90029
  • V43 1105
    #81629
    Nekem ezt löttyintette a bencsmárk :





  • Omlás
    #81628
  • IMYke2.0.0.0
    #81627
    "Ez valami qrva csúnya egy valami."

    Ez is egy vélemény. Úgy is kezeljük.
  • Her Laca
    #81626
    Amúgy mi ez az őrület amit méregettek? Ez valami qrva csúnya egy valami.
    És ezen vitázik a fél net?:)))
  • Her Laca
    #81625
    Ez teljesen független attól,hogy nekem mi a jó. Természetes,hogy nekem az lenne a jó,ha olcsón egyre jobb termékeket kaphatnék.
    Én most egy cég szempontjából néztem a dolgot. Nekem is van cégem (persze nem ezen léptékben) és nagyjából pont lexarom,hogy mi a jó a megrendelőmnek még ha ezt nem is propagálom. Ha nekem nem jók a feltételek akkor nem csinálom a munkát. Szoktam mondani is,hogy már megbocsásson ,de én azért nem koszolom össze magam,hogy ő, mármint a megrendelő jól érezze magát.
    Én nem neki hanem magam miatt dolgozom. Ők is ugyanezt mondogatják,hogy verseny van ,meg minél olcsóbban ,meg hasonlók:) Akkor lakjál barlangban:)
    Szóval lehet ebből adódik a nézetbeli különbség :) közöttünk.
  • IMYke2.0.0.0
    #81624
    "Auto" helyett nyugodtan állítsd be a 16:9-et.
  • Omlás
    #81623
    No leteszteltem a Tomb Raidert mint ígértem :D

    Kep 1

    Kep 2

    Kep 3

    Ugyanezekkel a beállításokkal ablakban futtatva (maximized):

    Kep 4
  • kifli
    #81622
    mondjuk azt nem értem annyira, hogy mindig a cég szempontját mondod, illetve abból a szempontból nézed a dolgokat, hogy ez meg az jó-e az nvidiának. Amit bocsánat, de ki nem szar le, mikor én felhasználó vagyok, és kizárólag ebből a szempontból érdekel a dolog.
    Gondolom te is csak egy mezei felhasználó vagy, vagy tévedek?
  • kifli
    #81621
    már hol a gond? Szerintem ott, hogy nem a fejlesztő dönti el milyen technológiát használ, hanem asszerint csinálja, hogy mit kell használnia.

    Szerintem itt a gond. Végülis, megint csak 1 valaki szív emiatt, az a felhasználó továbbra is (nemcsak az amd userek, a vga emiatt kerül neked többe)...
  • Her Laca
    #81620
    :XD
    Nos akkor mi is a gond?
    Ezek szerint az NV fizet azért ,hogy ez belekerüljön egy adott játékba.
    Nos? Pláne nem értem a berzenkedést. Ez neki plusz kiadás. Gondolom azért fizet,mert szerinte jó befektetés. Van aki ezért használ NV kártyát,van aki meg le se xarja:) Erre mondom,hogy majd az idő eldönti. Mit rugózunk is ezen? :))
  • kifli
    #81619
    "Mért nem terjed ?"


    Mert a fejlesztők szerint nem éri meg ilyet beletenni. Physix-et sem tenné be a játékba kutya se, ha nv nem pénzelné az adott fejlesztőcsapatot...
  • IMYke2.0.0.0
    #81618
    * konzolok
  • IMYke2.0.0.0
    #81617
    Borítékolható, hogy nem marad így: a konzol miatt (AMD összetevők) még inkább nem lesz szükség PhysX-re.
    Nem kapáltak az nVidiának - köszöni szépen, el lesz ő továbbra is, és ott lesz/van ugye az üzleti és mobil szféra -, de hogy meg fogja érezni a konzolok eljövetelét, és az azt követő időszakot, az biztos.
  • Her Laca
    #81616
  • Her Laca
    #81615
    Én mindent el tudok képzelni:)
    Ha ennyire kell az a fizika akkor mint mondottátok van egy csomó megoldás ingyé,hogy legyen a játékokban.Akkor csinálják úgy a fejlesztők.Mért nem terjed ? Ott a Hawok .
    Eleve kezd tárgytalanná lenni ez az egész,hiszen most az AMD nyomul jobban a játékok terén (plusz ott lesznek a konzolok is neki) így ha valakik hátrányba kerülhetnek,pont a másik céget preferáló játékosok lesznek.
    Erre mondom én ,hogy majd az idő eldönti ki csinálja jól,vagy jobban.
    Jelenleg nincs semmi eget rengető különbség a két gyártó között teljesítményben,de ez nem 100% ,hogy így is marad.
  • MerlinW
    #81614
    Amíg ilyen zéró effektekről van szó, mint amit eddig produkáltak, addig baromira nem zavar:) Sokszor PhysX nélkül jobb valami (Borderlands 2), sokszor pedig teljesen felesleges, hiányérzetet nem keltő dologról van szó (gomolygó füst, lengedező zászlók, vagy kabát).

