90029
  • Solt
    #82079
    Ne vívjunk több fronton! :D
  • Her Laca
    #82078
    Mesterem!
    MOST hibátlanul fut!
    Az ezelőtti whql ,meg a beta val is szar volt.
    Fix 60 fps nél is szaggatott mint mondtam. TR meg úgy viselkedett amint írtam. GTX nél nem. Most jó a TR és jó a játék is. Semmi sem változott.
    Még az AB-t se indítottam el ,nincs fps fixálás.
    És igen a Clod hoz semmi köze ,ezt mondom én is. Az eszerint jó volt eddig is csak a TR miatt szarakodott. Mondtam mást?:)
    Qva anyjukat.
  • Solt
    #82077
    Lacám, ha így lenne, akkor TrackIr nélkül mennie kellett volna rendesen, de mint tudjuk, anélkül is szaggatott. A TrackIr openGL alapon fut, valószínűleg annak a drivernek az openGL része nem volt az igazi amit használtál. Írták is a hivatalos oldalon, hogy jött egy openGL javítás valamelyik driverhez, mert gondok voltak. Én is észre vettem, nekem meg a Logitech G930-nak a szoftvere szarakodott emiatt...

    Szóval egyrészről jár a feddés nekik az openGL hiba miatt, viszont ennek semmi köze a CloD-hoz. :)
  • Her Laca
    #82076
    Ide is beírom.
    Több mint egy hete küzdök a micro szaggatással a Clod ban.
    Már mindent kipróbáltam,elolvastam,stb. Tegnap este ránézek a Track Ir re és be volt kapcsolva az Fps számláló. 30at írt ki ,holott stabil 60 kellene lennie.Akármit csináltam maradt 30 ,sőtt néha leesett 15-10 re is.
    Ma feltettem a legújabb whqldrivert ÉS!!!! stabil 60 fps a TR ben.
    A Clod kisimúl ,semmi röcc. Gyanítom nem is a játék röcögött,hanem hogy nézelődtem a tr fps e hullámzott. Lévén,hogy a driver csere megoldotta ,gondolom nem járok messze a valóságtól,hogyha a "profi" amd-s driver készítők javára írhatom az egy hetes szarakodásomat:)
    qrva anyjukat!:)
  • Omlás
    #82075
    AMD Catalyst™ Driver 13.4 has been released
  • arty
    #82074
    cat 13.5 beta2
  • arty
    #82073
    atyaég: 4 x 12V :O
    ezekután félve kérdezem az árat... :D
  • Solten
    #82072
    Felig-modularis, itt egy teszt rola: link.

  • Solten
    #82071
    Ruszki fos.
  • benőmenő
    #82070
    A kövi metró is vicces lesz.
    A fejlesztők kifejezetten gtx690-et és a Titánt nevezték meg, mint "optimum".
  • grebber
    #82069
    Számomra kajak király a game! Nem véletlen vittem 4x végig!
    És ha lesz a maxhoz gépem még fogom párszor!
  • IMYke2.0.0.0
    #82068
    De, ha legalább jó lenne a játék...
  • grebber
    #82067
    Már nem kell hozzá csak olyan 1-1,5 év és lesz olyan single VGA amivel akadás nélkül lehet majd tolni a Metro-t!

  • arty
    #82066
    CrossFire - frametime - buzulás

    (60fps teszt továbbra sincs, mert minek, csakafrémtájm a lényeg, az h néha 60fps, néha 120, az lényegtelen :D )
  • arty
    #82065
    üresoldal vagy országválasztó, amit kapok :(

    mi a pontos típus? :D (vagy elég ha a 12V-os produkcióját bemutatod, hány ág/amper)
    attól félek 500W->550W nem lenne elég nagy ugrás...
  • Solten
    #82064
    Radeon HD 7990: a legújabb trónkövetelő

