90029
  • item
    #81749
    Egy poroltót készíts oda a biztonság kedvéért.
  • Solten
    #81748
    HD 7790: a hianyzo lancszem
  • arty
    #81747
    passthrough output device-nak is a Auzentec-nek kellene lennie, nem? elvégre a dtshd csak "átmegy" rajta, nem ő dekódolj!
    (true hd, multichanel pcm se jó?)

    nameg, én azért megpróbálnám a leírás ellenére is egy teszt MKV-val, hogy a vga-t nem kötöd be a hangkariba - nem is értem, miért ne menne úgy a hang.

    esetleg, azt nézd meg, hogy vista alatt nem-e más a primary/secondary display a CCC-ben, ill. h a windows hangeszközöknél mi a default device, van-e kapcsolva exkluzív mód annak a hangeszköznek, stb.
  • High end PC #81746
    most is így van összekötve, a videokari egyik DVI kimenete megy egy kijelzőhöz, a hangkártyából meg megy a HDMI az erősítőbe, ha arra gondolsz, hogy szüntessem meg az alsó képen is látható DVI-HDMI hidat a videokártya és a hangkártya közt (hogy a videókártya ne szólhason bele a történetbe) akkor azt nem lehet, mert akkor az erősítő felé nem megy se kép se hang, ezt a hangkari leírása szerint így kell kötni, különben nem működik a hangkari HDMI kimenete!

    közben feltettem a 13.3 beta drivert is, avval is ugyanolyan minden
  • High end PC #81745
    előző hsz szerkesztve, a kép linkek hibásak voltak :D
  • arty
    #81744
    olyat nem tudsz próbálni, hogy a vga-t a tévére, a hangkarit az erősítőbe kötöd?
  • High end PC #81743
    igen, a legújabb, mivel most délután tettem fel :D bepipáltam az erősítő dolgait is, HDMI, csatornaszám, DTS-HD, stb...

    a hangkártya drivere a legújabb Win 8 alatt, de pl Win 7 alatt visszatettem a régi drivert, amivel anno működött, de avval sem működik már.
    így néz ki az összeköttetés, videókártyából megy a kábel a hangkártyába, onnan tovább az erősítőbe, ezért szólhat bele a dolgokba a videókari driver is.


    xbmc sem megy, talán nem is támogatja megfelelően a hangkártyám, vagy nem tudom, mert mikor beállítom output device-nak, úgy szaggat a HD-s hangsávoknál hogy kb 5 képkocka/másodperc diavetítés minden...
    már minden kombinációt végigpróbáltam az Audio output device és a Passthrough output device közt...
  • arty
    #81742
    "ugyanis a videókari DVI outputjából egy DVI-HDMI átalakító kábelen megy a jel a hangkari input HDMI aljzatába, és onnan megy az output HDMI aljzatból tovább az erősítő fele a HDMI kábel, szóval mindenképp függ a videókari drivertől is a történet, bár onnan csak a kép jön elméletileg ebben az esetben... "

    tehát jól értem, hogy valami hangkártya is beleszól a jelbe? annak beállításaival, drivereivel nem lehet gond? (gyanus...)

    xbmc-ben a hangkártya van output device-nek beállítva? nekem gyanus ... tudsz screenshotot... ? :)
  • arty
    #81741
    xbmc frodo van fent? nem a 11.0-s eden? tuti? :)

    beállításoknál bepipáltad az erősítő képességeit? ez
  • High end PC #81740
    ezek utána hardveres hiba kizárható, valami szoftveres bekavarás van, áttúrtam a videókari drivert is mind a 12.1-nél, mind a 13.1-nél, sehol sem találtam olyan opciót, ami gyanús lenne és bekavarhatna...

