90029
  • MerlinW
    #81709
    HD6850-et már alig kapni, valamint 30k felett van mind. Egyébként nagyjából egyenrangú a két kártya.
    A lényeg, hogy ő 25-30-ért szeretne VGA-t. Ebben az árkategóriában pedig a 7770 a legjobb.
  • Puhos
    #81708
    Vagy vársz a HD7790-re. Ami a 7770 és a 7850 között lesz majd teljesítményben. HD7790.
  • Puhos
    #81707
    Távol álljon tőlem, hogy kötözködjek, de én a tesztben nem láttam volna azt, hogy a HD7770 jobb teljesítményt nyújt mint a HD6850. Illetve igen jobb teljesítményt nyújtott CF-ben!!! Annyi az előnye, hogy kevesebbet fogyaszt, meg újabb technológia.
  • MerlinW
    #81706
    Jobb persze.
  • Szasza20
    #81705
    És a 7770 jobb mint az aláírásomba szereplő VGA? Tudom hogy az nem DX 11-es de legfőképp a DX 11-ért szeretném lecserélni meg azért jó volna ha gyorsabb is lenne, de árba se akarok elszállni vele
  • Omlás
    #81704
    30K-t nem igazán ér meg ha használt a vga. A helyedben ha már 30K-t szánnál vga-ra én még hozzá csapnék 10K-t és vennék egy HD7850-et. Ha viszont fontos a 30K-s árhatár akkor a HD7770 a neked való vga.
  • TBTPumpa
    #81703
    Hmm... Ennyiért már HD 7770-es kártyát is kapsz újonnan, ami jobb teljesítményt nyújt.

    Itt egy teszt róla (a tesztben az általad említett 6850-es kártya is szerepel)!

    Itt pedig egy alternatíva a vásárláshoz!
  • Szasza20
    #81702
    25-30
  • Omlás
    #81701
    Attól függ mennyiért jutsz hozzá.
  • Szasza20
    #81700
    Érdemes még venni 6850-et?
  • fery02
    #81699
    Nem bírtam magammal és szombat óta tulaja lettem egy Gigabyte 7870 OC kártyának. :) Ha kapok új plecsnit, megköszönöm, bár annyira aktív nem voltam sose a topikban.

    Érdekelne, hogy az új Tomb Raider-ben, ha egy helyen pl mind medium, high meg ultra grafikán is ugyanúgy kb 38 fps-em van csak, az már erősen azt sugallja, hogy ideje lenne lecserélnem sokat megélt 2 magos procámat is. :)

    Persze tervben van, még ez év folyamán, csak egyelőre nem terveztem még Win 8-at telepíteni, mert alaplap-cpu-ram cserénél úgyis meg kell majd ejteni egy rendszer telepítést is és még egyszer Win 7-et már nem akarok belakni.
    Haladni akarok a korral, nem lehet annyira rossz a Win 8, ahogy azt nagyon mondják net szerte.
  • JaSoN HuNTeR #81698
    Van még hasonló honlap ahol ilyen CPU összeméréseket lehet nézni ehhez hasonlóan?
  • serkov
    #81697
    Köszönöm! :-)
  • MerlinW
    #81696
    VGA HIS 7770 iCooler 1GB GDDR5 (H777F1G2M): 29.500,-
    VGA GIGABYTE ATi Radeon HD7770 1Gb OC (GV-R777OC-1GD): 28.990,-
    tőle

