90029
  • Her Laca
    #81669
    Dehogynem sikerült.
    Téged zavar,hogy az NV szponzorált játékokban nem kapod meg ugyanazokat a látványelemeket mint a másik. Értelek ,megértelek.De ez nézőpont kérdése,hogyan viszonyulsz hozzá. Az ,hogy köpködsz ,meg szarozol úgyse old meg semmit ,max gyomorfekélyt kapsz. Lehet hőbörögni reggelig ,de jelenleg ez van és senkit sem érdekel ,hogy ez neked jó e vagy sem. Még az imádott gyártódat sem. ha érdekelné,akkor (mint már említettétek pl a Havokot) csináltatna olyan játékot amiben neked is elérhető lenne. Vagy ő is beszállna abba amit az NV szponzorál,hogy héééé mán nekem is kellenek azok a (mondjuk pókhálók) adok rá ennyi lét. Vagy megegyeznek az NV vel. De nem ez van jelenleg. Most ,hogy az AMD elkezdte a játékok tömeges istápolását ,hidd csak el változni fog a helyzet.


    Solten!

    Az AMD az nemcsak VGA-t gyárt! Ezt azért tartsd szem előtt.
    Azért egy jóval szerteágazóbb ,nagyobb cég mint az NV.
    Azok úgy gondolják ez így megéri nekik. Hidd el ,hogy nekem aztán tök mindegy ,hogy más is használná e ezt ,én mint mondtam tán nem is láttam soha miket takar,de szerintem annyira nevetséges ezen rugózni,meg sötét lónak beállítani őket. Meg hogy drágák. És? Nem kell azt megvenni senkinek aki nem akarja.És te is ezzel a fanboysággal jössz.
    Én sem azért tartózkodok a te általad favorizált cég termékeitől ,mert a saját zsebem ellensége vagyok. Egyszerűen nekem a másik jobb,gondtalanabb. És még ki is próbáltam pl a 7970 est is ,nehogy hülyeséget csináljak. Nem volt az igazi. Ezen mi a fanboyság?

    Amúgy meg itt a nyár a faxt se érdekel a PC meg a VGA ,menni kell a szabadba ,vedelni a sert,sütni ,főzni,jönni -menni.
  • arty
    #81668
    tudtam én, hogy még mindig nem sikerült felfognod
  • arty
    #81667
    Ami eddig. (ps3on is van pisixes játék)
  • Solten
    #81666
    A gond itt a zartsaggal van. Ha a fiziksz nyilt lenne az Nvidia nem jarna rosszabbul uzletileg, a fanboy ugyanugy penzt aldozna a zold adagjara. Jo, lehet ugy is felfogni hogy par idetlen effekt nem oszt szoroz, de erdekesmod az AMD se ment csodbe a nyilt megoldasaival.
  • IMYke2.0.0.0
    #81665
    ///Tényleg így van.
  • Her Laca
    #81664
    Ja és még valami.
    A te és az én igényeimet magasról lexarja bármely elektronikai gyártó.
    Szépen apránként csöpögtetik jó sok pénzért a fejlesztéseiket ,és ez nem csak a VGA esetére hanem bármire (pc re, mobilra ,hifire ,TV re stb ) igaz. Még a internet szolgáltatásra is! Ez kis hazánkra nagyon is igaz pl.
  • IMYke2.0.0.0
    #81663
    "Ha lenne bevétele rendesen a fejlesztő cégnek ,pont tojna a VGA gyártók pénzére."

