90029
  • IMYke2.0.0.0
    #82159
    Az milyen durva, hogy 3 monitoros konfig esetén a Titan elvérzik... a "jól" optimalizált Metro 2033-nál. Miközben a 690-es épp hogy a 30-as határ közelében, a 7990-es túl van azon.
  • kifli
    #82158
    titan dizájnba el lett találva mondjuk, csak kár, hogy a gépház alját nézi élete nagyrészében :D
  • Blum
    #82157
    Bazze :O

    7990
    6990
    7970
    Titan



    techpowerup review HD7990
  • Solten
    #82156
    Nem celoztam konkretan senkire, itt a topikban sem, szoval nem megsertodni :) Arra gondoltam hogy aki EGY nyuves jatek alapjan valaszt kartyat, szerintem konzumidiota. Kulonben meg mindenki arra kolti a penzet amire akarja, sajat dolga, nem masra tartozik.
  • arty
    #82155
    én elismerem, időnként birka (=fogyasztó, konzumer, konzumidióta) vagyok jómagam is - lásd 7850 csere 7950re... de nehéz dolog ez: nem áldozni a hobbira, miközben épp szerencsés helyzetben vagyok/-gyunk és telne is rá? :)
  • Solten
    #82154
    "AMD átvette a játékipar támogatását"

    Van egy-ket exkluziv cimuk (amik speciel hidegen hagynak ugy mint az Nvidia exkluziv fizikszes marhasagai) meg lesz is, de ez igy ebben a formaban nem igaz. Az Nvidia se tamogatta a jatekipart csak par fejlesztot megvett kilora. Most komplett gardak helyett raaltak az MMO-bizniszre de kulturaltan csinaljak (bonuszkodokat, virtualis lovet osztogatnak, versenyeket szerveznek, stb.).
  • Solten
    #82153
    Igy van, a birkaknak igy adjak el a felsokategorias kartyakat (pl metro gepigeny). Bar nem kellene ilyen csunya dolgokat irnom hiszen eltartjak a hardvergyartokat, az meg nekunk jo :)
  • Solten
    #82152
    Nekem lenne ra keret, de 1080p-ben jatszom, es az altalam jatszott jatekokat boven elviszi maximalis beallitasokkal egy felso-kozepkat vas. Raadasul nem esik annyit az ertekuk, feleannyit fogyasztanak meg fele annyi hot termelnek. Es fel annyiba kerulnek... :) Szoval nagyreszt szamomra felesleges penzkidobas lenne, nincs ra szuksegem.
  • arty
    #82151
    :DDDDDD
  • arty
    #82150
    a metro2033 megjelenésekor még gtx480 sem igazán volt... ehez mérd, hogy neked min ment jól :)

    majd miután az kijött, a játék azon is szaggatott maxon -> vegyél SLI-t
    crysis2 tenger tesszelálása a város alá -> vegyél SLI-t
    és most jön a metro2034 -> vegyél SLI-t, ahogy az ajánlott konfigot tallózod...

    miközben pl elindítottam anno a 12ezer forintos 3620-as llano apumon a deux exet és 720p/high mellett perfekt játszható és elég izléses (ellenben a crysis2 low-jával, ami még így sem használható azon az APU-n!!!)
  • kifli
    #82149
    Választásom nincs, ugyanis nincs rá keret, hogy csúcs amd/nvidia kártyát váltsak évente.

    Attól pedig, hogy nem veszem meg, a terméküket, a játék rendszerigényén nem változik semmi.
  • Her Laca
    #82148
    Mindamellet lassan okafogyottá is válik ez az egész.

    Nézzük csak meg mit tud egy ARM !
  • Her Laca
    #82147
    Babaxna!!!Arra a rövid időre minek is:)
  • V43 1105
    #82146
    Solt rakjál csak be Lacának egy RADEON ikont!
  • IMYke2.0.0.0
    #82145
    Örömmel olvasom, hogy a 7970-es végképp elnyerte a tetszésedet [és tudom, hogy egy ideig volt 'zölded' és 'pirosad' is] - a szoftveres rész "legendásan" szar, már a '90-es évek közepe óta. Lutri.
  • Her Laca
    #82144
    Na de inkább ezt lessétek!

