90029
  • High end PC #81789
    tessék, ezt a képet anno én lőttem az egyik évben rendezett (2010?) Házimozi és Hi-Fi shown, a srác vitt egy HTPC-t, egy PS3-at és egy asztali lejátszót is, megmutatni minek a kimenetéről milyen a hangminőség, elég jó összehasonlítás volt.
    persze mondani sem kell, hogy a milla feletti asztali lejátszó tarolt, itt már nem emlékszem mi dekódolt, de kb mindegy is, az erősítő is több millás téma volt, mindkettő ugyanolyan minőségi kategóriában volt

    a hangkártya kimenete érezhetően nem volt olyan dinamikus, mint az űber asztali lejátszó, a videókártya és a PS3 meg egyszerűen ramaty volt

  • High end PC #81788
    tessék, ezt a képet anno én lőttem az egyik évben rendezett (2010?) házimozi shown, a srác vitt egy HTPC-t, egy PS3-at és egy asztali lejátszót is, megmutatni minek a kimenetéről milyen a hangminőség, elég jó összehasonlítás volt.
    persze mondani sem kell, hogy a milla feletti asztali lejátszó tarolt, itt már nem emlékszem mi dekódolt, de kb mindegy is, az erősítő is több millás téma volt, mindkettő ugyanolyan minőségi kategóriában volt

    a hangkártya kimenete érezhetően nem volt olyan dinamikus, mint az űber asztali lejátszó, a videókártya és a PS3 meg egyszerűen ramaty volt

  • High end PC #81787
    ne viccelj, hogy a francba ne lenne benne a Dolby és DTS enkódere...
    a dekóder az az erősítőben van.
    mi a fenének kellene egy jelet kétszer dekódolni? nem értem...

    az asztali lejátszókban azért van dekóder is, mert sokszor aktív hangfal rendszerekre is rákötik, vagy nincs az erősítőben dekóder (csak simán erősítik a jelet Hi-Fi minőségű erősítővel/erősítőkkel és nem házimozi erősítővel), vagy a házimozi erősítő dekódere rosszabb a lejátszóénál (az erősítőnél nagyságrenddel drágább lejátszók esetében ilyen is van) és ilyenkor a lejátszó dekóderét használják
    ami a lényeg: mégsem mindegy, hogy milyen architektúrájú audio processzoron megy keresztül a jel az erősítőig..nagyon nem...de ez is egy olyan dolog, hogy hallani kell, különben hasra ütés-szerűen lehet csak itt elméleteket gyártani.

    az meg, hogy miben lehetnek különbségek a lejátszók közt, elég durván leszűkítetted.
    de úgy sem fogsz meggyőzni, hogy az egész X-Fi hangkártya egy semmit nem érő szar (az elmúlt 9 évben jártam már eleget házimozi és Hi-Fi showokra, hogy halljam mi a helyzet ezen a fronton), és hogy dobjam ki a francba, mert felesleges. :D
  • arty
    #81786
    csakhogy egy lejátszó az végzi a dekodolást, processzálhat is a képen -> ebben lehetnek kölünbségek a lejátszók közt
    a hangkártyád nem csinál mást, csak elindítja a hangfolyamot a dekóder felé (erősítőd) - ezt nem lehet jól vagy rosszul csinálni :)
  • High end PC #81785
    de ha azon volt a hangsúly, hogy HDMI vs HDMI-nél honnan jön a hangkártya előnye, ott van #81771-ben a linkben hosszú oldalakon át, had ne írjam le.

    lehet venni asztali HDMI-s lejátszóból is egy viszonylag alapot is, meg lehet venni Hi-Fi fanoknak készült jobb audio processzorral szerelt, jobb anyagokból építkező, és jobb hang tulajdonságokkal bírót is.
    egy basszusgitárosnak sem mondjuk azt, hogy ne vegyen gitár erősítőt, mikor ott van az alap előerősítő...
    jobb hasonlatokat nem tudok :D (a mérnöki számok ott vannak a linkben.)
  • High end PC #81784
    de hát nem pont ez a régi technika hajszolása a vágyad? (a HDMI hangkártya tiszta szívás, bezzeg azok SPDIF idők kommentet félreértettem volna? :D)

