90029
  • Solt
    #82279
    Nem akarok önreklámot, de bruttó 170 környékéig még pénzemnél vagyok... :))
  • Her Laca
    #82278
    Én már szétzsidóztam magam:) Ésszerű határig elmegyek.
  • Solt
    #82277
    Nyilván, de azért ne legyen irreális sem, mert akkor tényleg marad még egy darabig! :) Azért önmagam ellensége nem vagyok! :)
  • Her Laca
    #82276
    Pedig nem lesz oco:) Azt azért borítékolom. Lehet marad a radeon neked:)
    Azért a 10 %+ ért nem érdemes vacakolnod higgyé nekem:)
  • Her Laca
    #82275
    "Azt meg ne feledd, hogy azért a GTX680 sem egy tömeg kártya... még nyugaton sem! "

    Nem mondod?
    Ha70 -80 ezer lenne gondolom az lenne a tömegeké:)
    A lé határozza meg a helyzetet mint tudjuk:)
  • Solt
    #82274
    Mivel nekem most ez van becélozva, engem kizárólag az érdekel, hogy ne legyen kurva drága! :)

    Egyébként láttam valami tesztet, ahol 20%-t húztak a Titan-on... azért az már nem rossz. :)
  • Her Laca
    #82273
    Olvastad ABU tól:) Még lehet igazad is van.
    De ez még mindig nem vonja kétségbe azt amit én mondok. Nevezetesen,hogy a 680 a középkategóriába készült.
    Nézd meg a sávszélt meg a többit. Ez azért már egy jóval nagyobb tudású cucc,hasonló az AMD hez. Most csak annyi történik,hogy nem lesz lemaradva a CGN vagy mi a szar alkalmazásokon sem. Eddig ez volt az ellenérv. Most ez sem lesz. Az összes többi már érdektelen is,jövőig ráérnek hegeszteni amin ügyködnek,már ha egyáltalán csinálnak valamit.
  • Solt
    #82272
    Igen... már a Titan is "butított gyártási selejt", a Titan LE (GTX780) még "butítottabb" lesz, ergo a még "selejtesebb" GPU-kat is el lehet adni.

    Azt meg ne feledd, hogy azért a GTX680 sem egy tömeg kártya... még nyugaton sem! És, ahogy az árak folyamatos emelkedéséből kiderül, szerintem egyre kevesebb fogy a top kártyákból.
  • Her Laca
    #82271
    A selejtre nem építesz egy komplett tömegkártyát. Gondolod annyi professzionális kártyát gyártanak ,hogy jut belőle 780 ak nak ?
    Gondolkodjunk már. Ez egy ügyes üzleti stratégia volt a részükről.
    De mindenki gondol amit akar:) végül is hótmindegy .:)
  • Solt
    #82270
    Ez is egy nézőpont... meg az is, hogy ledobják a gyártási selejtet asztali szegmensbe. Ami a professzionális szegmensben már nem felel meg, az itt még jó. Nagyon úgy néz ki, hogy a Titan, illetve a leendő Titan LE ékes példa erre..
  • Solt
    #82269
    Igen? Én nem így látom... náluk a támogatás nem arról szól, hogy NV-n menjen szarul. No meg azt honnan veszed, hogy pénzelik a teszteket?