    Ez kéne nekem,de gyanítom sose lesz:))
  • Her Laca
    #82143
    Mi több kb fél éve amikor kipróbáltam a ref 7970 et sem mondtam mást.
    Mondjuk az olyan hangos volt ,hogy borzalom:))
  • Her Laca
    #82142
    Nem . Én reálisan látom asszem a helyzetet.
    Ha az AMD VGA jobb lenne akkor azt mondanám. De pl sem a 6970 nem volt jobb az 580 nál, sem a 7970 nem jobb a 680 nál. Ezek szikár tények,és nem csak 1 játékra vetítve. Hogy tesztekben mit mondanak érdektelen számomra,megnéztem ,megtapasztaltam és levontam a konzekvenciát. A hetes sorozattal konkrétan a 7970 el az AMD kb egyenrangú hardvert állított most ki ezt nincs okom vitatni,ámde a szoftveres körítése így is borzasztó. Lásd pl a mostani WHQL jó nekem,de a köv beta már nagyobb pusztítást végez mint azt valaha tapasztaltam:) Mondjuk marad ez aztán ennyi:) De akkor is vicces. Nem ezt szoktam meg.
    Nekem ez a véleményem.
  • IMYke2.0.0.0
    #82141
    Egyrészt, örülök, hogy nem lett parázsvita a dologból, mert tényleg nem annak indítójának szántam.

    Valahogy több a negatív töltetű üzeneted (mostanság azért viszel bele néha egy kis pozitívat is - lásd: az aktuális VGA-d erejét azért elismered).
    Félre ne érts!: az egész olyan, mintha attól, hogy leírod a topikba, hogy egy adott játékban rosszul muzsikál a pirosak terméke, hirtelen jobb lesz minden.
    Cserébe viszont, kicsit sok lett a leszólás.
  • Her Laca
    #82140
    Én nem vitatom amit mondasz.
    De pl én a metrót tökéletesen játszottam (na nem vittem végig,mert annyira nem tetszett) az 580 al. Igaz az a csúcs volt nekik akkor ezt belátom.

    De hál istennek van választásod,nem kell megvenni a termékeiket hiszen van alternatíva. De kár ezen rugóznunk,most az AMD átvette a játékipar támogatását ergo az az 1-2 NV-s játék aztán nem oszt nem szoroz szerintem.
    De értelmetlen ez a fujjolás:) a véleményem szerint.:)
  • kifli
    #82139
    kicsit kusza lett, remélem érthető, mit akarok mondani :)
  • kifli
    #82138
    Amd is el akarja adni a termékeit, viszont nem csak a high end cuccait. (ezért került szóba az apu)

    Jelenleg úgy néz ki a helyzet, hogy az nvidia a csúcskártyát akarja mindenkire ráeröltetni, hogy játszhass rendesen az általa támogatott játékokkal. Metrot te nem nagyon játszottad az előzőt sem élvezhetően, még akkor sem, ha levetted a grafikát, és gyengébb hardvered volt.
    Crysis 2-nél szintúgy. (Mert ugye hiába vetted le a grafikát, a tengert ugyanúgy renderelte a föld alatt is)

    Amd logós játékok szépen játszhatóak azért gyengébb hardverrel is. (bf3-aztam nem low beállítások mellett 5770-el is, haver meg 5750-el 1080p-ben)

    Metro és sokszor crysis 2 meg úgy beakadt mint a huzat.