    Olyan fícsör pedig sosem lesz ami "fontos" (értsd: játékélményt befolyásoló) , mert azt egy játék kiadója sem engedheti meg magának, hogy kizárja a teljes AMD/NV kört.
  • arty
    #81613
    "Én meg úgy vennék hardvert ,ami nekem jobban bejön."

    És nem tudsz elképzelni olyan helyzetet, amikor kijön egy játék és abban van egy olyan effekt, szolgáltatás ami zavar, hogy a tiéden nincs?
    Hiszen honnan tudnád amikor kártyát vásárolsz, hogy arra melyik játék hoz plusz effektet majd? Sehonna. Lutri. Szerencse dolga lenne, hogy pofánrúgnak-e vagy sem :)

    Nincs szabad választás, mert én bírnék plusz effekteket a radeonomon, de nem olyan áron, ahogyan most megy az nv-fiziksz fasságával.
  • Her Laca
    #81612
    Persze ,hogy belátom. Csak ellentétben másokkal ,nem csinálok belőle ügyet.
    Ezen az egy effekten kívül minden más ugyan olyan a másik gyártó kártyáján is egy egy játékban. Nv így döntött. Na most ez jó volt e a részéről vagy sem azt majd eldönti az idő meg a vásárlók,de mivel ő ezt pénzért vette így én nem csodálkozom azon,hogy ebből profitálni akar. Ha így akkor így. Ha az AMD is csinálna ilyet azt is elfogadnám. Egyiknél ez a másiknál amaz lenne a plusz. Én meg úgy vennék hardvert ,ami nekem jobban bejön.
    De ostorozni ezért szerintem fölösleges,pláne úgy,hogy pl szerinted szart sem ér ez az egész. Ha szerinted ,és még sokak szerint is ez így van akkor meg nem tök mindegy,hogy ez most csak NV-n fut?
    Akit meg érdekel,vagy tetszik neki ,megveszi hozzá a hardvert. Szabad világ,szabad választás.
    És a véleményről:)
    Mindenkinek van de alapvetően senkit sem érdekel mint tudjuk:)
    Te vagy bárki pl hiába bizonygatná,hogy vegyek Radeont , ugye tudjuk ,hogy ez teljesen felesleges lenne. Én is hiába mondanám a magam "érveit",véleményét ,na az is kb a falra hányt borsó kategória .
    Én szívesen elolvasom bárki véleményét ,van amelyik közel áll hozzám,van amelyik kevésbé,de nem minősítek ezért senkit. Én aszondom,mindenki azt csinál,vesz ,használ, annyi pénzért amennyiért csak akar ami csak jólesik.
  • arty
    #81611
    Megint ez a véleményezés, mintha egys buddhitsával beszélgetnék... :))

    Ez nem vélemény ez tény: ha több gyártónak lennének exkluziv effektjei, bármit is birtokolnál, le kellene mondanod a másik kártyán megkapható effektekről. Ez szopás.

