90029
  • SirAlo
    #82651
    IGy van, a tesom laptopja 5400as HDD-vel gyorsabban bebootol mint az en gepem SSD+Win7el
  • lo9in
    #82650
    gyorsabb indulás fejlettebb lemezindexelés egy csomó szolgáltatás alapból amtív amit win7en utólag kell feltenni , jobb memóriakezelés és még sorolhatnám bizony nem dráma a win8 érezhetően gyorsabb
  • Blum
    #82649
    Sokkal gyorsabb? Na azert ne dramatizaljunk...
  • SirAlo
    #82648
    probaltam a start menu nelkul is direkt mert en is gondoltam ra de nelkule is ugyanaz volt... (miert nem rakok Win7-et? Az van felrakva , es 8at azert szeretnek mert sokkal gyorsabb)
  • [HUN]FaTaL
    #82647
    De ez a lényeg, mert ezek a 3rd party szarok tudják szétgányolni ezerrel a rendszert :D Ha start menü kell, miért nem raksz win7et?
  • SirAlo
    #82646
    de ha rakol bele akkor van :D nem ez a lenyeg
  • Blum
    #82645
    De ha lenne akkor ott lenne! :D
  • [HUN]FaTaL
    #82644
    Windows 8-ban nincs is start menü.
  • SirAlo
    #82643
    Ertem, viszont Catalystel a Windows8-ba az a problemam volt hogy szetnyult a kep teljes felbontason foleg bal oldalt, es nem tudtam sehogy se megoldani , kisebb felbontason nem volt ilyen problema , pl. ahol a start menu van az bal oldalt mar nem is latszott ugy kinyult a kep, es ez biztos hogy nem a windows hibaja se nem a videokartya drivere mert masnal nincs ilyen problema, akkor mi lehet?
  • [HUN]FaTaL
    #82642
    A gyári driverrel pl. nincs OpenGL.
  • arty
    #82641
    ha nem igényled azt a sokféle beállítást, amit a CCC-ben lehet elérni, akkor nem kell feltétlenül installálnod
  • SirAlo
    #82640
    Hello, az lenne a kerdesem hogy egy Catalyst telepitese es az alap driver kozott amit felrak a windows van-e kulombseg? Most probaltam egy jatekkal es ugyanugy futott Catalyst nelkul mint vele, viszont Catalystal eleg sok gondom szokott lenni (foleg W8 alatt) szoval jobb lenne Catalyst nelkul hasznalni a videokartyat, viszont ha ugyanugy mukodik Catalyst nelkul akkor mire valo a Catalyst? lehet hulye kerdes de erdekelne
  • Inquisitor
    #82639
    42K-ért múltkor nem HD7850-et linkeltetek már? Ráadásul pont HD7790-ről volt teszt, hogy hajszállal se jobb a 2GB-os, csak 3W-al többet eszik.
  • wantonly
    #82638
    Köszi, ez megnyugtató. :)
  • wantonly
    #82637
    Köszi a tanácsot, de ahhoz már nem elég a 2 magos proci, még azt az ASUS-t sem fogja kihajtani teljesen, teljes konfig cserét meg nem terveztem. :)
  • tomeeto
    #82636
    Én masinám max terheltség mellett (laboratóriumi körülmények ugye) 320w-ot fogyaszt, nekem 7850-esem van E8400 mellett, nekem is akad bottleneck egyelőre. Ez azt jelenti, hogy egy olyan konfigurációval, mint amivel te is rendelkezel maximum 280w-ot enne el.
    Ha csak 80%-os leadással is számolunk a tápod esetében, ez pont elegendő lenne, amennyiben mindig minden a maximumon jár, teljesen ki van használva az összes merevlemez és 100%-on forognak a ventik. Elegendőnek kell lennie.
  • lo9in
    #82635
    gigabyte 7790 2gb egy jó minőségű kártya és 42ezer forint de lehet kapsz valahol 40ért is mondjuk VTX-et ami egy szintén jó márka és a 30hoz képest a 40ezer már nem nagy különbség viszont a 7770 vs 7790 harcban bizony 790es durván aláz :)
  • lo9in
    #82634
    mindkettő csak apalkövetelménynek fog eleget tenni a nextgen játékoknál én a helyedben egy 2gb-s 7790re spórolnék még
    az lesz majd a minimum hogy minden új játék még játszható legyen fullhd max részletességen :)
  • wantonly
    #82633
    Van ahol olcsóbb nyilván, de inkább többet fizetek érte, de helyben veszem. Nem egyszer ráfáztam már elromlott videókártyával, amit fel kellett volna küldenem Pestre, futár, telefonálgatás, stb., nem beszélve az időről. Jelenleg egy HD6570 van, amit úgy vettem, hogy ideiglenes és amint lesz lehetőségem cserélem jobbra. Most jött el az ideje. :)

    Az MSI HD7750 25.000Ft, az sem rossz kártya, jobban kijönnék így anyagilag, bár tuningolni nem szeretek.

