90029
  • Solt
    #82361
    Álom? :D Olyat is mutatok neked, amit konkrétan 2-3 ember fejleszt! :D Közben ránéztem a stáblistára, kb 30 ember kapcsolható közvetlenül a CloD-hoz, de ezek jó része modellező... A programozást, grafikát, AI-t, gépeket, pilótafülkéket, hangokat, kb 9-10 ember csinálta. Konkrétan programozónak egy ember van jelölve, ha jól láttam! :)

    Hogy őszinte legyek, még ez a szám is meglepett! :) ArmA esetében volt valami interjú anno... ültek 7-8-n egy szobában, oszt ennyi volt... :)
  • Her Laca
    #82360
    Én voltam egy hetet a Stormregionnál,tesztelgettünk ,Twilek volt a főprogramozó a rush for Berlinben vagy mi a tökben.
    Az egy stratégia mint tudjuk ,de kb ott volt vagy 50 fő akik csak evvel foglalkoztak. Grafikusok jó páran ,programozók, meg még a jóisten se tudja mik kellenek egy játékhoz. Csak a programozók voltak vagy 10 en ez tuti.
  • Borg
    #82359
    Namost ha a nettó grafikai fejlesztő létszámot veszed, akkor a BF3-on se biztos, hogy többen dolgoztak ennél...
  • Her Laca
    #82358
    Annál azért jóval többen:) Ezeket amúgy mikor álmodod meg?:)))Mármint pl ezt a KB 10 főt?:))
  • Solt
    #82357
    Igen, de ettől még a CloD-n dolgozott vagy tíz ember... nem a teljes kapacitás dolgozik egy címen. Sajnos.
  • Solt
    #82356
    Akkor pontosítok, 1C Madoxx game vagy mi a szösz nem? De nem is a név a lényeg, hanem a címen dolgozók száma! Hányan lehettek? Tízen?
  • MerlinW
    #82355
    1C Company (Russian: Фирма "1С") is one of the largest independent Russian software developers and publishers.

    The company has over 700 employees, 10,000 business partners, 4,500 authorized retailers, 1,200 training centers, 200 authorized certification locations and over 280 stores in 100 cities

    1C was founded in 1991 by Boris Nuraliev in Moscow, Russia.
  • Her Laca
    #82354
    Ja! A játék kiadója az UBI volt. Ne keverd azért a szezont:) Az 1C fejlesztő is.
  • Solt
    #82353
    Nekem tetszett, bár tény, hogy a régiek jobbak voltak szerintem is... a partraszállás bennem is nyomot hagyott! :))
  • Her Laca
    #82352
    Mondjuk nem sok sikerrel ,akárhányan is csinálgatták:) Én végigszenvedtem csak próba kép ,de nem véletlen csak hébe hóba nyúlok ezen fajta játékokhoz:)
    Régebben ezek sokkal jobbak voltak erre megesküszöm. Battlefield,Moha,stb.
    Hú amikor jött a partraszállás. Na az ütött.
  • Solt
    #82351
    Az 1C csak a kiadó... magán a játékon hányan dolgoztak? :) Nézd meg a BF3 végén a stáblistát... több ember dolgozott csak a kampány sztorijának kialakításán, mint az egész CloD-n összesen! :D
  • Her Laca
    #82350
    Na azért az 1C-t garázscégként jellemezni:)))
  • Solt
    #82349
    Dehogy harapom! :) Én soha nem azt vitattam, hogy xy játék min megy jobban, csupán a miértjét vonom kétségbe! :) Ha megnézed a szimulátor készítők listáját, akkor kiderül, hogy a 90% valamely keleti brigád nevéhez fűződik... ráadásul ugye a jó részük DX9-s, és az alapjai igencsak régiek, vagyis abból a korszakból származnak, amikor még az NV egyértelműen jobb volt. Arról nem is beszélve, hogy ezek szinte mind garázs projektek... nem csoda, ha nem marad mindenre idő, erőforrás, tehetség, pénz, stb.
  • Borg
    #82348
    CAD/CAM szinten is szinte csak nvidia van recommended... nekem itt van FX1800-tól egészen a Quadro 4000-ig minden féle, és sosem volt gond velük.
    Bár ez lehet hogy most változik, attól függően hogy a paying evolvedből ide mennyi pénz jut.
  • Her Laca
    #82347
    No meg ahogy nézem az ATAGOS fejlesztők,de még az atagon repkedők 99% a NV vel tolja,úgy hogy sok reményt nem fűznék hozzá,hogy itten változások lennének. De ez az egész szimulátoros közösségre is levetíthető,majdnem mindenhol nyűgös a radeon. Mondom majdnem mindenhol! Mielőtt leharapod a fejem.Pont erről társalogtunk a minap ts en.
    Amúgy észrevettem 7K-n megjelennek a tengerparton azok a stégszerűen benyúló grafikai bugok. Az élsimításról már ne is beszéljek:)))Az botrány:)
  • Her Laca
    #82346
    Hótmindegy:) Jön a 7 es osztán nincs több problem:)
  • Solt
    #82345
    Ja-ja, sajnos tényleg nem releváns... ezért is sajnálom, hogy pontot tettek a végére... legalább addig kalapálhatták volna még, amíg ezeket az alapvető hibákat megszüntetik.

