90029
  • V43 1105
    #80989
    Még mindig tanácstalan vagyok mit vegyek .. iPonnál egész jó a 7970-es ASUS 110-ért.
  • Solt
    #80988
    Elvben nincs semmi, de gyakorlatilag olyan mintha a saját raktáruk lenne a nagyker! Percre pontos hozzáférésük van... sőt, ha jól tudom, az ő árlistájuk közvetlenül a nagykerek árlistájáról generálja az árakat, vagyis elvben nem fordulhat elő, hogy amit adott áron berendelsz, az ne legyen...

    Ellentétben ugye az ilyen kisebb boltokkal, akik jelentős csúszásban vannak mind a készletet, mind az árakat tekintve! :)
  • [HUN]FaTaL
    #80987
    Tisztában vagyok vele, én is többnyire a nagykerektől vásárolok.

    Ellenben konkrétan az iponnál raktáron semmi nincs. A többivel egyetértek :) Nyílván olyan helyen alapból nem vásárolnék, ahol legkésőbb másnap nem tudom átvenni a cuccot (vagy harmadnap futárral).
  • Solt
    #80986
    Nem egészen... :) Az ipon a nagykerek raktárából dolgozik, ami az árlistán szerepel, az fizikailag ott is van a polcon, csak nem az ipon-nál, hanem valamelyik nagykerben. :) Percre pontos készletinfójuk van, amit megveszel, abban a pillanatban be is rendelik. Ha valami nincs raktáron, vagy elfogy, az abban a pillanatban lekerül az árlistáról...

    Ezzel szemben az ilyen boltok kitesznek egy árat, kiírja mellé, hogy rendelésre... eltelik x nap, hét, valaki berendeli, erre ők utána néznek, hogy melyik nagykerben van, majd, ha csak drágábban tudja beszerezni, akkor már nem azt az árat fogja mondani neked, amennyiért berendelted! Nem egyszer belefutottam ebbe... vagy az ár nem stimmelt, vagy heteket várakoztattak, és aztán nem stimmelt az ár.
  • [HUN]FaTaL
    #80985
    A legtöbb bolt nem tart raktáron már semmit. Pl. az ipon sem, de attól még az árak stimmelnek.
  • Solt
    #80984
    Nagy összegben mernék fogadni rá, hogy, ha megrendelnéd, ( mert ugye csak rendelésre van ), akkor nem ennyibe kerülne! Nem egyszer jártam már így az árgépen kinézett jóárasított boltokkal...

    Ha árakat hasonlítasz össze, akkor mindig raktáron levő termékek alapján tedd. :)
  • V43 1105
    #80983
    Pár ezer? Abban a boltban a Black Edition 103 ezer.. Pesten 122 .. :(
  • Solten
    #80982
    "Ma már minden szarabb... spórolnak ahol tudnak"

    Ez igy van sajnos... :/
  • Solt
    #80981
    Érdeklődj PH-n, ott sok az okos... :)
  • Solt
    #80980
    Kamu... hülyére vesznek, ha hagyod magad. Lentebb már írtam mi a teendő...
  • V43 1105
    #80979
    De ha tényleg szarok az ASUS-ok.. áh.. fosok :D
  • arty
    #80978
    a lustaságod ára :)
  • Solt
    #80977
    Ma már minden szarabb... spórolnak ahol tudnak, ezért én tuti nem vennék 2 év garanciával kártyát, de ezt már kifejtettem régebben! :) Mivel így sok kártya kiesik, marad a Giga, Asus, MSI trió... MSI-t én nem vennék, marad a Giga és az Asus... én a Giga lapomhoz Giga kártyát vennék ( no meg nekem évek óta semmi bajom velük ), te az Asus lapodhoz vegyél Asus-t... ha szar, majd kicserélik! :D
  • arty
    #80976
    köszönöm szépen!
  • blackcalibra
    #80975
    Mindegy, én már nem foglalkozok ezzel többet, nem harcolok heteken át pár ezer forintért, nincs türelmem egyszerűen harcolni velük.
    A mostani felállás:
    3 lehetőség van, csak állítólag a boltban kicsit félreinformáltak.

    1.: Mint utólag kiderült, javítható a kártya, de arra bizony még várni kellene, jócskán, ki tudja mennyit.

    2.: Megpróbálnak egy ugyanilyet felhajtani, vagy egy tudásban hasonlót adni.

