90029
  • Solt
    #81589
    Nézőpont kérdése, hogy az plusz, vagy a játék része, az a lényeg, hogy egyiken elérhető, a másikon nem. És mindezt azért, hogy NV only legyen...

    Ha az AMD ilyet csinálna, akkor ugyanúgy köpködnék. Ennél a haj effektnél rám is hozták a frászt, de szerencsére nem kurvultak el.
  • kifli
    #81588
    amd is épített hasonló technológiát a kártyáiba, opencl a neve.
  • Her Laca
    #81587
    Nono! Ez az effekt egy plusz! Ha kikapcsolod akkor ugyanazt a látványt, ne adj isten teljesítményt kapod mindkettő gyártó kártyáival. Tehát amit írsz,hogy egységes szabvány az megvan, csak van egy valami amit az egyikkel tudsz a másikkal nem. Az NV úgy gondolja ,hogy ez neki pénzt hoz,na most vagy jól látja vagy sem ezt majd a piac eldönti,de alapvetően ezen kívül nincs eltérés. Én ezt így látom. Ha az AMD is csinálna ilyet én komolyan mondom egy szavam nem lenne .
  • kifli
    #81586
    húzzanak belőle hasznot persze, de ez ne a felhasználón csattanjon.


    Ati is fejlesztett ki már különböző technológiákat, intel is, mégsem csak a saját hardvereiken megy.
  • Solt
    #81585
    Normál esetben ennek úgy kéne kinézni, hogy vannak a vga gyártók, vannak a teljesen egységes szabványok, és vannak a fejlesztők, akik ezeket az egységes szabványokat felhasználva megírják a programjukat. A júzer meg az alapján választana, hogy melyik cég milyen teljesítményt kínál milyen áron... ebben kéne a versenynek lennie, és nem abban, hogy ki milyen házi barkács technológiát tud ráerőltetni a fejlesztőre, hogy ezzel kényszerítsen téged az ő terméke felé... :)

    A buszos példa meg rossz, mert rajtam kívül van több tucat buszos cég, akik közül te ár/érték arányban válogathatsz, és mindegyik oda visz téged ahova akarod! :) A példa akkor lenne jó, ha csak az én buszom menne oda ahova te akarsz menni... :)
  • Her Laca
    #81584
    Még mindig nem látom be ,hogy ez miért baj. Vagy az egyik cuccáról mondasz le ,vagy a másikéról. Ha meg mindkettő kell akkor az van amit mondasz.
    Amúgy te évente cserélsz VGA-t neked meg belefér,hogy egyszer ezt élvezd,másszor a másikat:) Max addig mindig félreteszed az éppen nem megfelelő gamét:)

    De tessék. Neked van buszod,hozzá jogsid,akkor én most szólok,hogy nyáron mennénk le az adriára és te egy szemét kapitalista ,népnyúzó ,szívtelen ,pénzéhes valaki vagy ha nem viszel le engem és a pereputtyomat INGYÉ! ,meg vissza:)) Na jó kicsi pénzt a benyát talán kifizetem:)
  • Solt
    #81583
    Az a baj vele, hogy, ha több kedvenc játékod van, és az AMD is ezt művelné, akkor a dolog úgy nézne ki, hogy az egyik kedvencedhez ami NV only NV kártya kéne, a másikhoz, ami meg AMD only, AMD kártya kéne. Ez jó lenne? Szerintem nem... és nem csak nekünk, nekik sem, mert akkor még több PC-s adná fel, és venne hülyegyerekképző dobozt.