    Más: Találtam egy jó kis tesztet: Mennyi az annyi?

    EZ meg egy jó összehasonlító oldal... jól látható, hogy gyors mozgások mellé miért is kell az a bűvös 60 fps.
  • Her Laca
    #82344
    De lévén ez a játék nem releváns így nem is akarnám ezen a szálon hasonlítgatni a két terméket. Vannak még textúra illesztési problémák (Tom aki grafikával foglalkozik elmagyarázta minap,hogy mi a bibi amiért ez jelentkezik csak a radeonon) ,akkor csak külső progival tudom aránylag röccenéstelenné tenni, (mondjuk az érdekes,hogy lassan vudu varázslatokat kell elmormolnom,hogy működjön,pedig a vsync ugye elméletileg meg kéne oldja a feladatot csak magában) ) ,akkor ha a házakat maxra teszem az úgy megeszi a radeont,hogy csak pislogok,(pedig még az 580 ast se fektette meg) . Szóval érdekes és nyűgös.
  • Her Laca
    #82343
    Erről sem akarnék vitát.
    Vagy elfogadod vagy sem. Az okokat mint mondtam nem tudom,de az tény,hogy a légvédelmi pamacsok kicsit máshogy viszonyulnak,és mielőtt elkezded a már szerinted leírt dolgokat ismételni,megnyugtatlak,hogy ha másban nem de a CLOD ban bármi nemű apró változást is azonnal kiszúrok,ha elhiszed ha nem.
    Olyan az NV-n (pedig biztos semmi köze hozzá ,szerintem sem) mintha a füst effektet a pisix besegítené. De van a neten rengeteg videó még az enyémek is ahol meg lehet nézni miről is beszélek.
  • IMYke2.0.0.0
    #82341
    Legalább google-znál, az isten áldjon meg!
  • Borg
    #82340
    Jaj, magyarázd meg ezt is...
  • IMYke2.0.0.0
    #82339
    Az nem Radeon függő...
    Olvass utána.
  • Borg
    #82338
    Ez valami olyasmi lehet, mint BF3-ban az eltűnő propok. Egyszer a csapattal szórakoztunk saját üres szerveren, és hordókat focizgattunk le a vonat elé scrapmetalon. A radeonos meg hülyén nézett egy darabig, aztán megkérdezte TS-en mi a lószart csinálunk, mert ő nem látta a hordókat :D
  • IMYke2.0.0.0
    #82337
    Ne legyél már ilyen!

    Te írtad:
    "Mindamellett!! Pl a CLOD ban a égvédelmi pamacsok szebbek és tovább maradnak a levegőben GTX en. Nem tudom az okát jelezném,csak mint érdekesség említem. Viszont a talaj szebb a radeonon."

    Én pedig a 282-es és az idézett, utána lévő üzeneted fényében írtam!
  • Her Laca
    #82336
    No problem:) Akkor ezt is tisztába tettük több oldalnyi ezek szerint felesleges billentyű koptatás után.
    Legalább nem unatkoztunk:)
  • Solten
    #82335
    Na jo emberek, ami tortent megtortent, zarjuk le, es a szemelyeskedest ne folytassuk... :)
  • arty
    #82334
    Én vagyok és megkövetlek :)
  • Her Laca
    #82333
    Innem indult ki
    "Tudod mi a röhej. Én a pisixet eddig nem is nagyon néztem,de komolyan mondom,hogy hiányzik. Van azért különbség,és ezt most nem azért mondom ,hogy reklámozzam."
    Erre Imike ezt írta
    "
    Két géped van?
    Egy Radeonos és egy GeForce-os egymás mellett?
    Mert csak Így látható a különbség.
    Hetekkel, hónapokkal később váltogatva a VGA-kat placebo effektusról beszélhetünk, meg az emlékek jótékony/kártékony felhőjéről.
    Szerintem."
    aztán már jött minden!
  • Her Laca
    #82332
    Szerinted mivel kezdtem? Ha nem olvasod el az előzményeket avval én most mit csináljak? Most akkor én vagyok a hülye vagy én vagyok? :)
  • arty
    #82331
    jahogy te a fizixes effektekre mondod.... 'azzeg, ezzel kellett volna kezdened!

