90029
  • Solten
    #81429
    Az AMD mindenkit lehagyott az APU technologiajaval (grafika teren), azert megy a konzolokba. Az Nvidia ARM-os mobilokba/tabletekbe szant cucca ebbe a szegmensbe harmatgyenge.
  • Solten
    #81428
    Nem akartak szegeny gyenge CPU-t azzal is megterhelni, ugy is az szamolta volna.
  • broman191
    #81427
    Crysis 3 volt az, úgy emlékszem hogy a hivatalos megfogalmazás szerint csak a fejlesztés "kései fázisában" kapcsolódtak be AMD-ék, így nem csoda hogy nincs semmiféle csoda. :)
  • grebber
    #81426
    Pedig milyen finom lett volna egy PhysX chip a konzolba legalább lett volna fizika ;-)
  • IMYke2.0.0.0
    #81425
    Emlékeim szerint, ezt is menet közben vették át. A török tesók megutálták a 'ződeket...
    Ja, és a konzolok is éemdísek lesznek, szóval...
  • Solt
    #81424
    Az előző kettő NV-s cím volt, és úgy tudom, hogy ezt is menet közben vették át, de lehet, hogy keverem az FC3-l... :)
  • Borg
    #81423
    Az a FarCry3 volt szerintem.
    Crysis3-nál elég nagy csinnadratta volt az evolved miatt.
  • Solt
    #81422
    Csak a végén vették át nem?
  • Borg
    #81421
    Szóval itt.
  • Borg
    #81420
    Friss Crysis3 GPU teszt @ Guru3D





    Nem annyira értem ezt most... ez nem gaming evolved? Vagy most mi van?
  • IMYke2.0.0.0
    #81419
    Akkor marad a feltételezés: nem csípi az éjemdít :)
  • [HUN]FaTaL
    #81418
    Mi nem megy? A TV az elsődleges képernyő, a monitor a másodlagos. Megfordítod a beállításokban és kész.
  • farferi
    #81417
    Naon jó, ikonok vannak a monitoron, de a tálca nem látszik.A tv-n nincs ikon de van tálca.Ha valaki tud segíteni(szájbarágósan, hogy értsem)az írjon, én most inkább lefekszem mielőtt kárt teszek valamelyik képernyőben.
  • farferi
    #81416
    Na már van monitoron kép(háttér), csak ikon nincs.A tv-n van ikon.
  • TomBond
    #81415
    Nem oldja meg! :-(
  • Omlás
    #81414
    Java update ;) általában megoldja Firefox alatt ezt a hibát.
  • farferi
    #81413
    Hú, de, azon mennek a csövecskék, a képernyő pihentetők .Akkor most mit csináljak?Ehhez abszolut nem értek.
  • fery02
    #81412
    Ha van a kártyára másodlagos kijelző kötve (pl TV), nézd meg nem-e azon akar bejönni a kép!
  • farferi
    #81411
    Fel szerettem volna rakni a far cry 3-at, de nem indult el.Gondoltam driver hiba is lehet az ok, ezért ráraktam a 4000 serieshez való legújabb drivert.A telepítés végén jelzet egy hibát, újraindítás és iszonyat felbontásban jelent meg a kép.Jártam már így nvidia driverrel,rutinosan beraktam a kártyához kapott driveres lemezt, felmegy, újraindítás....és semmi, az xp töltőképernyője megy egy ideig aztán sötét monitor.Mit lehetne most tenni, mert rendszertelepítést nem szeretnék.
  • arty
    #81410
    volt már olyan és akkor se vett :)
  • Solt
    #81409
    Én soha egyetlen embert sem hallottam, aki javított vga-t kapott volna vissza. :) Ehhez alkatrész utánpótlás kell, kizártnak tartom, hogy a gyártók alkatrészekkel látják el a nagykereskedőt. Ráadásul sem a nagykernek, sem a kiskernek nem érdeke a javítás (és ennek a terhe), ugyanis a hibából eredő kár nem az ő káruk, hanem a gyártóé.

    A BIOS cserélgetés meg nem ördögtől való... nem véletlenül vannak fent BIOS-k a gyártók oldalán! :)
  • piamania
    #81408
    TEgnap olvastam, hogy valakinek az a problémája, hogy random módon a betűk elmosódnak böngészés közben.Nálam is ugyanez a helyzet állt elő.Ezért tegnap leszedtem a legújabb drivert(rég frissítettem) hátha megoldja a problémát, de nem.Még mindig csinálja.Ez miért lehet?KÖszi szépen
  • Solt
    #81407
    Veled is elbeszélünk egymás mellett! :D Nem azt mondtam, hogy nem lehet, hanem, hogy nem teszik... :) Egyébként meg, #81404 :)

  • Her Laca
    #81406
    Bármely alkatrész amit ha lehet cserélni a nyákon és az a hiba oka (kimérik nyugodj meg) ki is lesz cserélve. Na nem a GPU. De ismerek nem egy embert akinek javították és azóta is jó. Ugyanis senkinek sem mindegy ,hogy egy 10-400 forintos alkatrész tétel ,vagy egy 100 rugós kártya a mínusz:)
    Na de én csak jót akartam,nekem aztán mindegy miben hiszel:)
    Cserélgesd bátran a biosokat :) Hál istennek nekem nem kell:)
  • Solt
    #81405
    Mondj nekem egy vga hibát, amit mondjuk a nagyker szervize megjavít. Illetve, hány olyan vga-ról hallottál, amit megjavítva adtak vissza? :)

    A garanciális idő azért annyi, mert elfelejtik, ülnek rajta, nem találnak cseredarabot, stb. :)
  • Solt
    #81404
    Elbeszélünk egymás mellett. :) A BIOS cseréje miatt a vga nem tud tönkremenni. Bármelyik másik gyári ( akár másik gyártó ) BIOS-t teszed rá, maximum nem ad képet, de ettől tönkre nem megy. Mivel az eeprom írási lehetősége véges, az előfordulhat, hogy egy bizonyos írás mennyiség után maga a rom döglik be, de, ha ez történik, akkor abból már semmit nem derítenek ki.

