is akad, ha nem egyezik az fps a monitor frissítési frekvenciájával )



    A cím ne zavarjon meg, anno azt hittem, hogy ez microlag, de nem az, mert amint megvan a folyamatos 60 fps, gyönyörűen kisimul a mozgás.

    Mezei FPS játékokban is iszonyatosan zavaró ez, de gondold el milyen idegesítő repülőszimulátorokban, amikor a TrackIr-l forgolódva egy gombostű fejnyi kontaktot keresel a monitoron tőled 3-5 kilométernyi távolságra...

    Szóval a fix 60 fps alapkövetelmény, különben jön ez az élményromboló laggolás forgolódás közben... Na most 1080p + fix60fps + szép látvány azért igényel gpu erőt... ;)
  • IMYke2.0.0.0
    #81007
    81005
  • Solt
    #81006
    Miért idegőrlő? Fejtsd ki légyszíves...
  • IMYke2.0.0.0
    #81005
    Félreértések elkerülése végett: nem személyednek szólt a kifakadásom, csak mindenhol ebbe a "fix 60 FPS-be" futok bele... Baromságnak tartom az egészet.
  • IMYke2.0.0.0
    #81004
    Ez a "fix 60 FPS" mánia idegörlő...
    Miért nem inkább fix 100 FPS? Ja, hogy azt egy átlagos LCD monitor nem tudja?
  • Solt
    #81003
    Sok játékot igen, sokat viszont nem! :) Ez abszolút attól függ, hogy ki mivel játszik... amikkel én játszom, oda sokszor még a 7970 is igencsak kevés a fix 60fps-hez! :)
  • Solt
    #81002
    Remélem kicsavarnak még belőle egy 15-20%-t... :))
  • Solten
    #81001
    Ertheto, egy 7850 lazan futtat mindent 1080p felbontasban.
  • IMYke2.0.0.0
    #81000
    Jól is teszik. Az elmúlt pár évben egymást érték a generációk. Mire igazából hozzányúlhattam volna a pénztárcámhoz, már jött is az újabb generáció, és az előzőt levették a polcokról...
    Most egy 7850-re vágyom, de mire meg tudom venni, lehet, hogy 8750-es lesz... :=(
  • Solten
    #80999
    Grat., no. 1 a supportjuk, ticket-fele rendszer van, azonnal valaszolnak, segitokeszek.
  • Solt
    #80998
    Azt mondják elég sok van még a Tahitiben, és ezt próbálják majd kicsalni belőle... a következő szériáig rágyúrnak a driverekre! :)
  • IMYke2.0.0.0
    #80997
    Egyik szemem sír, a másik örül.
  • Solt
    #80996
    Nem lesz idén új széria... ?
  • Solt
    #80995
    Na PH-n az okosok nem vették el a kedved tőle? :D
  • V43 1105
    #80994
    No, megrendeltem.. ha nem 103k, akkor max nem veszem át.
  • Solt
    #80993
    Arra kérdezz rá, hogy az a 103 tájékoztató jellegű-e, avagy ha berendeled, annyiért is kapod. Ha meg az 5 év igaz és kivitelezhető, akkor az úgy már okés... :)
  • V43 1105
    #80992
    Sajna azt olvasom mindenhol hogy 79xx-ből rengeteg a hibás.. :(
  • KaBuTo666
    #80991
    Akkor én is azt veszek, kezdem unni az asust hogy semmi probléma nincs vele. :-(
  • V43 1105
    #80990
    De..! ez az XFX HD7970 Black Edition lesz mégis szerintem.. alapból 2 év gari, viszont ha beregisztrálod a weboldalukon ezt 5 évre kilehet terjeszteni. A szegedi cégnek is utána jártam akik árulják 103k-ért, semmi panasz nem volt és hasonlók.. :)