90029
  • arty
    #82931
    nem, voltak apró problémák - mint bárkinek, aki cserélgeti a drivereit pár százalékokért :)
  • kifli
    #82930
    4850-5770-6950-en én sem éreztem magam beta teszternek
  • Borg
    #82929
    Jó most erre mit mondjak :D Te mindig kivétel vagy...
  • arty
    #82928
    6950-(7850-)7950-en sem érzékeltem, hogy bétatesztelnék, pedig ezek nem nvidia kártyák ;)
  • Borg
    #82927
    Pont ezért vettem az elmúlt 2 generációban nv-t, amikre sosem volt panasz... nem szeretek béta teszterkedni pénzért.
  • arty
    #82926
    miért érdemel szopást, aki egy termékért sokat fizet?
    nem pont extra, minőségi szolgáltatást/terméket kellene kapnia?
  • Blum
    #82925
    Mint partatlan ember hosszaszolnek ehhez a szerencsetlenkedeshez...(sorry,de ez bizony az):

    Aki a mar jol bevalt,altala betonstabilnak itelt minden tekintetben b*szott eros VGA-t lecsereli egy nem reg megjelent,szoftveresen kiforratlan kartyara 15-20% extra teljesitmeny remenyeben na az bizony meg is erdemli hogy szopjon vele egy darabig.

    Kivetelesen egyetertek Lacaval. Az Istenert nem tudom es nem akarom felfogni,hogy miert kellett ezt meglepnie Solt kolleganak. Ujdonsag varazsa meg a zenvidia meg a geteiksz...jaj
  • Her Laca
    #82924
    Jut eszembe. neked milyen oprendszered van?
  • Her Laca
    #82923
    Soltom:) Mondanám add el az a retket oszt vegyél egy már bevált 7970 et.
    Mit fárasztod ezzel magad?
    Nekem kísértetiesen ugyan ezt csinálta a radeonnal mint neked , kezd meggyőződésemmé válni,hogy itt valami más van a háttérben nem a kártyák és a drivereik.Csak fingom nincs mi is lehet:) Visszakerült a 680 és van béke és bodottág. Neked meg azzal a 7970 el nem volt gondod. Ne szopasd magad én aszondom:) Nem ér ez ennyit. Amúgy meg nyár van mit ücsörögsz a gép előtt! Én max 10 percre bekapcsolom esténként aztán annyi:)Majd télen.
  • arty
    #82922
    ebben amugy melletted vagyok, bár a rohadt ígérgetéseknek én is bedőlök, miközben azok a számok általában extrém magas felbontásra, AA-ra, SLI-ra vonatkoznak és valóságban ÉN kb 1%-ot, ha kapok :))
  • Solten
    #82921
    Extra fps-ert, hibajavitasokert, nem bugokert rakom fel (elvileg a bugfixeket tartalmaz, sajnalatos hogy az uberfasza nvidia programozok nem tudtak orvosolni a Battlefield problemat, de tojok ra, nem jatszom vele). Nyilvan opcionalis az elozo hasznalata anomaliak eseten.
  • Borg
    #82920
    És mire mész vele, ha 100 helyett 103 fps-el fut a játék, de cserébe újabb bugokat kapsz?
  • Solten
    #82919
    "mindenesetre továbbra is azt mondom, hogy felesleges a drivereket váltogatni mint az alsógatyát"

    Catalystbol is mindig felpakoltam a legfrissebet, soha nem volt gondom, geforce-bol is felpakolaszom mert performansz ugrast igergetnek egy rakas jatekban (metro, metro last night, dirt, stb). Metro tenyleg jobban fut, nem fogok tokoreszni antik driverekkel.
  • Solten
    #82918
    Nem ugy volt hogy az nvidia driver tokeletes?

    #82912: volt mar olyan is.
  • Solt
    #82917
    Persze... :)
  • arty
    #82916
    az "uj windows" teszt is megvolt már?
  • Solt
    #82915
    Igen már próbáltam, de nem jártam sikerrel sajnos. Azért majd ránézek még, hátha...
  • Borg
    #82914
    Ez kétségtelenül bosszantó helyzet, szó se róla. Kíváncsi leszek kiderül e valaha is, hogy mi okozza.