    3.: Ez a -pár ezer forint nekem is érthetetlen, de ha tényleg így áll a dolog, akkor ebben az esetben nem is beszélhetünk levásárlásról, pénzvisszafizetésről, ugyanis javítható/cserélhető.
    Mondjuk ebben az esetben valamit marhára félreérthetett a szervizes, mert ezt ő mondta nekem a telefonban.
    Még kérdeztem is, hogy amúgy mi baja volt a kártyának, de nem tudta kapásból, azt mondta utánanéz majd.
    Már két hete egy nem 100%-os hd 2600-al szenvedek, ha most elkezdek kekeckedni azon a 4k-n, akkor várhatok még ki tudja mennyit, mire kapok egy "javított" 6870-et, így meg gari ide, gari oda, "eladtam" egy döglődő 1,5 éves 6870-et 44 ezerért.
    Meg mondom, van elég bajom mostanában, nem akarok erre is fölöslegesen energiát pazarolni.
    Ráfizetek, kapok egy 7870-et, oszt' cső.
    De ettől függetlenül teljesen jogos a kérdés: mi az a minusz 4k?
  • Solten
    #80974
  • V43 1105
    #80973
    Engem is meglepett.. és bevallom brutál bejön az XFX kari ..
  • Solten
    #80972
    2 ev van csak az XFX-re, furcsamod a Gigara meg 3... :) Mondjuk pl az XFX 7870 nem voltage lock-os a Giga 7850 meg igen (bar utobbi tipusahoz viszonyitva eleg magas feszultseget kap de meg mindig nem annyit mint pl az ASUS TOP).
  • V43 1105
    #80971
    A pitsába.. pedig ASUS volt az egyik induló.. a helyet nem ismerem ahol az XFX kapható. Gigát nem veszek még egyszer az biztos. Nem tudom mi legyen .. :D
  • V43 1105
    #80970
  • Solten
    #80969
    Inflaciokovetoen rendeztek a szamlat. De tundibundik...
  • V43 1105
    #80968
    Mi ez a mahinálás az árral? :O Én 84.055,-ér vettem a kártyát, ma 85.400,-at kaptam kézhez..
  • Blum
    #80967
    Egeszsegedre ;)
  • blackcalibra
    #80966
    Közben kiderítettem, hogy a tulaj az, aki felhívott.
    Az öregebb figura ennek az apja, amolyan társtulajdonos, akivel kicsit "szembementünk", de ugye első körben nem lettem megfelelően tájékoztatva, másodsorban a felkínált lehetőség (levásárolhatóság) csak egy és kizárólagos opció volt, amikor én a végén már a pénzt kértem volna vissza gyakorlatilag azt megtagadta, holott ha ő felajánlotta ezt a dolgot, a labda már az én térfelemen pattogott, de ők nemet mondtak.
    Mindegy, most már jön az ASUS HD7870-DC2-2GD5-V2 63 ezerért, a boltban meg ugyanez 69800 forint lenne.
    Ha nekem kellett volna rendelnem az Ipontól, még vagy 2000 forint posta is lenne rajta, szóval megérte kiállni valamilyen szinten az igazam mellett, így viszont valamilyen szinten utólag "korrektek" voltak, bár ezt kicsit túl jó jelzőnek gondolom.

    Na mindegy, 1000 köszönet a segítségért, mind a garanciális dolgokat, mind a cserekártyát illetően!
  • arty
    #80965
    Giga 6950 helyett lehetne ez a radeonlogo tooltipjében? MSI 7850 Twin Frozr

    Blum! köszi még1x!!!!

  • arty
    #80964
    kirakatot azért remélem bedobod, utólag.
  • Blum
    #80963
    Gigara nagyon rajar a rud mostanaban. Meg amugyse vennem meg,mert ez a hutes rajta annyira bucsus hogy hihetetlen.

    MSI-t vagy Asust vennek mindenkepp,de inkabb MSI-t. En arra eskuszom alaplapok es VGA-k teren is.
  • blackcalibra
    #80962
    Oké, persze, ez egyértelmű, viszont akkor csak megérheti azt pár ezer pluszt, ha meg így nézzük, akkor van ez is, 3 ventivel, OC vezió, 64 ezer forintért, tehát egy ezressel többért.
  • broman191
    #80961
    A boltos érdeke nyilván mindig a magasabb árfekvésű termékek eladása...de az ASUS javára szól többek között a dupla ventis hűtés és a 3 év gari, ebben az árkategóriában szvsz nem vennék olyan karit amelyik nem rendelkezik ezekkel a jellemzőkkel. :)
  • blackcalibra
    #80960
    Bocs, hogy megint, csak most írt egy választ a figura, hogy oké, de szerinte.....