  • Solten
    #82063
    A q.... Szoval egy TP-550... :)
  • arty
    #82062
    kombustor is csinálja, sőt "bármi", ami kellően komoly terhelést ad (nem játékok!) : ha a gpu boost aktív, az 1.250V és az 1000mhz órajel végez a gépemmel :)

    ha a GPU Boostot kikapcsolom, akkor viszont idle is 1.100V áramot kap a kártya (0.8V helyett, ez idle +15-20W fogyasztás) :((

    csessze meg az amd/gigabyte az idióta boostját :(
  • arty
    #82061
    na, ha valakinek van ereje/türelme: gpu caps viewer 1.7.0 - kipróbálhatná, h nála is rezetel-e teszteléskor (kikapcsolnak hdd-k, de a gép csak rezetel - ergo hülyeséget írtam a lekapcsolással... tehát talán mégse táp)

    ez utóbbit az is erősíti, hogy nemcsak játékokban nincs gond, de msi kombustor alatt se, viszont itt előkerült más érdekesség - beirom ide is, amit ph!-ra:

    ahogy a logoutos írásban ( link ) tanácsolva volt: msi afterburnerrel (3.0.0 beta9) álltam neki a "tuningnak":
    - 1050mhz gpu speed, 1100mV-ra feszelve
    - low level hw access interface (kernel) belőve
    - force constant voltage belőve
    (- reboot is volt, gpu kapja is sajna állandóra (idle is) az 1100mV-t ami droppol 1030mV-ra - by GPUZ, mert afterburner szerint 1.100V a fesz... halálstabilan... napersze )

    msi kombustor, gpu burn in, benchmark, 720p, ablakban - eredmények:
    power limit -20% : 133fps avg, afterburner szerint tartotta az 1050mhz-et a gpu végig
    power limit +20% : 134fps avg, afterburner szerint tartotta az 1050mhz-et a gpu végig
    (+gpuz szerint a VDDC currentek is tökazonosak mindkét beállítás mellett)

    (előtte mértem bioshock infi benchmarkjával is, az is ujra és ujra ugyanannyi fps-t írt, de gondoltam az nem terheli le eléggé a gpu-t... pedig ezekszerint mégis)

    szal érdekes. nálam a power limit még -20% mellett sem befolyásolja az órajelet... ez mármár hihetetlen, de a cikket író srác alátámasztotta, hogy a 133fps a kombustorban korrekt, tehát valóban nem veszi vissza magát elvileg a kártya.... x-akta :)
  • Solt
    #82060
    Jogos, hajrá! :)
  • arty
    #82059
    ha megy alulfeszelve a +20%-on, akkor semmit se hagyok benne :) (ill. nyilván nem akarom a lelkét kihajtani, csak amit 1.05-1.1V környékén visz.

    és azért a játék vs. "szőrösfánk" közt akár 100W difi is lehet fogyasztásban, játék közben így nem a határon megy a 80%-os, 500W-os táp :)

    nade jöjjön a gyakorlat, most búcsuzok, hiszen teszt jön, lehet leég a ház :D
  • arty
    #82058
    félhivatalos Catalyst 13.4 (whql)
  • arty
    #82057
    nem jó a link! :)
  • Solten
    #82056
    Van egy ilyenem "elfekvoben", ha esetleg szukseged van ra, nagyon occoert' tied lehet :) Seasonic belso.
  • Solten
    #82055
  • Solt
    #82054
    Az mindig jól jön, de azért ezt a részt a figyelmedbe ajánlom, mielőtt felhúzod magad!

    "Komolyabb írásjeleket, és nem hízelgő szmájlikat használtam volna"

    Elég egyértelmű! Ha sértőnek szánod a mondatot, akkor komolyabb írásjeleket teszel (bár bevallom azt nem tudom, hogy az milyen), és NEM(!) hízelgő szmájlikat.

    Na most a vélelmezett mondat végén semmiféle szmájli nem volt, holott a mondatodból az következik, hogy kellett volna lennie. "és nem hízelgő szmájlikat használtam volna"

    De, hogy ne bonyolítsuk túl, akkor is igazságtalannak tartanám azt a mondatot, ha mosolygós szmájli lett volna a végén.

    Mielőtt a többiek agyára megyünk, egyezzünk ki abban, hogy a játék, az igények, és a pénztárca mesebeli hármasa határozza meg, hogy milyen hardver az indokolt.

    A jövőben pedig abban a pillanatban amikor eszedbe jut újra előhozni a témát, csak nézd meg, hogy miben állapodtunk meg, és akkor megkíméljük ettől egymást is, és a többieket is.

    Így jó lesz Uram?
  • IMYke2.0.0.0
    #82053
    Az isten áldjon meg!