    vagy

    ASUS HD7770-1GD5 HD7770 1GB GDDR5 PCIE: 29.836,-


    4870-et meg tedd el tartalékba, 4-5k-nál többet nem kapsz érte.
  • serkov
    #81695
    Hello! Van 30.000-em kártyára, mit ajánlanátok mostanában? Rég nem foglalkoztam ilyesmivel, most 4870-em van, ehez képest kéne előrelépés. A 4870-et el lehet adni még? Kb mennyiért? Bonusz spec hűtő van rajta! :-)
  • kifli
    #81694
    nem ezt a notit akartam, csak olyannyira baráti áron tudok hozzájutni ehhez a jó kis ultrabookhoz, hogy amit vettem volna többért amd-vel labdába sem rughat mellette :)
  • benőmenő
    #81693
    Amikor a mostani konzolok kijöttek a zöldek részéről a geforce 7-es széria volt a menő, majd nem sokkal rá a 8-as.
    Ma pedig a 9-es széria szokott általában a minimum követelmény lenni.
    Nem akarok senki zsebében túrkálni, de szvsz butaság mostanában komolyabban újítani.
  • benőmenő
    #81692
    A teszt egy dolog.
    A te konkrét kártyád bírhat többet is, vagy kaphatsz képhibákat is már 1 mhz oc miatt is.
    Részemről a van még mindig jobb megoldás, mint elcseszni a meglévőt, keríteni egy cserekártyát, majd lecserélni kb. egy éven belül, mert úgyse fognak megfelelően futni a várható konzolos portok.
  • SirAlo
    #81691
    te mennyire probaltad felhuzni? egy tesztbe latom hogy 700/1050re felhuzva stabil maradt
  • benőmenő
    #81690
    driverből pedig a legfrissebbet rakd fel. Amennyiben gondod van vele, akkor az előző működő verziót.
  • benőmenő
    #81689
    Hogy őszinte legyek semennyire, főleg egy c2d-val.
    Én is megpróbáltam, de összesen max 1-2 fps-t nyertem egy csomó glitch-ért és instabilitásért cserébe.
    Ki kell várni, amíg beindul a nextgen, aztán szét lehet majd nézni, mit kapsz a pénztárcádhoz mérten és úgy dönteni. (feltételezem játék miatt akarnád húzni)
  • SirAlo
    #81688
    vagy esetleg telepitsem a legujabbat 13.1? (szerintem ezekbe az uj driverekbe mar nincs semmi az en kartyamba) valami tapasztalat hogy meik driver a legjobb ehez a kartyahoz?
  • SirAlo
    #81687
    hello, nem tudom jo topicba irok-e de megkerdem: szeretnek a videokartyamon is huzni egy kicsit mert mar kezd elavult lenni, (az e5200as procimat mar felhuztam 3.3-ra) az lenne a kerdesem hogy a Shappire HD 4830as videokartyat kb mennyire ajanlatos felhuzni hogy ne legyen gaz ? es meg egy kerdes, a Catalyst 12.6 van fenn de ez nem akarja az Overlockingot engedni , ramegyek AMD overdrive-> Accept es ezutan visszadob a fooldalra , az en kartyamhoz tul uj ez a driver , telepitsek egy regebbit?
  • V43 1105
    #81686
    Szedd ki, teszünk bele HÁDÉHÉTKILENCKILENCNULLLÁT..

    U.I.: ez árulásnak minősül, úgyhogy megfosztunk a Radeon lógocskádtól ..
  • TBTPumpa
    #81685
    "na meg a driverek is szarok amd-nél."

    Hmm.. Anno ugyanígy voltam az Nvidia-val is. Ott is szar driverek voltak, azért is váltottam 2011-ben AMD-re. Azóta sem bántam meg, csak azt, hogy ASUS-t vettem (indokolatlanul drágább, mint a többi márka). Legközelebb is AMD VGA-t veszek majd (várhatóan 2014-ben), de nem biztos, hogy az ASUS lesz. Shappire nem érdekel és MSI sem. Talán még a Gigabyte ami szóba jöhet esetleg más megbízható márka.
  • kifli
    #81684
    hát srácok, úgynézki nvidia tulaj leszek. Úgy döntöttem, hogy a physx és a nemrégiben belinkelt frametimos grafikonok miatt váltok, na meg a driverek is szarok amd-nél.

    Najó, maradok amd-nél is, csak elvileg holnap vagy holnapután kapom meg a dell xps notimat, amibe 640M van :)
  • Blum
    #81683
    Kosz szepen!

