90029
  • Her Laca
    #82239
    Ugyan már. Egy közepes konfigom van. Lassan a kiegészítők érnek benne csak valamit.
  • IMYke2.0.0.0
    #82238
    Irigyellek is a - feltételezhetően bivaly erős - gépedért :)
  • Her Laca
    #82237
    Pedig micsoda egy remek kártya:)))) Valakinek:)
  • IMYke2.0.0.0
    #82236
    Kellene, de nincs annyi pénzem, amennyit kérsz :)
  • Her Laca
    #82235
    Dehogy lesz:)

    Apropó! Nem kell valakinek ez az ASUS 7970 Top? :)
  • Solt
    #82234
    Az AMD-n konkrét érték van (6500K), úgy emlékeztem NV-n is így van.

    A következő VGA-m tuti NV lesz, addig meg jó lesz így is... Nincs kedvem pluszban kétszer kalibrálást fizetni. Azért köszi az infót...
  • Borg
    #82233
    Ezt így nem fogod tudni megállapítani. Kb egy osztás digital vibrance-on a különbség, de hogy ezt ATI-ra váltva hogy korrigálod ki, jó kérdés. Leginkább teljesen újra kéne kalibrálni.
  • Solt
    #82232
    Mert anno még a GTX- hez lett kalibrálva a monitorom. :)
  • Her Laca
    #82231
    Minek az neked?
  • Solt
    #82230
    Tudja valaki, hogy az NV milyen színhőmérsékletet használ?
  • Solt
    #82229
    Nincs mit, legalább az off-n kívül csináltam valami hasznosat is! :D Remélem jó lesz, sok sikert! ;)
  • TomStorm
    #82228
    Nagyon sokat segítettél,rendes volt tőled köszi szépen minden tippet!:)
    Már most látom,hogy így fog normálisan működni minden!
  • Solt
    #82227
    A külsős tuning programokkal hajlamos összeakadni. Szerintem, ha más alól tuningolsz, akkor távolítsd el az összes AMD-s programot, csökkentett módban mehet az AMD szoftver pucolója, majd utána el se indítsd a CCC ezen részét! :)

  • TomStorm
    #82226
    Ja és csak 1 kérdés még,Catalyst Overdrive-t ki kell kapcsolni ha másik programmal van húzva a Vga?Vagy mind2 legyen bekapcsolva?
  • TomStorm
    #82225
    Hát ok,megvan az esti program akkor:)
    Látom videót is vesz fel R.pro ez tetszik persze még kipróbálom.

    AB-t utálom:/
  • Solt
    #82224
    Kiválasztod a játék indító fájlját, és ahhoz beállítod a fixálást. Nem működik minden játéknál, ezért a biztonság kedvéért előtte ellenőrizd le úgy, hogy mondjuk 30-ra fixálod. Ja és FRAPS ne menjen, mert azzal hajlamos összeakadni.

    Ha csak fixálást alkalmazol, akkor az AB jobb választás, az mindennel működik.
  • TomStorm
    #82223
    Radeon pro csak bekapcsolom a "lock frame rate" opciót a Tweak-nél?Ennyi?
  • Solt
    #82222
    RadeonPro, vagy MSI AB. Utóbbihoz leírás ITT
  • IMYke2.0.0.0
    #82221
    Például: visszaveszel a CPU-órajeléből.
  • TomStorm
    #82220
    Ha nincs ingame Fps limiter akkor,hogy lehet ezt megoldani?
  • arty
    #82219
    volt idő, amikor az nv is propagálta az uj teknót... (32bit, t&l, sédermodel3)

    ... aztán előnybe kerültek és büdös lett az innováció.
  • Her Laca
    #82218
    ? Nem értem a kérdést.Ezzel most mit akarsz mondani,kérdezni?
  • IMYke2.0.0.0
    #82217
    "És a valóság meg sajna az,hogy semmi előnye nincs! Ez tény:)"

    Ööö...
    GF Titan vs HD7970 és HD7990???
  • Solt
    #82216
    :DD
  • Her Laca
    #82215
    Na megyek leirtom a RAF ot:) Elszemtelenedtek.
    Meg gyűjtök anyagot:))
    Egyik atagos srác írta,hogy balga módon nem figyelte a 6 ját erre küldtem neki ezt.

  • Solt
    #82214
    Ebben is van valami, de azért javult a helyzet... Most már azért a friss játékok kihasználják ezeket... Más kérdés, hogy minket ez nem érint! :)
  • Her Laca
    #82213
    Jó a marketing szöveg:) GCN:))) Mire használja majd valami ne félj lesz az a túloldalon is. Mindig ezek a fejlesztések (amúgy helyesen hiszen ettől haladunk előre) de az aktuális bevezetéskor semmit sem érnek . Ez így volt mindig is.
  • Solt
    #82212
    Ebben igazad van, de ne feledd, hogy a mod előtt a gyári verzióval nem volt gond! :)

    Gőzöm sincs mitől lett rossz a mod után, és mitől lett jó az új driver után. :)
  • Her Laca
    #82211
    Ja Beta ami utána jött az hihetetlen. 12fps:)))
  • Solt
    #82210
    És igaza is van! :))) Nyers erőben, illetve komplex számításokban sokkal jobb a GCN a Keplernél. Az új játékokban ez ki is jön, de tény, hogy sok más esetben meg nem. :)
  • Her Laca
    #82209
    Meg is javult az új driverrel:) Mondom DRIVER!!!! Nem játék patc ,nem új DX . MONDOM még egyszer DRIVER!!!! :)) Ne menjünk bele:)
  • Her Laca
    #82208
    "oké, de ha nem az én/te véleményed és nem is a tesztoldalaké a mérvadó, akkor honnan tudja egyszeri emberünk, hogy mit vegyen?"