    "Semmiféle szmájlit nem használtál!" ----------------> ÉN: "Komolyabb írásjeleket, és nem hízelgő szmájlikat használtam volna, ha azt a mondatot sértőnek gondoltam és szántam volna.
  • Solt
    #82052
    Na ezt jó tudni! :)

    Értem én, hogy drága az új táp, de így benne hagysz jó 15-20%-t, ami még nem is tragédia, viszont az szerintem nem jó, ha a tápod annyira határon ketyeg, hogy a 20% powertune-tól lekapcsol!
  • Solt
    #82051
    A moddal nálam TrackIr nélkül is csinálja... a gyárival viszont nincs bajom. Tuti, hogy a mod-ban nem stimmel valami... az épületek láthatósága indokolatlanul zabálja az fps-t... azt nem értem, hogy miért esik vissza tőle a vga kihasználtság...
  • Solt
    #82050
    Semmiféle szmájlit nem használtál! Az a kijelentés pedig, hogy "Ha nem megy fejedbe, arról nem tehetek." sértő! Nem vagyok egy mimóza lelkű, de az igazságtalanságot rosszul tűröm.

    Ettől eltekintve nem ez a fő nyűgöm! Az a bajom, hogy te kötöttél bele egy olyan kijelentésbe, amit már sokszor kitárgyaltunk, lezártunk. Megállapítottuk, hogy pénztárca, játék, egyéni igény, stb függvénye, hogy mi mire elég, mire való, mire kell, stb!

    Ehhez képest már ott tartunk, hogy én nem értem meg, nem fogadom el, holott egyértelműen nem én voltam az, aki a témát megint előrángatta, és próbálta a másik fél álláspontját degradálni.

    Nekem teljesen mindegy, hogy ki mivel játszik, milyen felbontáson, milyen szűrőkkel, mire van pénze, mire nincs. Elhiszem, hogy valakit nem zavarnak a recék, vagy megelégszik a közepes beállításokkal, és nem érdekel, hogy azért ilyen-e az illető, mert nem tud drágábbat venni, vagy azért, mert egyszerűen jó így neki.

    Így csokorban ezt én mind tiszteletben tartom, elfogadom, és nem fogom minden alkalommal előcitálni ezt a témát, amikor valaki "csak egy" 7850 tervez venni. Veled ellentétben, mert ugye te már nem először rángatod elő, hogy "ugyan mire nem elég fix 60 fps-re a 7950/70?" Hát sok mindenre nem elég, de ugye ezt már kitárgyaltuk párszor.

    Én csupán annyit kérek tőled, hogy tegyél úgy mint én, és tartsd tiszteletben azt, hogy milyen megfontolások, igények, érvek alapján döntöm el, hogy nekem mi elég! Ne kelljen már minden alkalommal ezt a parttalan vitát lefolytatni! Én nem győzködlek arról, hogy vegyél drágábbat, te se győzködj arról, hogy felesleges amit megvettem! Én jobban tudom, hogy mi kell nekem, mint ahogy te is jobban tudod nálam, hogy mik az igényeid, és a lehetőségeid. Az a lényeg, hogy egyikből se csináljunk általános szabályokat, mert ahány ember, annyiféle igény, és pénztárca...
  • Her Laca
    #82049
    Te Solt! Nem lehet ,hogy a TrackIR el van összefüggésben?
    Csak eszembe jutott.
  • Her Laca
    #82048
    Akkor tessék:) 7970 ratyion 100+ fps és Dadog néha a clod!!!:)
    Erre varjatok gombot! De 60 stabilnál is ha beállítom a Vsyncet.
    Asszem feladom:)
  • IMYke2.0.0.0
    #82047
    Komolyabb írásjeleket, és nem hízelgő szmájlikat használtam volna, ha azt a mondatot sértőnek gondoltam és szántam volna. Az a mondat kijelentő módban van. Tényként közöltem, hogy nem tehetek róla, ha valamit nem tudsz megérteni, elfogadni.
    Ahogy Te sem tehetsz arról, hogy vagyunk kismillióan, akik - kényszerből vagy sem - megelégednek és meg tudnának elégedni egy "csak" 7950-es által nyújtott teljesítménnyel.
  • Solt
    #82046
    "Ha nem megy fejedbe, arról nem tehetek."

    Ez felétek tán valami bók? Kicsit visszás, hogy még ezt is rám hárítod, mondván üldözési mániám van... Szerintem kicsit gondold át mielőtt leírsz valamit. Szerepcsere, és játszd le magadban, hogy te egy hasonló mondatod miképpen fogadnál.

    "Ezt a mondatot bannerbe kéne tenni, hogy amikor megy a sírás XY játék "nem 60 FPS-sel fut bazdmeg" téma előkerül, akkor mindenki elhallgasson."