    Másolom: "..... viszont, ha lehetne egy javaslatom, ne Powercolor (és ne VTX 3D és hasonlókat) kártyát válasszon, mert nagyon-nagyon-nagyon sok a rossz belőle és csak a probléma lesz vele (mint ahogy most is jártunk). Picit magasabb árkategóriában vannak ASUS kártyák, esetleg MSI, én ezeket javasolnám.

    Pl ezt:

    http://ipon.hu/webshop/product/asus_hd7870_dc2_2gd5_v2_hd7870_2gb_gddr5_pcie/215337"

    Mit szóltok?
    Inkább az Asus, mint a Power?
    Ugye 4k a különbség a kettő között, órajelekben szerintem nincs különbség.

  • blackcalibra
    #80959
    Hazaérve csörög a mobilom.
    Mondja az emberünk, hogy hallotta, hogy mi volt az üzletben az előbb

    Valaki fejes volt talán, de hirtelen nem emlékszem hogy az üzlethez, vagy a kiskerhez tartozik-e, valaki, aki az üzletben is bent szokott lenni, mindegy.

    Elmondom mi van, erre mondja, hogy mik az opciók, meg hogy mi is az ábra...
    Megvárhatom, a kártyámat ha akarom, de az még idő, mert állítólag javítható, szóval ha így jó, megvárom.
    Ha nem, akkor megpróbálnak szerválni egy "ugyanilyen" 6870-est, csere.
    Vagy, felszámolnak 4000 forint amortizációt, és választhatok egy olyan kártyát, amilyet szeretnék, persze ráfizetéssel.
    Ezeket az üzletben még csak meg sem említették, ott annyit mondtak, levásárolhatom a pénzt.
    Namost ugye ebben az esetben eldönthetem, hogy levásárolom, vagy visszakérem a pénzt.
    A pénzvisszafizetést egyértelműen megtagadták az üzletben.
    Abban maradtunk, hogy amit én kinéztem kártyát magamnak, amit itt is ajánlott valaki Powercolor 7870 2gb gddr5 ghz edition azt annyiért megszerzik nekem.
    Így nem kell rendelnem, nem lesz rajta posta, és helyben lesz a garancia, még ha most szívás is van ezzel.
    Tehát ennyiért meglesz ez a 7870 és végre le lesz tudva az a baromság, mert megmondom őszintén, erre mostanában nincs fölösleges energiám.....
  • Her Laca
    #80958
    Ilyen esetekben csak jó barátomat tudom idézni aki nagyon morcos ,és mellesleg a tajparaszt .kollegánknak hasonló baja volt ,ott rinyált a melóba ez megunta ,kézen fogta bementek és mély ám ellentmondást nem tűrő hangon beleordította a csóka arcába 10 centiről (némi nyál is ment) idézem
    " Add vissza a pénzt!" És ! 10 másodperc múlva el volt intézve.
    Jelzem baxnám szájba azt az üzletvezetőt aki nekem okoskodna.
    Pedig volt már cserém ,pénz vissza fizetésem nem egyszer.meg se próbáltak variálni.
    Megtanultam már ,a célravezető mindig a határozottság!:)
    Ebben az országban minden csirkefogó a "JOG" mögé akar bújni ,na én adnék ezeknek jogot.
  • broman191
    #80957
    Nyomtasd ki az ide vonatkozó törvényt, dugd az orruk alá, esetleg egy telefonszámot is mellékelhetsz mellé amelyet felhívhatnak hogy ne baromkodjanak tovább, mert így van...
  • broman191
    #80956
    Az XFX HD7970 Black tűnik számomra a legjobb választásnak a listából, 3 év garival lenne az igazi, de hasonló áron hasonló órajeles GPU-val olyat nem találtam hirtelen. :)
  • Solt
    #80955
    A fogyasztóvédelmi törvény egyértelműen fogalmaz,

    "Sem kicserélés, sem elállás esetén nem vagyunk kötelesek a terméknek azt az értékcsökkenését megtéríteni, amely a rendeltetésszerű használat következménye."