    ugyanis a videókari DVI outputjából egy DVI-HDMI átalakító kábelen megy a jel a hangkari input HDMI aljzatába, és onnan megy az output HDMI aljzatból tovább az erősítő fele a HDMI kábel, szóval mindenképp függ a videókari drivertől is a történet, bár onnan csak a kép jön elméletileg ebben az esetben...
  • High end PC #81739
    megnéztem, igen! ott is hiába választom ki a DTS-HD hangsávot, az erősítő felé csak a sima DTS mag megy, ahogy a PowerDVD esetében is...
    megnéztem Win 7 alatt is ugyanez, pedig ott régen működött! na jó, visszatettem Win7 alá az egy évvel ezelőtti videókari (12.1) és hangkari drivert, és még úgy sem megy, pedig anno ezekkel a driverekkel ment... ezek után hardveres gondra gyanakodtam, de: van egy Vista-s partícióm is, az alatt még mindig oké minden, pedig ugyanazok a driverek vannak alatta, amiket visszatettem Win 7 alá is.
    én ezt már totál nem értem, legalább Vista alatt működik, és visszajelzi az erősítő a DTS-HD és TrueHD hangsávokat, hogy megkajpja rendesen, Win 8 alatt nem értem miért nem, ott sosem működött, Win 7 alatt meg abszolút nem értem miért nem, ha ott meg anno működött, most meg már semmilyen driverrel nem...
  • arty
    #81738
    XBMC 12.0 (lejátszó) és MKV-ban DTS-HD hangsáv esetén is létező a problémád?
  • Puhos
    #81737
    Hali.

    Ahhoz a procihoz az kevéske, sztem egy 7850 2gb-os kártyát nézzél.
  • High end PC #81736
    Már hónapok óta nem működik a DTS-HD hangsáv kiadása az erősítő felé...régen működött, HD5970 videókarim van és Auzentech Home Theater HD hangkarim, mindegyikből a legújabb driver van fent, és a legújabb PowerDVD lejátszóprogram. Egyszerűen a PowerDVD audio settings menüjében nem lehet választani a bitstream hd audio kiadását az erősítő felé...régen minden ugyanígy volt beállítva, mint most, csak a driverek lettek újabbak, de már hónapok óta nem tudom megcsinálni, várva, hátha egy újabb videókari driver orvosolja a dolgot, de nem javul meg, és nincs se DTS-HD hang.... ötletek?
  • Lacika 79
    #81735
    Sziasztok! HD 7770 kártyám van, viszont a vasat alatta fejlesztettem (i5 3570K, stb.) Kérdésem az lenne, hogy a kártya így szűk keresztmetszet-e, vagy nyugodtan maradhat ebben a rendszerben? Ha kevés, akkor mit érdemes venni?
    Előre is köszönöm! :)
  • arty
    #81734
    nadejó, tegnapelőtt tettem fel a beta2-t :)
  • Omlás
    #81733
    Kíváncsi vagyok a hdmi bugot javították e már :D
  • MerlinW
    #81732
    AMD Catalyst™ 13.3 Beta3 Driver for WindowsŸ

    Improve performance in Sim City 5 up to 16 percent
    Improves performance in Far Cry 3 up to 5 percent
    Improves latency performance issues seen in Tomb Raider and Hitman Absolution
    Resolves slight corruption seen in Tomb Raider with TressFX enabled for CrossFire and single GPU configurations
  • grebber
    #81731
    Még a héten megérkezhet az AMD Radeon HD 7790!
  • benőmenő
    #81730
    Alap esetben 1 tesztprogival egy konkrét cucc működését nézed.
    Ha 2 fut és elszáll a gép, akkor honnan tudod majd melyik cucc miatt volt?
  • Solten
    #81729
    Nem tul szerencses egyutt futtatni oket.
  • RYO21
    #81728
    Na levettem a processzor overclockját és most legalább elindult a program (furmark). De játék közben még mindíg csinálja a fagyásokat. Érdekes, hogy processzor stresstestel nem jön elő semmi hiba. Egyébként olyat szabad csinálni, hogy egyszerre futtatok furmarkot és intelburntestet?
  • MogyoroLand
    #81727
    Klónoztam és így már jó, köszönöm! Most már így hagyom, mert így működik. :)
  • Solten
    #81726
    Hi. Az alaplapodon nincs digitalis audio kimenet? Amugy az elottem szolo.
  • MerlinW
    #81725
    A keret eltüntetése: Catalyst - My Digital Flat Panels - Scaling Options. Itt Overscan-re húzod (0%)

    A másik képernyőt pedig elvileg a Desktop managment menüben tudod variálni. Eltüntetni szerintem nem tudod, de ha klónozod és nem kiterjeszted, akkor már jó leszel.
  • MogyoroLand
    #81724
    Sziasztok! Hozzáértők segítségét kérném!