    De egyébként erről az egészről nem kizárólag az NV tehet, hanem azok a fejlesztők is, akik bele mennek az ilyen pisixes NV only dolgokba a pénzéhségük miatt, amikor erre ott van a nyitott szabvány.
  • Solt
    #81582
    Mert akkor kevesebb vga-t adnának el. :)
  • Her Laca
    #81581
    Igen? Mondtam én mást? :) Vagy lehet nem jól fogalmaztam,de végül is igen. Azt csak NV-n. Mi evvel a baj:) Akarod használni veszel tőlük hardvert ,nem akarod nem veszel. Azt csinálsz amit akarsz.
    Én megszerzek egy tudást ,és abból élek akkor én sem teszem közkinccsé ,hogy mindenkié legyen mert éhen halok. Vagy rosszul látom?
  • Sir Quno Jedi
    #81580
    Nem az a baj, hogy kifekteti, hanem hogy NEM IS ÚGY NÉZ KI! Szoftveres fiziksz az murván nem úgy néz ki, ezt tanúsíthatom. Szal. mi a tökömért nem lehet legalább procapovából kitolni olyanra!?!?!
  • Solt
    #81579
    Szerintem nem... EZ professzionális kártya. Ezt nem tudod játékra használni, mint ahogy a Titant sem arra, amire ezt. :)
  • Solt
    #81578
    Őőő... nem! A pisix lényege pont az, hogy NV only! Ha AMD-n ki akarod használni, akkor nem tudod, mert kifekteti a gépet, és nem azért, mert nem bírja, hanem mert azt akarják, hogy csak NV tudd élvezni!
  • Her Laca
    #81577
    Rosszul tudod.
  • Her Laca
    #81576
    "Ha valakinek több féle játék tetszik, akkor az vegyen mindkét gyártótól kártyát? :D"

    Mért kéne? Nem értelek. Mi az ami nem megy el ugyan úgy ezeken mint a másikokon. Kb egál minden,csak ott ez a cuccuk. Ergo ha akarod használni vegyél tőlük .Ok kicsit drágább de végül is nem kötelező :) Ilyen ez a popszakma .
  • Solt
    #81575
    Ez a kártya a professzionális felhasználásra alkalmatlan tudtommal, ugyanis teljesen más driver kell hozzá, de a felépítése is más, ha jól tudom. Ez csak a játékos piacra jött, hogy a 7970GHz-re legyen válasz, és megint az övék legyen a legerősebb 1 gpu-s kártya... ez idáig rendben is van, de az ára az nincs! :)
  • Sir Quno Jedi
    #81574
    Jah felvásárolták az Ageia-t.
  • IMYke2.0.0.0
    #81573
    Hát ez a versike nagyon szar. Ahogy az eredeti Microsoftos is.
  • Sir Quno Jedi
    #81572
    Semmilyen kameraeffekt nem megy fullscreenben. Semmilyen gyártó kártyáján sem. Nincs víz a kamerán, nincs lens-flare, vér semmi- de semmi. Egész neten ki vannak borulva tőle. :D
  • Her Laca
    #81571
    De azt is lásd ám,hogy ez már majdnem a professzionális piacra szánt cuccuk,oszt azt sem csinálhatják meg,hogy az amúgy milliós hardvert gombokért adják. No meg nem hiszem ,hogy zsákszámra állna a chip a raktárakban,így meg el is fog fogyni amijük van. Lehet sokan nem is játékosok veszik,hanem azok akiknek nem telik a drágább tesóra.
    Lehet így azért már más a leányzó fekvése.:)
  • Her Laca
    #81570
    Én ezt sem értem ám. Ezek nem kevés pénzért megszerezték ezt a technológiát ha jól emlékszem. Gondolom hasznot akarnak húzni belőle . Mi ebben az elvetemült?
  • Omlás
    #81569
    Nem tűnt fel hogy csúnya lenen a játék :) Ennek utána járok. Ablakban nem játszom... még laptoppal sem... hátha kiesek
  • Solt
    #81568
    De, nekem hulla mindegy, csak nem értem a logikájukat. :) Szerintem sokkal több fogyna belőle, ha reálisabb áron adnák... eleve 1gpu ergo az előállítása is olcsóbb kell, hogy legyen mint a 690-nek, mégis drágábban adják. 35-45%-l jobb a referencia GTX680-nál, ha 60%-l drágábban adnák mint azt, még el is gondolkoznék rajta, és szerintem ezzel vannak így egy páran... :) Így megmarad a flúgosok és a gazdagok játékszerének! :D Csak aztán ne csodálkozzanak, ha apad a vga a piac... :S