    Tőlem mehet a bannerba, de attól, hogy az ember szeret valamit, igénye van rá, még szidhatja. A megállapításom inkább a játék -> vga párosításra vonatkozott, nem arra, hogy valami szarul van megírva, avagy sem.

    Sajnálom, ha nincs pénzed váltásra, de ettől szerintem még nem lesz törvény abból, hogy a 7950 mindenre elég, és, ha valaki kevesli a teljesítményét, akkor rendre megkapja az oltást!

    Csupán annyit kérek, hogy ne kelljen ezeket a köröket állandóan megfutni... leírtam már lentebb, hogy miért!
  • arty
    #82045
    WF3 rev1 -> nincs voltagelock, WF3 rev2.x -> lockos (nyákon az info)

    Abban bízok, hogy 1050-1100 környékén, 1.05-1.08V körül elmegy a kártya játékokkal. Mint megtudtam ebből a remek logout írásból elégg hekkelni kell, hogy TÉNYLEG adott frekin, adott feszen menjen a kártya. GPU-Z kamuadata pl meglepett, azt hittem az releváns gpu órajelet ad, sajna nem.

    Ha játékok alatt nem lesz gond, nem cserélek. GPUCapsViewer kapjabe :)) Egy erősebb táp 20e!!
  • IMYke2.0.0.0
    #82044
    Soha nem hülyéztem le senkit a húgomon kívül (dedós korunkban).
    Hidd el, ha lehülyéznélek, azt kiírnám, de még csak nem is utaltam, nem is gondoltam rá, hogy hülye lennél. Az üldözési mániádat a velem beszélgetés során nyugodtan félreteheted.

    "Hulla mindegy, hogy XY játék milyen fos módon van megírva, ha pont az a kedvenced, pont az tetszik, akkor beszoptad, ennyi! Vagy alkalmazkodsz hozzá, vagy nem... pont."

    Ezt a mondatot bannerbe kéne tenni, hogy amikor megy a sírás XY játék "nem 60 FPS-sel fut bazdmeg" téma előkerül, akkor mindenki elhallgasson.

    "neked elég egy 4850 is"

    Nem, nem elég - de nincs munkám, pénzem arra, hogy 5 év után új komplett új masinériát vegyek, így, én már több éve annak a bizonyos idézett mondatnak a szellemiségében élek.
    Sőt, itt, a könyvtárban egy az otthoninál 3x gyengébb géppel vagyok kénytelen online védelemmel ellátott játékokkal játszani.
    Nekem nem szükséges az "alkalmazkodsz hozzá" lapot előrántani.
  • Solt
    #82043
    Világosan látszik, hogy én nem értem meg.

    Hulla mindegy, hogy XY játék milyen fos módon van megírva, ha pont az a kedvenced, pont az tetszik, akkor beszoptad, ennyi! Vagy alkalmazkodsz hozzá, vagy nem... pont.

    Próbálj meg abból kiindulni, hogy eltérő emberek vagyunk eltérő ízléssel, igénnyel, így, ha megkérhetem, ne próbálj meg azért hülyének beállítani, mert nem fogadom el a te álláspontodat, ami az én szemszögemből nyilvánvalóan egy tarthatatlan blődség!

    Én sem erőltetem rád az én álláspontom, egyszerűen elfogadom azt, hogy arra amivel te játszol, neked elég egy 4850 is.
  • IMYke2.0.0.0
    #82042
    Ha nem megy fejedbe, arról nem tehetek.
    Nem játszik mindenki szimulátorokkal, hogy erőmű kelljen neki.
    A Crysis 3 pedig egy külön mutáns.
    A téma innentől kezdve irreleváns.
  • Solt
    #82041
    Ne kezdjük el megint jó! NEM FUT MINDEN 60FPS-l egy 7950-n... mint láthatod, a Crysis3-l sincs megelégedve!

    Egyszerűen nem megy a fejembe, hogy miért kell ezeket a köröket pár hetente, havonta megfutni!

    Ez az áram számla meg annyira rossz érv. Akinek ilyen kártyára van pénze, azt évi pár ezer forint plusz nem fogja földhöz vágni.
  • IMYke2.0.0.0
    #82040
    "Feszt neki, oszt meg se állj 1200MHz-ig! :)"

    Őszintén, mi a f***nak csinálja?
    Ha egy 7950-essel nem fut minden átlag 60 FPS-ssel, akkor semmi.
    Gondolom, arty sem működtet pénznyomdát a kisszobában, hogy fizesse a +áramszámlát és az új hardvert, ha ez bekrepál 1200 MHz-en.