    Kivancsisagbol felhivtam egy helyi boltot,hogy megis mennyiert adjak. 27k-t kernek ugyanezert a modellert. "Aha,koszi,szevasztok!"
  • Solten
    #81682
    #81680, a passziv 6670 20k felett van.
  • Solten
    #81681
    Na de az NV nem kapott ezkluziv konzol jogokat, most eppen a PC-s jatekipar (f2p) felviragzasan munkalkodnak (el is morzsoltam egy konnycseppet...) Ahonnan a szel fuj....
  • MerlinW
    #81680
    Talán ez.. Passzív nincs.
  • arty
    #81679
    "van az a mondás"

    ami nyilván rám is igaz, hiszen nem vagyok a magam ellensége ;) (értsd: volt má geforcem, még a 4-6-7-8-9 szériákból és vennék is újra, ha az amd valamit nagyon elbarmolna)
  • Her Laca
    #81678
    "Elvről lenne szó, de hiába is magyarázom, ha neked olyanok nincsenek...."

    Nono! Azért ne kezdjünk el elmenni ebbe az irányba ha lehet. Inkább nem reagálok,és akkor maradjunk ennyiben.
    Amúgy van az a mondás, "az elv olyan mint a fing, tartod amíg tudod!"
  • item
    #81677
    Bezony..
  • arty
    #81676
    Nem a vacakság a kérdés, könyörgöm fogd már fel :)

    Elvről lenne szó, de hiába is magyarázom, ha neked olyanok nincsenek....
  • IMYke2.0.0.0
    #81675
    Boldog gondtalan, PhysX és 3trémárk manipuláció-mentes időszak volt. 2000-ig.
  • item
    #81674
    Olyanom nekem is volt,sőt többféle voodoo kártyám is.
  • Blum
    #81673
    Kicsit offolnek,ha nem baj

    Also kategoriabol mivel lenne erdemes szemezgetnem? (max. 15k-t szannek a dologra)

    Lenyeg: HDMI csati legyen,lehetoleg passziv hutes,ne kelljen neki kulon tap,1080p-t vigye hibatlanul es 1-2 regebbi jatek azert tisztesseggel elfusson rajta.

    low-end kategoriaban nem nagyon vagom a temat,meg hogy mit lenne erdemes megvenni. Mit ajanlotok,mit vegyek?

    Vagy ennyi penzert erdemes lenne hasznaltan nezegelodnom?
  • Her Laca
    #81672
    Ahogy érzed:) Nekem aztán tök 8 ,hogy te hogy gondolod:)És ezzel szerintem eme kis pisixel való vitát le is zárhatjuk ,lévén nem jutottunk közelebb egymás álláspontjához:) Ergo értelmetlen asszem a dolgot forszírozni a továbbiakban:) Na béke.

    Mindamellett azért megjegyezném még,hogy az egyik tanult kollega aki most próbálta eme dolgot ugye 680 al ,valami olyasmit mondott,hogy igencsak más mint ahogy eddig látta. Akkor csak van benne valami ha már ő is azt mondja.
    Lehet mégse olyan vacak az ,csak hát sajna kötött a dolog.
    Na meg eszembe jutott valami. Lehet nem jól gondolom.
    Ezt ők nem használják fel a professzionális kártyáiknál?Gondolok itt mindenféle tudományos számításokra. Mert hogy ez a Cuda hoz van kötve NV nél ha jól emlékszem.
  • IMYke2.0.0.0
    #81671
    Én stabilan emlékszem - 3Dfx Voodoo Banshee volt az első VGA-m.
  • arty
    #81670
    Nem fog változni a helyzet, mert az AMD - szerencsére - nem látott fantáziát a pécés játékpiac szétbaszásában és a mindenki számára elterjedt API-kat használják, a támogatott játékaik jól optimalizáltak, stb.

    Náluk az eladó érdeke szerencsésen összetalálkozott a vevők érdekeivel.

    NV mindig is tisztességtelen féreg játékos volt (aki még emlékszik a 3dfx időkre....), marad is olyan.