    A pisixel meg nem a tudása a gond, hanem, hogy NV-only, és nem azért mert az NV valami olyat tud amit a többi hülye nem, hanem az agresszív és gusztustalan üzletpolitikájuk miatt. Most képzeld el, ha az AMD is elmenne ebbe az irányba... Ha valakinek több féle játék tetszik, akkor az vegyen mindkét gyártótól kártyát? :D
  • kifli
    #81567
    az elgondolás jó, illetve a megvalósítás is jó lenne, csak maga a fiziksz egy kalap szar. (csak nvidia, prociból csak 1 szálat használ stb stb)


    Nagyon jó alternatíva lenne az opencl, csak mivel az nyílt dolog, így nincs gyártó, aki fizessen a kiadónak, hogy belepakolják a játékba.
  • Sir Quno Jedi
    #81566
    Amúgy valszeg. tényleg a proca számolná, de nv driverben van egy menü, ahol be lehet állítani, hogy kényszerítse a gtx680 gpuját az ilyen számításoknál és ne ő döntse el, meg ne legyen cpu sosenem. Én is felleltem, átpöccintettem és haller, csudijó.
  • Her Laca
    #81565
    Ilyet le ne merj írni :)Főleg itt! Az csak paraszt vakítás ,és csak a proci számolja mint "tudjuk" .
    680 szar és kész:) fizix is szar. Minden szar.:)
  • Her Laca
    #81564
    Amúgy nem értelek ám:)
    Nem mindegy neked mennyiért adják? Ennyi akkor ennyi. Max nem veszel.Ahogy én sem. G mergát sem veszek ,pedig istenuccse tetszik:))
  • Sir Quno Jedi
    #81563
    Tegnap toltunk coopban Bordelands 2-t és nem ismertem meg néhol a programot. Nagyon durva effekeket lehet nagyobb írtások közben produkálni full fizikszel. Néha már szart sem lát az ember tőle, pláne ha shotgunokkal zerkelsz, meg robbanás, tűz stb. 1xrre. Szal. nem is oan szar ez. Inkább azt oldanák meg normálisan, hogy egy gépben lehessen használni az nv és amd karikat, lehessen váltogatni köztük (arról már álmodni sem mernék, hogy együtt is működjenek).
  • Her Laca
    #81562
    GTX 680 totyikba tette valaki:) Ezt el kell olvasnotok:)


    "Miatyánk AMD GCN aki a NYÁKON vagy, szenteltessék meg a Te COMPUTE SHADER-ed.
    Jöjjön el a Te GAMING EVOLVED játékod, legyen meg a Te TRESSFX programod.
    Amint a DIRT3-ban úgy a TOMB RAIDER-ben is.
    Mindennapi BÉTA meghajtónkat ad meg nekünk ma és bocsásd meg a TELEPÍTÉSÜKET.
    Miképpen mi is megbocsájtunk a DRIVERSWEEPER-nek.
    És ne vigyél minket LAGGOLÁSBA de szabadíts meg az NVIDIA-tól.
    Az AMD a GCN és a CATALYST nevében.
    Ámen."
  • item
    #81561
    Egy kis üzleti ajánlat,remélem Solten nem rág be rám..

    Eladó ASUS 7950 DC2 3GB
  • Sir Quno Jedi
    #81560
    meg csak windowed módban kapsz full grafikát, fullscreenben rakat dolog nem is műxik, viccesek
  • Omlás
    #81559
    Ha az átlag FPS érték 40 közelében van akkor nagy gond nem lehet szerintem ha haza megyek futtatok egy benchet kíváncsi vagyok mit hoz ki átlag értékre.
  • Solt
    #81558
    De a teszttel ne foglalkozz... mindenhol írják, hogy a minimum fps-t rögtön a teszt elején produkálja, utána megy szépen. Az a lényeg, hogy játék közben, hogy teljesít...
  • Omlás
    #81557
    Persze azt nem mondom, hogy nincs gépigénye mert azért nálam is van vas ami hajtja. Amúgy a messze nem tökéletes 13.2 beta 7-el teszteltem az lemaradt. Benchmarkot még nem futtattam csak játék közben csekkoltam néha az FPS értékeket. Vannak még itt driver gondok is no meg a játékra is ráfér pár tapasz mert van egy két bogár még a szerkezetben.
    A hangulat viszont nagyon ott van :] a story jó a fun faktor megvan van logikázás van akció van ügyességi szóval nagyon jó Tomb Raider reboot lett.
    Ha más játékok esetén is ilyen rebootokat kapnánk akkor egy szavuk sem lehetne :].
  • Sir Quno Jedi
    #81556
    Na nekem tesz szerint 4 alá esik a minimum FPS-em, miközben a maximum meg 93. Szerinted?!
  • IMYke2.0.0.0
    #81555
    Hú, ha olyan gépem lenne, mint Neked... [nem kicsit irigy]... az otthoni gépemen, a WRZ verzióval, és HD4850-el volt, hogy 12 FPS-em is volt - 1440*900 és értelemszerűen nem DX11 és nem TressFX mellett.
    Viszont, mindent, amit a program engedett maximumra húztam.

