90029
  • arty
    #82491
    egen, ez nem kicsit árnyalja a képet :(
    szegények, ilyen munkakörülményeket ... :(

    ... de talán éppen ettől jó maga a játék (nem az optimalizáltság!), bizonyítani kellett és akartak is, kitörni az ukrán viszonyok közül. (mert én azért nagyon bírtam a 2033at a hibái ellenére! hangulat 10/10!)

    Her Laca: bf3/moha nem problémás, a crysis3 meg ... igen... az durva, másik "csoda" :(
  • Her Laca
    #82490
    Crysis, Bf3,Moha, soroljam? Oroszok csinálták?Ezek sem éppen kis gépigényűek. De ha neked ez kielégülést okoz:)
  • Solt
    #82489
    Én is szívesen rugdalom őket, DE... :)

    Nyilván fenntartással kell kezelni, de azért érdekes.
  • arty
    #82488
    hogy borzalom erős gép kell hozzá? (akár az elődhöz, ami detto néha indokolatlanul beszaggatott)
    emiatt ugrik a 60fps vagy butithatom a "földig", miközben csomo helyen meg 140+ fps-em lesz :/

    (egyébként igen, jólesik rugdalni az orosz "művészeket")
  • Her Laca
    #82487
    Akkor sem értelek.
    A te kártyáddal kb maxon elfut így. Mi a problem?
    Új a játék,minden új megjelenés elég combos gépet követel meg ( tök mindegy ki készíti ,orosz ,vagy bárki),de azért skálázható is ,ergo egy gyengébb vason is fut.
    Evvel az erővel azt is szóvá tehetnéd,miért nem fut jól egy 486 oson.
    Lásd be ,pusztán csak bele akarsz kötni valamibe.:)
  • arty
    #82486
    nem arról van szó, hogy a patch nem lett jó - dehogynem, enélkül egy vicc volt a játék radeonon

    ettől még nem lesz jó a 22-25fps, akkor se ha előtte csak 12 volt és ez brutális gyorsulás (de csak arányaiban!). én nyilván még butitanám, amig 30fps nem lesz, de lo9in inkább a jobb grafot preferálja :)

  • Her Laca
    #82485
    Olvass már utána. Mindenki meg van elégedve vele ,max te nem .
    Radeon totyikban a PH-n teljes elégedettség van :)
    Nem értem miről beszélsz akkor.
    Alant a kollega is 5670 el aszongya normális játékélményt és futást kap.
    Persze ha neked jó ha hőbörögsz akkor nosza ne fogd vissza magad:)
  • arty
    #82484
    tehát teljesen játszhatatlanból nagyon játszhatatlanra gyorsult? wow! :D
  • Her Laca
    #82483
    Apropó.
    Ha kellene valakinek akkor 90 pénzért elvihető a 7970 top.
  • Her Laca
    #82482
    szvsz írta is hogy meglepődött:))

    Ment itt az anyázás de mire hivatalosan megjelent a játék ,már teljesen jó is lett a radeonokon. Vót értelme idegeskedni?
  • arty
    #82481
    a metro nálad is okoz majd meglepetéseket szvsz :) (már, ha egyáltalán érdekel)
  • lo9in
    #82480
    én elégedett vagyok alaplap proci ram videokártya összesen 55ezerbe erkült nekem, egy low end pc-m van szinte ingyen és még csak nem is minimumon kell játszanom sőt mi több regeteg játék megy közel maxon :)
  • lo9in
    #82479
    csúcs lett :D
    1440x900 dx11 minden normal és ssaa 2x beállítással 22 a minimum fps, egy lopakodós pályán vagyok és olyan pályarészen ahol eddig 12 volt a minimum fps ott most patchelés után 25 lett a minimum :D
  • arty
    #82478
    én azt látom, h 100k alatti kártyán csak kompromisszumokkal játszható .... oroszok, mit is vártam (nem érdekel ha ők épp ukránok!)
  • kifli
    #82477
    ez nem így működik :)
  • lo9in
    #82476
    köszi fel is teszem hozzá :)
  • Solten
    #82475
  • Her Laca
    #82474
    Emitt láthatod.
  • Her Laca
    #82473
    Jött ki hozzá patch. Most már kb 30-40% al jobban megy radeonon is ,kb annyival amennyivel le volt maradva.
  • lo9in
    #82472
    azt egyébként lehet tudni mikorra várható csodadriver ehhez a csúcsszuper metro last lighthoz ? :)
  • lo9in
    #82471
    hogy pontosabb legyek mivel max. önmagához lehet hasonlítani
    a 80% = 100% és 20% sosem lesz kihasználható, de legalább az árazása is ehhez igazodik :)
  • lo9in
    #82470
    kicsit elszámoltam, mindegyik fx proci 20%-al marad le a valódi 4,6,8 magtól :)