    Sehonnan. Vagy sikerül belenyúlnia és elégedett lesz a választásával,vagy nem. Lutri. No meg pénztárca függő.
    LEGYÜNK ŐSZINTÉK: Te mint szakértő mondjuk ajánlasz nekem egyszeri parasztnak radeont ,mert az jó ,én megveszem és problémás az akár orosz szar játékkal,én elégedetlenkedem ,erre mit mondasz? Én mint egyszeri földmíves nem értek hozzá. Vagy fordítva . Nem lehetsz itt okos.
  • Solt
    #82207
    Egy pillanat! :)

    Bűvészkedni azokban a játékokban kell, ahol valami el van cseszve. Az általam játszott játékok döntő többségével semmi gond... CCC alapon, öröm és boldogság.

    De van pár játék, ahol valamely okból zűr van, és emiatt variálni kell. Nálam ezek a következőek: FC2, Metro, Stalker. Ezek érdekes módon mind NV logós játékok, érdekes módon mindháromnak vsync nyűgje van. A CloD-t nem említem, mert az most nem igényel külső beavatkozást, de nála is vsync nyűg volt... Eleve ott az a pseudo mód, amit csak AMD esetén kell használni, ki tudja miért... Ilyet máshol még csak nem is láttam.

    Na most a vsync a direktx api része, vagyis teljes mértékben a programozó hatásköre. Szerintem ezek a dolgok sokat elárulnak...
  • Her Laca
    #82206
    Na pontosítanék!
    Abu szerint akkora előnye van a 7 es sorozatnak a GF ellen,hogy hihetetlen. Ezt propagálja úzon útfélen.
    És a valóság meg sajna az,hogy semmi előnye nincs! Ez tény:)
    Témát befejeztem:)))
  • kifli
    #82205
    próbálj meg planetside2-vel értékelhető tesztet csinálni :D
    nem fog menni, sokszor úgy akad a szerverek miatt, hogy vga tesztelésre alkalmatlan, és emiatt esik ki a multipalyer is. Nem tudod megoldani, hogy mindig ugyanannyi ember/jármű effekt legyen a képernyőn.

    Arra, pedig, hogy 1-1 kifutott játékot miért hagynak benne továbbra is a tesztekben? Összehasonlítási alap miatt. Általában akkor kerül be egy-egy játék, ha valami új technológiát hoz, vagy nagyon népszerű. (sleeping dogs-nál pl az aa volt az újítás, valószínűleg emiatt került bele)

    Ha mindig csak az aktuális játékkal tesztelnek, hogy lehetne összehasonlítani egymással a kártyákat?
  • arty
    #82204
    oké, de ha nem az én/te véleményed és nem is a tesztoldalaké a mérvadó, akkor honnan tudja egyszeri emberünk, hogy mit vegyen?

    oké, szar az amd, hogy nem oldja meg a teksztúraillesztési bugot a driverükben, de...
    ... hogyhogy mindig ezekkel a végtelenül tehetséges oroszokkal van a baj?

    (még az nvidia logós nyugati játékokkal sincs... miért?)
  • Her Laca
    #82203
    Én nem vagyok tényező:))
    Max kb annyira mint te! Kb xart se ér a véleményem mint ahogy neked sem:)
    ABU elfogult ,hogy miét azt a jó ég se tudja:)) Bár tippem van:)
    És erről az orosz játék dologról lekattanhatnál már,mert nem olyan bonyolult az ,hogy egy felsőkategóriás radeon ne boldoguljon vele:)
    A grafikai bugokról nem is beszélve,mert a textúra illesztésekkel is vannak proplemái:)
  • arty
    #82202
    "multi játékokkal, multiban kell tesztelni, "

    hátöö...

    "reprodukálható tesztsorozatot "

    ... gondolom a network ingadozása teljesen reprodukálható, ha elég időd van, ezért is tesztel mindenki így :D

    (nem)
  • arty
    #82201
    "Akinek meg számít az input lag, az nem játszik vsync-el"

    azoknak az igénytelen egyedeknek kb mindegy mi van a gépükben szvsz ...
  • Solt
    #82200
    Vsync off, és nem fixált fps mellett én is el tudom képzelni, már csak azért is, mert ily módon nincs tapasztalatom, plusz sok játékban az NV-nek jobbak a minimum értékei.