    Senki sem tudja bizonyítani azt sem, hogy nincs bevételük, és azt sem, hogy van.
    Mert "messziről jött ember azt mond, amit akar"...
    Lásd, PC-s eladások vs. konzolok - PC-s digitális eladási adatok nélkül mondanak, szinte 'ex-has' értékeket.
  • Her Laca
    #81662
    Igazad van. Akkor marad a vég nélküli hőbörgés ,mert nincs pókháló meg mitököm. Persze ha ez elégedettséggel tölt el bárkit is akkor felőlem mehet ez az anyázás ,én csak arra szerettem volna rávilágítani és azért voltak itt olyanok akik értették,hogy ha valamibe pénzt feccölünk az üzleti életben (akár VGA esetében is) akkor szeretne a tőkés ebből hasznot húzni. :) Ad egy plusz szolgáltatást az ő hardverére. Akarod azt akkor veszel tőle,nem akarod nem veszel. Mi ebben a bonyolult? Akarsz pókhálót? veszel NV-t így érthetőbb talán. Meg tudsz lenni nélküle? Igen. Akkor nem veszel.
    Ők pénzt adtak azért a fejlesztőknek ,hogy nekik legyen pókhálós.
    Solt mondja jól. A hibát lehet a fejlesztőkben kéne keresni,meg a játékos társadalomban akik warezolnak. Mert ugye ok -okozat.
    Ha lenne bevétele rendesen a fejlesztő cégnek ,pont tojna a VGA gyártók pénzére.
  • Solt
    #81661
    ÍGY :)
  • kifli
    #81660
    az a gond, hogy egy olyan fórumon vagyunk, ahol a felhasználók írnak. Így teljesen irreleváns cég szempontjából nézni bármit is. Nemtudom milyen céged van, de a vga már igencsak a szórakoztatóelektronika tartományba esik, itt azért eléggé fontos, hogy a felhasználók igényeihez igazodjanak.
  • Her Laca
    #81659
    Hogy legyen a jövőben is iről beszélni:)

    És akkor most ez hogy is lesz?
  • arty
    #81658
    Szerintem csak a tökéletes nv driver miatt nem látod.
  • arty
    #81657
    Nem kell a pókhálón lovagolnod, van emellett "ezer" hasonló feature, aminek ott kellene lennie, csak nvidia kivásárolta ;)
  • arty
    #81656
    Csakhogy a batman fizix nélkül fix60fps, fizixel 30-40. A pár fps az pont a folyamatos és a szaggatósdi közötti kölönbség :)

    Nem azért költöttem anno vga-ra, hogy szaggatva játszak, úgyhogy nekem a fizix cpun nem opció.
  • TomStorm
    #81655
    Egyébként tényleg a Tress fx jó 10 fps-t levesz.Most én is kikapcsoltam és így minden más gond nélkül lehet Ultra.
    Igaz,nekem tetszik a haj effekt de ennyit nem ér:)
  • MerlinW
    #81654
    Nálam 8-11fps között eszi a vasat, de miután nagyon rosszul néz ki mozgás közben, örömmel kapcsoltam ki:)
  • grebber
    #81653
    Az hogy az AMD-ken alig alig lassul a tress fx nem igaz:

  • MerlinW
    #81652
    Elérhető 3 évvel ezelőtt is elérhető volt, csak teljesítménycsökkenéssel. Lehet, hogy nem volt játszható, de elérhető volt minden effekt:)
  • MerlinW
    #81651
    A PhysX egy szimpla reklám fícsör a laikusok számára.
    A pisix egyszerűen rosszul van megírva. Nincs olyan vas a földön, ami elbírna vele, ha többet kéne számolnia 1-2 kabát lengedezésénél. HAVOK ezzel szemben a komplett környezetet leszámolja csuklóból egy alsó kategóriás procival.

  • Her Laca
    #81650
    Ja tévedtem. A Clod ban az AMD kártyákon van plusz effekt. Van a horizonton 3 kék csík (lehet csak volt), meg szaggatott vonalak a tájon . (ezek néhol vannak még egyeseknek)
    Lehet szóvá is teszem ,hogy nekem mért nincs.
  • MerlinW
    #81649
    pisix játékok
    Mafia 2 - kabát animáció (mosolyog) és Alice volt, amiben gyűrődött, meg hajat mozgatott.