    Tehát, ha nem sikerül a BIOS írás, akkor meg kell próbálni másikkal, vagy visszatenni az eredetit. Addig, ameddig az eeprom működik, addig írni is lehet rá, ergo a hiba otthon, házilag orvosolható. Ha bedöglik, és nem tudunk írni rá, akkor tudomásom szerint arról már olvasni sem lehet...

    Baj abból lehet, ha valami barkácsolt BIOS-t teszünk fel, és emiatt elfüstöl valami... akkor mi már nem tudunk mit tenni, viszont értő kezek utána tudnak járni, hogy milyen BIOS volt rajta. :)
  • Solten
    #81403
    Erről.
  • item
    #81402
    Egy ilyennel minden további nélkül sima liba.

    Applications:
    Motherboard BIOS freshing & upgrading
    Refreshing, Upgrading, Programming BIOS chips.
    Copier, Fax machine, Printer main board maintaining or repairing.
    Motor Vehicle memory device, MEMCAL or ECU code reading, writing.
    VCD, DVD, Color TV maintaining or repairing.
    Neon Light Controller code writing.
    MCU development - programming for MCS-51 series, AVR series and PIC series MCU.
    Repairing, reading, writing, programming PC motherboard BIOS Chips.
    Upgrade the chip in your cars computer. Car / automotive ECU chip tuning, memory device code read / write / program.
    Modify the chips in your Xbox or PlayStation Console.
    Programming MicroChip PIC Micros.
    Programming ATMEL AVR Micros.
    Flash a 3V6 SPI device on your motherboard or HDD.

    Legyen mondjuk 100 dolcsi a multi csomag. Ezt nemhogy egy szerviz,de még egy sima földi halandó is megtudja vásárolni.

    "Egyszerűen erre nincs kapacitás... beviszel egy vga-t, hogy nem ad képet. Beteszik a gépbe, megnézik, nem ad képet... fizikailag nem sérült, ennyi. Megy vissza a nagykerbe, aztán kezdődik a garanciális macera...
    "

    A nagyker meg szépen visszaküldi a kiskerbe,hogy Bios miatt halt be,bukott a gari..
  • Her Laca
    #81401
    Szerinted miért annyi a garanciáztatás ideje ?:) Amúgy meg is javítják ha lehetséges ,mondjuk egy VGA-t is.
    És ne egy kisszobára gondolj ám egy vagy két szakival egy ilyen helyen:)
    Mondom ha érdekel elviszlek:)
  • Her Laca
    #81400
    Nézd mesterem:) nekem tök mindegy miben hiszel ,ha neked ez megnyugvás akkor legyen ahogy gondolod:) Én tudom,hogy meg tudják mindenféle hókusz pókusz nélkül állapítani ha akarják.
    Azért ne vegyél rá mérget,hogy egy 100+ ezres kártyánál ,hardvernél nem nézik meg tüzetesen mi miatt ment tönkre. Csak azért bátorkodtam szólni,mert szerintem nem kéne ezt ebben a formában terjeszteni ,oszt nehogy valaki jól orcára essen:)
    Amúgy meg egy olyan olvasó szvsz bármelyik nagy szervizben van ,általában mindenki abba a három -négybe küldi be a cuccait.
  • Solt
    #81399
    Egyszerűen erre nincs kapacitás... beviszel egy vga-t, hogy nem ad képet. Beteszik a gépbe, megnézik, nem ad képet... fizikailag nem sérült, ennyi. Megy vissza a nagykerbe, aztán kezdődik a garanciális macera...

    Senki nem fog nekiállni életet lehelni külön az eeprom-ba... nyákról leforraszt, aztán nézzük csak mi volt rajta... Gondold végig, hogy ehhez milyen szerviz háttér kéne... :)
  • item
    #81398
    Bármelyik nem,de a komolyabb cégek,minden további nélkül megoldják.
  • Solt
    #81397
    Nem is azt mondtam, hogy fizikai képtelenség... :)
  • Solt
    #81396
    És gondolod, hogy ezt bármelyik szerviz elvégzi? :) Azt nézik, hogy fizikailag sérült-e a kártya...
  • item
    #81395
    Az eeprom chipeket nem csak az adott hardverben lehet írni és olvasni. Kivehetőek / kiforraszthatóak és akkor egyből kiderül a turpisság..
  • Solt
    #81394
    Akkor mondják meg, ha még működik a vga, de ebben az esetben még te is vissza tudod rá írni az eredetit!

    Ha a vga üzemképtelen, akkor nem mondják meg, hogy mi volt rajta.
  • grebber
    #81393
    Kb semmit nem tudok már 10 év alatt leépül az ember ha nem gyakorolja!
  • MerlinW
    #81392
    Nem úgy volt, hogy Te németes vagy?:)
  • Omlás
    #81391
    Gonosz trollok a garis szervízesek mindig kötöszkölődnek :D :D
  • Her Laca
    #81390
    De ha érdekel ,kézen foglak elviszlek egy szervizbe és megnézheted magad is:)