90029
  • Her Laca
    #82119
    Tesó:) Mán megint véded a védhetetlent:))
    Itt most szubjektív tényezők voltak. Azt se tudták mi melyik. Ez az AMD microakadásáról szól. Egyöntetűen azt mondta mindegyik,hogy azon a gépen simább a játék amiben az NV volt. Fps től függetlenül!
    Mit nem értesz ezen?
    Jelzem a Clod dadogása is driver problem volt ugyi:) Ha egyszer valami szar akkor szar ,nem kell ezt maszatolni.Jelezném a mostani WHQL az jó de pl atagos srác kipróbálta a köv bétát ,és ott felére esik az fps és szaggat mint a fene:) Úgy hogy ne kezdjünk ebbe bele,ami tény az tény ,drivert írni ezek sose tudtak::)Na:) Vagyis hajlamosak mindig elrontani ha valami működik:)
  • Solt
    #82118
    Nem szeretem az ilyet... semmi konkrétum, csak a bemondás! :S Arról nem is beszélve, hogy a 7990 most jelent meg, a GTX690 pedig már elég régóta a piacon van, így nyilván a driver is kiforrottabb hozzá.

    Ettől függetlenül én azon a véleményen vagyok, hogy a CF, és az ilyen két GPU-s kártyák zsákbamacskák. Nekem a HD6990 nagyon szélsőséges volt... vagy hozott 70-75% pluszt a 6970-hez képest, vagy derekasan megszopatott.

    Ami a fő nyűg, hogy fingod nincs ki a hunyó... például szentül megvoltam győződve arról, hogy a BF3-ban jelentkező forgolódás közbeni akadás (nem microlag!) a CF, pontosabban az AMD driver miatt van. Erre kiderült, hogy a hiba a DICE-nél van, valami AFR bug, tudnak róla, majd javítják... Na mos amíg megvolt a HD6990, ez nem történt meg.

    Nekem ez volt az utolsó csepp a pohárban... ha egy ekkora cég szarik ilyenekre, akkor mi lehet máshol?
  • Her Laca
    #82117
    Azért ez a vakteszt érdekes eredményt szült.
  • Omlás
    #82116
    Igen.
  • lo9in
    #82115
    még olyan kérdésem lenne hogy a 13.4 cap1 tartalmaz minden korábbi cap összetevőt ? úgy értem folyamatosan bővül ? :)
  • Omlás
    #82114
    Hát ez tök jó 13.3 beta 3-ban végre megcsinálták a hdmi bugot.
    Letöltöm a 13.4 whql erre mi van ? Megint szar csak most másképp... fantasztikus :D
  • grebber
    #82113
    HD 8000 series
  • lo9in
    #82112
    üdv.
    érdeklődnék melyik a gyorsabb driver, a 13.4 whql amit én magam is feltettem vagy a 13.5 beta2
  • arty
    #82111
    asus kecidrága :) nem adok ki +15-20at egy márkáért, amit ráadásul utálok is :D

    (6870esem amugy az volt és tényleg jó is volt, tuningot is bírta, de ott se bírtam magammal és a 8as szériával és 9-re léptem :D )
  • macleody
    #82110
  • Her Laca
    #82109
    Na most megnéztem BF3 al is. Fix 60 fps és 1100 en megy folyamatosan.
    Mindig mondom ASUS-t köll venni és nincs probléma hardver terén:)
    Persze bekapcsoltam amit mondtál.
  • arty
    #82108
    cc meg a többi órajelkiíró semmit se ér 79(?)xx-en (tapasztaltam én is), csak a legújabb AB, azzal a bizonyos opcióval!
  • Her Laca
    #82107
    Asszem evvel a képpel adtam a xarnak egy pofont.
  • Her Laca
    #82106
    Na itten van. Kicsit próbázam Mohával,és látszik,hogy 1100 en megy . Fix 60 fps ultra beállításon. Mondom a kártya remek cucc,csak ne kéne a problema megoldó képességemet fejlesztenem hozzá:)

  • Her Laca
    #82105
    Az a kernel mod nem volt. De a CC ben is 1100 et írt ki akármikor ránéztem.
    Most beállítottam majd megnézem.
    Nekem a teljesítményével egy icipici bajom sincs,ezt már mondottam,bivaly egy kártya . Most hogy a Clod is megjavult marad is egy kicsit azt a pár fehér csíkot elviselem,a GTX et holnap viszik eladtam. Ha minden igaz jön a köv NV nemsokára,arra elteszem a korpát:) Akkor ezt is eladom amennyiért vettem oszt lesz öröm és bodottág:)
  • arty
    #82104
    és AB-ben be van kapcsolva a VALÓS órajel monitorozása?



    mert egyébként csak azt mutatja, amit látni szeretnél ...


  • Her Laca
    #82103
    Most éppen ott van. De ugye alap 1000 az órajele én feltettem 1100 re és ha játszom akkor ha van +20% ha nincs akkor 1100 en megy ahogy néztem.Nem is értem mi ez a +20% . De biztos jó mert mindenki mondja ,hogy kell:)
    Ildében 300 az órajel. Én az AB vel néztem a grafikont és játék alatt maxon megy mindig,nincs beesés.
  • arty
    #82102
    hátha valakit érdekel, összefoglalom a tapasztalataimat:

    Gigabyte 7950 Windforce3 rev1

    FZ0-as BIOS, ez volt benne gyárilag, de még a honlapon se szerepel
    - alaphelyzetben hülyén viselkedő gpu-boost (1.250V, 1000mhz, PL +20%), hangos, sokat eszik terhelve, viszont idle jó alacsonyan hajtja a kártyát
    - MSI afterburnerrel beállítva (1.1V, 1050mhz, PL +20%) jó teljesítmény (kombustorbench 133fps), de így is sokat eszik, még idle módban is (ott is 1.1V-ot kap)

