90029
  • arty
    #82199
    "Abu meg ír amit akar,épeszű ember ezekkel a tesztekkel nem törődik."

    hanem? mi alapján vesz vga-t az "épeszű ember"? elolvassa, hogy neked az orosz játékban melyik tetszik jobban és az alapján? :D
  • Her Laca
    #82198
    Nem. Azt mondják,és én is,hogy ha nem bűvészkedsz vele és nem használsz AB-t fps-t fixálni,tehát hagyod őket úgy ahogy annak lennie kellene,akkor hiába tol ki magából akár több fps-t is a radeon ,de az NV-n simább a játék futása. Én erről beszélek. Az ,hogy te vagy akárki különböző külső programokkal ,hogy tudja rávenni a kártyát egy viszonylag normális működésre az érdektelen ,lévén sokan nem tudják,vagy nem is foglalkoznak evvel behatóbban. Sajnos a Vsync bekapcsolása nem jelenti automatikusan a radeonnál az fps fixálását,fingom sincs miért. De a témát fejezzük be ,nem akarok én itt ellenségeket gyűjteni:))
  • arty
    #82197
    ugyérted, ha te lennél a híresen korrupt tomshardware, aki az emlegetett megoldással jött elő?

    (aki ne emlékezne: ők azok akik az nv-s pénzeléssel a 90es évek végén megbuktak és ők azok is, akik az amd-ről sikeresen terjesztették el, hogy leégős cpu-kat gyárt (értsd: ha nincs borda a cpun, bemutatandó h a p4 ekkor se ég le, ami akkoriban hatalmas, valós használat közben sokszor előforduló élethelyzet volt/van/lesz)...)

    mindettől függetlenül én el tudom képzelni, h az nv-n simább egy játék ... csak ki az a barom (az nv-s zöldhályogosokat kivéve), aki AVG 137fps-el játszik valamit és simaságról véleményt alkot, ahelyett, hogy vsync ON 60fps-el nyomná, mert neki TÉNYLEG fontos a sima futás?
  • Solt
    #82196
    De pontosan mit? Azt állítják, hogy fix 60 fps mellett az NV láthatóan folyamatosabb?
  • Solt
    #82195
    De nincs! :) Még a két GPU-s 6990 és az 580 közt sem volt, együtt néztük... :) Ha megvan a fix 60 fps, akkor egyforma folyamatos a kép.
  • Her Laca
    #82194
    Amúgy én a 7 es HD és a 6 os NV csúsaira gondolok. Itt valamit elbaltáztak szerintem ,mert tényleg sokan észrevételezik ezt.
  • Solt
    #82193
    De van, ha nem tűnt volna fel.
  • Her Laca
    #82192
    DE Van.És sokan mondják ,mint mondottam olyanok akik mindegyiket próbálták.
    Nem elvakult fanokról beszélek.:) De nem mind1? :) Neked jó ,oszt ennyi.
  • Borg
    #82191
    Neked, mert nincs összehasonlítási alapod.
  • Solt
    #82190
    Én nem a teljesítményre gondolok, hanem a folyamatosságra... :) Azonos körülmények közt nincs különbség ebben.
  • Her Laca
    #82189
    Na ja,de az egy 580 volt ,neked meg egy 6990:) Nagyon nem mind1:)
    De mondom ne rugózzunk ezen,kb semmi értelme. Aki tapasztalta az tudja,aki meg nem, annak úgy jó ahogy van minden:)
  • Solt
    #82188
    Vsync off, fps limiter on = nincs input lag, de folyamatos a kép, és nincs fps ingadozás.

    Szólj, ha segíthetek még valamiben! :)
  • Borg
    #82187
    Nem szubjektív dolog.