    Nagyon bízom benne, hogy nem lépnek arra az útra amire az NV... bár mivel profitorientált multiról van szó, nyilván nem lepne meg, ha mégis így lenne.
  • Her Laca
    #82268
    Ez az architektúra már kész volt akkor is amikor a 680 at kiadták.
    ABU arról hintette az igét,hogy az hótziher ,hogy ez nem fog kijönni desktopra. Kijött:)Basszus ,ezek nem olvasnak PH-t:) Már rájöttem ha Abu mond valamit akkor annak mindig az ellenkezőjét kell alapul venni:)
  • Her Laca
    #82267
    Mért is?
  • V43 1105
    #82266
    Szerintem ez abszolúte nem reális.
  • Her Laca
    #82265
    No elmondom akkor mi is történt itten,bár semmi jelentősége max annyi,hogy van miről koptatnunk a billentyűzetet:)
    Azoknak lett igazuk akik annó azt mondták,hogy a 680 az a középkategóriába készült ,csak mivel egész combosra sikeredett így odaadták a népeknek.
    Ez a 780 valszeg sebességben nem lesz sokkal jobb ámde ! itt már nagyobb a sávszél ugye,meg tudja azokat amiket a 7970 es. Vagy mint annó az 580 is ,mert az is combosabb volt jó pár dologban mint a 680.
    Ergo most az NV elérkezettnek látta az időt,hogy kiadja jó egy évvel később így jóval nagyobb hasznot realizálva az egész dologból:)
    Ügyesen csinálták.
    Nem célom vitát gerjeszteni ,nehogy félre értse bárki is de kb így már látszanak a reális erőviszonyok. Kihúzott plusz egy évet az egyszeri fejlesztésével.
    AMD nem tudom mit fog lépni erre gondolom télre ők is kiadnak majd valamit.
  • Borg
    #82264
    Ugyanmár, talicskával hordják bele a pénzt éppen az AAA játékokba, meg a tesztoldalakba... annak nyilván meg lesz a hatása... előbb utóbb... ha sikerül nekik.... talán nem tart 2 évig, mint a driver. Vagy most a 2-3 utóbbi gaming evolved bukta miatt úgy érzik, mégsem lesz olyan könnyű ráverni az nvidiára?
    Szerintem az AMD-nél pont most jön az az időszak, amiért sokan megutálták az NV-t... (nem mintha ez az utálat nem egy irreleváns dolog lenne, amivel csak önmagát szívatja az, aki emiatt vesz, vagy nemvesz ezt vagy azt...)
  • Solt
    #82263
    Mert mindig ezzel szokták egymást szívatni! :D Ha valaki kiad egy friss szériát, a másik fél ellensúlyozás képen árat csökkent. :)
  • Borg
    #82262
    Ha annyira biztosak lennének a GCN technológiai fölényében, drivereikben stb, akkor miért csökkentenék az árakat... de most csak a szél zörgette a számat :D
  • Solt
    #82261
    Itthon picit nagyobb a különbség, (legalábbis ott ahol én nézem) de, ha abból indulunk ki, hogy az AMD tuti árat fog csökkenteni a GTX780 megjelenése után, akkor túlzottan nem szállhatnak el az árak.

    Anno a GTX680 140-150.-Forintról indult, de akkor az volt a leggyorsabb egy GPU-s vga, ami most ugye nem mondható majd el...
  • Solt
    #82260
    :D

    A 7970GHz kb 10%-l gyorsabb a GTX680-nál, a Titan pedig kb 20%-l gyorsabb a 7970Ghz-nél. Nyilván a GTX780 (Titan LE) nem lehet olyan gyors mint a jelenlegi Titan, ergo valahol a 7970GHz és a Titan közt lesz a teljesítménye... ha a közepét vesszük, akkor 10%-l lesz a 7970GHz-nél gyorsabb, és 20%-l a GTX680-nál.

    Na most a 10% nálam kb(!) egál... mert ugye azt írtam, hogy KB egál, és nem azt, hogy egál! :)

    Jelenleg kb 20000.- Forinttal drágább a GTX680 a 7970GHz-hez képest. (típus és üzlet függő) Ha az okfejtésem megállja a helyét, akkor a GTX780 kb 40000.- Forinttal lesz drágább a 7970GHz-hez viszonyítva... ennél drágább elvileg nem lehet, mert nem ez lesz a top kártya.
  • Borg
    #82259
    GTX 680 már most sem különösebben drágább a 7970Ghz-nél. Átlagáron 460 vs 430 euro. Pont reális az árkülönbség.
    Az AMD viszont valószínűleg év végéig nem fog tudni válaszolni a 680-nál gyorsabb kártyákra, ami nem fog kedvezni az áraknak.
  • Her Laca
    #82258
    "Azt azért ne veled, hogy sokkal drágábban nem adhatják mint amennyibe a 7970GHz kerül, mivel kb azzal lesz egálban."