    Mindkét cégnek ugyanaz a célja, minél nagyobb profitra szert tenni. Viszont nvidia csak felső kategóriában tud labdába rúgni, mert alsóbb kategóriában, az ár sokkal nagyobb tényező. Alsóbb kategóriát leginkább az vesz, akinek nincs pénze jobbra, és ott igazán megnézik a juzerek mennyit adnak ki 1-1 alkatrészre.
    Amd miután a kedvezőbb ár/teljesítmény aránya miatt minden kategóriában tud hardvert kínálni, nem a kevés kártyán nagy profitra megy, hanem hogy minél többet adjon el, akár kisebb haszonnal is.

    Azoknak a felhasználóknak akiknek mondjuk 5e különbség már elgondolkodtató, nem kell mondanom, hogy melyik szempont számít.
    Másrészről úgy nagyáltalánosságban a felhasználók is jobban járnak az amd stratégiájával. Hisz ugyanazzal a kártyával ugyanúgy tudnak játszani majd jövőre is, hasonló látványvilág mellett az amd logós játékokkal.
    (Persze ezekkel az nvidia tulajok is ugyanúgy tudnak majd játszani)
    Viszont jövőre már erős kompromisszumokat kell majd kötni a játékosoknak az nvidia által támogatott játékok futtatásához.

    Nekem jelenleg 6950-em van (ugye az sem egy friss darab már), és nem emlékszem amd logós játékra, aminél eddig hatalmas kompromisszumokat kötve kellett játszanom. Nvidia logósból van...
  • Her Laca
    #82137

    Nem veszem:) De most milyen negatív hangról beszélsz? Ha rámutatnál hálás lennék?
    Persze ha neked nem tetszik a mondandóm vagy nem egyezik a véleményeddel és ezt te negatívan éled meg azt sajnálom,javallom ugord át a hozzászólásimat,és lesz öröm meg bodottág:)
  • IMYke2.0.0.0
    #82136
    Ne vedd személyeskedésnek kérlek, de nagyon negatív hangokat ütsz meg ebben a topikban, és már nem először :(
  • Her Laca
    #82135
    A fullhoz értelem szerű,hogy a legerősebbet akarják eladni.
    Mi ezen a meglepő? Butíthatod azokat is,hogy kisebb teljesítményű hardveren is menjen. Szerinted miért támogat egy VGA gyártó játékot? Hogy neked jó legyen? Mert szerintem azért,hogy eladhassa a vasait. Reklám.Ha valaki ezt máshogy gondolja az szerintem tévúton jár .
  • kifli
    #82134
    támogatási stratégiáról van szó.

    Nvidia által támogatott játékok -> borzalom gépigény (lásd most pl metró, ajánlott gtx 690)
    amd által támogatott játékok -> gyengébb hw-n is játszató játékok. Grafika butitással lényegesen alacsonyabb teljesítmény is elég.
  • Her Laca
    #82133
    Ez így ebben a formában azért nem igaz. Mindkét cégnek nagyon hasonló paraméterekkel rendelkező cuccai vannak a különböző árszegmensekben,ha pl egy 660 on nem megy valami fullon,akkor az annak megfelelő AMD -n sem fog. Csodák nincsenek. Az tény,hogy az NV drágában adja a hardvereit,de ez nem hiszem,hogy megbocsáthatatlan dolog lenne,max akit érzékenyen érint nem azt veszi. Nincs itt semmiféle hozzáállás szerintem. Üzlet van.
  • arty
    #82132
    az oké, de kb semmi egykártyás rendszeren nem ment. borzalmasan érezni a két cég támogatási stratégiájának különbözőségét:
    - nv vga-t árul pécére -> csak a drága csucsvégéan menjen ugy, ahogy a juzer szeretné
    - amd árul apu-t is, aminek igen szerény a teljesítménye -> menjen még azon is jól, nem baj ha nem annyira csillivilli