    Majd, ha BF3 vagy Red Faction szintű rombolhatóságot készítenek pisix-el na, majd akkor lehet aggódni.
  • IMYke2.0.0.0
    #81648
    Én meg kiegészíteném a kiegészítésedet: "de csak EGYESEKNEK érhető el teljesítménycsökkenés nélkül, így, 2013-ra".
    3-4 éve ez nem volt járható út például.
  • MerlinW
    #81647
    "Adott egy játék, amiben van egy feature, egy látványelem, de csak EGYESEKNEK érhető el.."

    Kiegészíteném:
    "de csak EGYESEKNEK érhető el teljesítménycsökkenés nélkül".
  • IMYke2.0.0.0
    #81646
    "Mirror's Edge"-ben is voltak dolgok, amik csak erős PhysX-es VGA-kon voltak láthatók (üvegtörések, lebegő zászlók, és átlátszó műanyaglap-ajtók stb.)
  • MerlinW
    #81645
    "As one of the handful of major physics engines, it is used in many games, such as Bulletstorm, Need for Speed: Shift, Castlevania: Lords of Shadow, Mafia II, Alice: Madness Returns, Batman: Arkham City etc. Most of these games use the CPU to process the physics simulations."

    Vagyis, senkinek sem kell nélkülöznie semmit, ha közép-felső kategóriás processzora van. Ahogy korábban írtam, én is PhysX szarokkal játszottam a Batman-t, Mirror's Edge-et, Alice-t, sőt a Borderlands 2-őt is kipróbáltam vele.

    Tehát semmit sem kell nélkülözni, max pár fps-t, Radeon esetében, de egy közép-felső kategóriás PC-n még így is 30fps felett megy minden.
  • Her Laca
    #81644
    Amúgy ezen betmenen kívül van még ami hasonló problémákkal küzd?
    Komolyan érdekel.
    Lévén én nem játszom nagyon semmivel így nem tudom. Szimemben pl minden van mindenhol mindenkinek.
  • Her Laca
    #81643
    Figyu:) Minek nézel engem? Mindenki azt vesz amit akar ,már mondtam.
    Engem picit sem zavar az,hogy pl neked AMD kártyád van. Sőt!
    Nekem NV van és látod azt se tudtam,hogy van pókháló probléma,ami lássuk be valóban komoly dolog. Mi több pókhálóról se tudtam.
  • IMYke2.0.0.0
    #81642
    Az egész olyan volt, mintha a mi kárunkra ironizáltál volna.
    Bocsánat, ha nem így volt.
  • Her Laca
    #81641
    Mondom ,hogy értem!!!
    Nincs pókháló betmenben nálatok.Nem vagyok hülye ,értem . Ezért írtam qrva NV. Most mi a bajod?
  • IMYke2.0.0.0
    #81640
    Ja, bocs - már sejtem a válaszod. Vegyen mindenki zöldet.
  • IMYke2.0.0.0
    #81639
    Direkt nem akarod érteni.

    Adott egy játék, amiben van egy feature, egy látványelem, de csak EGYESEKNEK érhető el, még pedig azoknak, akik egy gyártó erős középkategóriás hardverét vették / vehették meg (mert volt rá +X ezer Ft-al többjük, ellentétben Átlag Jóskáékkal szemben).
    Nem éreznéd, hogy feszíti a zsebedet a bicska?
  • Her Laca
    #81638
    Értelek:)) Bár sem a Batmant sem a pókhálót nem hiányoltam jómagam:))Nem is tudtam,hogy az pókhálós. Az nem a pókember cucca?
    De így már értem azért az álláspontod. Mi több megértelek.Komolyan!
    Erre amúgy nem tudok mit mondani:) Max annyit ,hogy qrva NV:) Mindenrölőtehet na:) Főleg akkor a pókhálóról! ami nélkül nehéz az élet.
  • arty
    #81637
    attól még, hogy szar és parasztvakítás a fizix, nem kaptam pókhálót a betmenben amd kártyán - szoptam.
    ha nem lett volna fizix, akkor lett volna sima pókháló mindenkinél, így viszont "ki kellett hagyni", hogy nagyobb legyen a különbség.