    Testvérem! Milyen egálról beszélsz? De te tudod:))
  • Solt
    #82257
    Én soha nem mondtam, hogy az NV szar... én azt mondtam, hogy egy hányadék cég, és ezt most is tartom! :D
  • Her Laca
    #82256
    Gondolom. 250 a titán ami lássuk be qrva drága ,150 egy 680 .
    Ha úgy gondolkodnak,hogy annak a helyére beteszik mondjuk legyen 160 na,a 680 at meg ocsósítják ,akkor lesz népünnepély:) De mindenhol ,mert akkor az AMD nek is engedni kell a kártyák árából. No majd meglássuk.
  • Solt
    #82255
    De lesz elvileg egy teljes értékű Titan is. Szerintem az fog annyiba kerülni mint a mostani Titan, az LE változat pedig közelebb lesz a GTX680 megjelenéskori árához.

    Azt azért ne feled, hogy sokkal drágábban nem adhatják mint amennyibe a 7970GHz kerül, mivel kb azzal lesz egálban.
  • Solt
    #82254
    Remélem lenyomja a GTX680 árát, és nem fölé árazzák a Titan közelébe...
  • Her Laca
    #82253
    kb 140-150 ahogy számolom. Olyan 600 dodóra mondják.
    Amúgy mind 1 nekem jó lesz az úgy ahogy van butítva is:)))
  • Her Laca
    #82252
    Te várjál csak a köv radeonra. Nem kell neked NV :) Az szar:)
  • Borg
    #82251
    Az lesz a Titan LE, csak új néven, ha minden igaz. És sajnos az ára is igen közel lesz a Titanhoz.
    Tehát a 7-es sorozat nem új generáció lesz. Inkább lehetne GTX 685-nek hívni.
  • Her Laca
    #82250
    Akkor a retek foglalkozik ezzel:) De jókor szabadultam meg a másiktól :)
    Ez megjelenik a 680 at csak nyomott áron lehetne eladni:)
  • Solt
    #82249
    Ezt mondtam neked! :) Én is arra várok... :)
  • Her Laca
    #82248
    Hoppácska. Azt hallottam ebben a hónapban lesz 780. Legyen a jövő hónap:) Nagy duzzogva kivárom:)
    Hijnye de jókor adtam el a 680 at:))
  • Solten
    #82247
    A WOT eseteben egyszer nem ajanlottak a legfrissebb Nvidia drivert, AMD-vel meg tokeletesen mukodott. Ruszki sz@r az is.
  • arty
    #82246
    dede, volt róla szó: az orosz széria, amivel játszol, sose volt nemhogy amd párti, de konkrétan csak a gond volt vele amd-n.
    és mivel bevallásod szerint is elsősorban azzal töltöd időd, várható volt h a játékidő nagyrészét szívásnak érzed majd.

    nameg csak pozitivumokat? :)
    meg ne őrjíts már, utóbbi héten pl hányszor anyáztunk a f*s hdmi driver miatt? szerintem elégszer :(
    más gond mondjuk most épp nincs...
  • Her Laca
    #82245
    Mondtad mondtad:) De te se tudtad pontosan,hogy miért is ne:)
    Van itt baj bőven (nehogy elkezd az orosz játékokkal a példálózást) XD
    amit senki nem kűrtől világgá, csak a pozitívumokat emlegetik.
    Mind1 egy próbát megért ,most megint meggyőződhettem arról,hogy milyenek is ezek az AMD-s VGA-k.
    Nekem nem köll:) de ettől még szerethetik őket sokan,nekem az nem fáj:)
  • IMYke2.0.0.0
    #82244
    Hát, erős képzavarral: többször cserél VGA-t, mint a szűz lánykák bugyingót :)))
  • arty
    #82243
    látod-látod, mondtuk h ne vegyél amd-t ... :)
  • Her Laca
    #82242
    Persze .Veszek megint egy 680 at. Ezzel a kártyával nem vagyok elégedett,minél többet használom annál jobban elkedvtelenít.
    De nem fogom itt ekézni , biztos van akinek jó.
    Már szervezem a beszerzést:) Titán nem kell annyit nem ér amit elkérnek érte.
  • IMYke2.0.0.0
    #82241
    De, akkor és ezek szerint, a géped még így is sokat ér és erős :)
    Nem 5 éves géped van, mint mondjuk nekem.

    GeForce-ra váltanál akkor megint? Egy 680-as vagy 690-es a cél?
    Titant venni még botorság, szerintem.
  • Her Laca
    #82240
    Na meg ez a REMEK HD 7970! Hát ez nagyoooooon erős:) Fáj is a szívem miatta:))))))