  • arty
    #81783
    hjahogy a múltbéli teknikák hajszolása... éééértemén ;)))
  • High end PC #81782
    " a hdmi már órajelszinkronizált, "javítóbites" megoldás - ellentétben a korábbi spdiffel.
    nagyon kíváncsi lennék rá ezekután, hogy vajon honnan jön a külön hangkártya előnye... ? "

    ott van rajta a 7.1 Analog I/O output, de SPDIF is van rajt...és ezen problémád máris elszáll, azt hiszem sikerült is összeszedni az előnyök egy részét :)
    (ráadásul egyszerre lehet kiadni a hangot két kimeneten is, a kártyán külön előerősítői vannak a kimeneteknek...jó mi? nekem speciel ebből a hangkártyából egyszerre megy a HDMI kábel egy HD-s erősítőbe és a 7.1 Analog I/O outputból egy másik kábel a régi analóg Surroundos erősítőmbe, vagyis nekem egyszerre szólaltat meg két erősítőt is ez a kártya :D vagyis meg tudna hármat is, még a külön sztereo előerősítő kimenetén egy sztereót is, és mivel a hangsúly a "külön"-ön van, nem szól bele a másik jelébe, nem gyengíti azt)

    még valami? :)

  • arty
    #81781
    Miért ne akarhatnám?
    Csak nem az analóg/spdif korszakban tetszik még élni? :)
  • arty
    #81780
    lássuk be, a hdmi-s hangkártya tiszta szívás és ez még nem minden:

    a hdmi már órajelszinkronizált, "javítóbites" megoldás - ellentétben a korábbi spdiffel.
    nagyon kíváncsi lennék rá ezekután, hogy vajon honnan jön a külön hangkártya előnye... ?

    tudom, hogy vannak elfogule emberek, akik megveszik a korábban linkelt 300k-s hdmi kábelt is, miközben képdigizés+hash check-el már cáfolták ÉRTELMES(!) oldalakon, hogy lenne BÁRMI különbség a különböző, működő és nem hibázó hdmi kábelek közt :)
  • MerlinW
    #81779
    Sebaj, ma is tanultam valamit:)
  • High end PC #81778
    ja neeem, már értem, ez nem ezt jelenti :D

    na szóval, az arra való, hogy rá tudsz kötni még két hangfalat az erősítőre, amiről ugyanaz szól, mint a másik két frontról vagy surroundról, csak a másik két hangfalat át tudod vinni egy másik szobába, valószínűleg külön szabályozható a hangerőssége a 2-2 frontnak/surroundnak, azért Zone2. Gyakorlatilag ez így A+B bekötés
    általában az szokott lenni, hogy egy végfokon van vagy az eredeti 2 fronttal, vagy a surround back-ekkel (mert ugye plusz két csatorna teljesítmény nem jön a semmiből) és ilyenkor oda kell figyelni az Ohmikus ellenállásra, mert ugye ez párhuzamos kötésnek felel meg magában az erősítőben, és párhuzamos kötésnél a reciprokok összegeként számítódik az eredő ellenállás, ilyenkor sokkal nagyobb ellenállású kábeleket kell használni, különben a végfok bánja nagy hangerőn! (ki tudod számolni, hogy neked mekkora ellenállású kábel kell)
    kis hangerőn ezek az erősítők elég intelligensek és nem veszed észre túlságosan, hogy 4 hangfal is terheli ugyanazt a két végfokot, szóval ne úgy képzeld el, hogy 40 dB-el fele akkorát szól, mint ha kettő lenne bekötve, csak máshol éri el a csúcsteljesítményét, máshogy fut fel a görbe

    szóval 2 hangfalat szerezz még be és kösd rá nagyobb keresztmetszeti ellenállású kábelekkel :)

    na de szétoffoltunk hangtechnikával már a topikot :D
  • MerlinW
    #81777
    Sosem használtam, de Zone 2 elvileg egy másodlagos forráshoz használható. Pl másik szobában levő hangrendszert rákötni, mint külön output (asszem 2x 7.1). Dióhéjban két erősítő az egyben:)

    A két sub megoldásod szép, de van a csúnya megoldás is, ha simán sorba kötöd őket egy kimenetre:)
  • High end PC #81776
    Zone2 nálad hátul mit jelöl? egy végfokon van a frontokkal? (2 sub kimenet )

    én a két subot úgy oldottam meg, hogy a végfok erősítőre tervezett 7.1 RCA kimenetének a két front kimenetét rákötöttem a 2. ládára, az erősítő menüjében bekapcsoltam, hogy frontokra is ráküldje a subwoofer jelét, így azon a két RCA-n megjelent a sub jele is, ami a második ládába megy, majd ezt a jelet megvágtam a második subládán a crossoverrel, gyakorlatilag levágtam a frontok jeleit, és kb ugyanott vagyok, mintha fizikailag két sub kimenetem lenne :) (nem akartam a két subot sorbakötni, elméletileg is jobban romlik a jel ha több mindenen keresztül megy, meg több a kábel, a csatlakozás...)

