90029
  • Borg
    #82446
    FarCry3 kurvára nem volt bugos nálam, felraktam, végigtoltam, és ennyi... anélkül hogy akár egy drivert is telepítettem volna. (hozzáteszem, 670-el több fps-el, mint 7970-en :D)
    Ilyen tombraider szerű kvarcjátékra készült tps szarokkal nem játszok, és a szörnyes fantasy cuccokat is meghagyom a gyerekeknek :)


    "ki ne röhögtesd má' magad..."
  • Solt
    #82445
    Csak egy hirtelen ötlet volt... :) A lényeg, hogy most már jó.
  • arty
    #82444
    örülünk akkor :)
  • mjanika
    #82443
    Hiába vettem ki a pipát, nem működött! De közben arty-nak köszönhetően megoldódott. De azért Neked is köszi, hogy próbáltál segíteni! :)
  • mjanika
    #82442
    Köszi! Azt hiszem működik, ismét van bal és jobb oldalt fekete keret :) A játék 4:3-as képarányú, baromi ronda volt ha széthúzta a képet a Catalyst. Bár a beállítás logikáját nem értem, de működik. Leveszem full hd-ről a beállítást, átrakom másik opcióra, felbontás vissza fullra, a bejelölés visszaugrik a középső opcióra (a választási lehetőségek panel a full hd-nál vissza szürkül), de a játék mégis jó...
  • [HUN]FaTaL
    #82441
    Csapágyas lehetett a venti.

    Amúgymeg Alpenföhn Brocken rulz :D
  • mester1987
    #82440
    Amúgy nincs is sok különbség nincs hőmérsékletileg, de köszi a tippet, kb. nekem is fűnyíróhang volt :)
  • lo9in
    #82439
    nekem is egy ilyen elven működő cooler master hyper tx-2-m van
    én is cseréltem rajta ventit mert a gyári berepedt és fűnyíró hangja volt,
    egy gumis felfogatású arctic cooling 9cm-es légkeverő került a helyére , a rezgés szinte teljesen megszűnt :)
  • mester1987
    #82438
    Lehet a felfogató lesz a bűnös :S
  • mester1987
    #82437
    Lehetséges, majd tesztelem nemsoká egy másik darabbal :)
  • broman191
    #82436
    A venti lehetett már csapágyas hogyha régi volt. :)
  • mester1987
    #82435
    Nincs ilyen jellegű topik, ezért ide írom.

    Enyhén jobb lett a hallásom, miután lecseréltem



    erre



    Úgy zörgött meg csörgött az a szar venti vagy borda, nem tom, esetleg ötletek. Most olyan az ASUS-sal, mint egy relaxációs tábor :D
  • arty
    #82434
    lehet belenyúltál egy hibás darabba... más gépben van lehetőséged kipróbálni?
  • arty
    #82433
    ha nem nativ felbontásban van a monitorod, csak akkor aktiv a beállítópanel! tehát vedd le a felbontást kisebbre fullhdről, állítsd be, állítsd vissza.

    igen, nem kicsit baromság, hogy így van, egyetértünk.
    sajnos AMD a CCC defaultjait zsíridiótán állítja be (képjavíto képelrontók maxon, gpu scaling szürke, scaling lehuzva)
  • Solt
    #82432
    Vedd ki a pipát előle...
  • mjanika
    #82431
    Erre senki? :(
  • Saleron
    #82430
    Volt lehetőségem egy 600w-os Táppal megpróbálni és ugyanaz volt a gond annál is.
    Tápcsatlakozó nélkül "lehet" el se indulna. :)
    Power control elve 0% nem?
    Amit tapasztaltam ha over drive-nál lejjebb veszem a GPU és a memória óra jelet akkor minden faja...
    Ötletetek van?
  • arty
    #82429
    mondod ezt a kártyaleégető, tombraider, heroes6, farcry3 (mi volt még amit az amd bugosra átíratott?) alati bugos driveres nvidiád tulajaként? :DDDD

    (tényleg, mostani nvidiák is hajlamosak még a hdmi kimeneten némának lenni? vagy az már megoldodott? esetleg a driver telepitője már nem full fehér+gombok zöldek, de a feliratok nem látszanak állpotu?)

    ki ne röhögtesd má' magad...
  • lo9in
    #82428
    overdrive alapból be sincs kapcsolva :)
    a power controlt tegyed 0%-ra szerintem
    gondolom a tápcsatlakozó rajta van
    az is lehet kevés a tápod neki :)
  • Saleron
    #82427
    Sziasztok!
    A segítségeteket szeretném kérni újból.
    Megvettem a hd7770-es kártyát (Asus hd7770-dct-1gd5)
    Az a problémám vele hogy az esemény naplóba pc mark futtatásakor, vagy egy játék idításakor folyton 4101-es hibát ír ami az alábbit takarja:
    A(z) amdkmdap képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt.
    Előzőleg minden ccc szoftvert el takarítottam, és utána tettem fel a legújabb 13.4-est.
    Mi lehet a gond szerintetek?
    Overdrive -ot kikapcsoltam.
  • Solten
    #82426
    Behűtött Radeonokkal dupláz a HIS

  • Solten
    #82425
    A szemelyeskedo-egymast jelzokkel illeto kommenteket toroltem, privatban szajkaratezzatok pls.
  • Solten
    #82424
    Solt kollega mar emlitette, egyeb opcio hianyaban a kisebbik rossz, gondolom ezert vesznek a sracok Radeont :)
  • Borg
    #82423

