90029
  • Solt
    #81509
    Nekem nem ilyen nyűgöm van, de azért köszönöm! :)
  • MerlinW
    #81508
    Jé és tényleg:) Az utóbbi időben nem szoktak rá tenni:)
  • Just B
    #81507
    Az Asus-on van HDMI :) Bár az igaz hogy nagy :D
  • Solten
    #81506
    Lehet ezen egyszeruen segiteni: link. A problamat az okozza hogy a venti-tartokeret odakopogtat a vibracio miatt a hutolamellakra. Szigeteloszalagbol hajtogat az ember egy 7 retegnyni parnacskat es a ketto koze teszi. Ettol a kis affertol eltekintve a Windforce teljesitmeny es hang (hangtalansag) szempontjabol az egyik leghatekonyabb huto ha nem a leghatekonyabb.
  • MerlinW
    #81505
    Powercolor-on van HDMI port és Arctic Cooling hűtés. Jó az:) Az említett XFX nem a legjobb. ASUS jó még, de azon nincs HDMI és nagy is.
  • Solten
    #81504
    Allitolag alacsony orajellel van osszefuggesben, probald ki (kimasolom a kello reszt):

    Go into amd catalyst control center

    Enable overdrive

    create a profile in CCC and save it, but do NOT activate

    go to c:\users\<user name>\appdata\local\ati\ace\profiles [must have show hidden files on]

    open the .xml with the same name as the profile created

    make the following changes

    Feature name="CoreClockTarget_0"
    Property name="Want_0" value="40000" [previous should be "15700"]

    Feature name="MemoryClockTarget_0"
    Property name="Want_0" value="90000" [previous should be "30000"]

    Save and close file

    now by going in CCC and activating the profile the idle speeds should be 400 and 900 instead of 157 and 300
  • TomStorm
    #81503
    De az XfX is jó lehet:DD
  • TomStorm
    #81502
    PowerC.PCS+ vagy Asus,én Asus párti vagyok
  • MerlinW
    #81501
    POWERCOLOR AX7850, esetleg ASUS. Én a Powercolor-t venném.
  • V43 1105
    #81500
    GPU 1000Mhz, Memória 1375-1475Mhz, nem állítottam rajta semmit sem :-D
  • Solt
    #81499
    Gpu-z, vagy szimplán a CCC-ben... :)
  • V43 1105
    #81498
    őhm.. hol tudnék megnézni ? :-P
  • Omlás
    #81497
    Meg nem mondom melyik Giga deszka volt amivel szívtam de "olyan messzire dobtam a sokadik halálozás után, hogy azóta is föld körüli pályán kering" :D
  • Solt
    #81496
    A Giga UD3R/P sorozat socket 775 alatt az egyik legkiválóbb alaplap volt... :)
  • Just B
    #81495
    Sziasztok... Hamarosan garis csere előtt állok mert a 7850-es Sapphire Oc-m black screen hibával elhalálozott :D Melyket javasoljátok helyette ? Számít a hűtés, a teljesítmény, na és persze nem szeretnék mégegyszer belefutni egy ilyen gondba sem :)
    XFX
    Powercolor 1
    powercolor 2
    Asus
  • MerlinW
    #81494
    Ha nincs szó sorozathibáról, egyetlen gyártó sem veszi fel a versenyt ár. minőség és felszereltség tekintetében a Giga-val (max a Biostar, de azt kevés helyen kapni nálunk). A sorozathiba pedig mindenkinél ugyanúgy előfordulhat.
  • Omlás
    #81493
    Amúgy nem tudom Giga alaplapot pl én még egyszer nem vennék az fix de vga-ban sosem csalódtam a 6870OC is Giga WF3 volt meg a mostani 7950OC is wf3 és egyikkel sem volt semmi problémám. (kop kop)

    Manapság már a márkanév semmire nem garancia amikor 100K-s cuccokat visznek vissza gariba 3 naposan mert szériahibás.. szerintem rég nem kell már minőségről beszélni.. olyanról biztos nem mint anno mikor nem ennyire tömeg gyártva ment minden :S Minden nagy márka neve megfakult elég rendesen sajnos :( ha az ember nem szerencsés akkor szívni fog és kész legyen az akár melyik "prémium" kategóriás gyártó terméke.
  • Solt
    #81492
    Milyen órajelen fut?
  • V43 1105
    #81491
    Max 60 fok, csendes, tuning alapból volt rajta gyárilag, nem nagyon nyúltam hozzá, jó ez így ahogyan van :-D
  • arty
    #81490
    (jójó, nekemis, de valahogy meg kell indokolniuk az asus tulajoknak, h mire is b*sztak el +10-30ezret :D )
  • MerlinW
    #81489
    Nekem is Giga cuccaim vannak 7 éve és sosem jártam szervizben.
  • Solt
    #81488
    No és milyen? Voltage lock, tuning, hőfok? :)
  • Solt
    #81487
    Pont így vagyok én meg a Gigával... soha semmi nem volt garanciába ami nálam járt, pedig volt pár alkatrészem tőlük! :) Mondjuk anno asus cuccom is sok volt, azokkal sem volt gond... sőt, semmivel nem volt bajom... :S