    Érdekes kérdés, hogy vajon 770-en is jelentkezik e, ami ugye 1:1 680... mindenesetre továbbra is azt mondom, hogy felesleges a drivereket váltogatni mint az alsógatyát. 304.78-at feltettem anno, és sosem volt gondom azóta se, még az új játékokkal se.
    Talán a 780 az egyetlen problémás kártya most így, mert ahhoz kénytelen a user 320 utáni drivert felrakni. Persze ezt is csak hivatalosan, mert amúgy inf-ből megkerülhető a korlátozás, és ha titánt támogattak a korábbi driverek, akkir szerintem 780-al is menniük kéne. Te ezt még nem próbáltad?
  • Solt
    #82913
    Igen láttam! :)

    Gondolom az NV meg a sok okos júzert fizeti meg, akik minden felbukkanó hibáért egyből a "biztos szar az amd driver" mondatot büfögik be a fórumokba.

    Persze, hogy ilyen előfordul AMD-n is. Tudod miért? Mert ez pont úgy néz ki, mint amikor szarrá van húzva a GPU. Csak kurvára nem mindegy, hogy a júzer ezt önmagának okozza, vagy a hivatalos drivertől lesz ilyen. Jobb esetben... rosszabb esetben meg pukk...

    Nem mellesleg pedig immáron 3 hete figyel a gépemben a GTX780, és az FM2013 kivételével gyakorlatilag mást nem tudok vele játszani a kedvenceim közül, mert mindenhol van valami nyűg.

    - TrackIr akadás
    - Egérrel fordulok, beesik az fps 50-re, majd pár pillanat múlva újra fix 60-n áll. Mindezt 50%-s GPU terhelésnél
    - Fps fixálás nélkül szinte minden laggol, akad.
    - Hiába a különböző vsync opciók, egyik játék sem produkál fix 60 fps-t. Monitorozom folyamatosan, és a G13 kijelzőjén szinte soha nem folyamatos a FRAPS "csík". A 7970-n az volt...

    Csak azért nem kezdem el pontról pontra hasonlítani a 7970-hez, mert nem lenne korrekt. Mire a 7970 hozzám került már több mint egy éve megjelent, ez meg ugye csak nemrég. Nagyon bízom benne, hogy ez csak ilyen kezdeti nehézség...
  • Borg
    #82912
    Amúgy láttál már valaha is a PH-n Catalyst driver hibáiról hírt?


    Szóval ja, hangulat fokozó... Abu már lassan nyíltan is bevallja, hogy az AMD vaskosan megfizeti őket az ilyen demagóg hangvételért.


    És ezzel semmit nem mondtam az nvidia driver aktuális hibájáról, mielőtt valamlyik IQ harcos beszólna. Van ott épp elég érdekes hsz a cikk alatt, olyanoktól akiknek AMD-n volt ugyanilyen gond, vagy akiknek most sincs nv-vel...
  • V43 1105
    #82911
  • Solt
    #82910
    Egy kis hangulat fokozó! :D

    Vicc...
  • IMYke2.0.0.0
    #82909
    Ha valaki úgy jár, mint én a legújabb driver csomaggal (haveromnál), annak a megoldás:

    1. indítsd el a Catalyst csomag telepítőjét, és add meg a kívánt kitömörítési útvonalat,
    2. ezután lépj az útvonalon a "config" alkönyvtárba
    3. Az 'InstallManager.cfg" fájlt nyisd meg, és az alján keresd ezt: "WorkaroundInstall=false" és írd át: "WorkaroundInstall=true"-ra!
    4. A telepítő (setup.exe) futtatása előtt kapcsold ki az ATI Tray Tools, MSI Afterburner automatikus rendszerrel indulását!
    5. telepítsd a drivert.