    ott persze h van különbség, nem is kicsi!
  • arty
    #82330
    ezesetben szerintem megkímélheted a topikot ezektől a "légbőlkapott" különbségektől... :)
    ha nem tartod lényegesnek, akkor megjegyezni se tartsd lényegesnek... esetleg irány az nv topik ;)
  • Her Laca
    #82329
    Mindamellett nem célom a meggyőzése senkinek,csak azt nem értem miért köll azonnal nekiesni az embernek ha mond valamit. Ha valakik elfogultak akkor van itt jó pár arc aki nálamnál jobban elvakult ,csak éppen nem egyezik az ízlésünk.
  • Her Laca
    #82328
    Mi azon az elfogultság ,hogy a physx es effektek láthatóak és lévén egyiken van a másikon nincs ergo más és akár hiányolhatom is? Na ha ezt meg magyarázod nekem ,én fényes nappal kimegyek a felszab térre és meztelenül futok egy kört?
    Mert én csak ennyit mondtam!!!! :)
    Én meg így látom.
    Ők azt se tudják miről beszélnek ,mert mint tudjuk mostanság nem nagyon volt NV kártya a gépükben ,ha meg így van akkor ők mi a tökömtől tudják jobban a tutit?
  • Solten
    #82327
    Elhanyagolhato kulonbseg a ket gyartonal a kepminoseg kozott. Az AMD kicsit szaturaltabb, de ezt finomhangolhato. Nvidiaval ugyanugy belottem a monitorom, jatekokban is teljesen azonosak a szinek mint ahogy anno AMD-vel volt. A WOT-ban az FXAA kisse jobb latvanyt nyujt Nvidian, egyresz Nvidia talalmany masreszt a jatek jobban van ra optimalizalva. Hovatovabb bizonyos szogekbol tank csove is faszan reces, High Quality beallitassal is, ez az FXAA egy rakas f*s, egy kecske is jollakjon, kaposzta is megmaradjon eljaras. Komolyabb szinvonalu elsimitas mar gondolom jatszhatatlanna tenne a jatekot koszonhetoen a tehetseges orosz/belurosz programozoknak.
  • Solten
    #82326
    Lenyeg hogy ez teged boldogga tesz :)

    "annyi a különbség,hogy én tudhatom is miről beszélek"

    Ami ugyan nem sokat er, a kollegak latjak elfogultsagod, ezert nem vagy szamukra hiteles. No offense, csak kivulallokent ezt latom.
  • Her Laca
    #82325
    Akkor jó:) 1:1:)
    Talán annyi a különbség,hogy én tudhatom is miről beszélek,míg a kollegáknak fogalmuk sincs róla,pusztán technikai hiányosságok miatt:)

    Na ennyi:)
  • Solten
    #82324
    Nekunk is mindegy hogy mit gondolsz :)
  • Her Laca
    #82323
    Én ugyan nem fogok itt kardoskodni az igazam mellett:)
    Mit nem értesz azon,hogy az egyiknél jelen van egy dolog , a másiknál meg nem? Az egyiknél mondjuk ahogy szétlövök egy ablakot és lezuhannak az üvegdarabok egészen más mint amilyen a másikon? Igazság szerint mondhatni,hogy elhanyagolható ,de ha megszokod akkor feltűnik a hiánya.És sorolhatnám még.
    Persze tudom ez lehetetlen mint mondtátok:)
    Éppen ezért kár ezen tovább vitáznunk. Nekem aztán mindegy ti mit gondoltok mint mondtam,ha boldogabbak vagytok ezzel a meggyőződéssel akkor rajtam ne múljon a jó kedélyetek:)
  • Solt
    #82322
    Ennyi...
  • arty
    #82321
    "A linkelt vakteszttel az a gond, hogy lényegi információk hiányoznak. Pontosan melyik játék, milyen beállítás, milyen verzió, hányan próbálták, milyen arányok alapján jöttek ki az eredmények, stb! Fél perc alatt beállítom neked úgy a játékokat, hogy az egyik gépen be-be esik 60 alá az fps, ezzel akadást okozva, a másikon meg fixen meglesz 60, és vaj sima lesz. Mindeközben az esetleges minimális grafikai különbséget meg nem veszed észre. Magyarul egy dokumentálatlan fos az egész. "

    és hiába pofázunk erről folyamatosan.... látod....

    fix60 vagy fix120, ha birja a játék/vga, vsync BE. ez ad ELVBEN folyamatos képet. ezt lehet kimérni, kitesztelni, hogy igaz-e.
    de hogy a vaktesztjuzer az egyik kártyán 30-134fps közt ingadozo far cry-t érzi-e jobbnak vagy a másik gépen 34-149-ig ingadozot, majd ebből konzekvenciát levonni - cseppet röhej.