90029
  • arty
    #83011
    +1

    6950em is és most a 7950em is giga.
    a jó ár + 3 év gari nálam sokat nyom a latba :)

    (7850em MSI volt, hát az életben nem "hallottam" még annyira halk kártyát, mint az a Twinfrozr)
  • arty
    #83010
    huzott 7850 már hozza a sebességét - sok játékban pedig jócskán gyorsabb is!

    6950@6970-em volt, 7850-re váltottam, amit 1000mhz-en tudtam hajtani = visszalépést sehol, ám előrelépést csomó játékban érzékeltem!

    aztán persze jött a crysis3 és nekem is 7950 lett a dologból ... de ha nem akarsz sokat költeni, akkor a 7850sem lenne mellényúlás! (vagy 7870, esetleg 7870LE)
  • FlyHigh
    #83009
    Meg akkor már kiegészíteném a listát, 13 év alatt megfordult pár vga nálam, sapphire, his, mint exkluzívokkal sem volt soha semmi gondom, his az iceq-val messze a legjobb-legminőségibb radeonokat gyártja/gyártotta szerintem.
  • FlyHigh
    #83008
    Nekem ez már a harmadik giga kártyám aminek semmi baja, HD4870 2008-óta ment a múlt hétig, lecseréltem, messze a legjobb kártyám volt idáig. Idle 60 fok, terhelve 80, ref. hűtővel. Csak hogy legyen egy ellenpélda. Inno 3D megállt a hűtő, Asus zizegett, MSI-n megállt a hűtő. Gigával és Gainwarddal nem szívtam idáig VGA-ból.
  • wantonly
    #83007
    Nekem a vásárlástól fogva memóriahibás volt a Gigabyte (avagy Gigaszar) kártyám, egyre rosszabb lett, ezért felküldtem a szervizbe, azok elküldték a gyártóhoz (ültek rajta egy hónapig) majd szépen visszaküldték, hogy "teszt OK". Úgyhogy vettem egy ASUS-t.
  • V43 1105
    #83006
    Cry.
  • KaBuTo666
    #83005
    Az ASUS-om mai napig bírja hajtással. Mondtam én neked hogy asust vegyél, nem hallgattál rám! Viszont cseszd hogy tápos vga-d van!
  • V43 1105
    #83004
    Az én Giga 6970-em is megdöglött a gecibe.. welcome.
  • Blum
    #83003
    Nem atlagos,de gyakrabban elofordul,mint gondolnad. Van akinel 5 eve 110fokon megy a legendas 1 slotos 4850 es semmi baja. Es van olyan is,amikor mar a dobozbol kibontva se mukodik az aktualis csucskartya. Ilyen ez a popszakma,na :D
  • w77d
    #83002
    hát akkor nincs mit tenni, 7950.... amúgy nem tudom mitől döglött be a 6970 mikor állandóan néztem a hőmérsékletét és húzva sem volt. Terhelten 87-91 celsiust tudott. Átlagos hogy egy 2 éves húzásmentes ATI behaljon?
  • Blum
    #83001
    En is a 7950/7970-et javaslom,7870 mar visszalepes lenne.
  • w77d
    #83000
    óóó már 2 hónapja nincs meg a Cadillac, vettem egy Mercit helyette XD
  • V43 1105
    #82999
    Pedig 7950-et 90-95ből megúszod, asszem... akkor 7870, add el azt a fos Cadillacat és vehetsz akár kettőt is
  • w77d
    #82998
    nem akartam 7900-at mert most annyit nem szeretnék gépre költeni, de behalt a 6970-em és olyat szeretnék ami azért nem visszalépés a játékok terén...
  • V43 1105
    #82997
    7950/7970.

    Üdv egy 7970 tulaj
  • w77d
    #82996
    srácok a 7ezres szériából melyik kártya tudja azt a sebességet, mint a 6970? rosszabb nem lehet, max egy icipicit hangyafasznyit jobb. De a legjobb az lenne, ha ugyan azt tudná.
  • rvn
    #82995
    Sziasztok!

    Össze van nekem kötve a tv és a gép hdmi-vel, csak a gond hogy más szobába van.

    Az lenne a kérdése, hogy lézetik olyan program, amivel a gépen látom, hogy mi megy a tv-n? Pl a gépen van az asztalom és van egy futó program amire ha rákattintok bejön a tv képe és ott meg tudom állítani a pl a filmet?
  • arty
    #82994
    bármilyen AA-t kapcsolok akár CCC-ben, akár a játékban: jönnek a négyzetes fák - AF viszont erőltethető és működik is szépen! (hihetetlen, hogy egy autós játékból ki merik hagyni még manapság is, miközben az út texturája enélkül iszonyat ótvar)
  • Abu85
    #82993
    A játék nem támogat MSAA-t és AF-et. Az AA esetében a szuper mintavétellel lehet próbálkozni, hátha megy. Az MLAA viszont biztosan működik.
  • arty
    #82992
    ez milyen laptop?
  • starweb88
    #82991
    Sziasztok!