    Folyamatosan kék halált kapott a haverom, holott csökkentett módban minden működött.
  • Randelz
    #82908
    Már rájöttem mi a gond, de azért kösz szépen a választ.
  • lo9in
    #82907
    a 6670re dugd a tv-t ne az alaplapra ;)
  • Randelz
    #82906
    Sziasztok! Lenne egy kérdésem. AMD Radeon HD 7560D + 6670 Dual Graphics-om van, és a hdmi port mintha ki volna kapcsolva. Ha rácsatlakoztatom a tv-t semmi, se a vga driver nem jelzi, hogy csatlakoztatva volna, sem a tv. Tud valaki valami megoldást?
  • lo9in
    #82905
    egyébként én már a dx11.x sm5.0-tól is elvárhatónak tartom maximális kihasználás mellett hogy olyan látványt jelenítsen meg mint a valóság csak hát ugye legyen hozzá gép :) néhol már a 9.0c sm3.0 is képes vad dolgokra :)
  • lo9in
    #82904
    a dx12 ha egyáltalán lesz arról fog szólni hogy kivesznek belőle egy csomó dolgot amit a 11.x tudott és átdolgozzák őket picit aztán új néven beleteszik újításként :D
    tesszelláció is létezett már dx8.1-ben de aztán valahogy kihalt a 9.x-ben :)
  • FlyHigh
    #82903
    Sokkal több nem lesz bennük, devkites móka röhögséges volt E3-on. Nem szartam be, de legyen oké a látvány, hol a 60 fps?(egyesdoboz 20ig beesik) 2 év múlva minimum grafon? Előrendelésről már lemondtam, kivárom inkább mi sül ki ebből.
  • arty
    #82902
    a 11.2 _nem_ az a szint, amit a konzolko tudnak... még mindig nem :(

    gondolom a win9 lesz majd, dx12 ésatöbbi :((
  • lo9in
    #82901
    egyébként gyökér az észjárásuk
    csak arról van szó hogy a hdxxxx szériát ki akarják lőni még a generációváltás előtt hogy aztán új elnevezésű szériát kezdhessenek a nextgen konzolok megjelenése után, még hogy oem meg átláthatóság XD

    egybéként nvidia nem véletlen nem erőltette a dx11.1-et csupán azért mert egy hulladék , egy nulla , mármint a 11.1 , ami számítani fog az a dx11.2 amit az új xbox is támogatni fog és nehogy már a pc előrébb legyen mint egy nextgen konzol, az amd hd utáni szériája legfőbb újdonsága a dx11.2 lesz , az nvidia meg pont eljut a gtx 8x0 sorozathoz és pont úgy jön ki a lépés mint anno a 8800gtx-nél ami totál új megvalósítés volt a korábbi megoldásokhoz képest :) az madpedig el akarja kerülni azokat a kellemetlen hasonlóságokat ami a hd 8xxx és gtx 8x0 közöt vannak :) ennyi!
  • lo9in
    #82900
    nekem tök mindegy minek nevezik csak támogassa a dx 11.2-t :)
  • Solten
    #82899
    Kihagyja a Radeon HD 8000 sorozatot az AMD?
  • lo9in
    #82898
    ez bizony nem baromság :)
    de azért köszi a tanácsot, valamikor még biztos hasznos lesz :D
  • xmute
    #82897
    Sziasztok,

    köszönöm mkinek a gyors és hasznos válaszokat!
  • Solten
    #82896




  • arty
    #82895
    mert?
    sebességek pont duplázódtak, szal "reális"
  • Borg
    #82894
    Azokon az egyenlőség jeleken azért még csak gondolkodj egy kört, mielőtt tovább terjesztenéd ezt a baromságot :D
  • arty
    #82893
    kb 0.5%-al lesz lasabb, de inkább kimutathatatlanul :)
  • lo9in
    #82892
    helo

    pci-e 1.1 16x = pci-e 2.0 8x = pci-e 3.0 4x

    vagyis ha 16x üzemmódba futtatod mivel egykártyás kijelenthető hogy semmi sebességromlás nem lesz sőt akkor se lenne ha 8x üzemmódba futna valamiért :D