90029
  • KranaZoli #81919
    Köszönöm szépen a tanácsokat. Azt hiszem ehhez nincs mit hozzátenni. Szavazást lezárom. :D

    Nagyon szépen köszönöm fiúk!


    Remélem még nem járt le a szerkesztési idő. A másik kérdés most jutott eszembe percekkel később. Felajánlottam Nekik, hogy megpróbálom PH-n (foggalmuk sincs mi az...) eladni a kártyát és akkor talán némi pénz még vissza is jön. Azt természetesen hozzátettem, hogy az nem 1,2,3-ra van meg és nem is 100%. Szóval kb. mennyit lehet manapság kérni egy használt HD5850-es kártyáért? (nincs arról infóm, hogy garis-e még vagy sem, de szerintem már. Ipon-onos vásárlás volt de szerintem már több mint 2 éve volt)
  • JaSoN HuNTeR #81918
    van eladó HD3850 kártyám. Akit érdekel irjon.
  • V43 1105
    #81917
    44-45 ezer forint az 1GB-os HD 7850, 49 ezerért már kapni lehet 2GB-osat belőle.. érdemes elgondolkozni rajta.
  • Solten
    #81916
    Szia! +3 a 7850-nek. Az egy gigas abszolute best buy, amugy arty :)
  • arty
    #81915
    +1 a 7850-nek

    ha belefér, érdemes a 2 gigás változatok felé tendálni: nagyobb felbontás, AA (és ezeket ez a kártya bírja!) miatt már sok játék 1g vram felett "zabál" :)
  • IMYke2.0.0.0
    #81914
    Egy olcsóbb 7850-est tudnék ajánlani - ha nem fontos a 2 GB VRAM, akkor 40 körül ki is jön.
  • KranaZoli #81913
    Sziasztok Kedves Radeon tulajok!

    Ezer éve nem jártam erre, ezért először is üdvözlök minden régi és új arcot! Mivel Én még továbbra is elvagyok az nV kártyámmal. De tudjátok évekig csak Radeon-t használtam.

    Amiért írok az az, hogy tanácsot kérnék Tőletek. Van egy kollégám, aki vásárolt a fiának egy gépet. Annó még Solten és Merlin, Ary ha (ha jól emléxem a nevére) segélt a konfig összeállításában. Már nem emléxem, hogy milyen AMD is van benne, de vmi 2 mag-os Black Edition vagy mi a neve. Olyan 3Ghz körüli az órajele. A VGA kártya egy Sapphire HD5850-es (Nekem is volt olyan). A referencia, tégla kártya.

    Szóba került, hogy talán le tudnák cserélni újabbra, jobbra. Az lenne a kérdésem, hogy milyenre lenne érdemes cserélni? Ami szintén egy amolyan legjobb ár/teljesítmény mutatókkal rendelkezne. Pénzből, fizetésből élnek, gyerek tanul, ergó ami megfizethető, amolyan közép, alsó közép kategória lenne. Én a 6950-esnél ragadtam le, hogy az egy nagyon jól sikerült példány lett. Elég lenne az, vagy vmelyik újabb generációs lenne már a jobb választás. Nem a fícsörökön lenne a lényeg, hanem valóban azon, ami az 5850-eshez képest előrelépés lenne, de árban nem olyan, amire már több hónapig spórolni kell.

    Ill. újra kell majd telepítenem a gépüket. Néztem, a legújabb a 13.1-es Catalyst. Milyen ez a WHQL driver? Okés? Csak mert látom van béta is, pár performance cuccal ellátva.

    Főbb játékok, melyekkel játszik a gyerek: Assassin's Creed 3; World Of Tanks; Total War: Shogun 2; The Witcher 2. Én ezek közül egyiket sem ismerem. Jó lesz ezeknek a 13.1-es Cata?