    Máshol meg pont a DCII-s asus kártyákat szidják... PH-n a GTX topikban írta valaki, hogy nem gyártót kell nézni, hanem adott terméket... ITT levezeti a srác, hogy mi merre... szerintem van abban igazság amit mond. :)
  • Her Laca
    #81486
    Mid volt annyi?:)) 7970?:) Azt én 80 alatt vettem volna:))))
    Na jó ne menjünk bele a számháborúba :XD
  • Her Laca
    #81485
    Mé mondod? Mióta megvan én rá se néztem,na jó néha kiporszívózom a dobozt ,meg némi levegővel megfújom a bordákat. De az ez előttivel sem vacakoltam soha.Meg az az előttivel sem. Nekem bejött az Asus mint márka ,bár lehet ez szubjektív azért.
    .
  • V43 1105
    #81484
    az XFX-em 103k volt
  • Solt
    #81483
    Az a baj, hogy mindkettő, sőt minden egy kalap szar ma már! :D
  • Her Laca
    #81482
    DE ! TE egy gigáról beszélsz egyrészt! No meg előtte egy ratyionról. Azért én 1 azaz egy forintot sem adtam volna:)))) mint tudod. Ergo mi most nem egy kategóriáról társalgunk ugyi:))))EZ! ASUS! Tudod! Asus. Ha olyanod lesz beszélhetünk:)))
  • Solt
    #81481
    Őőő... nem, mert nekem 101 volt a Giga 7970GHz úgy, hogy a kapott játékokat eladtam 5-ért, plusz az FC3-t ami alapból 7-8 ezer, játszom én... :D És, ha most baj van, akkor ugye szőrén kapnám a 680-t, mivel az enyém jelenleg 130ezer... sőt, a 120ezres GTX680-l még gesztust is teszek... :))

    Na ez az, ami űberelhetetlen Mesterem! :DD
  • Her Laca
    #81480
    Nekem 105 volt az ASUS:) ÉS!!!!! Tusé!:) Űberelhetetlen:)
  • Solt
    #81479
    A drágább az OC, amiért fizetni megint csak felesleges... :) Egyébként délelőtt még 128 volt... gondolom elvitték, a másik nagykerben meg ennyivel drágább. A múltkor megtudtam, hogy az ipon nem csak a hazai nagykerekből dolgozik, így aminek nagyon borsos az ára, az elképzelhető, hogy kintről van... főleg amelyikhez több napos szállítási idő van odaírva. :)
  • Solt
    #81478
    Rosszul emlékszel... :) Ettől még szívhatjuk egymás vérét, találok én benne hibát ne aggódj! :DD
  • Her Laca
    #81477
    Mindamellett érdekes mert nézem,hogy van 120 ért és ugyanaz 141 ért is. Na most ez hogy van?
  • Her Laca
    #81476
    Nana!! Ez a második hamarjában ha jól emlékszem:)
    És különben se vegyél ,mert akkor nem tudjuk egymás vérét szívni .
    Maradjon neked csak meg a veres az a biztos. Ne teszteljél te állandóan :)
  • Solt
    #81475
    Én az ipon-nál... :)

    Évek óta Giga kártyáim vannak, most elromlott egy... ennyi belefér! :) Szívem szerint EVGA-t vennék, de rá nem fizetek egy fillért sem... szőrén még érdekelne a teszt kedvéért, de plusz pénzt nem adok érte, a Gigán kívül a többire meg rá kéne fizetni...

    Ráadásul lehet, hogy a büdös életben nem jön elő többet a hiba... főleg, hogy most felkészülten várom... :)
  • Her Laca
    #81474
    Ok:) Már megint ez a hova pakolja a hőjét marhaság :) Tudod te Soltnak milyen háza van? Nem árulok el titkot ha azt mondom,hogy ott egy pici hő sem marad :) Persze aki egy oco mini pc házba pakol egy felső kategóriás (Mindegy milyen ati vagy NV) kártyát azt teljes mértékben megértem:)Annak kifelé köll fújnia XD

    Amúgy meg nem ,nem mindegy,hogy hatvan vagy nyolcvan. Szerintem
  • Borg
    #81473
    Lehet hogy terhelés alatt még halkabb a DCII, de a ref is olyan már, hogy nem hallod ki a házból. Innentől meg mindegy, hogy 65, vagy 80 fokig engedi elmenni a hűtő. Kinemszarjale. Azt viszont már kevésbé, hogy melyik hova pakolja a nem kevés hőjét :)
  • Her Laca
    #81472
    Refet meg nem szabad venni. Nálam volt egy. Nem melegszik az sem ,de ég és föld egy DCII es hez viszonyítva a hangja. Az utóbbi a hangtalan kategória.És nem mellesleg 60 fokosnál én még nem láttam többnek,de legyen 65 a max.
  • Borg
    #81471
    Ha ref hűtőset vesz, akkor vehet gigát is. Azzal nem lesz gond.
    Csak a windforceosok ventije hajlamos kerregésre egy idő után.
  • Her Laca
    #81470
    Gigát NE!!! vegyél. Mán mondták mások is ,mért nem hallgatsz a jó tanácsra.
    Szerinted mért adja olcsóbban mint mindenki más?
    Persze ha neked ez a gumicicád,hogy cserélgeted és hurcibálod ide oda őket akkor nem szóltam:)
    Mert az ASUS az még mindig 140 fölötti,és a többi is.Bár nem tudom hol nézted. Én a hardverkernél.