    "Nem vagyunk kötelesek elfogadni azt sem, ha az eladó a termék árának levásárlását ajánlja fel, mivel ilyen szavatossági igényt nem ismernek a vonatkozó jogszabályok."

    Menj vissza, ezt dugd az orra alá! Ha háborog, akkor vetess fel jegyzőkönyvet! Írja le az álláspontját, te is a tiédet, írjátok alá, és irány a fogyasztóvédelem...
  • blackcalibra
    #80954
    Most voltam az üzletben.
    Összevesztem velük.

    1,5 éves a kártya, még fél évvel beljebb vagyok garanciát tekintve.

    A nagykeről kapták az infót, hogy levásárolhatom a pénzt, amire amortizációt számoltak fel, így az akkori 47990ft vételár lement 4 ezer forinttal, azaz 43990 forintért vehetnék valamit.....
    Itt is kérdeztem a múltkor, meg még a fogyasztóvédelemnél is rákérdeztem a megfelelő topikban, hogy ilyenkor mi lesz, ha esetleg ez a szitu lesz majd.
    Itt is és a fogysztóvédelelmnél is ugyanaz volt a válasz: rendeltetés szerű használat esetén nincs amortizáció, és ugye megállapították a rendeltetésszerű használatot, mivel elismerték a garanciális kötelezettségüket..
    Azt mondja a (gondolom) üzletvezető idősebb fazon, hogy márpedig mit képzelek én, hogy használtam a kártyát másfél évig és a teljes összeget akarom visszakapni?
    Hát hogy gondolom én azt?
    Akkor már kezdett felmenni a pumpa, lévén említettem, hogy bizony ez a a dolog meg lett kérdezve a fogysztóvédelemnél is.
    Nem is tudom már mit mondott rá, hogy rosszul tudják, vagy hogy hazudnak, vagy mit tudom én...
    Oké, mondom, akkor adják vissza a pénzt, ezzel megszűnt a közös gyümölcsöző kapcsolat (ezt még nem említettem neki), lévén már vagy 300k-t otthagytam náluk a pár év alatt, nem esik jól, hogy hülyének néznek.
    És itt a a lényeg: nem kérhetem vissza a pénzt! Vásároljam le valamire.
    Mondom és ha nincs semmi, amire le tudom, akkor vegyek egy alaplapot?
    Nekem videokártya kell.
    Nem lehet, vásároljam le.

    Szóval erre varrjatok gombot......
    Azt hittem leverek neki egyet, és inkább eljöttem, de még megígértem neki, hogy visszatérünk a dologra!
  • IMYke2.0.0.0
    #80953
    Számomra egyértelmű lenne, ha vehetném, és lenne házam, amibe belefér: HD7970 Black Edition.
  • Solt
    #80952
    Ismered ezt a helyet? ( XFX ) Ők is így intéznék a garanciát? Jól gondold meg honnan vásárolsz, pár ezres miatt ne kockáztass, ha nem ismered a helyet!

    Egyébként meg nézz körül PH-n a 7970 topikban! Ha tuningolni akarsz, akkor olyan 7970-t keress, ami nem voltage lock-s...

    Azt az asus-t meg nem ajánlom, sok a gond velük... PH
  • blackcalibra
    #80951
    Szintén zenész.
    Most telefonáltam, levásárolhatom az árát.
    Megpróbálom beszereztetni velük a Powercolor 7870-et, amit itt ajánlott nekem valaki.
  • V43 1105
    #80950
    Üdvözletem!

    Most jött nem rég az e-mail, hogy nem sikerült sem a csere, sem a javítás a videokártyán ezért levásárolhatom vagy visszakérhetem a vételárat, természetesen az utóbbi mellett döntöttem

    Ez viszont azt jelenti, hogy a 7970-es érkezik nagyjából jövőhéten

    Az alábbi kártyákkal szemezgetek,

    XFX ATI HD7970 Double Dissipation
    XFX ATI HD7970 Black Edition
    GIGABYTE ATi Radeon HD7970 3Gb OC (ettől kicsit félek)
    ASUS HD7970-DC2-3GD5 HD7970 3GB GDDR5 PCIE

    Szerintetek? Az XFX nagyon bejön.. 2év garancia nem tudom.. Solten papa a tiéden mennyi van ? 3 év? Esetleg tudtok még jó áron 7970-et?