    A program tényleg rugalmasan kezeli a teljesítmény beállításokat.

    A STEAM-re regisztrált Survival Edition-önömmel csak az új VGA megérkezésekor tudok játszani :(
  • Omlás
    #81554
    Olvasgattam sokan panaszkodtak Tomb Raider FPS értékekre, hát nem tudom tegnap végre volt időm így elkezdtem vele játszani minden ultra, szuper haj on xD 16xAA 1920x1080 és kb 1 kezemen meg tudom számolni hány pillanat volt amikor egy rövid időre be esett 30 fps alá annyira a játék, hogy zavaróan megakadt nagyrészt 40+ fps ami nekem bőven megfelel. Olyan 50% környékén járok szóval lehet ez még rosszabb is akár de egyelőre nem panaszkodom. Szuper haj nélkül nem is próbáltam mert jó ez nekem így is :D.
  • Solt
    #81553
    Ezzel tisztában vagyok, de a presztízstermék nálam az, ami a leggyorsabb. Az pedig a GTX690! Na most a Titan drágább a GTX690-nél, és nem kicsit gyengébb nála!

    Ebben a szegmensben a fogyasztás a kutyát nem érdekli, ergo nekem két dolog ugrik be a sztorit illetően. Vagy kurvára túlárazták, vagy, ha nem, akkor gyakorlatilag nyíltan beismerték, hogy a 2 gpu-s kártyáknak, rendszereknek annyi nyűgjük van, hogy a leggyorsabb 1 gpu-s kártyát aranyáron lehet adni...

    Arról nem beszélve, hogy a sztori kísértetiesen hasonlít 7970 érkezéséhez. Normál esetben az új 1 gpu-s csúcskártya kb az előző generáció 2 gpu-s kártyájának a teljesítményét tudja... 7970GHz kb egálban van a 6990-l, minimum fps-ben sok esetben jobb is nála.

    Na most a 7970GHz mennyibe került amikor kijött? Hát nem 1000 euró volt, és már megjelenéskor jóval olcsóbb volt a még kapható 6990-nél! Ehhez képest a Titan nem hozza a 690 szintjét, és még drágább is nála!

    Presztízs ide, vagy oda, mi ez, ha nem túlárazás? Beismerés SLI ügyben? :)
  • MerlinW
    #81552
    Minden presztízsterméknek magas az ára. Ez is így volt, mióta világ a világ. A sportautók sem érnek fele annyit sem, mint amennyi az áruk.
  • Animefox
    #81551
    Valaki nem tudja hogy mi lehet a gond? Sniper elite nazi zombiet letöltöttem és amikor elindult a játék akkor tudtam meg hogy 3D-ben megy... fasza minden TV-t átállítottam és tök jól nézett ki csak nagy lelkesedésemben tekertem a grafikán amit nem kellett volna csak hogy végleg elszállt a 3D mode... akárhova állítom a grafikát játékon belül nem sikerült vissza csinálnom pedig 2X újra telepítettem a játékot is...
    Catalyst összeomlott megint? Szedjem le és rakjam fel újra? Kérdezem miért ilyen szar ez az egész? Nvidiánál tuti nincsennek ilyen gondok.... :(
  • Borg
    #81550
    Azért az nagyon nem lényegtelen, hogy 1 vagy 2 gpu.
    Előbb vennék titánt, mint 690-et, vagy 7990-et.