90029
  • grebber
    #81549
    Lényegtelen az nvidiának jó mert a sok hülye veszi hogy elmodhassa neki olyan van.
    De most jön majd atinak is a 7990 igaz az 2GPU-s lesz nem 1 mint a titán de lényegtelen!
  • Her Laca
    #81548
    És ezzel még én is egyetértek:))
    De mégis viszik mint a cukrot. Ergo vagy nagyon sok a gazdag juzer azaz nincs is válság,vagy nincs is életük,oszt erre költik a pénzüket. Hogy 70 FPS legyen Laránál:) Mert lássuk be ez még a nyugati ,nálunk szerencsésebb országokban élő embereknek sem aprópénz .
  • Solt
    #81547
    A Titan-t csúnyán elárazták... 35-45%-l erősebb a GTX680-nál, és több mint dupla annyiba kerül... :S Jelenleg aki pénzt ad érte, az vagy nagyon gazdag, vagy nem normális! :D
  • Borg
    #81546



  • Solt
    #81545
    Neeem... túl közel van nekem is az asztalon, már így is necces...
  • IMYke2.0.0.0
    #81544
    Azt hittem, hogy minimum 27-esed van....
  • Solt
    #81543
    Ja-ja... én is maradok várakozó állásponton egyelőre... :)
  • Borg
    #81542
    A másik amin gondolkodtam még, az a 27-es, vagy 30-as dell, vagy esetleg a 29-es wide. De egyiket sem érzem jó előrelépésnek. 1440p-hez is már sok esetben kevés lehet a 670 FTW, főleg a még érkező játékoknál. Ezenkívül ezeket ugyanugy 60 centiről kéne nézzem, mert az íróasztalra mennek.
    Ha TV-ben gondolkodok, akkor a nappali átrendezésével tudnám racionalizálni kicsit a dolgokat, akkor kb 1.5-2m-re is tudnék ülni a TV-től. PC, t-home ráköt, év vége felé egy kvarcjáték is még esetleg. Lenne előnye. De egyelőre se a led, se a plazma mellett nem tudtam letenni a voksom, a lentebb leírtak miatt. Filmezésre egyértelmű a plazma, de másra már nem annyira. Ezért most inkább várok májusig még 60-as pana szériákra. Az ET60 pana lcd-kről már van review, de nem igazán hoznak egetverően jobb teljesítményt a tavalyiaknál.
  • Solt
    #81541
    Nekem U2311H van, én is így vagyok vele... ez olyan magasra tette a lécet, hogy nehéz lesz tovább lépni, főleg ár/érték arányban! :)
  • Borg
    #81540
    Kinek mi. Csak tudod én pl olyan szemmel nézem a váltást, hogy az U2410-emnél rosszabb nem lehet. Ez meg ugye egy professzionális monitor, szal nem könnyű megfelelni neki. Ha LCD TV-t vennék utódnak, akkor eleve emiatt kiesik azoknak a 90%-a. Márpedig szarabbra áttérni nincs értelme, csak azért hogy nagyobb legyen.
  • Omlás
    #81539
    Akkor nekem igénytelen a szemem :D mert cirka 2 éve monitornak használom a Led tv-ket és se játék se multimédia se böngészés, weboldalszerkesztés és egyéb meló mellet sincs problémám a látott képpel. Lehet hasonlítani a gyártók által adott értékeket de én gyakorlati tapasztalat alapján azt mondom monitornak tökéletesen megfelelnek a jelenleg kapható Full HD Led TV-k.

    Nem kötekedni akartam amúgy sem és vitába sem kívánok bele menni a kolléga kérdezte én leírtam a véleményem/tapasztalatom. ;)
  • Borg
    #81538
    30 és 80 között nem veszed észre? Kvarcjátékon 30 fps-el ez még igaz is lehet...


    Én speciel az U2410 game mode és srgb közötti különbséget is észreveszem (15-20vs35ms).


    A képminőséget illetően meg nagyon nincs igazad, de ebbe most ne menjünk bele. Még a H850 se kötheti meg a cipőfűzőjét egy panának.
    A fogyasztás is egy olyan kérdés, hogy a led 70w, a plazma meg 120. És? 50 ft-tal több a villanyszámla egy hónapban...
  • Solt
    #81537
    Köszönöm mindenkinek az infókat Uraim!
  • Omlás
    #81536
    *vennék

    Szerkesztés gombot a fórumra! SG....
  • Omlás
    #81535
    A 30ms és 80ms közötti különbséget ember legyen aki észrevenni.