    Vannak kifutott játékok, amelyeknek már a multijával is alig játszik ember, hátmég olyanok, aminél csak a single volt értékelhető, és már 1 hónap után a süllyesztőben voltak. Ezekkel nem kell tesztelni. Ide tartozik a metro is.
    Aktuálisan népszerű multi játékokkal, multiban kell tesztelni, egyrészt. Igenis időt kell szakítani arra, hogy reprodukálható tesztsorozatot csináljanak pl bf3-ban valamelyik multi pályán. Akár zárt szerveren. Ha erre nincs kapacitás, nem kell tesztet csinálni. Szintén ebbe a kategóriába tartozhat 1-2 népszerű F2P játék, T:A, Planetside2, stb.
    E mellé pedig be lehet venni az új AAA single campaign játékokat is, amelyek miatt az ember épp gépet venne. Mert ez az, amiért az emberek a teszteket bújják, nem azért, hogy egy éve kifutott szarravaló játékot lássanak benne, ami ráadásul úgyis bugos eredményeket hoz.
  • Borg
    #82186
    Akinek meg számít az input lag, az nem játszik vsync-el. Szóval igenis ott a különbség, hátmég egy 120Hz-es monitoron 120fps+-el, hatványozottan látható a különbség.
  • Solt
    #82185
    Igaz, hogy utoljára GTX460-m volt, de azzal semmi eltérést nem tapasztaltam akár a 4870-hez képest sem. De, ha jól emlékszem volt nálam a GTX580-d is és tesztelgettük a RoF-ot, az ArmA2-t, és semmi különbséget nem láttunk... :)
  • Her Laca
    #82184
    Mit nem láttál?:)) Nem is voltál 680 közelében:)) Higgyé nekem na. BF3 pl ott is érezni.De ne kezdjünk el ezen nyűglődni,olyan amilyen. Én pl nem akarok győzködni senkit:)
  • broman191
    #82183
    A melyik játék miért van a tesztekben kérdésen szerintem felesleges rágódni, mivel meglehetősen szubjektív dolog kinek mi az érdektelen játék, objektíven nézve minél több játékot tesztelnek annál teljesebb az összkép...maximum fenntartásokkal kell kezelni a relatív teljesítmény összesítéseket hogyha nem érdekel x játék a tesztből és egyébként is általánosítás...az x gyártó befizeti magát játékok miatt úgyis csorbák az összesítések, lehet értelmetlenül általánosítva százalékozgatni mindig. :)
  • Solt
    #82182
    Fix 60 fps mellett látsz bármi különbséget? Én nem láttam... tök ugyanaz. Minimum fps-ben, maximum fps-ben, átlagban, van eltérés, ezt nem is vitatom. Sőt, sok helyen NV kártyákon akkor is jobb a minimum fps, ha az átlagban pedig az AMD a jobb.

    Viszont amikor megvan a fix 60 fps, én semmi különbséget nem láttam! Vaj sima mindkettő....
  • Her Laca
    #82181
    Mesterem. Minden tiszteletem mellett ,de simább a játék futása (más progikban is ) az NV-n még kevesebb fps el is. Ezt nem csak én mondom.Olvass utána. Hogy ez miért van azt nem tudom,de nem is érdekel igazán.
  • Her Laca
    #82180
    Figyelj. Komolyan ennek semmi értelme.
    Aki kipróbálta mindkét csúcs karit az mind azt mondja amit én is,lévén ez az igazság. Kár ezt tovább magyarázni. Ennyi hülye biztos nincs egy rakáson:) De minek osztani itt az eszet? Bántott téged az a szerencsétlen AMD? Vagy zavar,hogy vannak?
    Mindenki vegyen amit akar oszt ennyi.
    Abu meg ír amit akar,épeszű ember ezekkel a tesztekkel nem törődik.
  • Solt
    #82179
    Azért, amiért benne vannak olyan játékok is, amelyek meg az NV-nek kedveznek. Ha a két gyártót a piszkos módszereik alapján akarod egymáshoz mérni, akkor attól tartok, hogy az NV magasan nyerni fog, szóval szerintem ebbe bele se kezdjünk. :)

    Amiért meg az NV logós játék fut jobban az AMD-n, lásd Metro. :)

    Vaktesztek... fix 60fps mellett semmi különbség, de természetesen meg tudnám oldani úgy a beállításokat, hogy olyan eredmény jöjjön ki amit én akarok! :)
  • Solten
    #82178
    Kiveve pl. a Showdown, ahol is egy 7850 hozza a GTX 680 teljesitmenyet... :)