    Arty: Akkor jó, köszi az infót. :)
  • arty
    #82632
    szerintem maradj a 7770nél, ha anyagilag belefér :) (gondolva hosszabb távra)

    a márkás(!!!) 350es tápod lazán elvinné, a teljes konfigod nem enne 150w-ot játékkal terhelve...
  • tomeeto
    #82631
    Egy normális HD7750 26e forint körül kapható, tuninggal elérhető / nagyon megközelíthető a 7770 szintje, amiből egy olcsóbb már van 29-ért is. Milyen kártyád van most?
  • wantonly
    #82630
    Kinéztem egy ilyen kártyát: ASUS HD7770-1GD5

    Amiért vacilálok:

    1. Az ára. Itt helyben 33.000Ft.
    2. A 2 magos procim (Intel G630) nem fogja kihajtani teljesen, de hosszútávra azért nyilván megérné.
    3. FSP 350W-os táp vajon elég hozzá? Jó, ez minőségi, ennyit le is ad ténylegesen, de azért parázok.

    A procimhoz még alternatíva lehet: MSI HD7750, ez olcsóbb is jóval, de gyengébb is. Ezt biztos elbírja a táp.

    Vélemény? :)
  • MerlinW
    #82629
    Ezt megerősíthetem.
  • SirAlo
    #82628
    Arra ertettem a legujabbat ami az en kartyamhoz legujabb, kesobb felraktam meg annal is regebbi drivereket de mindel ugyanazt csinalta, vegul hagytam a fr*ncba es visszaraktam a Win7-et , ez lasabban tolt be de problemamentes legalabb...
  • Solten
    #82627
    Hi, a banner folott a catalystre klikkelsz, es kivalogatod a legordulo listabol. Szvsz legacy driver kell a kartyadhoz.
  • lo9in
    #82626
    Óóóó

    Köszi :)
  • Solt
    #82625
    Nem, nem kell. A béta driverek tartalmazzák a CAP profilokat. CAP csak a WHQL driverekhez kell, ha jól tudom.
  • lo9in
    #82624
    javít az sok mindent
    szerintem tökéletes dirvert alkottak
    most már utolérték magukat hibátlan a catalyst
    rengeteget ugrott minden driver komponens verziószáma :)
    amúgy érdekelne hogy ehhez felmerjem tenni a 13.5 CAP1-et ?
    azt már ugye tudom hogy single gpu-hoz is jó dolog használni mert néha tényleg gyorsít és hivatalosan sem csak crossfire rendszerekhez van :)
  • Solt
    #82623
    Új béta driver. HDMI nyűgöt javítja elvileg... :)
  • bardocz
    #82622
    Ahhoz nem a legújabb kell, hanem egy régebbi, ami a radeon oldalán fent van, nem?
  • SirAlo
    #82621
    Hello, egy Radeon HD 4830al meik driver mukodik megfeleloen windows 8 alatt? Tegnap telepitettem a Win8at , felpakoltam a legujabb 13as drivert es ez katasztrofa... 1680x1050-be (es meg nehany felbontason) szetnyulik a kep foleg bal oldalt, a start menu nincs mar a kepbe es meg kb 2 alkalmazas amit kirakok a talcara annyira szetnyulik a kep... 1440x900 -ba mar nincs ilyen problema es az alap driverrel se amit a windows rak fel telepiteskor, ennyire szar lenne a legujabb driver vagy mi lehet a problema? ugy emlekszek regebben mar probaltam a 8-at es akkor nem volt ez...
  • Her Laca
    #82620
    De nekem alapból csak 1200 ra boostol.
    Fesz nélkül 1270 az még stabil utána már nem jó,de a memóriákat a világba lehet húzni ,eddig 600 + adtam nekik és stabil. Itt többet jelent a memória húzása mint a pirosnál. Ha játszom akkor olyan 56-körül megáll.
  • Her Laca
    #82619
    benchmark
  • Borg
    #82618
    Alapfeszen van az is. A gyári boost viszi fel addig.
    A 60 fok az valami benchmark teljes terhelésen, vagy játék? Mert a BF3 pl 60 fps-re limitálva nekem se megy 60 fok fölé.
  • Her Laca
    #82617
    Itt 1270 en 60 fok .Mondjuk ez alap feszen van.
  • Solt
    #82616
    Az igen... :)
  • Borg
    #82615
    Nálam a 670FTW-nél 1288 :)
  • Solt
    #82614
    Ez oké, csak nem mindegy milyen órajel társul ahhoz a 80 fokhoz... :)
  • Borg
    #82613
    Ezt konkrétan már előzőleg is tudta a 6-os széria. Ha 80 fok fölé menne a kártya, akkor elkezdi a boostot csökkenteni. Viszont ugye a ref hűtő se engedi e fölé. Még ha tartósan valami benchmarkkal 80 fokra járatom, akkor csak 50% körül pörög a ref hűtő, szóval bőven van benne tartalék.
  • broman191
    #82612
    Van többféle clock state definiálva a vga biosában, a képen az idle state aktív azért alacsonyak az órajelek! :)