    Plazma TV-t tuti nem vennél monitoros használatra szinte bármelyik közép vagy felső kategóriás led tv hozza azt a képi színvonalat mint egy plazma sőt. Színvilágban szerintem a led már rég lekörözte a palzmát. Nézegettem LCD Plazma meg Led kijelzőket és színek minőségében meg kell mondjam a led kijelzők sokkal szebbek. A fogyasztás terén meg megint csak a Led készülékek érik meg jobban.
  • Omlás
    #81534
    sry #81529-re akartam :]
  • Borg
    #81533
    1 hónapja ebben a témában futom a köröket... én mondjuk fullban le akarom váltani a monitort tv-re, tehát nem csak játékhoz lenne, hanem mindenhez. Dióhéjban amit eddig összeszedtem:


    Input lag
    Monitorok általában jobb input lagot tudnak, mint az LCD TV-k. Ezek ugyanis rendre 30-50ms között vannak, game modeban, simában meg 80-100on is. Egy monitor ehhez képest 20-30-ba belefér. A plazmák jobbak ebből a szempontból, azok 10-25ms-ban megállnak. Illetve egyes LCD típusok is gyorsabbak lehetnek 30ms-nál, de ez nagyon ritka.


    Képminőség
    Plazma természetesen kenterbe ver minden mást. Színei, kontrasztaránya, feketéje fényévekkel jobb. Ég és föld. Főleg sötét tónusos játékoknál összehasonlíthatatlanul részletesebb bármi másnál. Ugyanakkor kevésbé nyugodt a képe, van akit irritál a vibrálás, vagy a világos homogén területek zajossága. Ez persze igen minimális, ha drágább panasonicot veszel, de akkor is ott van. Amíg sötétebbek a tónusok pl egy desktopon, addig az én 42G20-amnak is tökéletes a képe. Egy fehér hátteres weboldallal már nem jó. És ez sajnos igaz még egy 50ST50-re is. A beégéssel miatt viszont már nem nagyon kell aggódni. Desktop meg böngésző se nagyon ég be a modern plazmákba, nemhogy játék hudok. Több óra statikus erős színű hud esetleg nyomot hagy, de csak olyat, amit egy 5 perces világos képernyővédő ki is mos.
    A ppi persze még egy érdekes kérdés, mert én is most az U2410-et fél méterről nézem, 1920x1200-ban, míg a TV-nél mondjuk a 42G20-amat olyan 1méterről minimum kell azért nézni, hogy az 1920x1080p ne váljon zavaróvá pl szövegeknél, böngészés közben. De szerintem nem annyira vészes, nem egy erős szempont.


    A modellek amiket konkrétan néztem:
    47HX850es sony... LCD-ben kb ez a top. De ennek is 80ms input lagja van, game modeban meg hiába megy le 30ig, ott minden segéd elektronikát kikapcsol. Szóval csak 60fps felett lesz élvezhető, folyamatos képe. Meg persze bazi drága.
    Aztán most szállingóznak a panasonic lcd-ből az új 60-as széria, ezek se rosszak, de az IPS-alphanak a kontrasztaránya nem túl rózsás. Input lagban kb ugyanott vannak. Tavalyi modelleknél viszont vannak ennél jóval magasabb input lagosak is. Árban mindenképp jobb a sonynál, de másban nem nagyon. Új philips se rossz, a 8007-es széria, ambilighttal, de az is kurva drága, és nem tud YCC 4:4:4-et natívan. Többi LCD kb felejthető képminőség, vagy extrém drága szintén. (samsungot, LG-t meg elvből meg se néztem, magas az input lagjuk is, szar is a színhelyességük, bár a samsung ES8000 széria még csak jó lehet)


    Plazmából meg a legjobb input lagosak a G20-G30 szériák voltak, van amin 10ms sincs. Csak ilyet már nem kapni, és ezeknél még a homogenitás, vibrálás, stb nem olyan jó, mint frissebbeknél. 50ST50-ről van még tapasztalat pl, annál elég zavaró desktop módban a vibrálás, és a zaj, pl fehér háttereken. GT, vagy VT széria lenne a legjobb ilyen célra, de ott meg már közelítünk a HX850 árához, ami egy megfontolandó alternatíva.
    Persze itt is jön a 60-as széria egy hónap múlva kb. Kérdés, hogy lépnek e még bármit előre, mert ugye a fejlesztések mostmár egyértelműen az OLED-re mennek majd, plazmát se, meg ledet se faragják nagyon tovább.
  • Omlás
    #81532
    TV-t amúgy is cirka 2m-ről nézed :D

    Ha nem kell 3D akkor Samsung ha kell 3D akkor LG. Képminőségre kb nem látsz különbséget a kettő között.
  • arty
    #81531
    én csak a samsung lcdket ismerem jobban, azokon az egyik hdmi bemenet "DVI" jelölést is kapott, így 1:1 pixelpontos a kép - pont olyan éles, mint egy monitor, csak éppen nagyobb (ha nagyot veszel), van gaming mode (csomo processzálást kikapcsol), hang, stb

    olcsó ledeseket kerüld, kb ennyi :) én már sok sok éve samu tévét használok monitornak, adott áron sokkal nagyobb képet kapok :)

    fényképeztem is egyet neked, hogy lásd 1 pixel az a tévén is 1 pixel (mint monitoron):




  • Omlás
    #81530
    Én 2 éve Full HD Led TV-t használok monitornak nem mondanám életlennek a képet :]
  • Solt
    #81529
    Ha már itt tartunk...