    Persze hogy mindkét gyártó videókártyái szorgosz pici kínai kezek által vannak összerakva, éhbérért, a felett mindenki szemet huny. Én a felett hogy az nvidia, ti meg a felett hogy a radeonok. Nincs itt gond. Csak én nem fizetek 100ezret azért, hogy béta tesztelő lehessek :D
  • Solten
    #82422
    Jaja de vegfelhasznalokent max. ugy "arthatsz" a neked nem tetszonek hogy ignoralod a termeket :) Amugy kulfoldi orszagokban teljesen termeszetes dolog hogy a hazait reszesitik elonyben.
  • [HUN]FaTaL
    #82421
    Attól, hogy más joghurt gyártóról még nem derült ki ilyesmi semmi nem garantálja, hogy korrektebb lenne bármivel is.
  • Solt
    #82420
    Nem kell Uram! :) Amíg nem velem beszélsz, beszéltek így addig engem nem zavar... :) Csak fura nekem, lehet, hogy már öreg vagyok! :)
  • arty
    #82419
    A stílusomért - ismét - elnézést.
  • Solt
    #82418
    Picit néha meredek nekem a stílus ahogy egymáshoz szóltok, de a tudatos vásárlással én is egyetértek. Sőt... :)

    Amíg van lehetőségem választani, addig igyekszem olyannak adni a pénzem, akitől nem sajnálom... Én úgy vagyok vele, ha van mondjuk 1000.-Forintom zöldségre, akkor inkább veszek kevesebbet, de akkor is a piacra megyek valami idős nénihez. Igyekszem mindenhol a magyar terméket keresni, csak akkor választok külföldit, ha a minősége sokkal jobb.

    Ha meg beszűkül a választási lehetőség, akkor igyekszem a kisebbik rosszat választani. :)
  • Solten
    #82417
    Terheles alatt nezd meg, ha marad 500 allitsd feljebb a GPU resznel a csuszkat.
  • arty
    #82416
    Cselekszek, csak a sok birka miatt nincs különös látszata.
    Nem kell tüntetni, a pénztárcáddal szavazol egy cég mellett/ellen.

    Ha más joghurtot vásárolsz vagy más csokit, akkor nem adsz munkát embereknek?
    Ráadásul nem jobb érzés korrekt(ebb) céghez juttatni a pénzed?

  • MerlinW
    #82415
    Értem én, de akkor azt mondom, ne csak beszélj, cselekedj. Mégis mit vársz? Menjek tüntetni a 21. század ipara ellen? Kotorj össze pár milliárdot, kerülj a legfelsőbb rétegbe, szerezz befolyást aztán drámázhatsz. Egyébként meg megszoksz vagy megszöksz. Mondjuk sok helyre nem tudsz.

    A válaszom pedig, igen lesz*rom a Danone-t meg a Nestlé-t. Én legalább annyit teszek az ügyért, hogy munkát adok embereknek. Te mit teszel az üres szavakon kívül?
  • broman191
    #82414
    A clock state változik automatikusan hogyha szükség van rá, manuális állítgatás felesleges. Az órajelek megfelelő váltakozását pl. GPU-Z segítségével tudod ellenőrizni, további hasznos fícsörök mellett. A videók akadása és a játékok "jobban mentek" jelenség lehet driveres probléma, próbálj újabbat, esetleg régebbi verziókat.
  • Atikah
    #82413
    És ezt nem lehet fixre beállítani? Hátha valami hibázik, mert mostanában észrevettem jelentős teljesítmény csökkenést, sima videók akadnak mondjuk, játékok meg jóval jobban mentek régen.
  • broman191
    #82412
    Normális lehet hogyha az idle/dxva/egyéb clock state annyit ír elő számára. A lényeg hogy load alatt hozza az előírt nagyobb értékeket.
  • Atikah
    #82411
    Sziasztok!
    Ez normális, hogy csak 500 MHz-en megy a GPU-m, amikor normálisan 780/950-en kéne a hivatalos adatok alapján.
    Előre is köszönöm a válaszokat!

  • broman191
    #82409
    Miért halálozna el? Szellős házba megfelel... :)
  • MerlinW
    #82408
    Szerintem minden egészséges ember lesz*rja melyik vállalat, miből, miért gyártja le pl. a VGA-t. Nekem mint vásárlónak csak annyi számít, hogy gyors, halk, hűvös és megfizethető legyen. Felőlem gyárthatja az NV, AMD, de felőlem a sarki virágárus is.

    A vállalatok próbálnak fennmaradni - ami ebben a világban nem könnyű - játszanak a dollármilliókkal/milliárdokkal, taktikáznak, ügyeskednek. Aki pedig azt hiszi, hogy ezen a szinten az üzlet tiszta, becsületes és 100%-ig legális, az nagyon naív:)

    "E romlott világban csak a sárban összegyűlt tócsa tükre ami tiszta, de ha akadna más is, az is a sárba vész hamar"
    (Edgar Allan Poe)
  • mjanika
    #82407
    A félreértések elkerülése végett a képet én csináltam...
    Köszönöm mindenkinek aki időt szakít rám!
  • mjanika
    #82406
    Sziasztok!
    Van egy kérdésem: ha azt akarom, hogy egy játék ne teljes képernyős legyen (mivel régebbi játék, nem full HD-s és rondán néz ki ha a Catalyst széthúzza teljes képernyőre), de a Catalyst nem engedi állítani az Image scaling menüt, milyen más lehetőség van erre? Itt egy kép:Link
    Itt látszik, hogy szürkék az opciók...
    Előre is köszi!