    Dánkesőn!
  • Her Laca
    #81912
    Ja meg ez a CGN vagy mi. Ez most az ütőkártya:)))
  • Her Laca
    #81911
    Elméletileg!!!! Elméletileg:)
    Lévén egy 680 van a gépemben jelenleg ,így nagyon egyszerűen megtudom tekinteni a dolgot. Egy biztos. Több ram ,nagyobb sávszél,olcsóbb,talán ismétlem talán időtállóbb,és tesztek szerint gyorsabb bár nem mindenhol.
    Ez a hivatalos mindenhol a juzer orra alá dörgölt verzió. Most van időm,meg tudom tekinteni ,hogy mi is az annyi. Megnézem a Metróval, a BF3 al, a Mohával,Dischonored ,repszimekkel,oszt kiderül. Ilyen diablóval nem is foglalkozom.Vagy meggyőző lesz vagy repül:)
  • Sir Quno Jedi
    #81910
    Ezt a 7970 az jobb, mint a 680, ezt melyikőtök találta ki???
  • Her Laca
    #81909
    Pl ott a ROF jut eszembe. Oroszok csinálják azt is ,rep szim az is,és ott ha jól tudom nincs probléma egyik gyártó hardverével sem. Lehet szerencsésebben nyúltak a a dologhoz.
    A CLOD nál volt 3 kék csík a horizonton,aztán eltűnt egy időre ,majd megint lett (driver cserével rekonstruálható a dolog ez tuti) most valami fehér csíkokról beszélnek Solték, ahogy a képeken láttam az a textúra illesztéseknél a tájon jön elő. Ha ezt megoldják szerintem nem lesz itt gond.
  • Her Laca
    #81908
    Látod ez megint csak sántít. Kiderült ugyanis (nálam jóval hozzáértőbb arcok okoskodták ki) ,hogy azok az anomáliák amik a játékban jelentkeztek bizony driveres gondok. Semmi köze a játékfejlesztőnek a problémákhoz,szó sincs arról,hogy NV specifikusan írták volna meg. Ez jól hangzó szöveg,de szerintem túl kell ezen lépni már,főleg,hogy ma már nincs az a hülye csapat aki a piac minimum a felét szopatná ilyenekkel.
    Hidd csak el,hogy én nagyon boldog lennék ha nem lenne semmi bajom (majd kiderül) mert akkor jóóóóóó sok pénzért eladom a 680 at :)
    Azt én is látom ,hogy a 7970 es az tartósabb,időtállóbb hardver (elvileg ) mint a 680 , de azt is lássuk be,hogy azért elég sok víz lefolyt a Dunán mire elérte ezt a szintet a megjelenésétől.Kellett ott hegeszteni rendesen .No de majd meglássuk,én most nyitott vagyok.
  • arty
    #81907
    nincs jelentősége, hogy milyen hw a 79xx, ha egyszer az orosz barátaink nvidiára írják a játékukat :) (mert csak az van nekik, mert jó a kapcsolat a zöld gyártóval, mert CSAK, mindegy...)

    én borítékolom, hogy elégedetlen leszel :)

    (egyébként előző genben a 6950/70 valóban gyengébb volt az 580-nál, naés? ár/teljesítményben rendben volt a vörös gyártó akkoriban is, pláne ha a 6950@6970-et ki tudtad használni!)
  • Her Laca
    #81906
    Rettegj:)

    De ez azért ebben a formában nem igaz azt szögezzük le.
    Nincs a játéknak semmi baja ,főleg mostanra mondhatnánk hibátlan lett ,jóval gyengébb kártyákon is nagyon szépen muzsikál.
    Annó volt ugye a 6950@70 né avanzsált kártya amin lássuk be problémákkal küzdött és ott nagy különbség volt az 580 javára. Jelzem az 580 az egy bitang kártya lett ezt kár is tagadni a mostani tesztekben is mindig ott van míg az előző generációs radeonoknak nyoma sincs. Ez azért jelent valamit nem? No most mint mondottam megtekintem milyen fejlődésen ment keresztül az AMD,nem is teljesítményre gondolok itt,mert a 7970 az tényleg egy gyakorlatilag erősebb hardver mint a 680 ,viszont a szoftveres dologra volnék kíváncsi. Pár fps ide vagy oda az nem érdekel,de a használhatóság a gondtalanság az igen.
    Én annó kipróbáltam még a ref 70 est ,na avval nem voltam elégedett,hangos,meleg volt és hullámzott a teljesítménye a szimben.
    Most megnézem ,hogy változott e a dolog. Mondjuk a hang és a hő biztos nem lesz gond hiszen nekem az ASUS bálnái garanciát jelentenek erre.
    Egy bibi lehet ,mégpedig a driver amivel lehet meg kell küzdeni,amúgy nem szabadna releváns különbségeknek lenni a két gyártó csúcs kártyája között. Ami tény ,hogy a radeon olcsóbb és elvileg "erősebb",ezen nincs mit vitatkozni,de vajon gondtalanabb e. Na ezt szeretném most megnézni.
    Max ha nem tetszik feldobom ide ocon ,oszt csak megveszi valaki:)
  • broman191
    #81905
    Radeon HD 7990 CrossFireX Smiles for the Camera



  • arty
    #81904
    jajne. valaki megint az orosz játékiparipar "szemetére" vesz amd-t? :D