    Milyen TV-n érdemes játszani? Gondolom olyan tű éles képet nem kapunk mint monitoron, de azért emberi áron van már értelmes TV amin játszani is lehet?
  • arty
    #81528
    tehát két drága kártyával már jó :))

    (zseniális... és igen, értem én h a gyártónak a vegyélkettőt a tuti, de előbb játszom végig 640x480ban, crt tévén, mint vegyek két vgat...)
  • Borg
    #81527
    Én úgy láttam hogy pl 670 sli-vel megvan a 100 fps fullhd-ban.
  • kifli
    #81526
    "mi a jóistenre írták"


    a tressfx-et? Animációs filmek készítéséhez.
  • Solt
    #81525
    Itt jön a képbe a hardvergyártók érdeke...
  • arty
    #81524
    én még mindig várom az első amd/nv kártyát, ami megfelelően képes futtatni a TR-t tressfx hajjal...

    2x690 vagy 4x7970 lehet, hogy képes lenne 60fps-el futtatni??
    ez megint a "mi a jóistenre írták" kategória :( (gondolom azoknak készült akik 10 év mulva, nosztalgiázva inditják el az akkori, mostaninál 20x gyorsabb gépükön)

    szar. mint a crysis2 vagy a metro voltak.
  • Borg
    #81523
    Állítólag ha túl közel zoomolsz a tressfx-es hajhoz az okoz gondokat, valami skálázási gond van a hajjal, amit valószínűleg nem is az nvidiának kell majd megoldani. Amúgy bőven hozza a teljesítményt amit kell.
    Mondjuk én nem próbáltam, nem szeretem az ilyen tps kvarcjátékos ökörségeket.
  • grebber
    #81522
    Két új Radeon érkezik az év első felében?
  • arty
    #81521
    We are aware of major performance and stability issues with GeForce GPUs running Tomb Raider with maximum settings. Unfortunately, NVIDIA didn’t receive final code until this past weekend which substantially decreased stability, image quality and performance over a build we were previously provided. We are working closely with Crystal Dynamics to address and resolve all game issues as quickly as possible.
    In the meantime, we would like to apologize to GeForce users that are not able to have a great experience playing Tomb Raider, as they have come to expect with all of their favorite PC games.
  • Omlás
    #81520
    A 35K hoz csapj hozzá még 5K-t és LeC kollégánál [URL=http://www.lec23.atw.hu/]LeC "Shop" :][/URL] vegyél egy 7850-et.
    7770-et szerintem semmikép ne vegyél hacsak nem visszafelé akarsz fejlődni :]
  • TomStorm
    #81519
    Egyébként 7770
  • TomStorm
    #81518
    6850-et "HD7870 vagy Gtx660" érdemes cserélni.Amit te eladtál annak az értéke 25-30 e.ft
    Tehát most veszel ugyanolyan kategoriás vga-t mint volt..
  • Shevchenko
    #81517
    Sziasztok!
    eladtam egy sapphire 6850-es kártyát és az lenne a kérdésem hogy 25-35 ezer forint között milyet érdemes venni?

  • Solten
    #81516
    Ez felhaborito feltetelezes, Solt kollega teljesen epelmeju, nem sziv zoldet... :))
  • Her Laca
    #81515
    Mekkora kő esett le a szívemről:)
    Még a végén megkapnál te is valami gyengeelméjűségre utaló jelzőt:) És én azt nem szeretném:)
  • Borg
    #81514
    Ird meg az AMD-nek is, hátha ijedtükben kiadnak egy jó drivert is :D
  • IMYke2.0.0.0
    #81513
    S még mondja valaki, hogy a gépek nem perszonifikálhatók :)
  • Solt
    #81512
    Nem tudom Urak, de amióta ráijesztettem az NV-re váltással, azóta mint a kis angyal, úgy teszi a dolgát! :D
  • kifli
    #81511
    szerintem hamarabb váltja a feszt a kártyád, mint az órajelet, és ilyenkor egy pillanatra kevés neki...
  • Solten
    #81510
    Valakinek ez volt a megoldas az ugyanolyan nyugjere mint a tied, csak lusta voltam kiguglizni pont azt (orvoslas ugyanaz) :)