  • Borg
    #82177
    Teljesen mindegy hol mikor meg mennyi a különbség, ez egy teljesen érdektelen játék. Pont úgy mint a sniper elite v2, azt sem tudta abu soha megmagyarázni, hogy minek a tesztjeibe.
    Bizonyos programokat, és beállításokat a gyártók erőltetnek a tesztekbe, ezt ő maga is elmondta (pl a FarCry3 HDAO-t is erőltetné az AMD, mert tudják, hogy nv-nek a HBAO fekszik inkább).
    Ennyit arról, hogy melyik cég milyen módszerekkel operál :)


    De hüppöghetnétek akár azon is, hogy a gaming evolved játékok miért nv-n futnak jobban, vagy hogy vakteszten miért mindenki az nv-t érzi jobb minőségűnek :D Csak ez nem ilyen menő kérdés itt.
  • Her Laca
    #82176
    Persze:)Én kinézem belőlük!
  • Solt
    #82175
    És természetesen úgy pénzelték, hogy csak nagyon magas felbontáson legyen ilyen brutális különbség, hiszen köztudott, hogy a júzerek döntő többsége egyenesen monitor erdő előtt ül otthon. A kevesek által használt kisebb felbontásokra már nem jutott lóvé, így ott a szokott különbségek vannak csak.

    Legalább néha gondolkozz el egy kicsit mielőtt elküldöd a hozzászólásod.
  • broman191
    #82174
    Csak arra céloztam hogy a HD7990-nel a 3x1080p alatt 40 FPS-sel gyorsabb a játék mint 1x1600p-ben...nonszensz módon jól sikerült a többmonitoros optimalizálás a Sleeping Dogs esetében. :)
  • Solten
    #82173
  • Borg
    #82172
    Ja, hogy ez sértődés, értem. Nem baj, neked így is jó lesz :)
  • IMYke2.0.0.0
    #82171
    Nyugodtan besértődhetsz - mi a francnak jársz ide?

    Ha az nVidiád olyan jó mindenben, akkor kis ujjából ki kellene ráznia a Sleeping Dogs-ot, még pedig ERŐBŐL - mert máshoz már nem ért az nVidia.
    S lásd, még sem megy olyan fényesen a dolog.
  • Borg
    #82170
    Sleeping dogs, lol... már új korában is egy fos konzolos grafika volt, de mivel az AMD pénzelt bele valami saját AA technikát, azóta is tömik a tesztoldalak zsebét, hogy használják a tesztjeikben. Még Abu se tudja kimagyarázni, hogy miért szerepelt a mai napig a PH VGA tesztjeiben...
  • broman191
    #82169




  • V43 1105
    #82168
    Fő az egyediség.. HD 7990 KecskeBacsóAlbán Edition
  • hezi
    #82167
    +1
  • IMYke2.0.0.0
    #82166
    Én konkrétan szarok és szarnék rá, hogy néz ki a gép belseje, ha kiszolgál - még pedig brutális sebességgel és megbízhatósággal.
    Felőlem aztán kecskebaszó-albánokat-is-festhetnek a VGA hűtőjére, tojok rá.
  • Blum
    #82165
    +1
  • V43 1105
    #82164
    Tévedsz. Nyilván a teljesítmény, ár az ami a legfontosabb egy-egy kártya tekintetében, de ha az ember 80-100 ezer forintot, sőt.. akár mennyit kifizet, és szeretne ízleses gépbelsőt kialakítani, ha látszik, ha nem, ha plexis a ház ha nem.. akkor igenis valami épkézláb dolgot eszkábáljanak rá..
  • JaSoN HuNTeR #82163
    más*
  • JaSoN HuNTeR #82162
    De fontos a dizájn ha úgyse látod. Most amúgy VGA hűtőkön veszekedtek :D :D
    Vegyetek rá már hűtőt ha nem tetszik a hello kitty-s kiadás!
  • V43 1105
    #82161
    Nekem ez még mindig fapados dizájn... tessék valami ROG-osra formálni, ha már a csúcskártya ...
  • arty
    #82160
    dehogy sértődtem meg, van önkritikám, tisztában vagyok a "korlátaimmal" :)