    (elnézést, de lássuk be h vga-s szempontból azok a repkedősek azok, sajna. elhiszem, hogy a gép szárnyán a madárszart is számolja, csaképp..........)
  • Solten
    #81903
  • Solt
    #81902
    Nem ingadozik, szépen fut vele... csak a fehér csíkok vannak, de azokat szó szerint keresni kell. :) Ha meg igaz amit az ATAG-os mukik állítanak, akkor kiharcoljuk valahogy, hogy orvosolják... :)
  • Her Laca
    #81901
    Ja a driver mizéria. Na majd felteszem a kérdést nekik.
    Meglátok egy csíkot jujujujjjjjj:) Tudod te mi lesz akkor:)
    Amúgy neked hogy megy most? Fps ingadozik?
  • Solt
    #81900
    :DD

    Új oprendszer jó gondolat... Amit kértem IL2 topikban infót, azt meg ne feledd! ;)
  • Her Laca
    #81899
    Ja:) Ugye sakkay elviszi az old GTX et 60 ba ,oszt csak 30 at kell így hozzácsapnom. Na most 90 ért bármikor eladom,max szórakoztam egyet:)
    És nem utolsó sorban fölidegellek:))) Vagy magamat!
    De asszem beteszek egy új vinyót is egy új oprendszernek biztos ami ziher.:)
  • Solt
    #81898
    Gondolom jó áron kapod, így egy próbát megér! :)
  • Her Laca
    #81897
    Csak nem bírtam magammal:))Lesz itt nemulass,asszem felpörgetem az állóvizet:)
    Aztán az is lehet megszeressem. Mit lehessen tudni.
    Ha nem szarakszik a driver,meg a Clod jól fut és még csöndes meg hűs is (Azért van az ASUS bálna) lehet megtartom. És akkor váltogatom majd őket.
    Ha meg nem lesz jó !!!! nagy az esélye azt sajna be kell látnom ,ugyi az előitélet :) akkor eladom.
  • Solt
    #81896
    Ajjjajajajajjajajajaj! :DDDD
  • Her Laca
    #81895
    Pénteken megyek egy ASUS 7970 Top ért. :) Megtekintem mit fejlődött az AMD:)
  • Omlás
    #81894
    akkor olcsón vesszük majd bár Watch Dogs-ot én is jobban várom idén mindegyik címnél :D
  • grebber
    #81893
    Votmá! Watch Dogs-ot jobban várom mint a BF4-et!
    Remélem ezek is max 4k-ért mennek majd
  • Solt
    #81892
    UPSZ... :)
  • arty
    #81891
    megfelelő hdmi-re kötötted? minden tévénél szokott lenni egy pc számára preferált, amin - ahogy Imy is irta - további beállítások is szükségesek lehetnek!
  • IMYke2.0.0.0
    #81890
    Nevezd át a HDMI bemenetet PC-re és menni fog - azt hiszem, ezt tanácsolták már mások, itt.
  • RYO21
    #81889
    Ha rákötöm a laptopot a TV-re HDMI-n keresztül, akkor hogy hogy nincsennek olyan funkciók a catalystben, mint az asztali gépben? Gondolok itt konkrétan az Overscan opcióra.
  • Solten
    #81888
    Nem inkabb valami csaj szerepel bennuk? Ugy konnyebb eladni a himeknek...
  • kifli
    #81887
    zöld robot lál
  • DarkSector
    #81886
    Sajnos elég lassú és persze ultrabéna az animáció, a sok viaszbábú csillog, csak igénytelen karakterekkel.
  • Zsoltee_a_bator
    #81885
    Szerintetek miert raknak minden techdemoba urberszuper ninjat, aki valoszinutlenul gyors, sosem hibazik es mindig meno? (mint pl ez, vagy az uj Unreal demo). Mintha csak a 10 eves korosztaly lenne a celcsoport.. Nem trollkodni akarok, komolyan kerdezem.

    Tech bemutatonak szvsz sokkal jobb lenne egy lassu, realisztikusabb jelenet, akar meg a standard-kotelezo csihi-puhi nelkul is.
  • Omlás
    #81884
    Rádzsöör ;]
  • grebber
    #81883
    "Itt az új Ruby demóból egy részlet (pár effekt még nem aktív benne).

    Egyébként CryEngine 3.5. Ezzel a programmal fog kvázi debütálni."
  • Her Laca
    #81882
    Értem:)
  • Solten
    #81881
    Semmi kulonos :) End-user vagyok, nem elvakult fanboy, nem tartozom semelyik ceg birkanyajaba.
  • Solten
    #81880
    Ez mar nagyon off, a Youtube bohocainak van kulon topik.