    F43-as BIOS, legfrissebb nem-boost-os:
    - alaphelyzetben (1.094V, 900mhz, PL +20%) tragikus teljesítmény (kombustorbench 97fps), de idle ez is jól megy: keveset fogyaszt
    - MSI fterburnerrel beállítva (1.1V, 1050mhz, PL +20%) is tragikus teljesítmény, mert ekkor is leszabályoz a kártya egészen 900mhz környékéig (kombustorbench 97fps), pedig idle ez is jó lenne

    lusta vagyok játékok alatt is kimérni, hogy ott mekkora lenne a difi, azért ez a 33% lassulás elrettent a nem-boos-os bios-tól :/
    nemtudom mit kéne csinálni...

    ---

    Her Laca: CCC-ben a power control +20%-on van neked? csak mert nehogy a te kártyád se maxon menjen játék közben ...! :)
  • Solt
    #82101
    :DDD

    @Laca: 5-s van, de hulla mindegy, hogy a szoftverében mennyi fps-t produkál, mert az openGL felület... :) Az a lényeg, hogy játékok alatt tökéletes! :)
  • Her Laca
    #82100
    Juzer error:)
    De neked 5 ös van most nem? Nekem most fix 60 .
    Küzdj vele egy hétig talán neked is jó lesz:)
    Mondjuk most nekem a hivatalos volt fent és arra tettem egy az egyben az újat.
    Vagy tedd újra a TR szoftverét,vagy telepíts újra drivert ,vagy wint ,vagy vegyél inkább egy GTX et:) Mit tudom én:)))
  • arty
    #82099
    én sose tudtam a trackir-t beizzítani, de ez nyilván nem az amd driver miatt lehetett...

    ... vagy mégis?
  • arty
    #82098
    de mehetünk vissza régebbre is, ahol a hibátlan nv driver a 8800/250eket nyírta ki sorban :))
  • Solt
    #82097
    Nem tudom Lacám... a TrackIr szoftverje nekem a mostani driverrel is 30 fps-t produkál! :) Ha meg mozgatom rajta az egér kurzort, akkor felmegy 130-ig! :D
  • IMYke2.0.0.0
    #82096
    Hát, én is erősen meglepődtem :)
    [Nem, nem a gyakorlatban, hiszen, nincs meg a játék]

    Ilyen hibridről életemben nem hallottam :)
  • Her Laca
    #82095
    Na de most igazam volt vagy igazam volt? :)
  • Solt
    #82094
    A catalyst topik jobban bejönne neked... :D
  • Her Laca
    #82093
    Mind1:) Megírtam a véleményem:) Nem fogadták lelkesen.
    Lévén okosat eddig sem olvastam ott ,így asszem nem esik nehezemre ,hogy hanyagoljam :)
  • Solt
    #82092
    Én is ilyen fejet vágtam amikor a FRAPS kiírta... ez van, orosz! :)
  • Solt
    #82091
    Szerintem inkább a "qva anyjukat" verte ki a biztosítékot! :D
  • IMYke2.0.0.0
    #82090
    " A menü DX9, de a 3D-s felület az DX11! :)"
  • Her Laca
    #82089
    Ja:)
    Mellesleg megkérlek ne segíts nekem a PH-n magyarázni ,mert ahogy megemlítetted a 680 at ezeknek az vörös posztó volt:) Pedig istenuccse egy szót nem ejtettem az NV ről asszzem. Ott a java vér istván ,mint mondottam komplett idióták.:)
    Gondoltam megosztom a tapasztalatot ,hátha másnak is segít ,de ezek nem vevők az ilyenre ,egy a lényeg mennyi pontot nyom a szarjuk valamiben:)
  • Solt
    #82088
    Kicsit zizik ez tény, de én nem erre gondoltam, hanem, arra, hogy az off miatt azonnal ránk szóltak! :D

    A videón tesztelték az 590-t, és a 267.52-s drivernek köszönhetően nem értek a végére! :D Nem direkt cseszték szét... :)
  • Her Laca
    #82087
    Ott idióták vannak ez tény:) Egész nap arról folyik a beszéd,hogy ,milyen biost ,hogy tegyenek fel amitől 3 fps el és 100 ponttal többet kapnak valami markban:) Értelmes gondolatot nem képesek befogadni:XD
    Ő bajuk:)

    Ez azért sántít mert max a saját hardverjukat baxták szét:) nem másét tették használhatatlanná:) Van különbség azért ezt beláthatod:)
  • Solt
    #82086
    Őőő... ha már driver és megölés elhangzik egy mondatban, akkor nekem inkább ez ugrik be,



    Érdemes felhangosítani! :D

    Egyébként ahogy látom Lacám, PH-n jobban ragaszkodnak a topik fegyelemhez! :))))
  • Her Laca
    #82085
    Mán megint másról beszélünk ám. AMD driver megölte a TR-t. Ez a lényeg!
    A mostanival jó. Slusz passz:)
  • Solt
    #82084
    Speciális orosz fajta! :D A menü DX9, de a 3D-s felület az DX11! :)
  • IMYke2.0.0.0
    #82083
    Nem az. Spoiler mögött a gépigény:
  • kifli
    #82082
    clod dx11? :O
  • Solt
    #82081
    Egy DX11-s játékon kötve hiszem! :D
  • kifli
    #82080
    az új driverben írnak valami javítást dx9c játékokra, lehet az segített