    Olyan problémám van, hogy minap frissíteni akartam a a laptopom vga driverét mert 12.8-as van fent le is töltöttem a neki valót és azaz üzenet fogadott, hogy nincs ilyen hardver a gépembe. HD 6480G + 6650M 1GB a típusa. Ezek után leszedtem az AMD automatikus frissítő szoftverét ő meg is találta leszedte a drivert és amint telepíteni akartam akkor megint azaz üzenet fogadott h nincs ilyen hardver a gépbe.
  • Her Laca
    #82990
    Csak abból gondolom,hogy írta egy ficak akinek 780 a van,és nem frissítette a wint már jó sok ideje ,hogy nála semmi féle problema nem mutatkozik ,amiktől égnek a fórumok.
    De én is futottam már bele megmagyarázhatatlan dologba,és lassan majdnem biztos is vagyok benne,hogy nem mindig a VGA gyártók a hibásak a problémákért.
  • Her Laca
    #82989
    Nekem az:)
  • Blum
    #82988
    Nálam nem kifejezetten a VGA-t kutyulta össze hanem a Framework meg a C++ csomagokat. Egyből tudtam hogy a Winfos update cseszte szét az egészet,mert azelőtt olyat nem csinált,hogy kritikus hibával összeomlott némelyik játék. Aztán rakhattam újra az egész Win7-et. Érdekes hogy azóta minden jó.
  • kifli
    #82987
    hmmm, ilyet még nem is halottam, hogy win update tenne be a vga-nak.
  • Blum
    #82986
    Windows Update miatt en is szivtam mar eleget.

    +1
  • Solt
    #82985
    Átérzem! :D

    Válts NV-re, azon gondtalan az élet!!
  • arty
    #82984
    Feladtam.

    (még ha be is kapcsolom az FXAA-t, alig rak pár dologra belőle - igy nem sokat ér :( pedig elvileg ez postprocess AA, de mégse "hat" mindenre)
  • Solt
    #82983
    Próbáld ki a radeonpro-t, az alól tudsz FXAA-t erőltetni.
  • arty
    #82982
    meglett közben, sajnos se a játékban sem a CCC-ben nem lehet (radeonon) AA-t pakolni a játékra, mert jön a bug :(

    (nem mintha bármelyik is érne valamit, mivel rátéve is recés a kép 90%-a, még 24X supersampling mellett is :(( )
  • Solt
    #82981
    Egyre több a rinyálás a hivatalos fórumon... ahogy fogy a cucc, egyre több az elégedetlen delikvens, amire úgyis reagálni fognak... kivárom! :) Csak nyerni tudok... ha megcsinálják normálisra a drivert, akkor lesz egy bitang vga-m, ha nem, akkor meg szapulhatom őket nyugodt szívvel! :DD

    Ha jön az új radeon, akkor max ezt eladom valami fanatikusnak és elhagyom a sötét oldalt! :)
  • Her Laca
    #82980
    Akkor marad a radeon:) Mennyé má még marad egy kis korpa is:)
  • Solt
    #82979
    Lesz egy kis időm, akkor kipróbálom... soha nem lehet tudni, hogy mi kavar be, bár szerintem a túlságosan kihegyezett driver a ludas. :)

    Pedig akad az Lacám, elég rendesen. Nézd meg az első pár másodpercet, és nézd meg a végét... a vége gyönyörű sima, az eleje meg darabos. Jobb minőségben teljes képernyőn jobban látszik, de nem nagyon van kedvem egy 1GB-s fájlt feltölteni! :D

    #82978: Megpróbáltam nem foglalkozni vele, de amikor kontaktot keresel baszott idegesítő amikor rákezd erre! Kifolyik a szemem tőle! :D

    @arty: Tedd vissza alapértelmezettre a CCC-t, hátha más is elállítódott.
  • Her Laca
    #82978
    Megnéztem teljes képernyőn. Mintha néha lenne valami:)
    Bakker ne séta repülj és evvel foglalkozz,hanem menj ATAG ra hentelni,nem lesz időd ezzel az apró marhasággal foglalkozni:)
  • Her Laca
    #82977
    Megnéztem. Mi akad ezen? Mert én nem látom igazán.
    Nem beképzeled te ezt ?:)Most komolyan.
    A radeonon szabályosan recegett.
  • arty
    #82976
    ÁÁÁÁÁÁ :D

    (én most AA-t, AF-et erőszakoltam a Ferrari Racing Legendsre, erre kockásak lettek a bokrok... kikapcsolom a kényszerítést, akkor is kockásak maradnak :((( )
  • Her Laca
    #82975
    Pedig az lesz a megoldás.
    A 7970 en nekem csinálta.Neked nem. 580-680 stabil 780 vacakol.
    Ez vagy X akta ,vagy eltérő winfos frissítések miatt van szerintem.Van amelyik ere van amelyik arra hárklis. Csak akkor baxa meg amikrofos a szarját ,mert ha ez így van avagy lenne a juzerek itt köpködnek mindenre csak arra nem amire kéne.
  • Solt
    #82974
    No felraktam, de 30fps-l játssza le! :) Marad a töltögetős verzió, csak abban látni a különbséget...
  • Solt
    #82973
    Megpróbálok valahogy 60-fps-t varázsolni mp4-re, és feltöltöm majd úgy is.

    Úgy képzeld el ezt az akadozást, hogy teljesen random jön elő... van, hogy percekig semmi, aztán belekezd.

    @Kifli: Köszi.
  • arty
    #82972
    így is nézhető, csa így le kell tölteni!

    igen, látom az apró rángást!