    Van egy 7850-m és HDMI kábellel összekötöttem az erősítővel, hogy legyen hang. A monitoromon nincs HDMI, ezért DVI kimentet használom hozzá. A problémám az, hogy ilyenkor az erősítőt is egy monitornak nézi és bal oldalt van egy 2. láthatatlan monitor, amit szeretnék megszüntetni. Próbáltam letiltani, de olyankor hang sincs.

    Van olyan beállítás, hogy a hang megmaradjon, de az a láthatatlan monitor eltűnjön?

    (Próbáltam egy olyat is, hogy az erősítőből vinném tovább a képet HDMI kábellel (mert van rajta HDMI out) és egy átalakítóval, ilyenkor olyan problémába ütköztem, hogy úgy érzékelte a monitorom, mintha csak egy 19"-os (a 23"-os) monitor lenne, szóval volt egy kb. 1 cm fekete keret, amit nem tudtam eltüntetni. Mondjuk érdekes volt, mert 1024x768-ba a teljes monitoron volt kép, de 16:9 felbontásokba mindig volt keret.)
  • Snexi
    #81723
    jelenleg egy 1440*900-as monitort használok és erre is vannak állítva a játékok,de néha rákötöm a tv-re aminek a felbontása 1280*720.Amikor a tv-re van kötve a gép automatikusan átáll az asztal felbontása 1280*720-ra és nem kell külön állítgatnom.Az lenne a kérdésem, hogy a driver által valahogy ugyanez megoldható lenne a játékoknál is?(amikor viszont újra a monitort használom természetesen álljon vissza 1440*900-ra)
  • RYO21
    #81722
    De 4 éve működik tökéletesen.
  • allock #81721
    az nem kevés, feszültség emelés nélkül
  • RYO21
    #81720
    Driver az a legfrisseb amit a kártyámra adtak ki.
    Processzor egy kicsit megvan húzva, de feszültségemelés nélkül: Intel Pentium Dual Core 2.2Ghz -> 3Ghz

    Holnap szétkapom az egész gépet és kifújom kompresszorral utána pedig megmozgatom az összes kontaktot hátha tényleg a táppal van a problémája.
  • Borg
    #81719
    Tápellátás is lehet, nem csak vga.
  • Omlás
    #81718
    Sanszos, hogy halódik a VGA. CPU nincs tuningolva ? Driver friss ?
  • RYO21
    #81717
    Abban a pillanatban ahogy elindul a benchmark jelentkezik a probléma. Gép befagy, kép eltűnik és csak a reset segíthet.
  • Borg
    #81716
    Beizzítod a furmarkot, aztán nézed a melegedést, meg a stabilitást.
  • RYO21
    #81715
    Nemrég lecseréltem a monitoromat egy sokkal nagyobb felbontásúra és azóta egyre gyakrabban jelentkezik az a hiba, hogy befagy az egész gép és semmit sem lehet csinálni csak resetelni. Főként játék közben szokott, amikor nagyobb akció van, de van h néha windowsal megtörténik. A kártya OC-ját levettem, de még mindig jelentkezik a probléma. Valami ötlet esetleg?
  • arty
    #81714
    remek kis powertune elemezgetés

    durva, hogy el tud szállni a fogyasztás +20% power és tuning/feszelés mellett!
  • Omlás
    #81713
    Itt meg tudod nézni melyik vga-nak melyik a "párja".

    Link
  • arty
    #81712
    Én pedig a Titánt, mert az a leggyorsabb.
  • MerlinW
    #81711
    Még mindig 25-30k-ért akar vásárolni. Olvassatok már vissza:)
  • JaSoN HuNTeR #81710
    7850 ajánlom 50ért.