    mivel én a fix60fpst jobban kultiválom, mint hogy valami extrém szép legyen, így nyilvánvaló nekem melyik hozzáállás a szimpatikusabb.
  • MerlinW
    #82131
    Az első rész is NV-s volt, mégis AMD-n ment jobban:)
  • arty
    #82130
    majd pont egy nvidiás cim megy jól, bármin is ... (a csucskártyás SLI konfigokat kivéve, ahogy azt már megszokhattuk)
  • grebber
    #82129
    Ha a Metrok mennek rajta majd maxon akkor felőlem ddr1 is lehet rajta
  • janihunk
    #82128
    Nem úgy volt hogy GDDR5 helyett más gyorsabb memória lesz?
  • arty
    #82127
    dropout fix

    ha neked is ez jött elő :D (nekem igen)
  • Her Laca
    #82126
    Mondottam már ,hogy a hardverrel nincs is bajom:) Baxott erős. Csak a körítés:(
  • Her Laca
    #82125
    De :) Pontosan az anyagiak. Még pontosabban egy videó kártyáért aminek a teljesítményét sose használom ki (én biztos nem) nem fogok kiadni 200+ sokezer huffot. Ami ráadásul a következő generáció megjelenésével a felit sem fogja érni. Pár hónapig bőven jó ez is,itt a nyár amúgy se a gép előtt baxom a rezet:) ,ha megjön a 7 es gtx széria ,arra beruházom. Ráadásul 30 al többért eladtam a GTX et mint vettem és már mióta használom:) Ezt meg 90 ért vettem asszem annyiért bármikor eladom:) Úgy hogy jó ez így:)
  • arty
    #82124
    na erre sose tettem volna :) (mármint h amd-s maradsz egy időre)

    (amugy miért nem titán? gondolom nem az anyagiak... de akkor mi? az az übercsúcs most)
  • Her Laca
    #82123
    Dehogy támadom:) Csak érthetetlen számomra. :)
    Na de mind1 is,a mostani WHQL-t le se cserélem amíg ez a kártya megvan.
    Most már csak ennek vagyok a "boldog " tulaja:)
  • arty
    #82122
    Érdekes? Nem inkább borítékolható? :)

    (lásd korábbi CF frémtime cikk. az nv ebben egyelőre egyértelműen jobb, még akkor is ha a tesztelési metódus továbbra is egy vicc.... értsd: nem fix60fps-el mennek a tesztelések)
  • arty
    #82121
    tehát bugos egy béta. és ez gáz.

    te most támadod a támadhatatlant?
  • Solt
    #82120
    Őőő... nem, nem védem, tényeket közlök! :D Ez nem teszt, hanem bemondás, ilyet bármikor produkálok neked ellentétes végeredménnyel. Fogalmazhatnék úgy is, hogy inkorrekt! Alig van valami lényeges infó, csupán közölnek egy "eredményt", és akkor még a játék kiválasztásokról nem is beszéltem. Ez így ebben a formában fos, és mindenre jó, csak arra nem, hogy konkrét véleményt formáljon az ember. Jelzem az AMD hasonló vaktesztje pont az ellenkezőjét hozta ki anno... annak sem hittem.

    A BF3-ról konkrét tapasztalatom van a HD6990 kapcsán. Ha olyan pályán voltam, ahol nem volt jelen az említett AFR bug, akkor gyönyörűen és simán futott. Fix 60 fps, semmi akadás... ez tény. Ennek az ellenkezőjéről nem fognak meggyőzni... főleg nem egy ilyen "akármivel".

    Nem a CloD dadogott, hanem a hozzá kiadott amatőr fejlesztésű MOD! :) A hivatalos verzió ezt a dadogást az előző driverekkel nem produkálta! DE, azzal semmi gond nincs, ha valami nem jó, de az javításra kerül. Mindegy, hogy ki, meg miért, és hogy, a lényeg, hogy jó legyen a végtermék!

    Viszont ettől még ez a "teszt" egy fos marad, ami a befolyásoláson és a hívők tovább vakításán kívül másra nem jó! :D Sőt, a CloD és annak modja sem az a játék, amelyből bármiféle általánosítás levonható az AMD driverek és hardverek tekintetében! :)