    nekem már egy "öregebb" 5 éves Marantz SR8002-esem van, de ez akkoriban nagyon jónak számított, a jót meg minél később "dobja ki" az ember :)
    egyetlen nagy hibája, hogy az analóg Surroundos erősítőmmel nem tudom sorba kötni normálisan, ha HDMI-ról jön a jel...csak ha a bemenő jel is analóg.
  • MerlinW
    #81775
    Nem, az nincs:) Primitív erősítőket építettem anno, amelyek tökéletesek 2 hangfalhoz, de a többcsatornás rendszereket már én is veszem:) Most éppen egy Yamaha RX-V673-at használok.
  • High end PC #81774
    " saját magam építem őket:) "

    wáó, minden tiszteletem! csöves erősítőd is van?
    rég óta álmom egy 5 utas épített cucc egy csöves erősítővel! :D
  • Blum
    #81773
    A VGA altal szolgaltatott hangminoseget ne akard mar egy minosegi hangkartyahoz hasonlitani...:D
  • MerlinW
    #81772
    Nekem egy mezei Creative X-Fi XtremeGamer-em van, de még ezt sem közelítik meg a VGA-s, intergrált realtek-es megoldások. Ég és föld a különbség.

    Hangfalakkal pedig igényes vagyok, ezért saját magam építem őket:) Most az egyik legutóbbi 5.0-ás szettemet használom. Mély nem kell, a két front-ban (100liter, 3 utas) van 1-1 400W-os BMS mély hangszóró. A centerben (30liter 3 utas 2 közép, 1 magas) 2 és a sorround-okban (20liter 2 utas 1 közép, 1 magas) is 1-1 100W-os közép:)
  • High end PC #81771
    háááát, én még a büdös életben nem próbáltam meg kiadni a HD-s hangsávokat a videokártyámmal, pedig a leírása szerint képes rá DP porton...
    szóval még DP-HDMI átalakítót is lusta voltam venni hozzá, mert felesleges...

    a felhasznált anyagok minősége, és az építés elve (érdemes lepörgetni az oldalt, csak nagy vonalakban) miatt a hangkártya a menő a HTPC buzériában, ha elmész pl a minden november környékén megrendezett Házimozi és Hifi Showra a Hiltonba, ott tényleg elég súlyosan megszállott arcokkal lehet találkozni, és látni lehet, hogy azon kevesek, akik HTPC-t is visznek, bizony hangkártyával felszereltek :)

    ha minőség megszállott vagy = videokártya mellé veszel egy hangkártyát is. :)

    (a legtöbb mezei felhasználóknak persze nyilván mindegy)
  • arty
    #81770
    E807-esek a frontjaim :) (kb pont így néznek ki, mint a képeden a középső páros - csak magasabbak)

    amugy miért jó 6 front?
  • arty
    #81769
    ahelyett, hogy egy hd6xxx/7xxx radeon hdmi kimenetére bíznátok a dolgot... ?

    hangkártya = nem menő :D
  • Blum
    #81768
    Cool!
  • High end PC #81767
    a 2 nagy Jamo C607 az új, a másik 4 Jamo megvan már >10 éve, gyakorlatilag 6 front kimenetem van az erősítőn: A+B+C kötésnek is hívják

  • Blum
    #81766
    Megszabad tudni,hogy milyen hangfalakat szereztel be? :)

    [Amugy ez a HDMI mizeria engem is a sirba tesz. Haverom vett egy Asus HDAV 1.3 Deluxe hangkartyat,hogy majd a HDMI-vel milyen jo lesz,de azt az Istenert se tudjuk osszehangolni az erositovel. Szol HDMI-n meg minden de sima DTS-nel feljebb nem akar magabol hangot kiadni. HD-MA-nal megszunik letezni. Pedig az erosito tamogat minden letezo formatumot. Na mindegy,auzentech beszerzes alatt :D]
  • High end PC #81765
    kössz az eddigi tippeket, épp most sikerült megoldanom a gondot, ugyanis az elmúlt napokban semmi ötletem nem volt, így go az Auzentech honlapjára (tökön bököm magam, hogy még csak most tettem meg) és lám, ott van a CD-n levő "manual"-tól eltérően egy 2 oldalas kis letölthető leírás is, ami pont erről szól, hogy hogyan állítsuk be a HD audio bitsteamet, és kiderült, hogy 2 éven át rosszul használtam a beállításokat és csak véletlen működött eddig jól...haláli...
    paradox módon a Windows hangeszközöknél nem a hangkártya vagy videó kártya HDMI kimenetét kell megadni alapértelmezettnek a DTS-HD és a TrueHD hangsávoknál, hanem a hangkártya analóg 6 RCA-s kimenetét (wtf???) kell alapértelmezettként beállítani, és az alaplapit kommunikációs eszközként, a videó kártya audiokimenetét meg mindenképp le kell tiltani, és a PowerDVD-n (vagy xbmc-én) kell csak kiválasztani a HDMI outputot, és lám, most minden jó. (örülős szmájli)