    így ok?
  • Her Laca
    #81636
    De itt én ellentmondást vélek fölfedezni azért az érveidben ám:)

    Idézlek!
    "Szopik a juzer, mert ha amd mellett dönt, lehet h kijön játék ami fizixes és érdekelné a pluszeffekt."

    Aztán írtál olyat is,hogy
    ""AMD-nek meg kéne venni a fiziksz jogokat az nVidiától."

    Minek? Ugyan az megcsinálható ingyenes platformokra, nem is egyre."

    És még
    "Nem kell az irónia, a fizix tényleg szar és parasztvakítás."

    Nos én ezen nemigen tudok kiigazodni:)

    Szerintem ez csak amolyan vihar a biliben dolog ,mint itt egy tanult kollega megjegyezte ,semmi olyan nincs ami hátrányosan érintené a másik gyártó eszközeit használó felhasználót.
    Csak ez az egy olyan dolog van amihez az NV ragaszkodik ( fingom sincs miért) szerintem együtt lehet ezzel élni. És úgy is változik a piac ahogy nézem,így mint mondottam okafogyottá is fog válni ez a dolog.
  • Her Laca
    #81635
    "példádnál maradva, gondolom olyat nem tudsz elképzelni, hogy Neked is jó (cégednek) és a vevőnek is jó... az nem opció? ;)
    Hogy esetleg ugy probálsz meg érvényesülni, hogy ne átbaszd, hanem "segítsd"?"

    Olyan a jelen helyzetben nincs. (Ja és sose basztam át senkit!! ezt tisztázzuk:) )Ha nekem jó ,azaz gyarapodnák is a munkánkból ,az "drága" a megrendelőnek.Ha elfogadom az ő álláspontját akkor kb ingyen dolgozok. Mert ne feledd van egy harmadik "személy "is a képletben:)és ha őt figyelmen kívül hagyom akkor meg jóóóól megbüntetnek.
    Erre mondja a kedves megrendelő,hogy az őt nem érdekli ,oldjam meg. Erre mondom én,hogy akkor lakjon barlangban:)A kör bezárult .
    Persze ez azért nem teljesen ide vágó példa és biztos nem is jó,de csak azért írtam,hogy lehet ezt a dolgot több nézőpont szerint is vizsgálni.


    Mindamellett ez a fizix engem egy cseppet sem érdekel ám,szerintem sose láttam mit is csinál:) Én nem emiatt veszek +20 al drágább NV kártyát.
    Mondjuk úgy ,mert ehhez van kedvem:)
  • IMYke2.0.0.0
    #81634
  • arty
    #81633
    Ha el tudod képzelni, akkor miért nem látod be, hogy a jelen helyzet is szar?

    Szopik a juzer, mert ha amd mellett dönt, lehet h kijön játék ami fizixes és érdekelné a pluszeffekt.
    Szopik a másikjuzer, mert a fizix miatt vesz nvt drágábban és nem jön ki olyan, ami miatt megérte a +20k.
    És a legnagyobb szopás az lenne/lett volna, ha az amd is részt vesz a geciségversenyben és exklu effekteket vásárol.

    ---

    Értem én, hogy tiéd az nvidia cég, ezért "fontosabb" az ő szemszögük, de....
    példádnál maradva, gondolom olyat nem tudsz elképzelni, hogy Neked is jó (cégednek) és a vevőnek is jó... az nem opció? ;)
    Hogy esetleg ugy probálsz meg érvényesülni, hogy ne átbaszd, hanem "segítsd"?
  • V43 1105
    #81632
    Nem hát, tökéletesen, fagyás mentesen fut.. bezzeg az envídjások panaszkodnak ..
  • Omlás
    #81631
    Te sem panaszkodsz akkor szerintem
  • Omlás
    #81630
    Az a negyed képkocka éppen pont nem Crysis 3 :] de látványvilágban egyáltalán nem lehet panasz a Tomb Raiderre mindent lehet rá mondani csak azt nem, hogy csúnya :) szerintem.

    A teszteket csak azért futtattam mert low fps-re panaszkodtak sokan én meg nem tapasztaltam és kíváncsiságból lemértem és kb ennyi a történet :]