    HA ezt nem látod be, akkor minimum korlátolt vagy, de szerintem erről szó sincs :)
  • Sir Quno Jedi
    #81610
    Őőőő, én kevésbé vagyok árérzékeny, mint amennyire minőség/feature érzékeny... Sry... Üssetek...
  • MerlinW
    #81609
    Hihi:)

    NVidia Apologises For Crummy Tomb Raider Performance
  • Her Laca
    #81608
    Olvasgass és nem kell magyarázgatnod.:) Leírtam a véleményem róla,ha ösmered a betűket ,szerintem összerakod mit is gondolok.
    Max nem értünk egyet.
    Neked szar a fizix másnak meg nem:) Ez van .
    De nem értem azt sem miért pont a te véleményed lenne a mérvadó? Magyarázzam? vagy leesik?
  • kifli
    #81607
    Ha amd is elkezdené ezt a fajta mókát, akkor a licencek miatt mennének fel a vga árak az lenne. Kurvajó lenne nekünk felhasználóknak. Igazából így is a felhasználókon csattan a dolog, de csak az egyik gyártó miatt.
  • kifli
    #81606
    ha ez lenne, akkor amd is pénzért adná a különböző technologiájihoz a jogokat. De ők inkább olyan módon oldják meg, hogy ne kelljen licenszelni. És ez a korrekt hozzáállás véleményem szerint.




    Nvidia driverekkel SOHA nincs gond :P
  • arty
    #81605
    "AMD-nek meg kéne venni a fiziksz jogokat az nVidiától."

    Minek? Ugyan az megcsinálható ingyenes platformokra, nem is egyre.
  • arty
    #81604
    Ez nem igaz, lásd #81546
  • arty
    #81603
    "Én ezt sem értem ám. Ezek nem kevés pénzért megszerezték ezt a technológiát ha jól emlékszem. Gondolom hasznot akarnak húzni belőle . Mi ebben az elvetemült?"

    Mert mi van, ha az AMD is elkezdi? (elkezdte volna)
    Vennél két vga-t?

    Magyarázzam még vagy leesett?
  • arty
    #81602
    Nem kell az irónia, a fizix tényleg szar és parasztvakítás.
  • Solt
    #81601
    Szerintem meg a fejlesztőknek nem kéne belemenniük az ilyen gyártó only dolgokba! :) Ha mindenki az open cl-t használná, akkor semmi gond nem lenne! :)
  • item
    #81600
  • Sir Quno Jedi
    #81599
    AMD-nek meg kéne venni a fiziksz jogokat az nVidiától. Azaz licenszelni, hogy mindketten tudják használni és akkor megin nyugi lenne. Mondjuk tuti nem kapnák olcsóé...
  • Sir Quno Jedi
    #81598
    314.14 beta driver közli velem telepítés közben, hogy nem talált kompatibilis hardware-t ???!?!?!? WTF???????????? Köszi nVidia! :D
  • Solt
    #81597
    Értjük mi egymást, csak másképpen látjuk... nincs ezzel gond! :)
  • Solt
    #81596
    Most, mert még új... pár driver, és lesz köztük pár százalék eltérés, az is a technológiai különbségek miatt. A pisixre várhatod az AMD drivereket! :D
  • Her Laca
    #81595
    Bocs kevertem a szezont a faxommal:)))
  • kifli
    #81594
    Mindkét kártyán fut ugyanaz a kód, az már az nvidia dolga, hogy ezt driverben javítsa. AMD-nek mivel ő fejlesztette nyílván volt ideje beleépíteni, optimalizálni.
    A tressfx-hez nem kell semmi specialitás a hardverben, amit csak az amd kártyái tudnak. A technológiát pedig ha már ők csinálták, nyilván úgy csinálták, hogy jól fusson a kártyájukon.
  • Her Laca
    #81593
    Na jó nem értjük meg egymást:)
  • Sir Quno Jedi
    #81592
    Nonono, a tressx nv-n nagyon durván felnyalja az FPS-t, míg AMD-ken alig-alig.
  • Her Laca
    #81591
    Az egy ősi dolog és ha jól tudom azzal még az ősidőkben sem volt semmi baj NV-nél amikor az amd még csak procit csinált. Nem nyílt az különben?
  • kifli
    #81590
    de az az egy effekt már nem szabvány. Tudod mi az ha valami szabványok szerint készül nem?


    Az úgy pl ok, hogy van a játék, amit megrnak valahogy, és utána azt a kártya máshogy is le tudja kezelni. Tehát a "varázslat" nem a játékban van, hanem után a kártya szoftvere alakítja a dolgot.