    úgy számoltam hogy pl. fx 8xx0 sorozat;

    8 mag = 800%
    4 mag (valódi) = 400 %
    maradék 400% x 0,6 = 240 % (mert 60% a HT hatásfok)
    400% + 240% = 640%
    640% : 800% = 0,8 x 100 = 80%

    nem tudom mit gondoltok erről :)
  • lo9in
    #82469
    25%-al lassabb mintha valóban teljes értékű lenne
    az igazság tényleg az hogy a bulldozer egységek 2 magot tartalmaznak és 3 modul van az fx 6x00 procikban vagyis 3x2 az 6 de úgy osztja el a terhelést hogy első körben minden modulban csak egy magot terhel le aztán ha elfogytak a féligkihasznált modulok akkor kezdi el terhelni a második magot mindegyikben de ehhez már besegít a HT technológia és így azonnal csökken is az első körben terhelt mag terhelése és ez a HT 60% körüli hatékonyságú és egy kis számolással nekem a fenti 25% differencia jött ki a valódi 6 maghoz képest
  • arty
    #82468
    6, nem teljes értékű mag
  • item
    #82467
    6 magos
  • Evoluti0N
    #82466
    Megoldottam. Nem érdekes.
  • broman191
    #82465
    A bull architektúra szerint 6, ha a régebbi AMD architektúra szerint nézzük inkább 3. Olvasd el a PH! cikket az FX procikról, megy benne egy kevés filozofálás hogy mi is számít CPU magnak... :)
  • JaSoN HuNTeR #82464
    Bulldozer FX-6100 6 magosnak mondják de hogy is van ez? Mert mindenhol mást olvasok. :S
  • Evoluti0N
    #82463
    Mondjuk nálam VGA displays van a digital flat-panels helyett, mivel vga kábellel van összekötve a gép és a monitor, de elméletileg ott is kéne ilyen fülnek lennie.
  • Evoluti0N
    #82462
    Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. Be szeretném állítani azt, hogy ha régebbi játékokkal játszom teljes képernyős módban, amiknél csak 4:3 képerány van, akkor ne húzza szét a képet, hanem maradjon meg az arány és kétoldalt hagyjon fekete csíkot. Utána kerestem a neten és azt találtam, hogy kell lennie scaling beállításnak (kép), de nálam hiányzik a fül (kép). Szerintetek mi a gond? Miért nincs nálam ilyen opció? Jah, 6850-es kártyám van, legújabb driver.
  • Solt
    #82461
    Őőő... :))
  • benőmenő
    #82460
    Lenne gtx 480-ad, azon egy perc is elég lenne
  • kifli
    #82456
    4 percet várjatok, addig pattog ki a popcorn, utána mehet
  • arty
    #82454
    amugy vettem egy miniDisplayport - 2 - HDMI átalakitot és a CCC dvi2hdmi átalakitonak ismeri fel és közli, hogy nem ad ki rajta keresztül hangot :((((

    anyád amd :((( ennyit az "akár 4 kép 4 pcm7.1 hangsávval" merketingről...
  • Saleron
    #82452
    Hétfőn tudom mi hamarabb ki próbálni miként reagál más gépben :/
  • arty
    #82451
    az a baj h a bétázók amd kártyát használnak, mint megtudtuk :( ;)

    (amugy igen, jól vetted!)
  • Solten
    #82450
    Nem telepitem automatikusan az ujat, megvarom a beta teszterek feedbackjeit... :))

    Nem reklam, de kellemeset csalodtam benne, iszonyat rovid a pcb, alig termel hot, zajmentes (ez a windforce x2-nek koszonheto mondjuk), bizonyos jatekokban hozza a 7950 szintjet. Nem rossz egy £160-as kartyatol.
  • arty
    #82449
    és nem félsz, hogy jön egy kártyaleégetődriver? ;))
  • Solten
    #82448
    A WOT-ban az Nvidia kartyakkal van folyamatosan problema (Bar nalam ez annyiban nyilvanul meg hogy kb. 8 orankent 1x kidob az asztalra, semmi egyeb kulonos), pedig a devek nincsenek elqrvulva egyik iranyba se, sot bevalottan Nvidia kartyaik vannak... :))
    Gyengen trollkodsz, ne eroltesd.
  • arty
    #82447
    na, látod, pont igy jönnek elő az amdseknél is az általad vizionált "bugok" (bétateszt) ...