    igazából csak azért jött elő megint ez a HD audio mizéria, mert 10 év után most vannak új hangfalak, amik végre méltóak a hangsávokhoz
  • arty
    #81764
    nekem még új volt és NEM örülök.

    köv driver whql lesz, amit "felpróbálok" :D
  • Omlás
    #81763
    Te én már a 13.2 akárhányas bétánál megszívtam :D azóta így van de mivel nem sűrűn van újraindítva a gép nem zavar különösebben xD
  • arty
    #81762
    mondjuk beírtam a megoldást, tudhattad előre mire számíts, mégis megszivattad magad :)
  • Omlás
    #81761
    Én megoldottam nem indítom újra a gépet :D
  • arty
    #81760
    ha a whql-ben jó lesz, akkor én végülis lesz*rom :) lássuk be, csak magunkat szivatjuk a bétázással, én az égvilágon semmi különbséget nem vettem észre soha sehol vele :)

    (bár tény, minimális day1 játékkal tolom)
  • Omlás
    #81759
    13.3 Beta3 a HDMI audio még mindig szar restart után újra kell rakni a drivert ha hangot akarsz
  • Shevchenko
    #81758
    És tényleg!
    Nagyon szépen köszi!
  • arty
    #81757
    Gondolom valami el van állítódva a catalyst beállításaidban...

    gaming / 3d application settings-ben kellene kutakodni... vannak pipák, csuszkák, próbálgasd! :)
  • Shevchenko
    #81756
    Mit ajánlotok, mit rakjak még föl hogy menjen a játék?
  • Shevchenko
    #81755
    Sziasztok!
    Vettem a fiamnak egy The Cave nevű játékot és valamiért eltűnik a háttér a karakter játék közbe, de ha leszedem az ati catalyst-ot akkor meg tökéletesen működik csak nem tudom sehogy átvarázsolni a tv-re a játékot.
    Valaki megmondaná mi lehet a gond?
    Frissítettem mindent, de már próbáltam a régi driverekkel is, ha fönt van a catalyst akkor nem jó a játék ez a lényeg :-(
  • Solten
    #81754
    A siralmas CF tamogatas es skalazodas miatt irtak (nem mintha SLI-nel jobb lenne a helyzet). Raadasul az ara... Fog ez menni lejjebb de most ~£120, az 1GB 7850 meg ~£130. Utobbi klasszisokkal gyorsabb. Ha £90-nel fog megallni szvsz akkor lesz best buy, egy jo kozepkat. kartya.
  • Omlás
    #81753
    Az új driverrel nem néztem eltűnik e mert azóta nem indítottam még újra a gépet :D Amúgy az ötlet nem rossz :D
  • arty
    #81752
    CF/SLI -> elérhető csucskártyából kettő mégggyorsabb, mint egy.

    alatta szvsz utoljára a voodoo2 idején volt jó az sli (mert az 100%-ban skálázódott)
  • item
    #81751
    Érdekesek ezek a 7790 CF tesztek. Annyit nyom mint egy 7950 vagy egy gtx670,illetve pár játékban picit meg is előzi őket. Hm,viszont az ára meg kb ott van,mint a másik két kártyának. Akkor nem értem mi a lényege ennek a cf-nek.

    test

    "At this time, I can't recommend buying two HD 7790s for CrossFire just to save a bit of money. "

    Ahogy látom ezek is erre jutottak a konklúziónál.
  • arty
    #81750
    ez az amikor nem látszik az amd hdmi out a hangeszközök közt?

    mert én ezt most benyaltam :)

    elfelejtettem, hogy custom módban kell installálni, hdmi hang elől kivenni a pipát, h ne frissítse.... :)